תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 31/10/2015 - מכבי פתח תקווה מול מכבי חיפה
פתח תקווה  9,000 צופים
בר נתן דניאל 31/10/2015
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 9
מכבי פתח תקווהמכבי פתח תקווה מכבי פתח תקווה 1-1 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
גיא מלמד (41)
      אלירן עטר (90)
שער
חילוף - מוחמד כליבאת מחליף את גיא מלמד
חילוף - גידי קניוק מחליף את ג'ו מונונגה
חילוף - עוז פרץ מחליף את מינדאוגאס פאנקה
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
כרטיס אדום
כרטיס אדום
חילוף - עאיד חבשי מחליף את יוסי בניון
חילוף - שחר הירש מחליף את גליינור פלט
חילוף - חן עזרא מחליף את לודוביק אוברניאק
שער סיום
המשחק
מכבי פתח תקווה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער צחי גיגי
מגן דור אלו
בלם עומר דנינו
בלם קסאבייה תומא
בלם אליסון דוס סנטוס
מגן דודי טויטו
קשר אייטור מונרוי
קשר מינדאוגאס פאנקה 77 
קשר ג'ו מונונגה 64 
חלוץ עידן שמש
חלוץ גיא מלמד  58 

מחליפים

עמדה שם  
איתמר ניצן
חגי גולדנברג
יובל יעקובוביץ'
עוז פרץ 77 
דור חוגי
גידי קניוק 64 
מוחמד כליבאת  58 

מאמן

רן בן שמעון
מהלך המשחק
90
שער - אלירן עטר
החלוץ הירוק, משווה את התוצאה לאחר שכובש מהנקודה הלבנה ומקפיץ את אלפי הירוקים ביציע!
89 הירוקים מקבלים פנדל! קסאבייה תומא תופס את דקל קינן ברחבה והשופט, דניאל בר נתן מצביע על הנקודה הלבנה.
85
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את לודוביק אוברניאק
85
כרטיס צהוב - מוחמד כליבאת
79 סטויקובץי' בהצלה ענקית מונע את השני של המארחים. עוז פרץ, בעט כדור חזק וראה את הענק הירוק בהצלה מרשימה!
77
חילוף - מכבי פתח תקווה
עוז פרץ מחליף את מינדאוגאס פאנקה
76 מוחמד כליבאת, בועט מתוך הרחבה כדור לידיו של סטויקוביץ'.
73
חילוף - מכבי חיפה
שחר הירש מחליף את גליינור פלט
72
כרטיס צהוב - אלירן עטר
64
חילוף - מכבי פתח תקווה
גידי קניוק מחליף את ג'ו מונונגה
58
חילוף - מכבי חיפה
עאיד חבשי מחליף את יוסי בניון
הקפטן מוחלף לטובת הבלם הצעיר.
58
חילוף - מכבי פתח תקווה
מוחמד כליבאת מחליף את גיא מלמד
55
כרטיס צהוב - ולדימיר סטויקוביץ'
55 מונרוי בעט את הכדור החופשי שבא בעקבות האדום שספק ואליינטה. הכדור פגע בקורת השער של חיפה והורחק מן הרחבה.
54
כרטיס אדום - מארק וליינטה
הבלם הירוק, מורחק גם כן וחיפה נותרת בתשעה שחקנים!
53 התקפה טובה של חיפה שכללה הצטרפות של הרבה שחקנים בירוק. דגני הכניס כדור לרחבה שמצא את פלט, החלוץ, העביר לאוברניארק שבעט כדור חזק ושטוח שחלף סמוך לקורה.
48
כרטיס אדום - אופיר קריאף
צהוב שני שמוביל להרחקתו של הקשר.
47
כרטיס צהוב - אופיר קריאף
45 2 דקות בתוך תוספת הזמן, החלוץ, אלירן עטר מנסה בבעיטה מחוץ לרחבה אך ניצן ערני.
41
שער - גיא מלמד
החלוץ מעלה את המארחים ליתרון לאחר שמוצא את הרשת בבעיטה מתוך הרחבה.
27 כדור חופשי של אלירן עטר מוצא את ראשו של דקל קינן, הנגיחה של הבלם מוצאת את איתמר ניצן מוכן.
17
כרטיס צהוב - אופיר קריאף
8 המארחים קיבלו בעיטה חופשית ממצב מסוכן. אבל הבעיטה החופשית מוצאת את סטויקה במקום.
0 השופט, דניאל בר נתן מוציא את המשחק לדרך!
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'  
בלם מארק וליינטה  
מגן ימני אוראל דגני
בלם דקל קינן
מגן שמאלי סאן מנחם
קשר אופיר קריאף   
קשר לודוביק אוברניאק 85 
קשר יוסי בניון 58 
קשר ניקולה דרינצ'יץ'
חלוץ אלירן עטר   
חלוץ גליינור פלט 73 

מחליפים

עמדה שם  
בלם עאיד חבשי 58 
קשר חן עזרא 85 
קשר איסמעיל ריאן
קשר ג'אבר עטאא
חלוץ שחר הירש 73 
חלוץ איתי שכטר

מאמן

רוני לוי

נוסעים למושבה: הירוקים פוגשים את המלאבסים

מכבי חיפה תפגוש את מכבי פתח תקווה באצטדיון המושבה במסגרת המחזור התשיעי של ליגת Winner. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה.
מאת:
31/10/2015, 15:11
נוסעים למושבה: הירוקים פוגשים את המלאבסים

הירוקים מגיעים למשחק נגד מכבי פתח תקווה לאחר צמד נצחונות רצופים, האחד בליגה בשבוע שעבר על הפועל עכו והשני באמצע השבוע על הפועל קריית שמונה, במסגרת מחזור ההשלמה לשלב הבתים של גביע הטוטו. הקבוצה מהכרמל תרצה להמשיך את המומנטום החיובי ולהשיג ניצחון שני רצוף בליגה ושלישי בשבוע האחרון. חלוצה של הקבוצה, שחר הירש, התראיין לקראת המשחק והתייחס ליריבה ולצורך בהמשכיות: "פתח תקווה קבוצה מצוינת ומאומנת ברמה הכי גבוהה שיש. יחד עם זאת, אנחנו מכבי חיפה ואנחנו חייבים לבוא ולעשות המשכיות, אנו רוצים לעשות את הניצחון השני ולייצר רצף שייתן אוויר וביטחון". דבריו של הירש מלמדים על כוונותיה של הקבוצה בירוק והשחקנים מבינים כי על מנת להמשיך את הדרך אותה התחילו בשבוע שעבר יש להשיג ניצחון במשחק הקרוב. אך יחד עם זאת, לא מדובר במשימה קלה כלל וכלל, היריבה אותה תפגוש מכבי חיפה בשבת (19:15), צמאה לניצחון לא פחות מהקבוצה בירוק. חניכיו של רן בן שמעון, מגיעים למשחק לאחר 4 הפסדים וגם עבורם ניצחון חשוב על מנת לעצור את הסחף. בלי שום קשר לעובדה זו, בשנים האחרונות הירוקים לא בדיוק מלקקים דבש מול המלאבסים. מה שעשוי לסייע לירוקים ולדחוף אותם אל עבר הניצחון הוא הכמובן הקהל הירוק. שוב, צפויים להגיע כמות לא מבוטלת של אוהדים בירוק שיספקו אווירה ביתית לבחורים של רוני לוי. 

שחר הירש, "פתח תקווה קבוצה מצויינת". צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה.

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

שבוע לא שגרתי עבר על מכבי חיפה. בראש וראשונה הניצחון הביתי הראשון על הפועל עכו שהבליט שלושה כובשים זרים, גליינור פלט, מארק ואליינטה ולודוביק אורביניאק. לכאורה נדמה שבעבר נרשמו מקרים כאלה בסיטונות ומסתבר שרק שלוש פעמים בעבר נתקלנו בהם. לראשונה בנובמבר 2001 בניצחון 1:4 בקריית אליעזר ז"ל על עירוני ראשון לציון משערים של ג'ובני רוסו, ז'וטאוטאס ופראליה וזה המקרה היחיד (!) שכל השערים הובקעו מרגלי תוצרת חוץ.

כעבור כמעט שנה שוב צמד של רוסו אליו הצטרפו הבלם הניגרי אריק אג'יפור וחלוץ בן ארצו, יעקובו איגביני שכבשו ארבעה מחמשת השערים לרשת הפועל כפר סבא (0:5). והמקרה השלישי והאחרון כעבור חודשיים (נובמבר 2002) כשחיפה הביסה במגרשה את בני יהודה 2:5 ובטור המבקיעים תמצאו את ננאד פראליה, איגביני ו...רוסו.

שלושה כובשים זרים: גליינור פלט, מארק ואליינטה ולודוביק אורביניאק (מימין לשמאל). צילום: ראובן כהן.

באמצע השבוע הירוקים השלימו מאזן הצלחה מלא בגביע הטוטו כשניצחו בקריית שמונה 1:2 במשחק בו שותפו שחקני נוער ומחליפים בשתי הקבוצות. אחד מהם, הקשר ים כהן הצטרף לרשימה מצומצמת של שחקנים המציינים דור שני בתולדות מכבי חיפה. ים הוא בנו של יניב כהן, מנהל מחלקת הנוער במכבי חיפה ששיחק בתחילת שנות התשעים בקבוצה הבוגרת. יחד עימו כיכב במשחק בצפון שחר הירש שכבש שער נפלא, ראשון במדי הקבוצה הבוגרת במשחק רשמי ואף הוא דור המשך לחלוץ נתן הירש שכיכב בנבחרת הנוער הישראלית שזכתה בגביע אסיה באמצע שנות השישים והגיע ממכבי חיפה בשורותיה שיחק כעשור.

המאזן החיפני ב"מושבה"- ניצחון 0:3 ושני הפסדים זהים (1:0) אינו מעיד על חולשת הירוקים במשחקי חוץ באם המושבות. אדרבא, היא רשמה מספר רב של ניצחונות מרשימים כשהמשובח שבהם ב-1962 בניצחון 3:7 שבו כבשו אברהם מנצ'ל (3), ג'וני הרדי, אשר עלמני (יבדל"א כולם מעל גיל 80), דני רום-שמולביץ והקשר זכריה בן-צבי ז"ל. בשורות פתח תקווה עשה צעדים ראשונים הקשר זאב זלצר, לימים מגדולי שחקניה ומי שאחראי כיום מקצועית על האקדמיה לכדורגל שמכבי חיפה חנכה בקריית ביאליק.

במשחק נוסף מחוץ לביתה (1961) חיפה ניצחה 1:5 ובעידן החדש של חיפה (1984) עוד ניצחון חוץ חיפני 1:3 והפעם שיחק בשורות המלאבסים אלישע לוי, שנה אחרי ששיחק בחיפה וכעבור למעלה מעשרים שנים יוליך אותה לשתי אליפויות והופעה בצ'מפיון-ליג. בסך הכול לחיפה 24 ניצחונות חוץ על מכבי פתח תקווה, 11 על חודו של שער, 8 בהפרש בן שני שערים והשאר הנחלת תבוסות.

שתי הקבוצות הותיקות שיחקו זו מול זו ב-117 משחקי ליגה (כולל ליגת המשנה) ולחיפה עדיפות מכרעת במאזן הכללי. 51 ניצחונות לעומת 32 לזכות פתח תקווה ועוד 34 תוצאות תיקו ללא הכרעה. ואם שכחנו להזכיר, לשתיים מצפה עוד צמד משחקים כפול ברבע גמר גביע הטוטו בחודש דצמבר הקרוב.

מכבי פתח תקווה ומכבי חיפה נפרדות בתיקו

הירוקים פגשו את מכבי פתח תקווה במסגרת המחזור התשיעי של ליגת Winner. גיא מלמד העניק יתרון למארחים (41') אך, אלירן עטר השווה מהנקודה הלבנה (90'). חיפה נותרה בתשעה שחקנים.
מאת:
31/10/2015, 19:15
מכבי פתח תקווה ומכבי חיפה נפרדות בתיקו

חניכיו של רוני לוי, הגיעו למשחק לאחר צמד נצחונות במהלך השבוע האחרון, זה החל בניצחון המשכנע בשבוע שעבר על הפועל עכו והמשיך עם הניצחון באמצע השבוע על הפועל קריית שמונה במסגרת מחזור ההשלמה של גביע הטוטו. הירוקים רצו להמשיך את המומנטום החיובי על מתנ לייצר רצף של נצחונות בליגה שיוציא באופן סופי את הקבוצה לדרך חדשה. כ-7,000 אוהדים בירוק, הגיעו לתמוך בקבוצה ולסייע לבחורים הירוקים להשיג את מטרתם. מאמן הקבוצה, רוני לוי, המשיך לתת קרדיט ל-11 השחקנים שפתחו במשחק מול הפועל עכו. 

למעלה מ-7,000 אוהדים ירוקים באצטדיון המושבה. צילום: ג'ו הירש.

הדקות הראשונת של המחצית הראשונה התנהלו בעיקר במרכז המגרש. שתי הקבוצות שיחקו בצורה טקטית ומבוקרת. בדקה ה-8', המאחרים הגיעו להזמדנות ראשונה, לאחר שקיבלו כדור חופשי מ-18 מטרים, אך הבעיטה החופשית מצאה את השוער, ולדימיר סטויקוביץ' במקום. לאט לאט, ככל שהמשחק התקדם חיפה השתלטה על מרכז המגרש, אך המלאבסים צופפו את ההגנה והקשו על הקישור של חיפה למצוא את החלוצים בירוק. בדקה ה-27', אלירן עטר הרים כדור לרחבה שמצא את ראשו של הבלם, דקל קינן, אך הנגיחה מצאה את איתמר ניצן מוכן. בדקה ה-41', המקומים הצליחו לעלות ליתרון, לאחר שהחלוץ, גיא מלמד קיבל כדור בתוך הרחבה של הירוקים ומול סטויקוביץ' לא התבלבל ומצא את הרשת. השופט, דניאל בר נתן הוסיף 3  דקות למחצית הראשונה ו-2 דקות בתוך תוספת הזמן, אלירן עטר, ניסה בבעיטה מחוץ לרחבה אך ניצן היה ערני. בדקה ה-85', חיפה ביצעה את החילוף השלישי שלה כשחן עזרא נכנס במקומו של לודוביק אוברניאק. 

אלירן עטר, ניסה להוביל את התקפה הירוקה. צילום: כתום צלמים.

המחצית השנייה נפתחה בצורה לא טובה עבור הירוקים. דקותיים לאחר פתיחתה וחיפה מוצאת עצמה נשארת בעשרה שחקנים לאחר שהקשר, אופיר קריאף, ראה את הכרטיס הצהוב השני שמיד לאחריו נשלף האדום. כשחיפה חשבה שלא יכול להיות גרוע יותר, 7 דקות מאוחר יותר והירוקים נותרו בתשעה שחקנים! הבלם, מארק ואליינטה, ראה את הכרטיס האדום גם כן וכאמור, הורחק מן המשחק. הקשר של פתח תקווה, אייטור מונרוי, ניגש לבעוט את הבעיטה החופשית בעקבות העבירה של ולאיינטה ושיגר כדור חזק שפגע בקורת השער והורחק מן הרחבה. בדקה ה-58', רוני לוי, ביצע חילוף כשהוציא את הקפטן, יוסי בניון והכניס את הבלם הצעיר, עאיד חבשי. רבע שעה מאוחר יותר, ביצע המאמן הירוק, חילוף נוסף, כשהכניס את החלוץ הצעיר, שחר הירש על חשבונו של גליינור פלט. בדקה ה-79', סטויקה בהצלה מרהיבה מנע את השני לזכות המארחים לאחר שעומר פרץ קיבל כדור ברחבה ובעט כדור חזק שאילץ את הענק הירוק למתוח את איבריו ולהדוף לקרן. בדקה ה-85', חיפה ביצעה את החילוף השלישי, כשחן עזרא נכנס למשחק במקומו של לודוביק אוברניאק. הרגע המשמעותי במשחק התרחש בדקה ה-89', כדור חופשי לזכות הירוקים הורם לכיוונו של דקל קינן. הבלם התרומם לכדור הגובה ונתפס על ידי קסאבייה תומא שלא נעלם מעינייו של בר נתן ששרק לפנדל והצביע על הנקודה הלבנה. אלירן עטר, לקח את האחריות, ניגש לבעוט את כדור העונשין מ-11 מטר ועשה זאת בצורה מושלמת. החלוץ, כבש מהנקודה הלבנה והקפיץ את 7,000 האוהדים הירוקים ביציע! עד לסיום, התוצאה נשמרה וחיפה הוציאה תיקו בסיטואציה לא פשוטה כלל וכלל.

אופיר קריאף, ראה את הכרטיס האדום בתחילת המחצית השנייה. צילום: כתום צלמים.

מאמן הקבוצה, רוני לוי התראיין בסיום המשחק ואמר: "מגיעה מילה טובה לשחקנים ולקהל שכולם האמינו ולא ויתרו". על האדום של הבלם הספרדי אמר: "מהזווית שלי לא היה אדום למארק ואליינטה. לדעתי זה היה קל מדי, אני צריך לבדוק מה הסיבה, לפעמים יש לחץ וטעויות, נצטרך להתמודד עם זה". על המשחק עצמו אמר לוי: "שיחקנו נגד קבוצה טובה בבית שלה ועמדנו עם הגב אל הקיר. בסה"כ עמדנו טוב על המגרש, נכון שאני שואף ליותר אבל ייקח לנו זמן להתחבר כפי שאנו רוצים. המאמן המשיך ואמר: "כמו שכבר אמרתי, במצב שלנו אנו צריכים את כולם מאוחדים ומלוכדים, ברגעים האלה אנחנו צריכים את כולם ביחד וזה הכוח שלנו". אני חושב שהתיקו היום הוא מעבר לתיקו רגיל, לחזור ככה זה מעיד על אופי ומנטאליות ואני מאמין שזה יעזור לנו להתבחר". על התצוגה של הקהל הירוק: "אני כשחקן במכבי חיפה לא הרגשתי את זה, הקהל של מכבי חיפה עם השנים הפך להיות הקהל הכי טוב בארץ, אין קהל כזה".

רוני לוי, "הקהל של מכבי חיפה הכי טוב בארץ". צילום: ראובן כהן.

 

 

רוני לוי
רוני לוי
"מגיעה מילה טובה לשחקנים ולקהל שכולם האמינו ולא ויתרו. שיחקנו נגד קבוצה טובה בבית שלה ועמדנו עם הגב אל הקיר. בסה"כ עמדנו טוב על המגרש, נכון שאני שואף ליותר אבל ייקח לנו זמן להתחבר כפי שאנו רוצים".