תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 26/09/2015 - מכבי חיפה מול מכבי תל-אביב
סמי עופר  29,544 צופים
אלי חכמון 26/09/2015
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 5
מכבי חיפהמכבי חיפה מכבי חיפה 2-0 מכבי תל-אביב מכבי תל-אביבמכבי תל-אביב
      עדן בן בסט (81)
דור פרץ (90)
חילוף - ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את אביחי ידין
חילוף - יוסי בניון מחליף את אלון תורג'מן
חילוף - שובל גוזלן מחליף את אופיר קריאף
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
חילוף - ברק יצחקי מחליף את טל בן חיים
חילוף - עדן בן בסט מחליף את ניקולה מיטרוביץ' שער
חילוף - יובל שפונגין מחליף את אלי דסה שער סיום
המשחק
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'
בלם מארק וליינטה
מגן ימני אוראל דגני
מגן שמאלי סאן מנחם  
מגן ימני אייל משומר  
קשר אופיר קריאף 85 
קשר לודוביק אוברניאק  
קשר אביחי ידין 66 
חלוץ אלירן עטר
חלוץ איתי שכטר
חלוץ אלון תורג'מן 75 

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם עאיד חבשי
קשר חן עזרא
קשר איסמעיל ריאן
קשר יוסי בניון 75 
קשר ניקולה דרינצ'יץ' 66 
חלוץ שובל גוזלן 85 

מאמן

רוני לוי
מהלך המשחק
90
כרטיס צהוב - אייל משומר
90
שער - דור פרץ
89
כרטיס צהוב - עדן בן בסט
89
חילוף - מכבי תל-אביב
יובל שפונגין מחליף את אלי דסה
87
כרטיס צהוב - סאן מנחם
85
חילוף - מכבי חיפה
שובל גוזלן מחליף את אופיר קריאף
81
שער - עדן בן בסט
מעלה את מכבי תל אביב ליתרון לאחר שכובש בנגיחה
80
חילוף - מכבי תל-אביב
עדן בן בסט מחליף את ניקולה מיטרוביץ'
79 ערן זהבי בועט כדור חופשי מ-25 מטרים ושוב סטויקוביץ' הודף נפלא
77 סאן מנחם העביר כדור ברחבה שפגע בשחקן הגנה צהוב וחזר אליו והחליט לבעוט כדור חזק ושטוח שמצא את ראיקוביץ' במקום
75
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את אלון תורג'מן
70
כרטיס צהוב - איתן טיבי
70
חילוף - מכבי תל-אביב
ברק יצחקי מחליף את טל בן חיים
66
חילוף - מכבי חיפה
ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את אביחי ידין
57
כרטיס צהוב - קרלוס גרסיה
53 לודוביק אוברניאק מרים כדור חופשי לרחבה שננגח היישר לידיו של ראיקוביץ'
50 התקפה מהירה נוספת של הירוקים כשאופיר קריאף מוליך אותה ומעביר לאלירן עטר, החלוץ עוצר ברחבה ומוסר לתורג'מן שבועט מנקודת הפנדל כדור שנעצר על ידי ראיקוביץ'
49 גילי ורמוט בועט מתוך הרחבה כדור שפוגע בקורה
46 ערן זהבי בועט מקצה הרחבה כדור מפתיע שמאלץ את סטויקוביץ' למתוח את איבריו ולהדוף לקרן.
45 טל בן חיים מקבל כדור בתוך הרחבה ובועט מעל לשער
35 אופיר קריאף מנסה מ-25 מטרים בעיטה שלא מוצאת את המסגרת.
20 סאן מנחם מרים לרחבה ומוצא את ראשו של לודוביק אוברניאק, אבל הנגיחה חולפת מעל לשערו של ראיקוביץ'.
19 התקפה מהירה של השחקנים בירוק. שכטר מעביר כדור לאלון תורג'מן שדוהר לרחבה ומוציא לאופיר קריאף שבועט מחוץ למסגרת.
16
כרטיס צהוב - אלי דסה
2
כרטיס צהוב - לודוביק אוברניאק
0 השופט, אלי חכמון מוציא את המשחק לדרך!
   
מכבי תל-אביב

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער פרדראג ראיקוביץ'
מגן אלי דסה  89 
בלם קרלוס גרסיה  
בלם איתן טיבי  
מגן אבי ריקן
קשר גל אלברמן
קשר דור פרץ  
קשר ניקולה מיטרוביץ' 80 
קשר טל בן חיים 70 
קשר גילי ורמוט
חלוץ ערן זהבי

מחליפים

עמדה שם  
דניאל ליפשיץ
יובל שפונגין 89 
עמרי בן הרוש
עוז ראלי
דור מיכה
עדן בן בסט   80 
ברק יצחקי 70 

מאמן

סלאבשיה יוקאנוביץ'

לקראת המפגש המרתק

מכבי חיפה תפגוש את מכבי תל אביב למפגש ענקים באצטדיון "סמי עופר". חניכיו של רוני לוי, ינסו להמשיך את המומנטום החיובי מהמשחק נגד הפועל באר שבע. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (כתום צלמים).
מאת:
26/09/2015, 17:11
לקראת המפגש המרתק

הירוקים צפויים לעלות מחר בערב על הדשא כש-30 אלף אוהדים ימלאו כל פינה באצטדיון "סמי עופר" ויספקו אווירה מחשמלת כראוי לקרב הענקים שרבים בביצה המקומית מגדירים אותו כ"סופר-קלאסיקו" הישראלי. על אף העובדה שהקבוצה מהכרמל לא פתחה את העונה כפי המצופה, חניכיו של רוני לוי, מגיעים לאחר המשחק ההירואי בתחילת השבוע נגד הפועל באר שבע. הבחורים בירוק הציגו משחק טקטי, לחימה, נחישות ורצון למרות היותם בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-2 בעקבות הרחקתו השנויה במחלוקת של טאלב טואטחה. אוהדי הקבוצה ידעו להעריך את רוח הלחימה של שחקניהם ולמרות שהקבוצה לא יצאה עם 3 נקדות מאצטדיון טוטו-טרנר שהיה גדוש באוהדים נלהבים לנוכח פתיחת האצטדיון. עדיין ראו בגישה של השחקנים משהו שונה, משהו שלא אפיין את הקבוצה בתקופה האחרונה.  מאמנה של הקבוצה, רוני לוי, גם כן לא נשאר אדיש לכך ופירגן לחניכיו על השקעתם הרבה. מכבי חיפה תנסה להביא את אותן התכונות למשחק נגד מכבי תל אביב כשהפעם, יש תוספת של כ-27,000 אוהדים בירוק שידחפו את הקבוצה וידאגו להעניק אווירה ביתית לקבוצה המארחת ועוינת לקבוצה האורחת. אפרופו קבוצה אורחת, מכבי תל אביב מגיעה למשחק לאחר הפסד מפתיע בשבוע שעבר להפועל רעננה ותוסיפו את ההפסד במחזור הפתיחה בליגת האלופות ותקבלו קבוצה שרעבה לשוב למסלול הנצחונות. חניכיו של יוקאנוביץ', מודעים לחשיבות המשחק עבורם ואין ספק שלנו כאוהדי כדורגל צפוייה חוויה בתקווה לקבל כדורגל משובח ועוד התמודדות שתיכנס לדפי ההיסטוריה.

30,000 אוהדים ימלאו כל פינה באצטדיון ויספקו אווירה מחשמלת. צילום: שגיא ישראל.

סטטיסטקיה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן.

במכבי חיפה ממתינים לניצחון הראשון, לשער הראשון. בכלל, הראשוניות תפסה מקום של כבוד מפוקפק במשחק התיקו בבירת הנגב מול הפועל באר שבע. משחק ראשון ב"טרנר", נקודת חוץ ראשונה לחיפה, הרחקה ראשונה בבוגרים לטאלב טוואטחה ומרחיקו, השופט איתן שמואלביץ הרחיק לראשונה בליגה שחקן חיפני אחרי 20 משחקים. אגב, מאמן חיפה רוני לוי שיחק בהרכב (1993) שבו חיפה נקלעה למצב דומה ומול מכבי תל אביב באצטדיון רמת גן לעיני קהל שיא במשחק ליגה עד כה (43,000) נאלצה לשחק בעשרה שחקנים עקב הרחקת חלוצה אלון מזרחי בדקת הפתיחה (!).  שם המשחק הסתיים בתיקו (1:1) וחיפה עוד הוליכה...

כעת העיניים נשואות למשחק מול היריבה הכי יוקרתית שמכבי חיפה רואה מאז ומתמיד. בפרט לאור מצב הירוקים כיום. תמונה פחות או יותר דומה נראתה בעונת 2007/08 כשרוני לוי אימן את חיפה בעונה החמישית הרצופה שלו ואחרי שלושה הפסדי פתיחה החיפנים הגיעו לבלומפילד וניצחו 0:3 את ה"צהובים" מצמד של יניב קטן שביסס את שער הבכורה שהבקיע הקשר הברזילאי פאוליניו במחצית הראשונה.

הנתון הבא נשמע מעט הזוי אך מול עובדות אי אפשר להתווכח. למרות שהיא הקבוצה היחידה בליגה שלא הבקיעה עד כה, הגנת מכבי חיפה ספגה פחות ממכבי תל אביב ועירוני קריית שמונה (5) והפועל באר שבע (4). גלזר, שיאן ההבקעות מול חיפה מכל מאות החלוצים ששיחקו מולה (22) כבש בחמישה משחקים עשרה שערים לעומת זהבי (שישה). לעומתם, איש משחקני מכבי תל אביב לא הבקיע ארבעה שערים במשחק אחד, שני חיפנים הצליחו לעשות זאת. זאהי ארמלי, מלך הכובשים מול מכבי תל אביב (9) הבקיע ארבעשער באותו 0:10 מפורסם ובלתי נשכח ב-1988 בקריית אליעזר וגם איתי מרדכי, מאמן הנוער החיפני בהווה, צהל ארבע פעמים בתשעים דקות המשחק בו חיפה הביסה את תל אביב 1:5 בעונת ה"דאבל".

עד כה נערכו בין השתיים 145 משחקי ליגה. חיפה ניצחה ב-47 מהם, יריבתה הטראבליסטית ב-55 ושאר 43 המשחקים, כולם בליגת העל, הסתיימו בתוצאת תיקו. הדרמטי שביניהם בתחילת שנות השבעים שחיפה חזרה מפיגור 3:0 בבלומפילד והשוותה ל-3:3 בתוך תשע דקות ואף הייתה קרובה לניצחון. במשחק התיקו האחרון זהבי כבש את שער ה-200 לרשת החיפנית במשחקים בין שתי היריבות המושבעות.

ואם חיפה מחפשת שערים, הרי לפניכם מספר משחקים קלאסיים. בנובמבר 1962 תל אביב התארחה בחיפה והוליכה 0:1 לפני שחיפה התרגזה ושפכה על שערה שישה שערים. דני רום-שמולביץ כבש שלושער, אברהם מנצ'ל (צמד) ויצחק שפירא הלהיבו את אוהדי חיפה. בינואר 1989 חיפה ניצחה במגרשה את תל אביב 0:5 והפעם הקשר ניר קלינגר עם שלושער, עופר מזרחי וראובן עטר הבקיעו. את המשחק שנערך בפברואר 1994 לא ישכחו גם בעוד שנים רבות. "משחק העונה" הוליד מבול חיפני (0:5) במפגן נפלא מרגלי אלון מזרחי, איל ברקוביץ, ראובן עטר, משה גלאם ואיבן גצקו.

והיו גם משחקי מופת שהסתיימו בתוצאה זהה- 0:3. שניהם במשחקי חוץ. בפברואר 95' חיפה הפגינה משחק מצוין וכבשה מרגלי עופר שטרית, איל ברקוביץ וחיים רביבו בשער העונה וחמש שנים מאוחר יותר, הפעם בבלומפילד, אריק בנאדו, סרגיי קלשצ'נקו וננאד פראליה לא השאירו ספקות שהירוקים בדרך לאליפות.

 

מכבי תל אביב מנצחת 0:2 את מכבי חיפה

מכבי חיפה אירחה את מכבי תל אביב במסגרת המחזור החמישי של ליגת Winner באצטדיון "סמי עופר" לעיני 29,544 צופים. עדן בן בסט (81') ודור פרץ (92') קבעו את תוצאת המשחק. צילום: ראובן כהן.
מאת:
26/09/2015, 22:03
מכבי תל אביב מנצחת 0:2 את מכבי חיפה

חניכיו של רוני לוי, רצו להמשיך את המומנטום החיובי מהמשחק נגד הפועל באר שבע שאמנם הסתיים בתיקו אך השחקנים נתנו לאוהדים סיבה להתגאות בהם לאחר שהציגו משחק טקטי, נחוש והמון רוח לחימה. מאמן הקבוצה, רוני לוי, הכין את שחקניו במהלך השבוע האחרון וביקש מהם להמשיך גם במשחק נגד מכבי תל אביב. 29,544 אוהדים נלהבים עודדו מהדקה הראשונה וסיפקו אווירה מחשמלת, אי אפשר להישאר אדישים לנוכח כך. מנגד, חניכיו של סלאבשיה יוקאנוביץ', הגיעו למשחק לאחר ההפסד בשבוע שעבר להפועל רעננה הם לא יכלו להרשות לעצמם הפסד נוסף.

המחצית הראשונה התנהלה ברובה במרכז המגרש. בדקות הראשונות, הקבוצות ניסו להגיע למצבים מסוכני אך ההגנות עמדו בצורה נכונה ומנעו כל גישה לרחבות. המצב הממשי המסוכן הגיע בדקה ה-19 כאשר הירוקים יצאו להתקפה מהירה שאותה הוליך איתי שכטר שהעביר כדור לאלון תורג'מן, החלוץ הירוק דהר לרחבה ומצא את אופיר קריאף שבעט בנגיעה כדור שלא מצא את המסגרת של ראיקוביץ'. דקה מאוחר יותר, חיפה ניסתה שוב עם הרמה של סאן מנחם שמצאה את ראשו של לודוביק אוברניאק, שהתרומם טוב לנגיחה אך הכדור חלף מעל לשער. בהמשך, המשחק שב להתנהל במרכז המגרש כשגם מכבי תל אביב ניסתה להגיע למצבים ולקראת סיום המחצית, טל בן חיים קיבל כדור ברחבה ובעט כדור שהלך מעל לשערו של סטויקוביץ'. לאחר דקה של תוספת זמן שרק אלי חכמון לסיום המחצית והוריד את שחקני שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה.  

איתי שכטר, הוליך את התקפת הירוקים. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן).

המחצית השנייה נפתחה עם התקפה של מכבי תל אביב, כשערן זהבי קיבל כדור בקצה הרחבה ובעט כדור שאילץ את סטויקה למתוח איברים ולהדוף לקרן. חניכיו של יוקאנוביץ', המשיכו ללחוץ ושתי דקות מאוחר יותר, גילי ורמוט בעט לקורת השער של סטויקוביץ'. הירוקים התעשתו ובדקה ה-50 יצאו שוב להתקפה מהירה מצוינת כשאופיר קריאף הוליך אותה, הקשר העביר לאלירן עטר, שעצר לרגע ברחבה ומצא במסירה את אלון תורג'מן, שבעט פס שנעצר על ידי ראיקוביץ'. לאחר מכן, המשחק מעט נרגע. בדקה ה-66 ערך רוני לוי, את החילוף הראשון, כשהכניס את ניקולה דרינצ'יץ' במקומו של אביחי ידין. בהמשך, גם הקפטן הירוק נכנס למגרש במקומו של אלון תורג'מן. בדקה ה-81, מכבי תל אביב עלתה על לוח התוצאות כאשר כדור חופשי הגיע לראשו של עדן בן בסט שרק נכנס והחלוץ הצליח להכניע את סטויקוביץ' מקרוב. בתוך תוספת הזמן, דור פרץ כבש את השני לזכות האורחים ובכך קבע את תוצאת המשחק. 

אופיר קריאף, ניסה להניע את ההתקפה הירוקה. צילום: ראובן כהן. 

אלירן עטר במהלך המשחק. צילום: ראובן כהן.

רוני לוי
רוני לוי
"אני חושב שהגענו למספיק הזדמנויות בשני המשחקים האחרונים להבקיע ולא עשינו זאת. אנו בתקופה שהכל הולך הפוך, אני מבין את האכזבה של כולם. הקבוצה בדרך הנכונה, זה אמנם נשמע פחות טוב אבל אני רואה איך השחקנים מתאמנים ואת הגישה שלהם במשחק. אני מאוכזב מההחמצות ושאנחנו לא מגיעים למצבים אבל אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה.