תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 21/09/2015 - הפועל באר שבע מול מכבי חיפה
טרנר, באר שבע  16,000 צופים
איתן שמואלביץ' 21/09/2015
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 4
הפועל באר שבעהפועל באר שבע הפועל באר שבע 0-0 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
     
חילוף - אליניב ברדה מחליף את ג'ון הוגו
חילוף - אנתוני וואקמה מחליף את שלומי ארבייטמן
חילוף - רועי גורדנה מחליף את מהארן ראדי
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
כרטיס אדום
מחצית חילוף - סאן מנחם מחליף את חן עזרא
חילוף - יוסי בניון מחליף את אלירן עטר
חילוף - אלון תורג'מן מחליף את איתי שכטר סיום
המשחק
הפועל באר שבע

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער דודו גורש
בלם שיר צדק
בלם וויליאם סוארס  
מגן בן ביטון
מגן אופיר דוידזאדה
קשר מהארן ראדי 73 
קשר ג'ון הוגו 45 
קשר אובידיו הובאן
קשר מאור בוזגלו
חלוץ שלומי ארבייטמן 63 
לואי טאהא

מחליפים

עמדה שם  
אנתוני וואקמה 63 
אליניב ברדה 45 
רועי גורדנה 73 
מתן אוחיון
רובי לבקוביץ'
דן ביטון

מאמן

ברק בכר
מהלך המשחק
90+4 איתן שמואלביץ' שורק לסיום המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
אלון תורג'מן מחליף את איתי שכטר
84 מאור בוזגלו בבעיטה חופשית שמאלצת את סטויקוביץ' למתוח את איבריו על מנת לעצור את הכדור
83
כרטיס צהוב - אביחי ידין
83
כרטיס צהוב - אייל משומר
77
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את אלירן עטר
73
חילוף - הפועל באר שבע
רועי גורדנה מחליף את מהארן ראדי
70 איתי שכטר בועט מ-20 מטרים ודודו גורש עוצר את הבעיטה
68 עוד הזדמנות של חיפה כאשר אלירן עטר עם הגב לשער מוציא לקריאף והקשר בועט מחוץ לרחבה מעל לשערו של גורש
67 הזדמנות נהדרת לירוקים! אלירן עטר פורץ קדימה ומעביר כדור לאיתי שכטר, החלוץ המשיך לאוברניאק שבנגיעה מוצא את קריאף פנוי בתוך הרחבה אבל הקשר לא מוצא את המסגרת.
63
חילוף - הפועל באר שבע
אנתוני וואקמה מחליף את שלומי ארבייטמן
62 לודוביק אוברניאק שוב בבעיטה חופשית מ-20 מטרים אבל הכדור הולך מעל לשער.
61
כרטיס צהוב - וויליאם סוארס
54 מאור בוזגלו מעביר כדור למרכז הרחבה שפוגע בשחקן ירוק ושוב סטויקה נמצא במקום הנכון ומגיב היטב למצב המסוכן.
52 איתי שכטר מנסה מזווית לא קלה להכניע אבל דודו גורש הודף לקרן.
47 מהארן ראדי בועט מ-20 מטרים כדור חזק וסטויקוביץ' הודף את הכדור שמגיע לשלומי ארבייטמן, שמקרוב בועט ושוב סטויקה במקום עם הצלה ענקית. החלוץ האדום ניסה שוב אבל סאן מנחם היה במקום להרחיק.
45 השופט שורק לסיום המחצית הראשונה
45
חילוף - מכבי חיפה
סאן מנחם מחליף את חן עזרא
חילוף עם פתיחת המחצית השנייה
45
חילוף - הפועל באר שבע
אליניב ברדה מחליף את ג'ון הוגו
עם פתיחת המחצית השנייה
36
כרטיס צהוב - אלירן עטר
32 כדור שהוגבה לרחבה של האדומים וכשהיה נדמה שנמצא בידיו הבטוחות של גורש, הפתיע שכטר את השוער, חטף את הכדור והעביר לאלירן עטר. האחרון החליט למסור למרכז הרחבה שם המתין חן עזרא, אך הכדור הורחק על ידי ההגנה המקומית.
23 מאור מליקסון בועט מחוץ לרחבה כדור שפוגע בשחקן ירוק וניתז למשקוף השער של סטויקוביץ'.
10 לודוביק אוברניק בבעיטה חופשית מ-20 מטרים מוצא את גורש מוכן
3
כרטיס צהוב - איתי שכטר
2
כרטיס אדום - טאלב טואטחה
0 השופט, איתן שמואלביץ' שורק לפתיחת המשחק!
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'
בלם מארק וליינטה
מגן ימני אוראל דגני
מגן שמאלי טאלב טואטחה  
מגן ימני אייל משומר  
קשר אופיר קריאף
קשר חן עזרא 45 
קשר לודוביק אוברניאק
קשר אביחי ידין  
חלוץ אלירן עטר  77 
חלוץ איתי שכטר  89 

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
מגן שמאלי סאן מנחם 45 
קשר איסמעיל ריאן
קשר יוסי בניון 77 
חלוץ שובל גוזלן
חלוץ אלון תורג'מן 89 

מאמן

רוני לוי

"אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה מאוד"

הירוקים יוצאים למשחק חוץ קשה נגד הפועל באר שבע במסגרת המחזור הרביעי של ליגת Winner. מכבי חיפה תהיה שותפה לאירוע היסטורי כשתחנוך את אצטדיונה החדש של הקבוצה מבירת הנגב - אצטדיון טוטו-טרנר.
מאת:
21/09/2015, 12:12
"אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה מאוד"

חניכיו של רוני לוי, מגיעים למשחק לאחר שהשיגו נקודה מתשע אפשריות. הקבוצה מהכרמל, מבינה את חשיבות המשחק והשחקנים בירוק ינסו לעשות הכל על מנת לחזור לצפון עם נקודות. מנגד, חניכיו של ברק בכר, יעלו לראשונה העונה לדשא באצטדיון טוטו-טרנר כש-16,000 אוהדים צפויים לתפוס כל מושב פנוי באצטדיון ולספק תפאורה מושמלת במשחק שיחנוך באופן רשמי את אצטדיונה החדש של הפועל באר שבע. שחקני הפועל באר שבע מודעים גם כן לחשיבות המשחק ויעשו הכל על מנת להשאיר את הנקודות בביתם החדש. בקיצור, צפוייה לנו חוויה לפני המשחק ואף במשחק עצמו. מה שבטוח, קל לשני הקבוצות לא הולך להיות. 

לקראת המשחק החשוב, מאמן הקבוצה, רוני לוי, התראיין במסגרת מסיבת העיתונאים והתייחס למפגש הצפוי כשאמר: "אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה מאוד נגד קבוצה חזקה מאוד, גם במישור האישי כשחקנים בודדים וגם כקבוצה, יודעים שאנחנו הולכים לקראת משחק קשה מאוד. יחד עם זאת, יש לנו את המטרות שלנו ואת הרצונות שלנו ואני מאמין בשחקנים ובקבוצה ואני מקווה לתוצאה טובה".

המאמן המשיך ואמר: "לכל משחק יש את החוקים שלו ואת הכללים שלו. המשחק הוא קשה מאוד, באר שבע קבוצה איכותית מאוד, יש שם הרבה התלהבות והרבה מוטיבציה אבל אנחנו מתעסקים בעצמנו ובשחקנים שלנו ומה שהשחקנים משדרים זה דברים טובים, אני רואה אותם מאוד מלוכדים ומאוד מחוברים ואני מאוד בטוח בהם".

צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן).

 

סטטיסטיקה לקראת המשחק מאת יצחק הברמן

מלבד סיפור המשחק, סביבו מתרחשת מהומה מרגשת. הפועל באר שבע נוטשת את אצטדיון וסרמיל הישן, המשרת אותה עשרות שנים ועוברת למשכנה החדש באצטדיון טוטו טרנר. את הופעת הבכורה בוסרמיל חיפה ערכה ב-6.5.67 כאשר המארחים בעונתם הראשונה בליגה הראשונה ניצחו בגומלין 0:1 משער של חיים כהן (במשחק הראשון בקריית אליעזר חיפה הופתעה והפסידה 3:1). החיפנים ניצחו בבירת הנגב 10 פעמים מתוך 37 משחקי ליגה, כולם בליגת העל. באר שבע השאירה 14 ניצחונות בביתה ועוד 13 הסתיימו ללא הכרעה. הפרש השערים בוסרמיל קשישא 40:53 לזכות באר שבע. הניצחון החיפני הגבוה ביותר במגרש זה נרשם פעמיים. במרס 1991 ובאוקטובר 2009 הצפונים גברו 1:3 וההפסד הכבד ביותר נרשם באפריל 1993 כשרוני לוי נעדר מההרכב וקבוצתו הובסה 5:1. על שער המנצחים הגן אסי רחמים, כיום מנכ"ל באר שבע.

חנוכת מגרשים אינה זרה למכבי חיפה. מלבד משחק הליגה הראשון שחנך את "סמי עופר" מול בני סכנין (2:4) החיפנים הוזמנו לחנוכת מגרשים רבים. בין השאר ב-1967 כשמשחק בין הפועל פתח תקווה לחיפה חנך את ה"אורווה" (המארחת ניצחה 1:2) או בעצומה של מלחמת המפרץ כשהשתיים חנכו מגרש בכפר תבור (שוב חיפה נוצחה 2:0). חיפה ניצחה 6:2 את נבחרת נצרת בחנוכת המגרש שם, התארחה בנס ציונה כשנחנך האצטדיון החדש (2003) וסיימה בתיקו ללא שערים עם הסקציה המקומית. לא פחות מ-4000 צופים התכנסו למגרש החדש בג'סר א-זרקא שנחנך בניצחון בני סכנין על חיפה 0:2 והאחרונה שרצתה ביקרה של הירוקה הייתה הפועל עכו שהזמינה אותה לחנוכת אצטדיון הטוטו החדש (0:2 לחיפה).

פלט לא יוכל להבקיע הפעם לזכות חיפה אך לפניו עשו זאת שישה שחקנים ששיחקו בשתי הקבוצות. אליניב ברדה לא כבש עדיין מול חיפה (דווקא במדי גנק הבלגית עשה זאת במשחק הראשון לפני שלוש שנים ושלח אותה לליגה האירופית) אבל מול קבוצתו הנוכחית , במדי חיפה כבש ארבעה פעמים. גם שלומי ארבייטמן לא טמן רגלו בצלחת וכבש כמות זהה, בינתיים הספיק ל"פצות" את האדומים בשער בעונה שעברה. יוסי בניון כבש שער אחד עבור שני הצדדים, מאור בוזגלו ומאור מליקסון, במדי באר שבע, כבר הבקיעו לזכותה. שחקנים נוספים שהבקיעו במדי חיפה מול באר שבע בה שיחקו מאוחר יותר הם אלון מזרחי (2), שי הולצמן וג'ובני רוסו (1). מהעבר השני חיפה בלעה גלולת הבקעה מרגלי לירון בסיס(3), שוקי נגר(2), ערן לוי ושי הולצמן(1). הולך להתפתח באצטדיון מלא מפה לפה משחק כדורגל אמיתי כאשר רק בחצי גמר גביע המדינה בין השתיים נכחו יותר צופים (כ-25,000).

עבור החלוץ חן עזרא, אם ישותף, זאת תהיה הופעת ה-100 בליגה במדי מכבי חיפה (דקל קינן ציין 200 במשחק בכפר סבא) וגם הוא ירצה לשנות את מאזן 85 המפגשים בין קבוצתו למארחת. חיפה עדיין שומרת על ההגמוניה וניצחה ב-37 מהם, באר שבע חגגה 23 פעמים וב-25 משחקים הנקודות חולקו שווה בשווה.

חן עזרא, עשוי לערוך את הופעת ה-100 במדי מכבי חיפה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן).

מכבי חיפה ובאר שבע נפרדו בתיקו ללא שערים

חניכיו של רוני לוי, פגשו את הפועל באר שבע באצטדיונה החדש של הקבוצה מהנגב. הירוקים הצליחו להשיג נקודה על אף היותם בעשרה שחקנים מהדקה השנייה של המשחק. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה.
מאת:
21/09/2015, 23:00
מכבי חיפה ובאר שבע נפרדו בתיקו ללא שערים

חניכיו של רוני לוי, הגיעו למשחק החשוב נגד הפועל באר שבע במסגרת המחזור הרביעי של ליגת Winner שנערך לראשונה העונה באצטדיון הביתי החדש של הקבוצה מהנגב - אצטדיון טוטו-טרנר. לא ניתן להתעלם מהעובדה כי זהו המשחק הראשון באצטדיון והקבוצה מהכרמל הייתה שותפה להיסטוריה כאשר לקחה חלק במשחק שחנך את האצטדיון המרשים. במהלך טקס החניכה, בירך נשיא המועדון, יעקב שחר, את אלונה ברקת, בעלת הבית של קבוצת הפועל באר שבע ואף העניק לה דגלון שהוכן במיוחד עבור המשחק וציין את התאריך והקבוצות.

נשיא המועדון, יעקב שחר מעניק את הדגלון שהוכן במיוחד עבור המשחק לאלונה ברקת. צילום: ג'ו הירש.

לאחר סיום הטקס, שחקני הקבוצות לחצו ידיים והשופט, איתן שמואלביץ' הוציא באופן רשמי את המשחק לדרך. אין ספק כי ההתרגשות הייתה בשיאה ביציעים ואף במגרש, אך בחלוף 2 דקות הרגשות התחלפו בכעס לאחר ששמואלביץ' קיבל החלטה שנויה במחלוקת ושלף כרטיס אדום למגנה השמאלי של הירוקים, טאלב טואטחה, בטענה לעבירה בוטה על מאור בוזגלו. אין צל של ספק שההרחקה הפתיעה את השחקנים והצוות המקצועי בירוק שלא הבינו מדוע נשלף האדום. חניכיו של רוני לוי, התעשתו במהרה ואף ניסו להגיע לשערו של גורש. בדקה ה-10, לודוביק אוברניאק, ניסה בבעיטה חופשית ומצא את גורש במקום. הפועל באר שבע, שלטה במרכז המגרש ואף הגיעה להזדמנות מסוכנת בדקה ה-23, כאשר מאור מליקסון בעט מחוץ לרחבה כדור שפגע בשחקן ירוק וניתז למשקוף השער של ולדימיר סטויקוביץ'. בדקות שלאחר מכן, המשחק התנהל במרכז המגרש אבל בדקה ה-32 כדור שהוגבה לרחבה של האדומים וכשהיה נדמה שנמצא בידיו הבטוחות של גורש, הפתיע שכטר את השוער, חטף את הכדור והעביר לאלירן עטר, האחרון החליט למסור למרכז הרחבה שם המתין חן עזרא, אך הכדור הורחק על ידי ההגנה המקומית. לאחר מכן, חניכיו של ברק בכר, יצאו קדימה בניסיון למתפרצת אבל ההגנה הירוקה חזרה בצורה טובה לעמדות. שמואלביץ', הוסיף 5 דקות תוספת זמן למחצית הראשונה שלאחריהן שרק לסיום המחצית. 

איתי שכטר, החלוץ היה פעיל ומעורב בהתקפות הירוקים. צילום:  (ג'ו הירש) 

עם פתיחת המחצית השנייה שתי הקבוצות ביצעו חילופים כאשר רוני לוי, הכניס את סאן מנחם לעמדת המגן השמאלי במקומו של חן עזרא. מנגד, ברק בכר הוציא את ג'ון אוגו והכניס את אליניב ברדה. דקותיים לאחר מכן, ו-ולדימיר סטויקוביץ' מציל את חיפה מספיגה. מאהרן ראדי בעט כדור חזק מ-20 מטרים שמצא את סטיוקה ערני והצליח להדוף. הכדור הגיע לשלומי ארבייטמן שמקרוב בעט וסחט הצלה מרשימה של הענק הירוק. החלוץ, עוד ניסה שוב אבל גם אז סאן מנחם היה במקום על מנת להרחיק את הסכנה. הקבוצה המקומית המשיכה לנסות ולכבוש את השער הראשון אך ההגנה הירוקה עמדה היטב. בדקה ה-52, שכטר הנחוש ניסה להפתיע את גורש מזווית לא קלה אבל השוער הצליח להדוף לקרן. בחלוף שתי דקות, מאור בוזגלו, מצד ימין הכניס כדור לתוך הרחבה שפגע בשחקן הגנה ירוק אבל שוב סטויקה היה במקום והגיב היטב למצב המסוכן. בדקה ה-67 הירוקים יצאו להתקפה שהחלה אצל אלירן עטר המשיכה עם איתי שכטר, שהעביר לאוברניאק שבנגיעה מצא את קריאף בתוך הרחבה פנוי. הקשר הירוק, ניסה להמשיך בנגיעה אבל הכדור חמק החוצה וחיפה מפספסת מצב טוב. חניכיו של רוני לוי, המשיכו להתקיף במטרה למצוא את השער המיוחל אבל בעיטה נוספת של קריאף הלכה מעל לשערו של גורש. בדקה ה-77 נכנס הקפטן הירוק למשחק והחליף את אלירן עטר. עד לסיום, הפועל באר שבע הגיעה למצב מסוכן נוסף כשמאור בוזגלו בעט כדור חופשי מסוכן ששוב מצא את ולדימיר סטויקוביץ' במקום. השופט, איתן שמואלביץ', הוסיף 4 דקות תוספת זמן ולאחריהן שרק לסיום המשחק שקבע חלוקת נקודות. 

אלירן עטר, הוביל את ההתקפות של חיפה. צילום: ג'ו הירש.

מאמן הקבוצה, רוני לוי, התראיין בסיום המשחק והתייחס לתוצאה: "אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה, השחקנים הראו יכולת קבוצתית, הרבה נחישות וגם יכולת התקפית טובה. אנחנו מתחברים ולוקח לנו קצת זמן, הכדור אמנם לא נכנס אבל אנו עובדים קשה ואנחנו בדרך הנכונה". 

על האדום אמר המאמן: "בלי קשר למשחק יש לי הרגשה שפזיזים איתנו. מאכזב אבל באר שבע קבוצה מצוינת עם קהל נפלא שתומך בהם, היה קשה מאוד ומגיע שוב כל הכבוד לשחקנים שהיו מאוד ממושמעים, מאוד טקטים ובנוסף, מגיעה מילה טוב לקהל הנפלא שלנו שהגיע ותמך בנו". המאמן המשיך ואמר: "לשחק נגד הפועל באר שבע פחות שחקן זה קשה מאוד, עכשיו הולך קצת יותר קשה אבל כמו שאמרתי יש דברים מעודדים, הדרך שלנו הולכת לכיוון נכון וזה מה שחשוב". 

רוני לוי, "אנחנו בדרך הנכונה". צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).

"מילה טובה לקהל הנפלא שלנו שהגיע ותמך בנו". צילום: גו' הירש.

ברק בכר
ברק בכר
"מחצית שנייה הגענו ללא מעט מצבים, הכדור לא נכנס אבל גם חיפה הייתה מסוכנת עם ההתקפות המתפרצות. מאכזב לא לנצח משחק שאתה עם יתרון מספרי מתחילת המשחק, רצינו לנצח כאן בבית והקהל נתן פה הופעה. מסתכלים על המשחק הבא".
רוני לוי
רוני לוי
"אני חושב שאנחנו בדרך נכונה, השחקנים הראו יכולת קבוצתית, הרבה נחישות וגם יכולת התקפית טובה. אנחנו מתחברים ולוקח לנו קצת זמן, הכדור אמנם לא נכנס אבל אנחנו עובדים קשה ואנחנו בדרך הנכונה".