תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 28/10/2015 - קרית שמונה מול מכבי חיפה
קרית שמונה  300 צופים
לירן וקסברגר 28/10/2015
עונת 2015-16
גביע הטוטו - שלב הבתים, מחזור 4
קרית שמונהקרית שמונה קרית שמונה 2-1 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
אור אוסטוינד (78)
      שחר הירש (33)
אלון תורג'מן (65)
חילוף - ברונו קוניה מחליף את דין מימוני חילוף - אור אוסטוינד מחליף את ג'וזף גנדה
שער
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית חילוף - אלון תורג'מן מחליף את חן עזרא חילוף - שובל גוזלן מחליף את שחר הירש
חילוף - ים כהן מחליף את קובי מויאל
שער
חילוף - איתן וולבלום מחליף את איתי שכטר
חילוף - דקל קינן מחליף את ג'אבר עטאא סיום
המשחק
קרית שמונה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער מהאדי זועבי
מגן ערן אזרד
בלם דין מימוני 45 
בלם תאמר אחמד
מגן אלי בלילתי
קשר רועי שוקרני
קשר דן כהן
קשר נאור עבודי
קשר ג'וזף גנדה 45 
חלוץ הוגו צ'קומה
חלוץ פרנק נסטור

מחליפים

עמדה שם  
אופק אנטמן
בר הילל
עדן שמיר
אור אוסטוינד  
עידו אקסברד
רותם גולן
ברונו קוניה 45 

מאמן

סאלח חסארמה
מהלך המשחק
88
חילוף - מכבי חיפה
דקל קינן מחליף את ג'אבר עטאא
79
כרטיס צהוב - שי בן דוד
78
שער - אור אוסטוינד
הקשר, כבש מהנקודה הלבנה וצימק את התוצאה.
73 אוהד לויטה הודף כדור שפוגע בידו של נטע לביא והשופט שורק לכדור עונשין לטובת הפועל קריית שמונה.
71
כרטיס צהוב - אלון תורג'מן
68
חילוף - מכבי חיפה
איתן וולבלום מחליף את איתי שכטר
65
שער - אלון תורג'מן
החלוץ, כובש מהנקודה הלבנה ומכפיל את היתרון!
64 איתי שכטר מוכשל ברחבה והשופט שורק לכדור עונשין מ-11 מטרים.
55
חילוף - מכבי חיפה
ים כהן מחליף את קובי מויאל
50 אלון תורג'מן נוגח לפינה הימנית ומאלץ את זועבי למתוח את איבריו על מנת להרחיק לקרן.
46 דקה לאחר כניסתו, שובל גוזלן, מוצא עצמו מול זועבי ואף חולף על פניו אך מזווית קשה לא הצליח למצוא את הרשת.
45
חילוף - מכבי חיפה
אלון תורג'מן מחליף את חן עזרא
45
חילוף - מכבי חיפה
שובל גוזלן מחליף את שחר הירש
45
חילוף - קרית שמונה
ברונו קוניה מחליף את דין מימוני
45
חילוף - קרית שמונה
אור אוסטוינד מחליף את ג'וזף גנדה
33
שער - שחר הירש
החלוץ הירוק בועט חזק מ-20 מטרים ומוצא את הרשת!
12 התקפה מהירה של הירוקים בסיומה החלוץ הצעיר, שחר הירש נוגח כדור טוב שמוצא את זועבי מוכן והודף את הכדור לקרן.
10 נאור עבודי בועט מ-20 מטרים ומוצא את אוהד לויטה במקום.
0 המשחק יצא לדרך!
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
מגן שמאלי שי בן דוד  
מגן ימני יובל יוסיפוביץ'
קשר חן עזרא 45 
קשר איסמעיל ריאן
קשר ג'אבר עטאא 88 
קשר נטע לביא
קשר קובי מויאל 55 
חלוץ שחר הירש  45 
חלוץ איתי שכטר 68 

מחליפים

עמדה שם  
שוער גיל אופק
מגן שמאלי יהב גורפנקל
בלם דקל קינן 88 
קשר ים כהן 55 
קשר אחורי איתן וולבלום 68 
חלוץ שובל גוזלן 45 
חלוץ אלון תורג'מן   45 

מאמן

רוני לוי

נוסעים צפונה בשנית: מכבי חיפה נגד הפועל ק"ש

הירוקים יגיעו שוב לאצטדיון העירוני בקריית שמונה, למפגש נוסף עם הקבוצה מהצפון במסגרת משחק השלמה בשלב הבתים של גביע הטוטו. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה.
מאת:
28/10/2015, 17:08
נוסעים צפונה בשנית: מכבי חיפה נגד הפועל ק"ש

זהו המפגש השני של הירוקים עם הקבוצה מהצפון בשבוע וחצי האחרונים. בפעם הקודמת חיפה הגיעה במסגרת המחזור השביעי של ליגת Winner וכעת מגיעה שוב לצורך משחק השלמה בגביע הטוטו. כאמור, המשחק היה אמור ללהיות משוחק אך בעקבות האובך שפקד את אזורנו, נאלץ השופט להכריז על דחייתו של המשחק. זהו למעשה משחק לפרוטוקול בלבד משום ששתי הקבוצות הבטיחו את עלייתן לשלב הבא, שלב רבע הגמר. יחד עם זאת, ישנה חשיבות למשחק משום שהוא יכול להוות הכנה טובה לקראת המפגש החשוב נגד מכבי פתח תקווה שייערך שלושה ימים לאחר מכן באצטדיון המושבה.

הירוקים יגיעו פעם נוספת לצפון למפגש נגד קריית שמונה. צילום: ג'ו הירש.

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

חמש אצבעות יד אחת מקפלות בתוכן את מספר המפגשים המועט במסגרת גביע הטוטו בין מכבי חיפה ועירוני קריית שמונה שישלימו את המשחק החסר בבית המוקדם, מפגש ידידותי לכאורה מאחר והשתיים כבר הבטיחו את מקומן בשלב רבע הגמר. הן גם צברו את מלוא תשע הנקודות, עבור חיפה אין בכך תופעה יוצאת דופן.

בעונת 1990/91 החיפנים הצליחו לסיים את הבית המוקדם עם שישה ניצחונות, המרשים ביניהם על מכבי נתניה 0:6.  כך גם בעונת 1995/96 ושוב חיפה העפילה לחצי גמר הגביע בעקבות שישה ניצחונות על מכבי הרצליה, בית"ר ירושלים ובני יהודה. אגב, בשני המקרים חיפה נוצחה בחצי הגמר אחרי הארכה.

לחיפנים זו תהיה הופעה מספר אחת עשרה ברבע הגמר מאז נקבע שלב כזה בשנת 2000. עד אז הקבוצות העפילו אוטומטית לחצי הגמר ושתי הקבוצות שכבר הספיקו לזכות בגביע הטוטו (חיפה ארבע פעמים וקריית שמונה פעם אחת) ינסו להגיע לשם פעם נוספת. לפחות ההיסטוריה מלמדת שלחיפנים הולך לא רע במגרש הצפוני. בשלושה מארבעת המפגשים השיגו תוצאות טובות. חיפה ניצחה שם 0:1 משער של אלון תורג'מן, ניצחה גם 0:2 מצמד של אייל משומר ודלה ימפולסקי ומשחק אחד סיימה בתיקו 1:1 כאשר אייל גולסה מעלה את חיפה ליתרון וברק בדש מחק אותו. משחק רביעי שנערך בקריית שמונה הסתיים בניצחון מקומי 1:2 אחרי ששלומי אזולאי הוליך את הירוקים ליתרון שלא הספיק. בלם חיפה דאז, שי מימון כבש את שערו הוא ושמעון אבוחצירא, ירוק בהווה, השלים את המהפך בפנדל.

רק משחק אחד נערך בעיר הכרמל ובו השתיים סיימו בתיקו 1:1. ג'ון קולמה העלה את חיפה על הלוח, אלרואי כהן השווה כעבור שתי דקות. אם שמתם לב, בכל חמשת המפגשים חיפה הבקיעה ראשונה. 

מכבי חיפה גוברת על הפועל קריית שמונה

הירוקים פגשו את הפועל קריית שמונה למשחק השלמה במסגרת שלב הבתים של גביע הטוטו. שחר הירש העניק יתרון (33') ואלון תורג'מן הכפיל (65). אור אוסטוינד הצליח רק לצמק (78'). צילום: ג'ו הירש.
מאת:
28/10/2015, 19:45
מכבי חיפה גוברת על הפועל קריית שמונה

מכבי חיפה פגשה בפעם השנייה בשבועיים האחרונים את הפועל קריית שמונה. בפעם הראשונה זה היה במסגרת המחזור השביעי בליגת Winner והערב במסגרת מחזור ההשלמה בשלב הבתים של גביע הטוטו. כאמור, זהו משחק השלמה בעקבות הדחייה עקב האובך שפקד את אזורינו ומנע את קיומו של המשחק במועד המתוכנן. עוד לפני שריקת הפתיחה שתי הקבוצות הבטיחו את עלייתן לשלב רבע הגמר ותוצאת המשחק לא השפיעה על עלייתן של הקבוצות. לכן, מאמני הקבוצות מצאו לנכון לתת צ'אנס לשחקנים הצעירים על מנת שיצברו דקות משחק ויאפשרו למאמנים לבחון את יכולותיהם. מאמן הקבוצה, רוני לוי, ביצע מספר רב של שינויים לעומת ההרכב שפתח במשחק הליגה האחרון מול הפועל עכו, כאשר המאמן הירוק העניק לצעירים נטע לביא, שי בן דוד, יובל יוסיפוביץ' ושחר הירש מקום ב-11 הפותחים. בנוסף, הקשר האחורי, קובי מויאל זכה לפתוח בהרכב לראשונה מאז הפציעה בעונה שעברה. 

קובי מויאל, פותח לראשונה מאז פציעתו בהרכב. צילום: ג'ו הירש.

המחצית הראשונה התנהלה בתחילתה במרכז המגרש כאשר בדקה העשירית הגיעה הקבוצה המקומית להזדמנות הראשונה כשנאור עבודי בעט מ-20 מטרים כדור חזק שמצא את אוהד לויטה במקום. דקותיים מאוחר יותר, חיפה יצאה להתקפה מהירה שבסיומה החלוץ הצעיר, שחר הירש, נגח כדור טוב וסחט הדיפה נאה ממהאדי זועבי. לאחר מכן, המשחק שב להתנהל במרכז המגרש, אבל בדקה ה-33', הירוקים עלו ליתרון! שחר הירש קיבל כדור כ-30 מטרים מהשער של זועבי, החלוץ התקדם מעט, הניף את רגלו ושיחרר בעיטה שנעצרה רק ברשת! שער יפה לשחקן הצעיר והמוכשר של הירוקים. עד למחצית לא נרשמו אירועים משמעותיים נוספים והשופט, לירן וקסברגר שרק והוריד את שחקני שתי הקבוצות אל חדרי ההלבשה.

שחר הירש, שער נאה לחלוץ הצעיר. צילום: ראובן כהן.

המחצית השנייה התחילה עם לחץ מצד הירוקים. רוני לוי, ביצע שני חילופים כשהכניס את שובל גוזלן ואלון תורג'מן במקומם של כובש השער, שחר הירש והקשר, חן עזרא. דקה לאחר כניסתו של גוזלן, החלוץ מצא עצמו בהזדמנות טובה כשנותר לבד מול זועבי, גוזלן חלף על פניו אך מזווית קשה לא הצליח למצוא את הרשת ולהכפיל את היתרון. הקבוצה מהכרמל המשיכה ללחוץ ובדקה ה-50', אלון תורג'מן, נגח לפינה הימנית כדור לא רע שאילץ את השוער המקומי למתוח איבריו ולהדוף לקרן. בדקה ה-55', קובי מויאל, הוחלף ובמקומו נכנס שחקן צעיר מוכשר נוסף, ים כהן. בדקה ה-64', איתי שכטר הוכשל ברחבה והשופט הצביע על הנקודה הלבנה והעניק כדור עונשין מ-11 מטרים לזכות חיפה. אלון תורג'מן ניגש לבעוט, החלוץ בעט למרכז השער והכפיל את היתרון עבור הירוקים. כעשר דקות מאוחר יותר, הפועל קריית שמונה מקבלת גם כן פנדל. אוהד לויטה, הדף כדור שפגע בידו של נטע לביא, וקסברגר ראה זאת ושרק לבעיטת עונשין. אור אוסטוינד, ניגש לבעוט והצליח לצמק את התוצאה ל-2:1. עד לסיום, התוצאה נשמרה וחיפה מסיימת את הבית עם מאזן מושלם של 4 ניצחונות. 

איתי שכטר, הוכשל ברחבת היריב. צילום: ג'ו הירש.

מאמן הקבוצה, רוני לוי, התראיין בסיום והתייחס לתצוגה של שחקניו: "אני שמח שהשחקנים היו רציניים, הייתה גישה טובה, הייתה הזדמנות לשחקנים שפחות מקבלים דקות וגם לחבר'ה הצעירים מקבוצת הנוער שלנו. אני חושב שההופעה הייתה מכובדת ואנו עם הפנים קדימה ליום שבת". המאמן המשיך ואמר: "אנחנו תמיד שואפים לנצח, אנו יודעים שהמסגרת החשובה היא המסגרת של הליגה אבל אנחנו התחלנו משהו טוב ואנו מקווים להמשיך אותו למרות שמחכה לנו משוכה קשה ביום שבת נגד מכבי פתח תקווה". לקראת המשחק נגד מכבי פתח תקווה: "פתח תקווה היא קבוצה טובה, היא משוכה קשה בבית שלהם ומצפה לנו משחק קשה מאוד. יחד עם זאת, אנחנו חייבים לייצר המשכיות גם ביכולת טובה וגם בתוצאות, אנו יודעים שיש לנו משוכה קשה ואנו מקווים שנעבור אותה כמו שצריך".

איסמעיל ריאן, קיבל הזדמנות בהרכב. צילום: ג'ו הירש.

רוני לוי
רוני לוי
"אני שמח שהשחקנים היו רציניים, הייתה גישה טובה, הייתה הזדמנות לשחקנים שפחות מקבלים דקות וגם לחבר'ה הצעירים מקבוצת הנוער שלנו. אני חושב שההופעה הייתה מכובדת ואנו עם הפנים קדימה ליום שבת".