תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 14/03/2016 - בית"ר ירושלים מול מכבי חיפה
אצטדיון טדי  17,000 צופים
חכמון אלי 14/03/2016
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 27
בית"ר ירושליםבית"ר ירושלים בית"ר ירושלים 2-3 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
דן איינבינדר (5)
ניקיטה רוקאביציה (7)
ארסניו ולפורט (47)
      יוסי בניון (13)
דקל קינן (37)
שער שער
חילוף - ארסניו ולפורט מחליף את לידור כהן שער
חילוף - דובב גבאי מחליף את איתי שכטר חילוף - לירוי צעירי מחליף את דן איינבינדר
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
שער
מחצית כרטיס אדום חילוף - אופיר קריאף  מחליף את אלירן עטר
חילוף - רומאריו פירס מחליף את ג'אבר עטאא
חילוף - חן עזרא מחליף את איסמעיל ריאן
סיום
המשחק
בית"ר ירושלים

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער בוריס קליימן
מגן דושאן מטוביץ'
בלם טל כחילה
בלם חסוס רואדה
מגן אבישי כהן
קשר דן איינבינדר  87 
קשר קלאודימיר פריירה
קשר דוד קלטינס
קשר לידור כהן 46 
קשר ניקיטה רוקאביציה  
חלוץ איתי שכטר 86 

מחליפים

עמדה שם  
יואכים דניאל אסקלינג
לירוי צעירי 87 
ניסו קפילוטו
דובב גבאי 86 
ארסניו ולפורט   
אורי מגבו
סתיו שושן

מאמן

סלובודאן דראפיץ'
מהלך המשחק
90 חכמון מוסיף 4 דקות של תוספת זמן.
87
חילוף - בית"ר ירושלים
לירוי צעירי מחליף את דן איינבינדר
86
חילוף - בית"ר ירושלים
דובב גבאי מחליף את איתי שכטר
82
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את איסמעיל ריאן
66
חילוף - מכבי חיפה
רומאריו פירס מחליף את ג'אבר עטאא
65
כרטיס צהוב - אייל משומר
62
כרטיס צהוב - ולדימיר סטויקוביץ'
62
כרטיס צהוב - ארסניו ולפורט
48 איסמעיל ריאן הרים כדור לרחבה ודקל קינן נגח כדור שחלף סמוך לקורת השער של קליימן.
47
שער - ארסניו ולפורט
46
חילוף - מכבי חיפה
אופיר קריאף מחליף את אלירן עטר
46
חילוף - בית"ר ירושלים
ארסניו ולפורט מחליף את לידור כהן
45
כרטיס צהוב - איסמעיל ריאן
44
כרטיס אדום - נטע לביא
37
שער - דקל קינן
הבלם הירוק מצליח לדחוק מקרוב לרשת וקובע 2:2.
13
שער - יוסי בניון
הקפטן הירוק מצמק את התוצאה לאחר שכובש בבעיטת אמן מתוך הרחבה.
7
שער - ניקיטה רוקאביציה
5
שער - דן איינבינדר
הקשר מעלה את המארחים ליתרון באצטדיון טדי.
1 אלי חכמון הוציא את המשחק לדרך!
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'  
בלם מארק וליינטה
מגן שמאלי טאלב טואטחה
בלם דקל קינן  
מגן ימני אייל משומר  
קשר איסמעיל ריאן  82 
קשר יוסי בניון  
קשר ג'אבר עטאא 66 
קשר נטע לביא  
חלוץ אלירן עטר 46 
חלוץ גליינור פלט

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
קשר אופיר קריאף 46 
קשר חן עזרא 82 
קשר לודוביק אוברניאק
קשר רומאריו פירס 66 
חלוץ שחר הירש

מאמן

רוני לוי

"משחק נגד בית"ר ירושלים הוא תמיד מעניין"

מגנה של הקבוצה, אייל משומר, התייחס להתמודדות הצפויה לירוקים עם תחילת שלב הפלייאוף העליון. עוד מדבריו של משומר: "חשוב להמשיך את התקופה הטובה שלנו". צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).
מאת:
14/03/2016, 14:08
"משחק נגד בית"ר ירושלים הוא תמיד מעניין"

 הערב (20:55), מכבי חיפה ובית"ר ירושלים יפגשו במסגרת המחזור ה-27, באצטדיון טדי לקראת ההתמודדות המסקרנת, התראיין אייל משומר לאתר הרשמי והתייחס ליריבה הצפויה: "משחק נגד בית"ר ירושלים הוא תמיד מעניין וגדול. בית"ר קבוצה מצוינת, חזקה וצפוי להיות משחק קשה". המגן המשיך ואמר: "לנו חשוב להמשיך את התקופה הטובה שלנו ביכולת ובתוצאות, נעשה את הכל להחזיר את אלפי האוהדים שלנו שמחים מירושלים". יש לציין שעד כה נמכרו למעלה מ-2,000 כרטיסים והצפי למשחק עומד על 4,000 אוהדי מכבי חיפה בטדי. 

אייל משומר, "צפוי להיות משחק קשה". צילום: האתר הרשמי (ג'ו הירש).

מתחילים בפלייאוף העליון, מאת יצחק הברמן

ניתן בקלות לשבת לילה שלם, מצאת הלבנה ועד זריחת החמה ולהפליג בשבחי המשחקים בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים. לא תהיה בעיה למצוא "משהו" מיוחד בכל אחד מ-115 משחקי הליגה מאז קום המדינה (41 ניצחונות לירוקים, 35 לצהובים-שחורים ו-29 מפגשים ללא הכרעה).

הרבה יותר קשה למצוא את השתיים מתמודדות תמיד במשחקי ה"פלייאוף" העליון מסיבה פשוטה: חיפה תמיד השתתפה במסגרת הזאת שנבנית אחת לכמה שנים ונעלמת כלעומת שהגיעה וירושלים בסך הכול נהנית זאת הפעם הרביעית מהעובדה שתפגוש את השמנא והסלתא בכדורגל הישראלי שגם היא נמנית עליה לעתים תכופות.

ובכל זאת אין טוב בלי רע. שתי היריבות המושבעות שנאבקו זו בזו על כתר האליפות באמצע שנות השמונים, וחיפה ניצחה פעמיים, נקלעו פעם אחת ויחידה למשחקי פלייאוף תחתון (!!) בעונת 1987/88. מיטב השחקנים עמדו לרשות הקבוצות שלא הצליחו. עבור החיפנים המסגרת הלא נוחה הזאת הפכה למשב רוח משכר (ומשקר) כאשר ניצחה בכל חמשת המשחקים בפלייאוף התחתון, כולל העשירייה המפורסמת מול מכבי תל אביב. במשחק היחיד נגד בית"ר ירושלים בבלומפילד , ביתם של הירושלמים אז, חיפה ניצחה 2:4 מצמד של זאהי ארמלי שעזר לו לזכות במלכות השערים הראשונה והאחרונה שלו, דניאל בריילובסקי וראובן עטר.

זאהי ארמלי, צמד במשחק ותואר מלכות השערים. 

בפעם השנייה השתיים נפגשו בטדי (מאי 2001) בפלייאוף העליון ולמשחק זה הגיעו 8000 צופים של שתי הקבוצות שהחזיקו אצבעות לחיפנים במאבקם מול...הפועל תל אביב על תואר האליפות. מישהו ראה פעם את המאמן הבכיר אברהם גרנט בוכה מהתרגשות ? טרם המשחק לא שלט בדמעותיו אחרי שהגיעה הבשורה מפתח תקווה שתל אביב לא ניצחה. כאלופה טרייה חיפה עלתה לשחק וניצחה את בית"ר 0:2 משערים של יוסי בניון שהספיק לעשות סיבוב מרשים באירופה (14) ושל יעקובו איגביני (58) שיצא אף הוא מחיפה לאירופה ועדיין משחק. צמד ילדים שהגיעו לעיר הכרמל בגיל 18 ועברו כברת דרך מדהימה.

היה גם פלייאוף שלישי שנראה לחיפנים כציון דרך נוסף בדרך לתואר מספר 12. אותה שיטת קיזוז מפורסמת לא הייתה היחידה שהפריעה לחיפנים בעונת 2009/2010. כמעט גם בית"ר הכניסה לה מקלות בגלגלים ועוד בקריית אליעזר. כאשר ולדימיר דבאלישווילי כבש את הראשון לזכות חיפה איש לא התרגש, המתח החל כאשר בלם ירושלים אריק בנאדו הבקיע את שער השוויון ועד לדקה ה-86 נראתה דווקא בית"ר כמי שזקוקה לניצחון. זה הגיע סמוך לסיום בזכות שער נגיחה מרגש של הבלם דקל קינן ובסופה של אותה עונה התואר לא נשאר בחיפה.

אשתקד השתיים שוב נמנו על שש הראשונות, אמנם הרחק מסערת הצמרת והפעם נערכו שני מפגשים במסגרת הפלייאוף. בראשון תיקו בירושלים 1:1 משער יתרון של לידור כהן ותגובה מרגלי וויאם עמאשה ובגומלין שער בודד של יוסי בניון שהספיק לניצחון של חיפה בסמי עופר.

אפרופו זירת המשחק המסקרן בו הרשתות לא תישארנה יתומות (רק שלושה 0:0 בטדי מתוך 31 משחקי ליגה בטדי) חיפה נהנית מאוד מהאווירה באוויר הצלול כיין. היא ניצחה בתריסר משחקים, הפסידה רק בעשרה ותשעה משחקים לא הוכרעו. ואילו תוצאות השיגה בטדי. שלושה ניצחונות דרמטיים של 2:3, ניצחון מדהים 3:4 כאשר החלוץ המחליף רפי כהן כובש שלושער ברבע שעה, צמד ניצחונות בהפרש שלושה שערים (0:3 ו-1:4).  הצופים שראו את בית"ר וחיפה מקיזות זו לזו 77 שערים בטדי לא יישארו אדישים גם הפעם, למרות מרחק שנות אור שהשתיים רחוקות מהפסגה הגבוהה.

בית"ר ירושלים מנצחת בביתה את מכבי חיפה

הירוקים פגשו את הצהובים שחורים באצטדיון טדי. איינבינדר (5'), רוקאביצה (7') ו-ולפורט (47') מעמדת נבדל, כבשו עבור המארחים. בניון (13') וקינן (37'), לזכות הירוקים. נטע לביא ראה כרטיס אדום תמוה (44').
מאת:
14/03/2016, 20:54
בית"ר ירושלים מנצחת בביתה את מכבי חיפה

המשחק הראשון בשלב הפליאוף העליון הפגיש את מכבי חיפה עם בית"ר ירושלים באצטדיון טדי. מאמן הקבוצה, רוני לוי, ביצע שינוי אחד בהרכב הפותח בהשוואה להרכב שפתח במשחק הדרבי במחזור האחרון כאשר איסמעיל ריאן החליף את גילי ורמוט בעמדת הקישור הימני. 

ההרכב הפותח של הירוקים. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה.

המחצית הראשונה החלה בצורה מאכזבת מאוד עבור הירוקים שנאצלו להוציא 2 כדורים מהרשת תוך 7 דקות. השער הראשון נכבש 5 דקות מהפתיחה כאשר איתי שכטר מצא את דן איינבינדר ברחבה והאחרון המשיך מהאויר לרשת של סטויקוביץ'. דקותיים לאחר מכן והמקומיים חגגו את השער השני, ניקיטה רוקאביציה קיבל כדור עומק ומזווית לא קלה מצא את השער החשוף וקבע 0:2 מהיר. חיפה לא ויתרה ו-6 דקות מאוחר יותר מצאה את השער המצמק מרגלו של הקפטן הירוק. איסמעיל ריאן הרים כדור קרן מצד ימין לראשו של מארק וליינטה, הבלם נגע קלות בכדור שהגיע ליוסי בניון ובבעיטת אמן מצע את הרשת של בוריס קליימן והשיב את הירוקים למשחק. לאחר מכן, קצב המשחק מעט נרגע והתנהל ברובו במרכז המגרש. 

יוסי בניון, החזיר את הירוקים למשחק. צילום: האתר הרשמי (ג'ו הירש).

בדקה ה-37', כדור קרן של הירוקים מצד ימין הגיע לבלם הירוק, דקל קינן שעם המון נחישות ועקשנות דחק את הכדור מקרוב לרשת וקבע 2:2 מדהים באצטדיון טדי. רגע לפני סיום המחצית הראשונה, החלטה שגויה של השופט מביאה להרחקתו של נטע לביא מהמגרש לאחר שראה את הכרטיס האדום בטענה לעבירה על קלאודימיר פריירה. 

השחקנים חוגגים עם דקל קינן לאחר כיבוש השער השני. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).

המחצית השנייה נפתחה עם חילוף של כל קבוצה. מהצד הירוק, רוני לוי הוציא את אלירן עטר והכניס את אופיר קריאף ששב לשחק לאחר היעדרות ארוכה. בצד הבית"רי נכנס החלוץ, ארסניו ולפורט במקומו של הקשר, לידור כהן. בדקה ה-47', החלוץ הטרי הבקיע יתרון נוסף לצהובים שחורים אך השער נכבש מעמדת נבדל ברורה, צוות השיפוט לא הגיב ואישר את השער שהחזיר את היתרון לקבוצה המארחת. דקה לאחר מכן, כדור חופשי של איסמעיל ריאן הגיע לראשו של דקל קינן שנגח כדור שחלף סמוך לקורת השער של קליימן. בדקה ה-66', לוי ערך את החילוף השני כשהוציא את עטאא ג'אבר והכניס את רומאריו פירס. בדקה ה-82', רוני לוי ביצע את החילוף השלישי והאחרון כשאיסמעיל ריאן פינה את מקומו לטובת חן עזרא. עד לסיום, התוצאה נשמרה ולאחר 4 דקות של תוספת זמן שרק אלי חכמון לסיום המשחק אשר קבע ניצחון ביתי לבית"ר ירושלים. 

שער היתרון של בית"ר נכבש מעמדת נבדל.

סלובודאן דראפיץ'
סלובודאן דראפיץ'
"אנחנו רוצים לשחק יותר טוב, לא חושב שהייתה מחצית שנייה טובה ואנו רוצים להשתפר. מכבי חיפה קבוצה טובה והם חזרו ורואים שיש להם אופי ובמידה והיו נשארים ב-11 שחקנים הכל יכל להיות פה אבל אני שמח שניצחנו".
רוני לוי
רוני לוי
"לדעתי הייתה החמרת יתר איתנו, לשחק נגד בית"ר שהיא קבוצה טובה מאוד בעשרה שחקנים זה לא פשוט. אני חושב שמגיע מחמאות לשחקנים שלנו שידעו לחזור אבל לצערי ספגנו לבסוף וחבל".
יוסי בניון
יוסי בניון
"אני חושב שהכרטיס האדום וגם השער בנבדל פגעו בנו, הייתה אוירה מדהימה באצטדיון והיה משחק שהתפתח להיות אחד המשחקים הטובים של העונה אבל צריך להמשיך הלאה ולהתכונן למשחק הבא".