תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 15/02/2016 - בית"ר ירושלים מול מכבי חיפה
פתח תקווה  0 צופים
שמואלביץ' איתן 15/02/2016
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 23
בית"ר ירושליםבית"ר ירושלים בית"ר ירושלים 0-3 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
איתי שכטר (32)
רוקאביציה ניקיטה (51)
דן איינבינדר  (83)
     
שער
שער
חילוף - לידור כהן מחליף את רוקאביציה ניקיטה
שער חילוף - ארסניו ולפורט מחליף את איתי שכטר
חילוף - לירוי צעירי מחליף את דן איינבינדר
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית חילוף - חן עזרא מחליף את לודוביק אוברניאק
חילוף - רומאריו פירס מחליף את ג'אבר עטאא חילוף - שחר הירש מחליף את גילי ורמוט
סיום
המשחק
בית"ר ירושלים

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער בוריס קליימן
מגן דושאן מטוביץ'
בלם טל כחילה
בלם חסוס רואדה
מגן אלעד גבאי
קשר קלאודמיר פריירה
קשר דן איינבינדר   88 
קשר רוקאביציה ניקיטה  80 
קשר עומר אצילי
קשר דוד קלטינס
חלוץ איתי שכטר  86 

מחליפים

עמדה שם  
ניסו קפילוטו
לירוי צעירי 88 
לידור כהן 80 
דובב גבאי
ארסניו ולפורט 86 
אורי מגבו
סתיו שושן

מאמן

סלובודאן דראפיץ'
מהלך המשחק
90+1
כרטיס צהוב - דקל קינן
88
חילוף - בית"ר ירושלים
לירוי צעירי מחליף את דן איינבינדר
86
כרטיס צהוב - אלירן עטר
86
כרטיס צהוב - דן איינבינדר
86
חילוף - בית"ר ירושלים
ארסניו ולפורט מחליף את איתי שכטר
83
שער - דן איינבינדר
קלאודימיר מעביר לקשר שבועט מדויק מחוץ לרחבה וכובש.
80
חילוף - בית"ר ירושלים
לידור כהן מחליף את רוקאביציה ניקיטה
70
חילוף - מכבי חיפה
רומאריו פירס מחליף את ג'אבר עטאא
70
חילוף - מכבי חיפה
שחר הירש מחליף את גילי ורמוט
63 אצילי בועט מתוך הרחבה ומוצא את סטויקוביץ' מוכן והשוער הודף לקרן.
51
שער - רוקאביציה ניקיטה
קלואדמיר הכניס כדור לרוקאביציה שבועט מקרוב לרשת.
46 המחצית השנייה יוצאת לדרך!
46
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את לודוביק אוברניאק
45 שמואלביץ' שורק למחצית.
44
כרטיס צהוב - טאלב טואטחה
32
שער - איתי שכטר
כדור קרן של אצילי מגיע לראשו של החלוץ שנוגח ומוצא את הרשת.
29
כרטיס צהוב - מארק וליינטה
19 עטר מנסה בבעיטה מ-20 מטרים אבל הכדור הולך מעל לשער.
15
כרטיס צהוב - לודוביק אוברניאק
9 הזדמנות מצוינת לירוקים! עטאא ג'אבר מכניס כדור נפלא לאייל משומר, האחרון נכנס לרחבה ומעביר רוחב לפלט שמקרוב דוחק לכיוון השער והכדור מורחק על ידי שחקן בית"רי לקרן.
3 אלירן עטר מקבל את הכדור מפלט ובעט מ-15 מטר כדור שחלף סמוך לקורת השער של קליימן.
1 איתן שמואלביץ' הוציא את המשחק לדרך!
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'
בלם מארק וליינטה  
מגן שמאלי טאלב טואטחה  
בלם דקל קינן  
מגן ימני אייל משומר
קשר לודוביק אוברניאק  46 
קשר התקפי גילי ורמוט 70 
קשר ג'אבר עטאא 70 
קשר נטע לביא
חלוץ אלירן עטר  
חלוץ גליינור פלט

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
מגן ימני אוראל דגני
קשר חן עזרא 46 
קשר יוסי בניון
קשר רומאריו פירס 70 
חלוץ שחר הירש 70 

מאמן

רוני לוי

הערב: מכבי חיפה פוגשת את בית"ר ירושלים

הקבוצה מהבירה תארח את הירוקים (20:55), למפגש מרתק באצטדיון המושבה במסגרת המחזור ה-23 של ליגת Winner. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה.
מאת:
15/02/2016, 15:46
הערב: מכבי חיפה פוגשת את בית"ר ירושלים

אמש, עד שעות הערב עוד היה ספק בנוגע לקיומו של המשחק ולאחר הפגישה שהתקיימה במנהלת, יצאה ההודעה הרשמית כי המשחק אכן יתקיים כסדרו ואף נשיא המועדון, יעקב שחר התייחס לכך בהודעה מיוחדת באתר הרשמי כשאמר: "אני שמח על כך ששיתוף הפעולה בין המועדונים הביא לדיונים תכופים בנושא שינוי סעיפי הענישה בהתאחדות לכדורגל, אותן תמליץ המנהלת לשינוי בתקנון. הובטח כי השינויים יבוצעו תוך 30 יום וכבר היום ברור לכל כי סעיף הרדיוס יוצא מסעיפי הענישה. לא היינו משיגים זאת ללא עקשנותו של אלי טביב, שהביע את הסכמתו לקיים את המשחק". הנשיא הוסיף ואמר: "אני קורא לאוהדי שתי הקבוצות להגיע למשחק, לעודד ולהוכיח כי מחוץ לכר הדשא האינטרסים שלנו זהים".

נשיא המועדון, יעקב שחר, "סעיף הרדיוס יוצא מסעיפי הענישה". צילום: ראובן כהן.

קריאתו של הנשיא לבוא ולתמוך בהחלט עשתה את שלה וכל הכרטיסים שהקוצו לקהל הירוק נרכשו וכ-1,100 אוהדים צפויים לתמוך בבבחורים בירוק במשחק החשוב הערב. בצד המקצועי, הבחורים של רוני לוי, מגיעים להתמודדות לאחר הניצחון המרשים בשבוע שעבר על מכבי פתח תקווה באצטדיון "סמי עופר" אשר כלל תצוגה מלהיבה של השחקנים על הדשא. מאמן הקבוצה, רוני לוי, מקווה שחניכיו ימשיכו את המומנטום החיובי ועם סיומו של משחק הגביע נגד בני יהודה, החלו בהכנות להתמודדות הקשה. הקבוצה מהכרמל תפגוש את הקבוצה מהבירה שנמצאת בעונה מצוינת וכרגע ממוקמת במקום השלישי במרחק של שמונה נקודות מהירוקים. מאמן היריבה, סלובודאן דראפיץ', ושחקניו לא צפויים לעשות חיים קלים לחיפה וביחד עם כ-10,000 אוהדי בית"ר הצפויים למלא את היציעים ולהעניק תחושה ביתית המשימה של חיפה תהיה קשה עוד יותר. מה שבטוח, צפוי לנו הערב מפגש מסקרן בין שתיים מהקבוצות המעניינות של הכדורגל הישראלי. 

כ-1,100 אוהדים ירוקים צפויים ללוות את הקבוצה במשחק הערב. צילום: ג'ו הירש.

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

עדיין תחת הרושם הנפלא שהותיר הניצחון הביתי על מכבי פתח תקווה ובעיקר שער הבכורה של גיל ורמוט שחזר לעיר הכרמל. תריסר דקות לסיום ב"סמי עופר" הצטרף הכובש למועדון מצומצם של כדורגלנים בירוק שכבר בהופעתם הראשונה מצאו את הרשת.

למען הדיוק רק 35 שחקני עבר הצליחו במשימה מאז קום המדינה. לפחות במכבי הירוקה לא יספרו לקשר המחונן כמה זמן לא הבקיע. 26 מהכובשים חגגו כי החיפנים ניצחו, רק 3 נאלצו לשמוח בביתם כי הקבוצה הפסידה וב-6 מקרים לא הושגה הכרעה. את הסיפתח המוצלח ביותר עשה וויאם עמאשה במגרש מכבי נתניה כשכבש רביעייה (!!) לרשת הקבוצה המקומית, את כל המכסה בניצחון 1:4 (2011). עוד מבקיע מוכשר חגג, עם שלושער "בלבד", שאול חייק שהגיע למכבי חיפה ב-1976 ובהופעת הבכורה סייע להביס את הפועל כפר סבא 0:4.

גילי ורמוט, הצטרף למועדון מצומצם של כדורגלנים בירוק. צילום: ראובן כהן.

שחר הירש, החלוץ הצעיר, כלל לא היה בתוכניות כאשר אביו-מולידו, החלוץ המהיר נתן הירש כבש צמד (1964) לרשת הכח רמת גן (1:3) ובאותה עונה הקדים אותו חלוץ רכש אחר, יצחק שטרית בתיקו רב השערים 3:3 מול בית"ר תל אביב. צמדי שערים הבקיעו לנץ ויעקב לייבו בשנותיה הראשונות של המדינה, כל אחד והראשון לציון שלו (הפועל ומכבי) וצמד נרשם גם לזכותו של צעירונצ'יק בן 18 שקיבל דקות ראשונות מול הפועל קריית שמונה כשהשתיים שיחקו בליגה השנייה. בליברפול הגדולה שזכתה באליפות האחרונה שלה לפני 25 שנים לא האמינו שהכדורגלן הישראלי שגרר אותם לתואר פתח בליגה הלאומית. רוני רוזנטל.

לאלון מזרחי שהגיע למכבי חיפה ב-1993 הייתה פרמיירה אדירה - שני שערים במשחק הפתיחה מול בית"ר ירושלים בטדי (2:3) ונציג נוסף של שכונת התקווה שהגיע לחיפה מהפועל תל אביב, חזי שירזי, לא התחשב ובמשחקו הראשון (1996) הכניע פעמיים את שוער הפועל. תופעה מעניינת, רוב הכובשים הם ישראלים ורק איבן גצקו, אדגרדו אדינולפי, רדובן הרומטקו, סרגיי קלשצ'נקו ואיגביני יעקובו באו ממחנה ה"זרים" שהרשת לא זרה להם.

ורמוט "נפל" על שבת נדירה בתולדות מכבי חיפה. מעולם לא התייחסו לפיקנטריה אלא בשערים - הניצחון על פתח תקווה הבליט את שמות שחקני ההרכב הראשון. השם "יוסי" מוכר במועדון כי לפני בניון היו עוד חמישה עם שם פרטי דומה: יוסי כהן משנות החמישים, השוער יוסי הדני, שחקן ההגנה יוסי קרמר, הבלם יוסי צרפתי והמגן יוסי נגר. וגם השם "אלירן" הספיק להיכנס לרשימה אחרי הופעתם בליגה של אלירן אלקיים ואלירן דנין. עכשיו יש את אלירן עטר.

מה עם שאר התשעה ששיחקו ? אוהד יש אחד (לויטה), אוראל (דגני) כנ"ל, מארק (ואליינטה) טרם היה וגם חברו דקל (קינן) ייחודי. טאלב (טוואטחה) , נטע (לביא) ועטאא (ג'אבר) מייצגים את הדור הצעיר במכבי גם בשמות שאין שני להם. גם גיל (ורמוט) וגליינור (פלט) לא נרשמו במרשם האוכלוסין החיפני. והכוונה רק לשחקנים שהופיעו לפחות במשחק ליגה אחד. אכן, שבת מיוחדת תלת משמעית.

מכאן למשחק המרכזי של המחזור נגד בית"ר ירושלים. מאצטדיון טדי יכולתי להביא מטעמים טובים יותר אך מאחר והשתיים תתמודדנה הרחק ממנו אי אפשר שלא להיזכר בשלושה משחקים ש"הוצאו" ממבצרם, שניים בעל כורחן ואחד מרצון. משעמם לא היה.

בעונת 1983/84 הפך אצטדיון בלומפילד לאכסניה עבור בית"ר ירושלים שהורחקה ממגרשה לתקופה ממושכת. לא הפריע לה לפתוח פער משמעותי בדרך לכתר הראשון שלה. החיפנים כלל לא היו פקטור במרוץ בצמרת ולכאורה, ההפסד לבית"ר 2:1 היווה מעין חותמת סופית. אורי מלמיליאן (בפנדל) ואלי אוחנה במבצע מרהיב מול שער מצמק של צדוק מלכה נתנו הרגשה שנפל הפור על מאבק הצמרת. אחרי משחק זה (דצמבר 83') חיפה פיגרה ב-13 נקודות (!!) אחרי המוליכה. לכאורה.

גם הגומלין שוחק ברדיוס והפעם מכבי חיפה ספגה עונש כבד. מישהו כבר שמע על "משחק עונה" ללא קהל? זאת הייתה הפעם הראשונה וה...אחרונה. ה"ירוקים" הצליחו לצמצם את הפער שעמד ערב המחזור ה-26 על חמש נקודות. לא עזרו תחינותיהם של החיפנים שהפסידו מיליונים ובעיקר את הביתיות. המשחק נקבע על אם הדרך, במגרש ה"קופסא" בנתניה שיציעיו היו ריקים מאדם. אלא שאוהדי חיפה לא ויתרו, הגיעו עם משאיות ומנופים, שילמו "בוחטות כסף" לבעלי הדירות סביב המגרש וראו את קבוצתם מנצחת 1:2 משערים של משה סלקטר וזאהי ארמלי כאשר הפעם אלי אוחנה מסתפק רק בשער כבוד. הפער צומק לשתי נקודות ואת הסוף כבר שמעתם מיליון פעמים.

כעבור שנה שוב חיפה מול בית"ר ולא בקריית אליעזר. עבודות השיפוץ במגרש הביתי גרמו לחיפה להעתיק את ביתיותה לאצטדיון קריית חיים ושוב השתיים שהעבירו את כובד הכדורגל הישראלי מהכרך הגדול לפריפריה נקלעו לעימות חזיתי. הפעם לנגד עיניהם של 24,000 צופים ומטריות ושוב חיפה התעלתה וניצחה 0:2 משערים של ברוך ממן ואברהם אבוקרט.

רוני רוזנטל, במשחק המטריות המפורסם.

בסך הכול השתיים נפגשו במסגרת הליגה 104 פעמים (כולל מפגש כפול בליגת המשנה) וחיפה מחזיקה ביתרון בטור הניצחונות (41) לעומת 34 של בית"ר ועוד 29 מפגשים ללא הכרעה. עד היום לא נרשם משחק משעמם בין השתיים. להן זירת המשחק לא מנטרלת את ההתלהבות.

בית"ר ירושלים מנצחת את מכבי חיפה

הקבוצה מהכרמל פגשה את הקבוצה מהבירה במסגרת המחזור ה-23 של ליגת WInner. איתי שכטר (32'), ניקיטה רוקאביציה (51') ודן איינבינדר (83'), כבשו עבור המארחים. צילום: (ג'ו הירש).
מאת:
15/02/2016, 20:46
בית"ר ירושלים מנצחת את מכבי חיפה

כ-1,100 אוהדים ירוקים עשו את דרכם אל אצטדיון המושבה על מנת לתמוך בבחורים של רוני לוי במשחק נגד בית"ר ירושלים. מאמן הקבוצה, רוני לוי, ביצע מספר שינויים בהרכב בהשוואה להרכב שפתח במחזור הקודם. תחילה, ולדימיר סטויקוביץ', שב לעמוד בין הקורות. בנוסף, אייל משומר, זכה לקרדיט ופתח בעמדת המגן הימני כאשר גם הקשר הפולני, לודוביק אוברניאק, נמצא באחד עשר הפותחים. 

ההרכב הפותח של הירוקים. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה. 

המחצית הראשונה החלה בשליטה ירוקה ועם קצב טוב כאשר כבר לאחר 3 דקות של משחק, אלירן עטר מצא עצמו בתוך הרחבה ומ-15 מטר שיגר בעיטה שחלפה סמוך לקורת השער של בוריס קליימן. חיפה הפעליה לחץ בדקות הפתיחה על מנת להשיג שער מוקדם ובדקה ה-9 כמעט ומצאה אותו. עטאא ג'אבר הכניס כדור נפלא לאייל משומר, האחרון חדר לרחבה והעביר רוחב לגליינור פלט, החלוץ הירוק הכניס את רגלו ודחק את הכדור מקרוב אבל שחקן בית"רי היה במקום והכדור נהדף לקרן. בהמשך, אמנם הירוקים המשיכו לשלוט במרכז המגרש, אך הקצב מעט נרגע והמארחת החלה להיכנס אף היא למשחק. בדקה ה-32, בית"ר ירושלים מצליחה לעלות על הלוח התוצאות לאחר שכדור קרן של עומר אצילי מגיע לראשו של איתי שכטר, שנגח טוב ומצא את הרשת של סטויקוביץ'. לאחר כיבוש השער, הבחורים של רוני לוי, ניסו לשוב למשחק אך התקשו להגיע לרחבה של הקבוצה המאחרת ועד לסיום המחצית, לא נרשמו אירועים מסוכנים נוספים.

אלירן עטר, במהלך המחצית הראשונה. צילום: ג'ו הירש.

המחצית השנייה נפתחה בצורה לא טובה עבור הירוקים שנאלצו בדקה ה-51', להוציא כדור שני מהרשת. קלאודמיר פריירה הכניס כדור נהדר לרוקאביציה שמקרוב לא התבלבל, הכניע את סטויקוביץ' והכפיל את היתרון עבור המארחים. הדקות חלפו אך חיפה התקשתה להגיע לרחבה של בית"ר ומאמן הקבוצה, רוני לוי החליט בדקה ה-70' לערוך חילוף כפול כאשר רומאריו פירס ושחר הירש נכנסו במקומם של עטאא ג'אבר וגילי ורמוט. בדקה ה-83', המקומיים הצליחו למצוא את השער השלישי, פריירה העביר כדור לדן איינבינדר והקשר בעט מדויק מחוץ לרחבה ומצא את הרשת של סטויקוביץ'.  עד לסיום, התוצאה נשמרה והירוקים רושמים הפסד שמיני העונה. 

עטאא ג'אבר, הוחלף במהלך המחצית השנייה. צילום: ג'ו הירש.

גליינור פלט, נשמר חזק על ידי ההגנה של בית"ר ירושלים. צילום: ג'ו הירש.

סלובודאן דראפיץ'
סלובודאן דראפיץ'
"מחצית שנייה טובה שלנו והגדלנו את ההפרש ל-10 וזה מה שרצינו לפני המשחק, המטרה הושגה".
רוני לוי
רוני לוי
"מאוד מאוכזבים ונצטרך להתמודד עם זה. החצי הראשון היה בסדר, התחלנו טוב ויכולנו לכבוש, לצערי ספגנו ממצב נייח ובחצי השני ירדנו מאוד ברמה שלנו. בית"ר היו טובים מאוד והגיע להם הניצחון".