תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 20/12/2015 - מכבי חיפה מול הפועל כפר סבא
סמי עופר  17,164 צופים
ארז פפיר 20/12/2015
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 15
מכבי חיפהמכבי חיפה מכבי חיפה 1-1 הפועל כפר סבא הפועל כפר סבאהפועל כפר סבא
לודוביק אוברניאק (58)
      יאניס פאפאפדופולוס (20)
חילוף - חן עזרא מחליף את ניקולה דרינצ'יץ'
חילוף - עאיד חבשי מחליף את דקל קינן
שער
חילוף - יוסי בניון מחליף את איסמעיל ריאן
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית
חילוף - לארי קהינדה מחליף את רן יצחק
חילוף - לירן ז'אן מחליף את יאניס פאפאפדופולוס
חילוף - מאויס צ'יבוטה מחליף את עומר פדידה
סיום
המשחק
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'
בלם מארק וליינטה
מגן ימני אוראל דגני
מגן שמאלי טאלב טואטחה
בלם דקל קינן 45 
קשר לודוביק אוברניאק   
קשר איסמעיל ריאן 76 
קשר נטע לביא
קשר ניקולה דרינצ'יץ' 37 
חלוץ אלירן עטר  
חלוץ גליינור פלט

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי  45 
קשר חן עזרא 37 
קשר יוסי בניון 76 
קשר ג'אבר עטאא
חלוץ שובל גוזלן
חלוץ אלון תורג'מן

מאמן

רוני לוי
מהלך המשחק
90+1 זה היה קרוב למהפך! אלירן עטר קיבל כדור ברחבה, החלוץ התקדם מעט ובעט כדור שפגע בשחק הגנה וחלף סמוך לקורת השער של הקבוצה האורחת.
90+1
כרטיס צהוב - אלירן עטר
83 גליינור פלט עצר כדור על החזה ואוברניאק המשיך מהאוויר כדור שנעצר על ידי השוער.
81
חילוף - הפועל כפר סבא
מאויס צ'יבוטה מחליף את עומר פדידה
79
כרטיס צהוב - לודוביק אוברניאק
77
חילוף - הפועל כפר סבא
לירן ז'אן מחליף את יאניס פאפאפדופולוס
76
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את איסמעיל ריאן
75 איסמעיל ריאן הרים כדור לרחבה שמצא את ראשו של גליינור פלט, החלוץ ההולנדי נגח כדור למרכז השער ואוהד כהן קלט.
70
חילוף - הפועל כפר סבא
לארי קהינדה מחליף את רן יצחק
65 התקפה של האורחים מגיעה להוגו לופס שמתוך הרחבה בועט כדור שטוח שמוצא את סטויקה במקום.
65 מיד לאחר מכן, כדור שנשלח לאלירן עטר מגיע בסופו של דבר לאיסמעיל ריאן שמתקדם מעט ובועט מכ-20 מטרים מעל השער.
64
כרטיס צהוב - אוהד כהן
58
שער - לודוביק אוברניאק
הקשר הפולני משתלט על כדור מהדיפה של אוהד לויטה ובועט שטוח וחזק לרשת!
52
כרטיס צהוב - גיא בדש
47
כרטיס צהוב - עאיד חבשי
45
חילוף - מכבי חיפה
עאיד חבשי מחליף את דקל קינן
דקל קינן הוחלף בעקבות מתיחה.
38 התקפה נוספת של חיפה מגיעה לרגליו של לודוביק אוברניאק שבועט מתוך הרחבה כדור שיוצא החוצה.
37
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את ניקולה דרינצ'יץ'
35 רן יצחק מנסה מ-20 מטרים כדור שמאלץ את סטויקוביץ' לזנק ולהדוף את הסכנה.
29 נטע לביא עוצר כדור, מתקדם מעט ובועט כדור שהולך למרכז השער ומוצא את כהן במקום.
25 אלירן עטר בועט מקו ה-16 כדור שטוח שנעצר על ידי אוהד כהן.
20
שער - יאניס פאפאפדופולוס
הקשר בעט מרחוק והצליח להכניע את סטויקוביץ'.
2 התקפה של הירוקים מסתיימת אצל טאלב טואטחה שבועט לרשת החיצונית של אוהד כהן.
0 ארז פפיר הוציא את המשחק לדרך!
   
הפועל כפר סבא

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער אוהד כהן  
מגן טל בנש
בלם דינו סקרווץ
בלם עמיר נוסבאום
מגן אורי שטרית
קשר אלירן סיימון
קשר רז כהן
קשר יאניס פאפאפדופולוס  77 
קשר הוגו לופס
קשר עומר פדידה 81 
חלוץ רן יצחק 70 

מחליפים

עמדה שם  
ארז כובני
גיא בדש  
סמי אלקיים
מאויס צ'יבוטה 81 
לארי קהינדה 70 
לירן ז'אן 77 
בן כוואז

מאמן

פליקס נעים

הירוקים מהכרמל פוגשים את הירוקים מהשרון

מכבי חיפה תפגוש את הפועל כפר סבא (20:15), במסגרת המחזור ה-15 של ליגת Winner. כל הפרטים לקראת המשחק כולל סטטיסטיקה מלאה בגוף הכתבה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (כתום צלמים).
מאת:
20/12/2015, 12:30
הירוקים מהכרמל פוגשים את הירוקים מהשרון

מכבי חיפה תעלה הערב לדשא באצטדיון "סמי עופר" (20:15), ותנסה להשיג ניצחון נוסף, במהלך החודש האחרון הירוקים מחיפה השיגו עשר נקודות מתוך שתיים עשרה אפשריות. התיקו בשבוע שעבר מול בני יהודה עצר את רצף הנצחונות של הירוקים שעמד על שלושה. הקבוצה מהכרמל רוצה להמשיך ולצבור נקודות במטרה לצמצם פערים מהחלק העליון של הטבלה שנוצרו בעקבות הפתיחה המאכזבת בתחילת העונה. לקראת המשחק, בלמה של הקבוצה, מארק ואליינטה, התייחס למפגש הצפוי נגד הפועל כפר סבא ואמר: "אנחנו יודעים שזה משחק חשוב, באצטדיון הביתי שלנו עם הקהל שלנו אנחנו צריכים לשחק טוב ולקחת את השלוש נקודות". יש לציין שאין להקל ראש ביריבה אותה תפגוש הערב חיפה, חניכיו של פליקס נעים, השיגו נצחון מפתיע בסיבוב הקודם וינסו לחזור על ההישג שרשמו בסיבוב הראשון. מאמן הקבוצה, רוני לוי, צפוי לפרסם את הסגל המלא בסמוך למועד המשחק. 

מארק ואליינטה, "עם הקהל שלנו אנחנו צריכים לשחק טוב ולקחת הנקודות". צילום: כתום צלמים.

הסטטיסטקה המלאה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

מאז אוקטובר 2007 ה"ירוקים" מהשרון לא הגיעו לעיר הכרמל כדי לפגוש את ה"ירוקים" האורגינלים. אגב, מפתיע שהכפר- סבאים אימצו דווקא את הצבע הירוק בשנות התשעים. עד אז נהגו להופיע בתלבושת לבנה. קבוצתו הנוכחית של מאמן העולה החדשה שניצחה בסיבוב הראשון את חיפה במגרש ביקרה כאן בקדנציה הקודמת של רוני לוי והפסידה 2:1 משערים של רנאטו הברזילאי וג'ובני רוסו בנגיחה (!).

הפרט הפיקנטי מבין שלל המספרים הנוגעים למפגשים בין הירוקים משני עברי המתרס מתבטא בעובדה שרק הקפטן החיפני יוסי בניון נמצא בין מבקיעי חיפה לרשת השרונית (פעמיים). מלבדו אין שחקן נוסף, כמעט כולם פרשו או משחקים באירופה. עד כה נערכו 77 משחקי ליגה בין חיפה לכפר סבא, בודדים בליגת המשנה. לחיפה יתרון במספר הניצחונות (77) לעומת אלה של כפר סבא (23) ו-19 נוספים הסתיימו ללא הכרעה. לא תמצאו בשורות חיפה מבקיעי על במשחקים האלה, עובדה שאת טור המבקיעים החיפני מול כפר סבא עדיין מוליכים שני חלוצים משנות השמונים, רוני רוזנטל וזאהי ארמלי (5 כל אחד). ליניב קטן וג'ובני רוסו ארבעה. מנגד, ישראל פוגל האורח שעבר הסבה משוער לחלוץ הבקיע 11 שערים מול חיפה ואין לו מתחרים. סגנו, יצחק שום (מאמן חיפה בתחילת המילניום) הסתפק בשישה כיבושים.

ובכל זאת, אם מתייחסים למשחקי הבית של חיפה מול זו שתארח ביום ראשון, היו כאלה בלתי נשכחים. כמו זה בפתיחת עונת 1973/74 כאשר מכבי חיפה נאלצה לרצות עונש רדיוס והציעה לערוך את המשחק בכפר בלום הרחוקה, לרגלי רמת הגולן. הימים היו הימים שאחרי הקרבות המרים ברמת הגולן. אלפי אוהדי כדורגל, בעיקר חיפנים, ירדו עם נשקם ורכבם הצבאי וצפו במשחק שהסתיים בניצחון כפר סבאי 2:3. או אותו משחק במחזור השני של עונת 76/77 כשחיפה הלמה בכפר סבא 0:4 וגיבור המשחק היה חלוץ הרכש שאול חייק שכבש שלושער.

כפר סבא היוותה תפאורה נהדרת למשחק הכתרה לעיני 24,000 צופים ב...אצטדיון קריית חיים (מאי 1985). חיפה נזקקה לניצחון מינימלי והבעיה הייתה כיצד לנתב את כוחות השחקנים שכעבור שלושה ימים היו אמורים לפגוש שוב את כפר סבא בחצי גמר גביע המדינה. בליגה הלך נפלא וקל אחרי שזאהי ארמלי, אלי כהן, ברוך ממן, רוני רוזנטל ושלום לוי ניצחו 1:5 והורידו למשטח הדשא אלפי חוגגים את האליפות השנייה. גם בגביע מכבי ניצחה 0:1 משער מרגלי רוני רוזנטל בשלהי המשחק.

משחק היסטורי נערך ב-1986 בעקבות ניצחון חיפה בקריית אליעזר 1:4 והוא מיוחד בגלל שזאת הפעם היחידה שאחים חיפנים כובשים באותו משחק. רוני רוזנטל (צמד) וליאור הבקיעו שלושה מארבעת השערים. יום גדול נפל בחלקו של חלוץ כפר סבא אופיר בן-חיים שהבקיע את שלושת שערי קבוצתו בקריית אליעזר שעזרו לכפר סבא לנצח בקריית אליעזר 2:3. האורחים לא ניצחו את חיפה בביתה תקופה ארוכה, מאז 1998 ואיזה ניצחון זה היה. חיפה הובסה 4:0 תוך שהיא מופיעה בפעם הראשונה והאחרונה בתלבושת פסים שחור-כחול. 

אם ישנו רגע שמור היטב בזיכרון הקולקטיבי הוא שייך לשוער המשנה אוהד לויטה ולמגן הכפר סבאי לשעבר, אייל משומר. במאי 2003 חיפה נזקקה לכל שער כדי להדביק את הפרש השערים מול מכבי תל אביב. באחד ממשחקים אלה, מול הפועל כפר סבא חיפה ניצחה 1:5 בדרמה. לא בפערי האיכות בין הקבוצות אלא בחילוף מאולץ בשורות כפר סבא. שוערה, גל ניר הורחק (55) ואת מקומו בין הקורות מילא אוהד לויטה. מי שנאלץ לעזוב את המגרש היה המגן הימני...אייל משומר. עולם קטן. כיום שניהם משרתים בחיפה.

אפרופו שוערים, בשער כפר סבא ניצב השוער הוותיק בליגה, אוהד כהן בן ה-40 שהופיע בעשרות משחקים מול מכבי חיפה ועשה זאת במדי חמש קבוצות- עירוני ראשון לציון, הפועל באר שבע, מכבי פתח תקווה, הפועל פתח תקווה והפועל כפר סבא ובסך הכול ספג משחקני מכבי 56 שערים, באחד פחות משביט אלימלך, שניים פחות מיעקב אסייאג וספק אם יצליח ל"השיג" את רפי כהן, שוער מכבי חיפה שהיה שותף לאליפות הבלתי נשכחת (93/94) אך בקבוצות אחרות נאלץ להתכופף 77 פעמים ולהוציא מרשתו כדורים 'ירוקים'.

המשחק המותח ביותר התנהל בפעם האחרונה שבה כפר סבא יצאה משערי חיפה עם נקודה (2006). היא הוליכה בהפרש שני שערים של הזרים סמואל יבואה ודוארטה, החיפנים חוללו מהפך של אדורם קייסי, שלומי ארבייטמן ורוברטו קולאוטי אך ממש בדקת הסיום הגיח שלו מנשה וביטל את השלווה החיפנית.

מכבי חיפה והפועל כפר סבא נפרדות בתיקו

הקבוצה מהכרמל פגשה את הקבוצה מהשרון במסגרת המחזור ה-15 של ליגת Winner. יאניס פאפאפדופולוס העניק יתרון לאורחים (20'), אך לודוביק אוברניאק השווה (58') וקבע חלוקת נקודות. צילום: ראובן כהן.
מאת:
20/12/2015, 20:15
מכבי חיפה והפועל כפר סבא נפרדות בתיקו

17,164 צופים הגיעו הערב לאצטדיון "סמי עופר" לראות את המפגש בין הקבוצות הירוקות של הליגה. מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, לא ביצע שינויים בהרכב הפותח והמשיך לתת קרדיט לשחקנים שפתחו בהרכב בשבועות האחרונים. 

ההרכב הפותח. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה. 

המחצית הראשונה נפתחה עם לחץ מצד הירוקים מהכרמל וכבר לאחר דקותיים המגן השמאלי, טאלב טואטחה מצא עצמו ברחבה במצב קורץ אך הבעיטה הלכה לרשת החיצונית.  לאחר מכן, חיפה המשיכה לשלוט במרכז המגרש תוך הנעת כדורת מסודרת בנסיון לפרוץ את המערך ההגנתי שהציב מאמן האורחת, פליקס נעים. בדקה ה-20', בניגוד למהלך המשחק, הפועל כפר סבא יצאה להתקפה במהלכה הקשר, יאניס פאפאפדופולוס, בעט מטווח של כ-20 מטרים כדור שהכניע את ולדימיר סטויקוביץ' והעלה את האורחים ליתרון. בדקה ה-25', הנעת כדור של חיפה הסתיימה אצל אלירן עטר שמקו ה-16' בעט כדור שטוח אך אוהד כהן היה במקום ועצר את ההזדמנות. 4 דקות מאוחר יותר, נטע לביא ניסה אף הוא אבל השוער הוותיק שוב היה מוכן. בדקה ה-37', רוני לוי, החליט לבצע את החילוף הראשון במטרה להכניס יותר כוח להתקפה והוציא את ניקולה דרינצ'יץ' ובמקומו נכנס חן עזרא. דקה לאחר מכן, חיפה יצאה להתקפה נוספת שמצאה את לודוביק אוברניאק ברחבה, אך הבעיטה של הקשר הפולני הלכה החוצה. עד להפסקה הבחורים של רוני לוי, לא הגיעו למצבים נוספים ולאחר שתי דקות של תוספת זמן הוריד השופט ארז פפיר את השחקנים לחדרי ההלבשה. 

איסמעיל ריאן, הקשר הצעיר במהלך המחצית הראשונה. צילום: ראובן כהן. 

המחצית השנייה נפתחה עם חילוף של מצד המארחים, הבלם הוותיק, דקל קינן מתח את השריר לקראת סוף המחצית הראשונה ובמהלך ההפסקה הצוות הרפואי החליט כי אינו יוכל להמשיך ובעקבות כך עאיד חבשי עלה עם פתיחת המחצית השנייה. בדקה ה-58', מכבי חיפה חוזרת למשחק! החלוץ ההולנדי, גליינור פלט בעט כדור חזק מ-20 מטרים שנהדף על ידי אוהד כהן היישר לרגליו של לודוביק אוברניאק, הקשר הפולני בעט שטוח וחזק כדור שמצא את הרשת והקפיץ את כ-17,000 האוהדים של חיפה באצטדיון. לאחר השער, המשחק הפך לקצבי כשגם הפועל כפר סבא ניסתה להשיב את היתרון ואף הייתה קרובה לכך. בדקה ה-65', מצא עצמו הוגו לופס ברחבה אך הבעיטה של הקשר מצאה את הענק הירוק, ולדימיר סטויקוביץ' במקום. מיד לאחר מכן, המארחים יצאו להתקפה כשכדור שנשלח לאלירן עטר הגיע בסופו של דבר לאיסמעיל ריאן, הקשר הצעיר התקדם מעט ובעט מכ-20 מטרים כדור שהלך מעל לשערו של אוהד כהן. בדקה ה-75', איסמעיל ריאן הרים כדור מאגף ימין שמצא את ראשו של גליינור פלט אך הנגיחה הלכה למרכז השער ואוהד כהן קלט את כדור הנגיחה. מיד לאחר מכן, לוי ביצע את החילוף השלישי שלו כשהקשר הצעיר, איסמעיל ריאן פינה את מקומו לטובת הקפטן הירוק, יוסי בניון. בדקה ה-83', גליינור פלט קיבל כדור, הוריד אותו עם החזה ולודוביק אוברניאק המשיך מהאויר ומצא שוב את אוהד כהן מוכן. בדקה ה-91', חיפה הייתה קרובה להשלים מהפך כשאלירן עטר קיבל כדור בתוך הרחבה, החלוץ הסתובב ברחבה ובעט כדור שפגע בשחקן הגנה וחלף סמוך לקורת השער של האורחים. לאחר שהסתיימו ארבע הדקות שהוסיף פפיר שרק השופט לסיום וקבע חלוקת נקודות. 

לודוביק אוברניאק, הקשר הפולני השווה את התוצאה. צילום: ראובן כהן. 

גליינור פלט, הזדמנות טובה לחלוץ במחצית השנייה. צילום: ראובן כהן.

אלירן עטר במהלך המשחק. צילום: ראובן כהן.  

רוני לוי
רוני לוי
"התחלנו טוב את המשחק ואז נקלענו לפיגור ובעקבות כך המשחק הפך לפחות מסודר והיה הרבה לחץ, לא התמודדנו היטב עם הלחץ ואנחנו מאוד מאוכזבים מהתוצאה, ידענו שזה לא יהיה קל ואנו עדיין בתקופה שהדברים הולכים יותר קשה ואנחנו צריכים להתמודד עם זה".
פליקס נעים
פליקס נעים
"החבר'ה נתנו מעצמם ורצו המון ואני מקווה שייקחו את זה כדוגמה למשחקים הבאים".