תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 01/03/2016 - מכבי חיפה מול בני יהודה
סמי עופר  11,682 צופים
חכמון אלי 01/03/2016
עונת 2015-16
רבע גמר גביע המדינה, משחק 2
מכבי חיפהמכבי חיפה מכבי חיפה 1-4 בני יהודה בני יהודהבני יהודה
גילי ורמוט (34)
גליינור פלט (43)
יוסי בניון (56)
גליינור פלט (72)
      פדרו גלבאן (31)
שער
שער
שער
חילוף - איסמעיל ריאן מחליף את גילי ורמוט
שער
חילוף - סאן מנחם מחליף את טאלב טואטחה חילוף - חן עזרא מחליף את יוסי בניון
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית
חילוף - אלמוג בוזגלו מחליף את תיירי דובאי חילוף - אמיר עגייב מחליף את גל צרויה
חילוף - ג'וד נורו מחליף את דניאל אביטל
סיום
המשחק
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'
בלם עאיד חבשי
בלם מארק וליינטה
מגן שמאלי טאלב טואטחה
מגן ימני אייל משומר  
קשר התקפי גילי ורמוט  64 
קשר יוסי בניון  76 
קשר ג'אבר עטאא  
קשר נטע לביא
חלוץ אלירן עטר
חלוץ גליינור פלט x2 

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
מגן שמאלי סאן מנחם 73 
קשר חן עזרא 76 
קשר לודוביק אוברניאק
קשר איסמעיל ריאן 64 
קשר קובי מויאל
חלוץ שחר הירש

מאמן

רוני לוי
מהלך המשחק
78 ולדימיר סטויקוביץ' עוצר את בעיטת העונשין של פדרו גלבאן.
77 אלי חכמון העניק פנדל לבני יהודה.
76
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את יוסי בניון
73
חילוף - מכבי חיפה
סאן מנחם מחליף את טאלב טואטחה
72
שער - גליינור פלט
68
חילוף - בני יהודה
ג'וד נורו מחליף את דניאל אביטל
64
חילוף - מכבי חיפה
איסמעיל ריאן מחליף את גילי ורמוט
59
חילוף - בני יהודה
אלמוג בוזגלו מחליף את תיירי דובאי
59
חילוף - בני יהודה
אמיר עגייב מחליף את גל צרויה
56
שער - יוסי בניון
55
כרטיס צהוב - סתיו פיניש
52
כרטיס צהוב - תיירי דובאי
50 נטע לביא מנסה בבעיטה מחוץ לרחבה אבל הכדור לא מוצא את המסגרת.
43
שער - גליינור פלט
41
כרטיס צהוב - אנטוניו מרסיץ'
34
שער - גילי ורמוט
הקשר השתלט על כדור שנהדף ומחוץ לרחבה בעט כדור חזק שלא הותיר לאיינוגבה שום סיכוי.
31
שער - פדרו גלבאן
הקשר מוצא את הרשת לאחר כדור קרן מאגף ימין.
28 בניון מקבל כדור באגף שמאל ומ-18 מטרים אלכסונית בועט כדור מסובב שחולף סמוך לקורה של איינוגבה.
22
כרטיס צהוב - ג'אבר עטאא
19
כרטיס צהוב - אייל משומר
15 יוסי בניון הצליח להשתלט על הכדור והתקדם לרחבת ה-16, הקפטן בעט כדור שטוח לפינה אבל לא מצא את המסגרת.
13
כרטיס צהוב - בן אלגרבלי
1 אלי חכמון הוציא את המשחק לדרך!
   
בני יהודה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער דלה איינוגבה
מגן איציק עזוז
בלם דן מורי
בלם בן אלגרבלי  
מגן שון גולדברג
קשר תיירי דובאי  59 
קשר סתיו פיניש  
קשר אנטוניו מרסיץ'  
קשר דניאל אביטל 68 
קשר פדרו גלבאן  
חלוץ גל צרויה 59 

מחליפים

עמדה שם  
איתמר ישראלי
אסי בלדוט
בן צעירי
ג'וד נורו 68 
אלמוג בוזגלו 59 
חסן אבו-זייד
אמיר עגייב 59 

מאמן

יוסי מזרחי

גומלין בגביע: הירוקים פוגשים את בני יהודה ת"א

מכבי חיפה תארח את הזהובים באצטדיון "סמי עופר" למשחק הגומלין בשלב רבע גמר גביע המדינה. המאמן התייחס למשחק:"מקווה שנעשה את העבודה". גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה.
מאת:
01/03/2016, 14:26
גומלין בגביע: הירוקים פוגשים את בני יהודה ת"א

לאחר שהבטיחו עלייתם לפליאוף העליון מגיעים הירוקים למשחק מכריע כשיפגשו את בני יהודה ת"א למשחק הגומלין במסגרת שלב רבע הגמר. עוד לפני משחק הליגה האחרון הגדירו בחיפה את השבוע כמכריע כשעל הפרק היה הצורך להבטיח את העלייה לפליאוף העליון ולהשיג את הכרטיס המיוחל לשלב חצי גמר גביע המדינה שדרך אגב ייתקים באצטדיון "סמי עופר". הבחורים של רוני לוי, עמדו ביעד הראשון וכאמור, הבטיחו  את מקומם בפליאוף העליון לאחר הניצחון המשכנע על מכבי נתניה בתוצאה 3:0. כעת, הקבוצה מהכרמל מגיעה למשחק חשוב נוסף ותעשה ככל שביכולתה להמשיך את המסע אל עבר הגביע כאשר חלוצה של הקבוצה, אלירן עטר, התייחס למשחק הגביע החשוב כשאמר: "יש לנו מטרות חשובות בפליאוף העליון ובגביע המדינה, התחושות הם טובות".

אלירן עטר, "התחושות הם טובות". צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

לחובבי הפנדלים מומלץ להבין שרק במקרה אחד יכולה להיכפות הארכה בת חצי שעה ובעיטות מהנקודה הלבנה- עוד תיקו 2:2. כל תוצאה אחרת תקפיץ את אחת הקבוצות לחצי הגמר שייערך אף הוא ב"סמי עופר". ניצחון של אחת הקבוצות יעלה אותה אוטומטית, לחיפה "זכות" לסיים בתיקו אפס או במקרה הגרוע 1:1 ותיקו רב שערים כמו 3:3 יעלה את הזהובים. ים של אפשרויות המגבירות את המתח הגדול לקראת המפגש האחרון העונה בין השתיים שנפרדו לחלקי הליגה השונים, עליון (חיפה) ותחתון (בני יהודה).

האתגר החיפני כפול. דומה לזה שהיה ערב המשחק הראשון- מעולם לא ניצחה את בני יהודה בגביע. חמישה מפגשים, כולל התיקו האחרון, וקבוצתו של יוסי מזרחי קטפה את כל התהילה. הנה לכם סיבה נוספת לרצון החיפנים להזיז מהמסלול את ה"כבשה השחורה". הם יוכלו גם לעבור אותה גם בלי לנצח אבל בחיפה, גם בעונה לא טובה, תמיד מחפשים ניצחון. וכבר היו בעבר ניסיונות לשחק על תוצאה וזה נגמר רע, רע מאוד.

ההמצאה של משחקי רבע גמר כפולים אינה המצאה של העונות האחרונות. מכבי חיפה כבר הייתה בסרט דומה שש פעמים. ביוני 1973 ארחה בקריית אליעזר את הכוח רמת גן וגברה עליה 0:1 משער של אהרן גרשגורן. הגומלין נערך במגרש שכבר אינו קיים, "גלי גיל" ברמת גן ועד לדקה ה-86 נדמה היה שחיפה בחצי הגמר. אלא ששער מרגלי דני הפטל שלח את הקבוצות להארכה ולפנדלים. את בעיטתו הראשונה של רפי שושי שוער הכח עצר. הפטל כבש ומשה אגמי השווה. יהודה שהרבני הוסיף שער להכח, הבלם האגדי המנוח ישעיהו שווגר בעט לחוץ. אהרן שורוק קבע 1:3 וסלמן קרנדו החיפני הפיח תקווה, בפרט כאשר חברו , השוער יצחק כהן עצר את בעיטתו של שלמה ג'רבי. משה אדלר איזן ל-3:3 אבל מול הבעיטה האחרונה של אשר מסינג שהכריע 3:4 לא היה מה לעשות.

בפעם השנייה (אפריל 1975) התייצבה חיפה כנציגת ליגה א'. מולה ניצבה הפועל תל אביב מהליגה הראשונה שהיה לה מזל גדול לצאת מקריית אליעזר עם תיקו 0:0 בגלל החמצת פנדל מרגלי יואב לוי, בדרך כלל מומחה בלתי מעורער בבעיטות דומות. גם בגומלין בבלומפילד חיפה הקשתה על חיי ה"אדומים". אמנם משה מורדכוביץ העלה אותם ראשונים על לוח התוצאות אך משה אגמי, הסקורר החיפני השווה (62) ועד לסיום המועד החוקי התוצאה לא השתנתה. שתי דקות בתוך ההארכה הצליח יחזקאל חזום לכבוש בשנית ולחיפה כבר לא הייתה תשובה.

שבע שנים מאוחר יותר (אפריל 82) ניתנה לחיפה הזדמנות לנצח את הפועל יהוד בחיפה. שוערה, אריה חביב, תפס יום ענק והשתיים סיימו ללא הכרעה וללא שערים בחלוף שעתיים. המשחק החוזר נקבע להיערך ביהוד ושם הספיק שער של יעקב אז'ובל להכריע את חיפה. אגב, בנו של המבקיע, בן, הגיע לפני מספר שנים למחלקת הנוער של המועדון החיפני.

למפגש הכפול הבא (1989) חיפה התכוננה כראוי. סחטה תיקו 1:1 בבאר שבע כאשר יובל אוחנה כובש למקומיים וניר קלינגר משווה, בגומלין הספיקו לחיפה שערים של המגן ציון מרילי (פנדל) ושוב ניר קלינגר לניצחון 0:2 לקראת ההופעה בגמר הגביע באותה עונה בה החיפנים הוכתרו לאלופים.

שני ניצחונות כפולים זהים (0:1) ברבע הגמר מול מכבי נתניה (1991) היו אף הם נקודות ציון של חיפה בדרך ל"דאבל" ההיסטורי של אותה עונה. במשחק הראשון בחיפה הספיקה בעיטת 11 של ראובן עטר, בגומלין היה זה איל ברקוביץ שכבש והעלה את חיפה.

המפגש הכפול האחרון נערך באפריל 1992 ואחרי שחיפה ניצחה בביתה בקלות את מכבי פתח תקווה 0:3 ( משה גלאם, יניב כהן ואיתי מרדכי) היא יצאה לאם המושבות בהקלה וגם שם לא הפסידה. יבגני שאחוב מיהר לכבוש לזכות המארחים (דקה 3), איתי מרדכי ביטל כל אפשרות להפתעה, בני טבק החזיר את היתרון למלאבסים שחיפשו ניצחון יוקרתי אולם יניב כהן ביטל את האפשרות עם שער שוויון. שני הכובשים נמצאים כיום במחלקת הנוער המחפשת אליפות נוספת, יניב כמנהל המחלקה ואיתי כמאמן הנוער.

כאמור, מתח גדול לקראת בני יהודה כשחיפה מחפשת לחזור למעמד חצי הגמר בו לא שיחקה מאז 2013 עת הפסידה לעירוני קריית שמונה 2:1.

מכבי חיפה עולה לשלב חצי גמר גביע המדינה!

הירוקים פגשו את הזהובים למשחק הגומלין. פדרו גלבאן העניק יתרון לאורחים (31'), אך גילי ורמוט (34'), אלגרבלי בשער עצמי (43'), גליינור פלט (72'') ויוסי בניון (56'), קבעו ניצחון ירוק. צילום: ראובן כהן.
מאת:
01/03/2016, 21:00
מכבי חיפה עולה לשלב חצי גמר גביע המדינה!

לאחר שהמפגש הראשון התסיים בתוצאת תיקו 2:2, שבו הירוקים לאצטדיון "סמי עופר" למפגש הגומלין. לפני המשחק התייחס הקשר הצעיר, עטאא ג'אבר להתמודדות כשאמר: "תחושות טובות, אנו עובדים קשה ומתאמנים טוב, רוצים לבוא היום ולעלות לחצי גמר. הגביע זאת אחת המטרות שלנו ואנחנו ניתן הכל על המגרש". מאמן הקבוצה, רוני לוי, ביצע שינוי בהרכב הפותח בהשוואה להרכב שפתח במשחק הליגה האחרון כשעאיד חבשי החליף את דקל קינן. 

ההרכב הפותח של הירוקים. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה. 

המחצית הראשונה החלה עם שליטה ירוקה במרכז המגרש כאשר המצב המסוכן הראשון הגיע בדקה ה-15', מרגלו של מספר 15 בירוק. יוסי בניון השתלט על כדור והחל להתקדם לרחבת ה-16, הקפטן בעט כדור שטוח לפינה אבל לא מצא את המסגרת של איינוגבה. בדקה ה-28', שוב בניון במוקד העניינים, הקפטן קיבל כדור באגף שמאל ומ-18 מטרים אלכסונית בעט כדור מסובב שחלף סמוך לקורת השער של איינוגבה. בדקה ה-31', בניגוד למתחרש במגרש בני יהודה הצליחה לעלות ליתרון מפתיע. פדרו גלבאן, מצא את הרשת לאחר בעיטה מוצלחת מתוך הרחבה. היתרון של האורחים החזיק בדיוק 3 דקות עד שגילי ורמוט מצא את השוויון. הקשר השתלט על כדור שנהדף על ידי איינוגבה ובעט בצורה אלגנטית שלא הותירה שום סיכוי לאיינוגבה. בדקה ה-43', הבחורים של רוני לוי הצליחו להשלים את המהפך לאחר מהלך כדורגל מצוין. אלירן עטר קיבל כדור בחצי המגרש של האורחים והחל להתקדם לכיוון הרחבה, החלוץ העביר לטואטחה באגף שמאל והמגן מצא במסירה שטוחה את גליינור פלט שמקרוב דחק לרשת של איינוגבה וקבע 2:1. דקותיים לאחר מכן שרק חכמון למחצית והוריד את שחקני שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה. 

הירוקים חוגגים לאחר השער של גילי ורמוט. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן).

המחצית השנייה החלה בצורה נפלאה עבור הירוקים שבדקה ה-56' מצאו את השער השלישי. גליינור פלט קיבל כדור באגף שמאל והכניס כדור מדויק ליוסי בניון, הקפטן עצר בצורה טובה עבר את השוער וגלגל מקרוב לרשת. בדקה ה-64', רוני לוי ביצע את החילוף הראשון כשהכניס את איסמעיל ריאן במקומו של כובש השער הראשון, גילי ורמוט. בדקה ה-72', חיפה מצליחה למצוא את השער הרביעי. איסמעיל ריאן הרים כדור מאגף ימין ומצא את ראשו של גליינור פלט, החלוץ נגח מקרוב לרשת והשלים צמד אישי. בדקה ה-73', לוי ביצע את החילוף השני כשהכניס את סאן מנחם למגרש במקומו של טאלב טואטחה. 3 דקות מאוחר יותר ורוני לוי ערך חילוף נוסף כשהפעם יוסי בניון הוחלף כשהוא זוכה לתשואות מהקהל הירוק וחן עזרא נכנס במקומו. דקה לאחר מכן, אלי חכמון שורק לפנדל לטובת בני יהודה, פדרו גלבאן ניגש לבעוט אך הענק הירוק מצליח להדוף ומנע מפדרו גלבאן להשלים צמד. עד לסיום התוצאה נשמרה ומכבי חיפה חוגגת העפלה לשלב חצי גמר גביע המדינה.

הירוקים לאחר השער השני. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן).

יוסי בניון לאחר השער השלישי. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן).

פלט לאחר השער הרביעי. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן).

רוני לוי
רוני לוי
"מגיעות מחמאות לשחקנים. זה אומנם רק לעבור שלב בגביע, אבל אלו רגעים במשחקים חשובים ונתנו תצוגות טובות גם באופן קבוצתי וגם באופן אישי. אחרי פתיחת העונה הלא טובה, כל משחק הוא מאני טיים. למעט הפתיחה הנוראית שלנו, אנחנו בתקופה מאוד ארוכה וטובה".
יוסי בניון
יוסי בניון
"היה היום ניצחון חשוב שנותן לנו המון המון חשק והתלהבות. אני מנסה להתרכז רק בדברים האלה".
יוסי מזרחי
יוסי מזרחי
"הגול של ורמוט החזיר את מכבי חיפה למשחק. מה שהיה יותר משמעותי היה הגול השלישי שהרג את המשחק ושינה את צורת המשחק".