תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 01/12/2015 - מכבי חיפה מול מכבי פתח תקווה
נתניה  1,000 צופים
אדלר זיו 01/12/2015
עונת 2015-16
רבע גמר גביע הטוטו, משחק 1
מכבי חיפהמכבי חיפה מכבי חיפה 1-0 מכבי פתח תקווה מכבי פתח תקווהמכבי פתח תקווה
      דור חוגי (6)
חילוף - שובל גוזלן מחליף את שחר הירש
חילוף - איתי שכטר מחליף את יוסי בניון
חילוף - טאלב טואטחה מחליף את סאן מנחם חילוף - גליינור פלט מחליף את אלון תורג'מן
כרטיס אדום
חילוף - ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את ג'אבר עטאא
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית
חילוף - מינוגס פאנקה מחליף את איטור מונרוי חילוף - ג'ו מונונגה מחליף את יובל יעקובוביץ'
חילוף - גידי קניוק מחליף את מור שקד
חילוף - עוז פרץ מחליף את דור חוגי
סיום
המשחק
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
בלם דקל קינן
מגן שמאלי סאן מנחם  70 
מגן ימני יובל יוסיפוביץ'
קשר איסמעיל ריאן
קשר יוסי בניון 58 
קשר ג'אבר עטאא 85 
קשר נטע לביא  
חלוץ שחר הירש 45 
חלוץ אלון תורג'מן 70 

מחליפים

עמדה שם  
שוער גיל אופק
מגן ימני אוראל דגני
מגן שמאלי טאלב טואטחה  70 
קשר ניקולה דרינצ'יץ' 85 
חלוץ שובל גוזלן  45 
חלוץ גליינור פלט 70 
חלוץ איתי שכטר  58 

מאמן

רוני לוי
מהלך המשחק
90+6
כרטיס צהוב - שובל גוזלן
90+2 טאלב טואטחה מנצל טעות בנסיון הרחקה ובועט ברגל ימין מתוך הרחבה וניצן הודף לקרן.
90 השופט זיו אדלר מוסיף 6 דקות תוספת זמן.
85
חילוף - מכבי חיפה
ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את ג'אבר עטאא
81
כרטיס צהוב - טאלב טואטחה
81
כרטיס אדום - איתי שכטר
78
כרטיס צהוב - נטע לביא
76 איתי שכטר העביר כדור מצוין לשובל גוזלן, החלוץ הצעיר נשאר מול השוער אך פספס את הכדור.
70
חילוף - מכבי חיפה
טאלב טואטחה מחליף את סאן מנחם
70
חילוף - מכבי חיפה
גליינור פלט מחליף את אלון תורג'מן
69
חילוף - מכבי פתח תקווה
עוז פרץ מחליף את דור חוגי
65
חילוף - מכבי פתח תקווה
גידי קניוק מחליף את מור שקד
61 שובל גוזלן שנכנס במחצית העביר כדור רוחב מתוך הרחבה שכמעט ומצא את אלון תורג'מן אבל הכדור מורחק.
60
חילוף - מכבי פתח תקווה
ג'ו מונונגה מחליף את יובל יעקובוביץ'
58
חילוף - מכבי חיפה
איתי שכטר מחליף את יוסי בניון
58
חילוף - מכבי פתח תקווה
מינוגס פאנקה מחליף את איטור מונרוי
45
חילוף - מכבי חיפה
שובל גוזלן מחליף את שחר הירש
39 דור חוגי פורץ באגף ומעביר כדור רוחב טוב לגיא מלמד שמקרוב בועט למשקוף והירוקים ניצלים מספיגה נוספת.
35 עאיד חבשי היה קרוב לשער! ריאן הרים כדור קרן מצד שמאל שהגיע לחבשי, הבלם בעט מקרוב כדור שחלף סמוך לקורת השער.
34 הזדמנות טובה לירוקים. יוסי בניון חוטף כדור לדוס-סנטוס ואלון תורג'מן משתלט ומנסה לכבוש בצי'פ ומוצא את איתמר ניצן מוכן.
11
כרטיס צהוב - סאן מנחם
6
שער - דור חוגי
החלוץ הצעיר מעלה את המלאבסים ליתרון.
0 זיו אדלר מוציא את המשחק לדרך!
   
מכבי פתח תקווה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער איתמר ניצן
מגן דור אלו
מגן חגי גולדנברג
בלם עודד גביש
בלם אליסון דוס-סנטוס
קשר עומר דנינו
קשר מור שקד 65 
קשר יובל יעקובוביץ' 60 
קשר איטור מונרוי 58 
קשר גיא מלמד
חלוץ דור חוגי  69 

מחליפים

עמדה שם  
צחי גיגי
ג'ו מונונגה 60 
עוז פרץ 69 
מינוגס פאנקה 58 
לירן רוטמן
מור חזוז
גידי קניוק 65 

מאמן

רן בן שמעון

"זה משחק חשוב, אנו רוצים להמשיך בגביע"

הירוקים יפגשו הערב (20:30), את מכבי פתח תקווה למפגש ראשון מבין שניים במסגרת שלב רבע הגמר של גביע הטוטו. כל הפרטים לקראת המשחק בגוף הכתבה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).
מאת:
01/12/2015, 10:16
"זה משחק חשוב, אנו רוצים להמשיך בגביע"

מכבי חיפה תפגוש הערב את המלאבסים באצטדיון העירוני בנתניה למפגש ראשון בשלב רבע גמר גביע הטוטו. המפגש המוגדר כמשחק ביתי של הירוקים הועבר לאצטדיון העירוני בנתניה עקב הרצון לסייע בתהליך השזרוע באצטדיון "סמי עופר" ולכן הועתק מיקומו של המשחק לעיר היהלומים. חניכיו של רוני לוי, סיימו את השלב המוקדם עם מאה אחוזי הצלחה כשניצחנו את כל ארבעת המפגשים.

סיימו את שלב הבתים במאזן מושלם. צילום: ג'ו הירש.

כמו כן, לראשונה העונה הקבוצה מהכרמל מגיעה לאחר צמד נצחונות רצופים ולכן על מנת להמשיך את המומנטום החיובי, חיפה לא מקלה ראש במשחק הערב ותרצה להמשיך את השיפור ביכולת גם בגביע הטוטו. מאמן הקבוצה, רוני לוי, צפוי הערב לשלב שחקנים נוספים בסגל ואף התייחס לכך כשאמר: "יש לנו הרבה אפשרויות ושחקנים איכותיים, זוהי הזדמנות לתת לשחקנים נוספים לשחק, אני מאמין שנעשה חלוקה מסויימת במשחק הקרוב". 

"הזדמנות לתת לשחקנים נוספים לשחק". צילום: ראובן כהן.

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

 

כן גביע הטוטו, לא גביע הטוטו - את הויכוח המסורתי והמתמשך לא תשמעו בין קירות שני המועדונים , מהותיקים ביותר בכדורגל הישראלי. חיפה עטורת תארים (כולל ארבעה גביעי טוטו), מכבי פתח תקווה זוכה רק בהם ולמרבה האירוניה שניים משלושת גביעי הטוטו אשר באמתחתה הגיעו על חשבון...מכבי חיפה. בשני המקרים פתח תקווה ניצחה בהפרש שלושה שערים.

עד היום נערכו 15 מפגשים בין השתיים מאז גביע הטוטו יצא לדרך לפני 31 שנים. הראשון שבהם ב-1985 באצטדיון קריית חיים ובו עודד מכנס, רפי כהן ואהוד פוקס קבעו 0:3 לאורחים. בגומלין שנערך אף הוא בקריית חיים ניצחון חיפני ראשון 2:3 משערים של צדוק מלכה, ניר קלינגר ועופר מזרחי.

שבע שנים השתיים פעלו תחת הרדאר ולא נפגשו זו מול זו ואז הגיע "עידן רוני לוי". הנתנייתי לשעבר נטל חלק בצמד משחקים שהסתיימו ללא שער זכות ירוק. בראשון 0:0 בקריית אליעזר ובגומלין הפסד 2:0. רוני לוי שיחק גם במשחק נוסף במסגרת זו שנערך בנהריה והסתיים בניצחון חיפני שני 0:1 משער עצמי מרגלי הבלם האורח מורד מגמאדוב. בגומלין 1996 תיקו 1:1 כשנג'ואן גרייב, המגן שזכה שנה קודם לכן בגביע המדינה במדי חיפה, עבר לכחולים וכבש, איימן חלאחלה איזן.

את גמר 2001 חיפה רוצה לשכוח. פתח תקווה תפסה משחק מצוין והביסה אותה 1:4 מצמד של עידן מליחי במחצית הראשונה, איסמעיל עמר וצחי שמריהו. חלוץ חיפה, רפי כהן שמאוחר יותר יכבוש מול מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד האגדי תרם את שער הניחומין. באותה שנה, רק בעונה חדשה ניצחון כפול חיפני, היחיד בסדרה. קודם 0:2 משערים של ריימונדס ז'וטאוטאס ו...יוסי בניון ובגומלין שוב חיפה צוהלת ושמחה- 2:3 של ניר סביליה, רפי כהן ויואב זיו.

בפברואר 2003 פגישה ראשונה ואחרונה ברבע הגמר (השלב הנוכחי) כשידה של חיפה על העליונה 1:3. שוב רפי כהן עם צמד והשלמת הכנסה של ואליד בדיר, לאורחים בקריית אליעזר כבש גל אלברמן, כבר אז בולט ורגוע. הנקמה הפתח תקוואית לא אחרה לבוא. כעבור שנה גמר שני ואיזו אכזבה חיפנית לה היה שותף דקל קינן. 0:3 משערים של סטניסלב דובריבין, שלו מנשה ועומר גולן. חלפה שנה והגלגל התהפך. מכבי פתח תקווה תלתה תקוות ב-0:0 בחיפה , הירוקים לא התפתו והשקיעו הכול בהדרכת המאמן רוני לוי- ניצחון מוחץ 0:3 משערים של רוברטו קולאוטי, שי בירוק והבלם שי מימון. מימון זה יהפוך ל"גיבור" המשחק באוגוסט 2009. במשחק הראשון חיפה ניצחה 0:1 משערו של שלומי ארבייטמן, בגומלין הבלם החיפני יכבוש את שערו הוא שהפך לשער ההפסד. בסך הכול שבעה ניצחונות חיפנים לעומת חמישה לפתח תקווה, שלוש תוצאות תיקו והפרש שערים שלילי לחיפה 19:18.

מכבי חיפה הפסידה 1:0 למכבי פתח תקווה.

הירוקים אירחו את מכבי פתח תקווה באצטדיון העירוני בנתניה במסגרת המשחק הראשון של שלב רבע גמר גביע הטוטו. דור חוגי (6'), קבע את תוצאת המשחק. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן).
מאת:
01/12/2015, 20:30
מכבי חיפה הפסידה 1:0 למכבי פתח תקווה.

מכבי חיפה פגשה את מכבי פתח תקווה למפגש הראשון מבין שניים באצטדיון העירוני בנתניה. מאמן הקבוצה, רוני לוי, ביצע לא מעט שינויים בהרכב כשהעניק למספר שחקנים בסגל הזדמנות ב-11 הפותחים.

רוני לוי, ביצע שינויים בהרכב הפותח. צילום: ראובן כהן.

המחצית הראשונה נפתחה לא טוב מבחינת הירוקים כאשר לאחר שש דקות, דור חוגי, מצא את הרשת והעניק יתרון למלאבסים. הקבוצה מהכרמל, נאלצה להתמודד עם פיגור בשלב מוקדם של המשחק וניסתה להשיג את השוויון. לבחורים של רוני לוי, לא היה קל להתמודד עם הצפיפות בהגנה של פתח תקווה ועד הדקה ה-30', מיעטו להגיע לאזור הרחבה של הקבוצה האורחת. לאחר מכן, חיפה החלה בנסיונות להשיג את השער המיוחל והפעילה לחץ בחלק המגרש של הכחולים לבנים. בדקה ה-34', יוסי בניון ניצל טעות של דוס-סנטוס, חטף את הכדור ואלון תורג'מן השתלט עליו וניסה בהקפצה להכניע את שוער מכבי פתח תקווה, איתמר ניצן, אך האחרון היה במקום והדף לקרן. דקה מאוחר יותר, חבשי היה קרוב להשוות. איסמעיל ריאן הרים כדור קרן מצד שמאל שמצא את חבשי פנוי, הבלם בעט מקרוב כדור שחלף סמוך לקורת השער. בדקה ה-39', פתח תקווה יצאה להתקפה מהירה, דור חוגי פרץ באגף שמאל והעביר כדור רוחב טוב שמצא את גיא מלמד לבד ברחבה ומ-5 מטרים בעט למשקוף השער. עד להפסקה, הירוקים לא השכילו להגיע להזדמנות נוספת ולאחר דקה של תוספת זמן, שופט המשחק, זיו אדלר הוריד את השחקנים אל חדרי ההלבשה. 

אלון תורג'מן, הזדמנות טובה לחלוץ במחצית הראשונה. צילום: ראובן כהן.

המחצית השנייה נפתחה עם חילוף מצד חיפה, כששובל גוזלן נכנס במקומו של שחר הירש. בדקה ה-51', נטע לביא הרים כדור שהפך למסוכן כשאיתמר ניצן התקשה מעט בלקיחתו. עשר דקות מאוחר יותר, שובל גוזלן, העביר כדור רוחב מתוך הרחבה שפספס במעט את אלון תורג'מן. לאחר מכן, החלה מסכת של חילופים מצד שתי הקבוצות. מאמן הקבוצה האורחת, רן בן שמעון, ביצע לא פחות מארבעה חילופים במהלך עשר דקות. גם רוני לוי, ביצע שלושה חילופים במהלך הזמן הזה כשהוציא את יוסי בניון והכניס במקומו את איתי שכטר. לאחר מכן, גם גליינור פלט וטאלב טואטחה הוכנסו במטרה להביא את השינוי. בדקה ה-76', חיפה הגיעה להזדמנות טובה, איתי שכטר העביר כדור מצוין לשובל גוזלן, אך החלוץ הצעיר שמצא עצמו מול השוער פספס את הכדור וניצן לקח את הכדור. בדקה ה-81', הירוקים נותרו בעשרה שחקנים לאחר שאיתי שכטר ראה את הכרטיס האדום לאחר דיבורים עם השופט שמצא לנכון להרחיקו בעקבות כך. בדקה ה-85', חיפה ביצעה את החילוף החמישי והאחרון כשניקולה דרינצ'יץ' נכנס במקומו של ג'אבר עטאא. בתוך תוספת הזמן וליתר דיוק, בדקה ה-92', טאלב טואטחה ניצל טעות בנסיון הרחקה של שחקן הגנה מקומי, מצא עצמו ברחבה ובעט ברגל ימין כדור שמצא את ניצן במקום והשוער הדף לקרן. כארבע דקות לאחר מכן, אדלר שרק לסיום ופתח תקווה רשמה ניצחון במשחק הראשון מבין השניים. 

שובל גוזלן, ניסה למצוא את השוויון. צילום: ראובן כהן. 

רוני לוי
רוני לוי
"אני חושב שנכנסנו פחות טוב למשחק, ספגנו משמירה פחות טובה בהגנה. בחצי השני, אני חושב שהפעלנו יותר לחץ על פתח תקווה, נכון לא הגענו להרבה מצבים אבל הגענו לשני מצבים שיכלנו לעשות שער. כמו כן, נתנו למספר שחקנים הזדמנות ויש לציין שמדובר במכבי פתח תקווה שהיא קבוצה טובה".
איתי שכטר
איתי שכטר
"ראיתי ששחקן של מכבי פתח תקווה מושך את הזמן, אז החלטתי לזרז אותו. בעקבות כך, השופט בא במטרה להוציא לי כרטיס צהוב ואמרתי לו יופי תוציא צהוב והוא שלף לי את הכרטיס האדום. לא סיננתי שום דבר מיוחד, בסך הכל אמרתי תוציא צהוב, באיזה קלות מוציאים אדום".
רן בן שמעון
רן בן שמעון
"יש לנו חבר'ה טובים שעובדים קשה. כל משחק זה 100%. המשחק יכל להיגמר גם אחרת אבל בסך הכל אני מרוצה. זה לא דבר של מה בכך שקבוצה כמו מכבי פתח תקווה מנצחת את מכבי חיפה".