תפריט
ראשי > עונת 2016-17 > הקבוצה > לוח משחקים > 10/12/2016 - הפועל רעננה מול מכבי חיפה
אצטדיון נתניה  0 צופים
לירן ליאני 10/12/2016
עונת 2016-17
ליגת העל, מחזור 13
הפועל רעננה הפועל רעננה הפועל רעננה 1-1 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
אלי בבייב (41)
      אלירן עטר (70)
שער
חילוף - דור חוגי מחליף את מוחמד שכר חילוף - דור חוגי מחליף את מוחמד שכר
חילוף - אלכסנדר קרניצקי מחליף את רועי שוקרני
חילוף - יובל טיטלמן מחליף את רוג'רס קולה
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
חילוף - ניקיטה רוקאביצה מחליף את מריו מוסה
מחצית
שער
חילוף - שובל גוזלן מחליף את ג'אבר עטאא
סיום
המשחק
הפועל רעננה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער אריק ינקו
מגן אלעד גבאי
מגן עמנואל אמבולה
בלם בן והבה  
בלם עידו לוי
קשר בן בנימין
קשר רועי שוקרני 74 
קשר אלי בבייב  
קשר רנה מיחליץ'
קשר מוחמד שכר 64 
חלוץ רוג'רס קולה 82 

מחליפים

עמדה שם  
רון למל
ירדן כהן
יובל טיטלמן 82 
זאמה ראמבוונה
קונלייד לוצ'אנגה
אלכסנדר קרניצקי 74 
דור חוגי 64 

מאמן

חיים סילבס
מהלך המשחק
90+3
כרטיס צהוב - בן והבה
90 ליאני מוסיף 4 דקות תוספת זמן
82
חילוף - הפועל רעננה
יובל טיטלמן מחליף את רוג'רס קולה
80
חילוף - מכבי חיפה
שובל גוזלן מחליף את ג'אבר עטאא
74
חילוף - הפועל רעננה
אלכסנדר קרניצקי מחליף את רועי שוקרני
73 הירוקים התעוררו לאחר השער! קגלמאכר הרים כדור טוב באגף ימין שמצא את ראשו של רוקאביצה. החלוץ נגח טוב אבל מצא את ינקו מוכן
70
שער - אלירן עטר
וואווווו! בעיטה אדירה של החלוץ מסתיימת ברשת! גול אדיר לעטר
64
חילוף - הפועל רעננה
דור חוגי מחליף את מוחמד שכר
64
חילוף - הפועל רעננה
דור חוגי מחליף את מוחמד שכר
63
כרטיס צהוב - אלירן עטר
61 נטע לביא ניסה בעיטה מסובבת מטווח של כ-20' מטרים והכדור חלף סמוך לקורת השער של ינקו
55 רועי שוקרני ניסה להכניע את גלזר מטווח של כ-20 מטרים אבל מצא את גלזר מוכן
41
שער - אלי בבייב
35
חילוף - מכבי חיפה
ניקיטה רוקאביצה מחליף את מריו מוסה
30 אלי בבייב הרים כדור שמצא את ראשו של שכר שנגח לידיו הבטוחות של גלזר
28 התקפה מתפרצת מהירה של רעננה מסיימת בבעיטה של מוחמד שכר מתוך הרחבה והכדור פוגע ברשת החיצונית
24 רנה מיחליץ' בכדור חופשי מטווח של כ-17' מטרים שהלך מעל לשערו של גלזר
24
כרטיס צהוב - ג'אבר עטאא
1 יצאנו לדרך! ירוק עולה
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער עמרי גלזר
בלם מארק וליינטה
קשר אחורי גארי קגלמאכר
מגן שמאלי סאן מנחם
בלם דקל קינן
מגן שמאלי מריו מוסה 35 
קשר התקפי רועי קהת
קשר נטע לביא
קשר ג'אבר עטאא  80 
חלוץ אלירן עטר   
חלוץ גליינור פלט

מחליפים

עמדה שם  
שוער גיל אופק
מגן ימני איאד אבו עביד
קשר איסמעיל ריאן
קשר יניב בריק
חלוץ ניקיטה רוקאביצה 35 
חלוץ עמית זנטי
חלוץ שובל גוזלן 80 

מאמן

רנה מולנסטיין

הערב (20:30): הירוקים פוגשים את הפועל רעננה

שחקניו של רנה מולנסטיין יעלו לדשא באצטדיון העירוני בנתניה למפגש חשוב נגד הקבוצה מהשרון. קגלמאכר: "נבוא במטרה לקחת את הנקודות ולהשיב את הביטחון שלנו". צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן)
מאת:
10/12/2016, 13:10
הערב (20:30): הירוקים פוגשים את הפועל רעננה

בתחילת השבוע רשמו הירוקים הפסד ראשון העונה בבית. הצוות המקצועי והשחקנים היו מודעים לאכזבה נוכח התוצאה ובעיקר מהיכולת שהציגה הקבוצה. גארי קגלמאכר, התייחס לכך בראיון לאתר הרשמי כשאמר: "לחלוטין זה לא מה שציפינו. רצינו לנצח את המשחק, שיחקנו בבית עם הקהל שלנו ועם ציפיות אבל זה לא היה היום שלנו. הפסדנו, זאת הפעם הראשונה העונה שהקבוצה היריבה הייתה טובה מאיתנו. אני מקווה שנלמד מהטעויות שלנו". השחקן נשאל לקראת המפגש עם רעננה: "יש לנו משחק חשוב בשבת נגד הפועל רעננה, נבוא במטרה לקחת את הנקודות ולהשיב את הביטחון שלנו".

חיפה מגיעה להתמודדות כשהיא ממוקמת במקום ה-3 בטבלה, בעוד יריבתה, הפועל רעננה, נמצאת במקום ה-8. אין זה אומר שמצפה מפגש פשוט לירוקים ומי שעוד יותר בטוח בכך הוא שחקן העבר של הירוקים ומאמן הקבוצה היריבה בהווה, חיים סילבס, שהתייחס למשחק הצפוי בראיון מיוחד בתכנית הרדיו של המועדון: "אם אתם מקווים לנצח אז אני מתכוון להקשות עליכם. לצערי הרב, המטרות שלנו מנוגדות בשבת הזאת". עוד מדבריו: "מצפה לנו משחק מאוד מאוד קשה, ואני מקווה שגם מכבי חיפה יוכלו להגיד אחרי המשחק שהיה להם משחק מאוד קשה". 

חיים סילבס, בראיון מיוחד לתכנית הרדיו של המועדון (האתר הרשמי, ראובן כהן)

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

שתי עובדות יבשות עד פיקנטיות כאשר על כף המאזניים מונחות מכבי חיפה והפועל רעננה. בתחילת שנות השבעים פרנסי הטוטו הציבו אתגר בפני ציבור המנחשים, לסמן תריסר משחקים שלדעתם יסתיימו ללא הכרעה. אילו חיפה ורעננה היו נכללים אז בטופס- איש לא היה מנחש נכונה כי מעולם לא הסתיים ולו משחק אחד מתוך עשרת המפגשים בליגת העל בתוצאת תיקו. שישה ניצחונות ל"ירוקים" וארבעה מפתיעים יותר לרעננה, אחד מהם ב"סמי עופר".

בנוסף, בעשרת המשחקים הללו לא קרה שקבוצה אחת תוביל ויריבתה תחולל מהפך. יתרה מזאת, בשמונה ממניין המשחקים לא קרה ששתי הקבוצות תכבושנה גם יחד. רק פעמיים, כשחיפה ניצחה 1:3 התגלה לפתע ששני השוערים נאלצו להתכופף ולהוציא כדור אחד לפחות מרשתם. על אחת כמה וכמה כאשר מנגד ניצבו מאמנים שגדלו במחלקת הנוער של מכבי חיפה. עובדתית, קבוצתו של רנה מולנסטיין נאלצה להסתפק בנקודה אחת בלבד כשהתמודדה מול בני יהודה של מאמנה לשעבר אריק בנאדו (1:1) ואלי כהן, לשעבר בהפועל חיפה (0:0). כעת ינסה גם חיים סילבס להפריע לחיפנים ולא לאפשר להם לנצח בפעם השלישית באצטדיון החדש בנתניה ול"השוות" את מספר הניצחונות לאלו של רעננה מול חיפה. זאת האחרונה יכולה לשאוב עידוד מכך שאת ניצחון החוץ היחיד העונה קצרה בנתניה מול מכבי תל אביב (0:2).

כמו שלחיים סילבס תהיה מעט התרגשות מול קבוצה ש"גידלה" אותו (איזה שער ניצחון נפלא כבש בדקת הסיום במשחק רעים מול אייאקס ההולנדית (1:2) לפני עשר שנים), כך גם לשוער הצעיר עומרי גלזר שנרכש בקיץ האחרון מהקבוצה השרונית. מצטרף לרשימה ארוכה של 21 שוערים ששיחקו בקבוצה הירוקה ונגדה. בראש וראשונה שלושת השערים הנמצאים בסביבתו הקרובה בכפר גלים מדי יום. מאמנו גיורא אנטמן היה שותף לזכייה עם חיפה בשתי אליפויות וגביע ("דאבל") אבל כאשר ניצב בשערן של הפועל חיפה, הפועל באר שבע, הפועל כפר סבא ובית"ר ירושלים ספג 26 שערים מהמכבים.

אוהד לויטה ספג פחות (10) כי שיחק פחות מול חיפה, במדי הפועל כפר סבא והפועל באר שבע והשוער השלישי של הקבוצה, גיל אופק שניצב בשער מכבי אחי נצרת כשזו שיחקה בליגת העל נכנע 4 פעמים במשחק אחד. השוער שספג את מספר השערים הגבוה ביותר ממכבי חיפה וניצב בראש ה"טבלה" נגדם הירוקים כבשו הוא רפי כהן עם 77 ספיגות במדי שבע קבוצות, הפועל פתח תקווה, מכבי פתח תקווה, מכבי קריית גת, מכבי תל אביב, בני יהודה, הפועל חיפה והפועל רמת גן. שוער זה היה שותף נכבד באליפות החמישית של חיפה בעונת 93/94 כשלא הפסידה כלל בליגה ובאירופה הגיעה לשמינית הגמר בגביע למחזיקות הגביע. גם העתק של גביע 95' מונח בארונו.

מבין השוערים שגדלו במכבי חיפה, שיחקו בשורותיה ונדדו מחוצה לה כדי ל...ספוג ממנה בליגה היו האחים יצחק ויהודה כהן בליגה הארצית בסוף שנות השבעים, מיקי דהאן, שגיא שטראוס שנכנע כששיחק בחמש קבוצות אחרות ( בית"ר תל אביב, כפר סבא, ראשון לציון, בני סכנין והפועל חיפה), אמיר אדרי (מכבי נתניה) ותום אל-מדון (3) בשער הפועל תל אביב. שאר השוערים ברשימה המכובדת, יעקב קסורלה, יוסף הדני , מישל פורטל, בנימין (בומה) ויינברג, חיים לוין שספג במדי שבע קבוצות אחרות אחרי שהפגין יכולת גבוהה בחיפה. אליו קשור סיפור חלמאי. אנשי מכבי תל אביב שעקבו אחריו וביקשו לצרפו לשורותיהם, כפי שעשו מאוחר יותר עם עמנואל "מנו) שוורץ ז"ל שלא הצליח לשחק מול קבוצת האם שלו בגלל ששהתה ארבע שנים בליגה השנייה, הגניבו לידיעת ראשי מכבי חיפה באותם ימים  שהשוער לוין מתקשה לראות במשחקים בהם מופעלים זרקורים. החיפנים בלעו את ה"לוקש", מכרו את לוין והרוויחו שוער ענק, תרתי משמע שהגיע עד לשער הנבחרת.

לא שכחנו את בוני גינזבורג המשמש כיום כפרשן אבל בשנים בהן שיחק במדי מכבי פתח תקווה, מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים, מכבי יבנה, בית"ר תל אביב, מכבי עירוני אשדוד ובני יהודה, נכנע 45 פעמים לכדורים בירוק. כך יהודה בוארון, דודו אוואט שהיה שותף לקמפיין הצ'מפיונס-ליג הראשון של קבוצה ישראלית (14 שערים במדי הפועל חיפה), אבי פרץ ויהב יולזרי. אחרון חביב, השוער האוקראיני ויקטור צ'אנוב ששיחק בחיפה שלוש עונות, זכה עימה ב"דאבל" ובגביע שני וכשחיפה ויתרה עליו המיר למדי בני יהודה וספג מחיפה 9 שערים בסך הכול. עבור עומרי גלזר, מדובר בתופעה חדשה, מרגשת משהו.

הירוקים בעונה שעברה במפגש מול רעננה (האתר הרשמי, ראובן כהן)

הפועל רעננה ומכבי חיפה נפרדו בתיקו 1:1

הירוקים פגשו הערב את הפועל רעננה באצטדיון בנתניה. בבייב העניק יתרון למארחים (40'). עטר השווה עם גול ענק מ-25 מטר (70') וקבע את תוצאת המשחק. (צילום: ג'ו הירש)
מאת:
10/12/2016, 20:30
הפועל רעננה ומכבי חיפה נפרדו בתיקו 1:1

לאחר ההפסד הביתי הראשון בשבוע שעבר מול בית"ר ירושלים, מחפשים הירוקים לחזור הערב מנתניה עם כל שלושת הנקודות ולעלות זמנית למקום השני בטבלה. 

מהלך המשחק:

המשחק יצא לדרך באצטדיון בנתניה לעיני כ-3500 צופים, מתוכם כ-2500 ירוקים. בדקות הראשונות הירוקים הניעו כדור בסבלנות ושלטו במרכז המגרש.

הקהל הירוק שהגיע לדחוף את הקבוצה בנתניה. (צילום: האתר הרשמי)

בדקה ה-21', הזדמנות ראשונה מסוכנת למארחים, כאשר רוג'רס קולה גנב כדור לדקל קינן ופרץ לרחבה, אך נעצר במארק ואליינטה והכדור יצא לקרן. בדקה ה-24', הכשלה של עטאא ג'אבר על סף הרחבה נתנה לרעננה מצב נייח כ-17 מטרים מהשער. הכדור של מיחליץ פספס את המסגרת. עטאא ג'אבר ראה את הכרטיס הצהוב. בדקות שלאחר מכן התנהל רוב המשחק במרכז המגרש, ללא הזדמנויות מסוכנות בשני הצדדים. בדקה 36', הגיע השינוי הראשון בשורות הירוקים עם חילוף התקפי של מולנסטיין שהוציא את מריו מוסא והכניס במקומו את ניקיטה רוקאביצה.

דקה 40', 1:0 להפועל רעננה. אלי בבייב מצא את הרשת עם בעיטה מ-20 מטרים לרשת של גלזר. לאחר עוד דקה תוספת זמן, שרק ליאני למחצית והוריד את השחקנים לחדרי ההלבשה.

רועי קהת במאבק על הכדור. צילום: ג'ו הירש

אלירן עטר מול בן והבה. צילום: ג'ו הירש

מחצית שניה:

בדקה 61', הזדמנות ראשונה של הירוקים במחצית השניה. נטע לביא בעט כדור מ-25 מטר, הכדור חלף בסמוך לקורה הימנית. שתי דקות לאחר מכן (63'), הדמנות מהצד השני, כאשר שוקרני ניסה למצוא את הרשת אך מצא את גלזר מוכן.

בדקה ה-70' זה הגיע! אלירן עטר עם בעיטה מ-25 מטר מצא את חיבורי השער והשווה את התוצאה ל-1:1! מכאן, הירוקים שמו את הרגל על הגז. בדקה 74', עוד הזדמנות מצוינת לירוקים. קגלמאכר הרים מצוין מאגף ימין ומצא את הראש של רוקאביצה שנגח חזק, אבל מצא את ינקו מוכן.

אלירן עטר וסאן מנחם לאחר השווין. צילום: ג'ו הירש

בדקה 80', חילוף התקפי נוסף בשורות הירוקים, עטאא ג'אבר פינה מקומו לשובל גוזלן. הירוקים המשיכו לתקוף בדקות שלאחר מכן, אך לא הצליחו למצוא את השער ובדקה ה-94', שרק ליאני לסוף המשחק. 

סאן מנחם מול אלעד גבאי. צילום: ג'ו הירש

לא הצליח למצוא היום את הרשת. גלינור פלט. צילום: ג'ו הירש