תפריט
ראשי > עונת 2015-16 > הקבוצה > לוח משחקים > 03/10/2015 - הפועל רעננה מול מכבי חיפה
נתניה  7,000 צופים
מנשה משיח 03/10/2015
עונת 2015-16
ליגת Winner, מחזור 6
הפועל רעננההפועל רעננה הפועל רעננה 2-0 מכבי חיפה מכבי חיפהמכבי חיפה
      אלירן עטר (77)
חן עזרא (90+3)
חילוף - כרם ארשיד מחליף את רנה מיחליץ'
חילוף - מאמדו טורה צ'אם מחליף את ברק בדש
חילוף - יוסף אבו לאבן מחליף את אלי בבייב
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
90
חילוף - דקל קינן מחליף את מארק ואליינטה
מחצית
חילוף - חן עזרא מחליף את אביחי ידין
חילוף - ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את אייל משומר שער
שער סיום
המשחק
הפועל רעננה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער אריק ינקו
מגן גיא ליפקה  
בלם בן והבה
קשר בן בנימין
קשר אלי בבייב  79 
קשר רנה מיחליץ' 62 
בלם עידן לוי
מגן עמנואל אמבולה
קשר יובל שבתאי  
חלוץ ברק בדש 70 
חלוץ אוונס קאנגווה

מחליפים

עמדה שם  
יוסף אבו לאבן 79 
עדי נמני
אור אילוז
עמרי גלזר
שניר שוקר
כרם ארשיד 62 
מאמדו טורה צ'אם 70 

מאמן

חיים סילבס
מהלך המשחק
90+3
שער - חן עזרא
הירוקים כובשים את השני! שובל גוזלן, העביר כדור לאלירן עטר, החלוץ הירוק המשיך לחן עזרא שמקרוב הכניע את ינקו!
90 השופט מוסיף 5 דקות של תוספת זמן
89
כרטיס צהוב - ולדימיר סטויקוביץ'
86
כרטיס צהוב - יוסי בניון
86 צ'אם מאמדו בועט בחצי סיבוב ברחבה והכדור חולף סמוך לשערו של ולדימיר סטויקוביץ'.
83
כרטיס צהוב - יובל שבתאי
82
כרטיס צהוב - אופיר קריאף
79
כרטיס צהוב - לודוביק אוברניאק
79
חילוף - הפועל רעננה
יוסף אבו לאבן מחליף את אלי בבייב
77
שער - אלירן עטר
אלירן עטר מעלה את הירוקים ליתרון! החלוץ הירוק, מכניע את ינקו מהנקודה הלבנה ורץ לחגוג עם האוהדים.
77
חילוף - מכבי חיפה
ניקולה דרינצ'יץ' מחליף את אייל משומר
74 הירוקים מקבלים כדור עונשין מ-11 מטרים לאחר נגיעת יד של צ'אם מאמדו.
70
חילוף - הפועל רעננה
מאמדו טורה צ'אם מחליף את ברק בדש
62
חילוף - הפועל רעננה
כרם ארשיד מחליף את רנה מיחליץ'
57 חן עזרא הכניס כדור שמצא את אייל משומר שבעט טוב אבל ינקו הצליח להדוף.
56
חילוף - מכבי חיפה
חן עזרא מחליף את אביחי ידין
56
כרטיס צהוב - שובל גוזלן
55 לודוביק אוברניאק הרים כדור לראשו של יוסי בניון שמקרוב נגח למשקוף השער.
49 ולדימיר סטויקוביץ' מציל את הירוקים מספיגה. ברק בדש נגח מקרוב וסטויקה מצליח איכשהו להציל.
48
כרטיס צהוב - אוראל דגני
44
כרטיס צהוב - גיא ליפקה
38
חילוף - מכבי חיפה
דקל קינן מחליף את מארק ואליינטה
הבלם הספרדי הוחלף עקב פציעה.
35 רעננה יצאה למתפרצת ואוונס קאנגווה קיבל כדור ברחבה אבל בעט חלש לידיו של ולדימיר סטויקוביץ'.
34 אלירן עטר מנסה בבעיטה מ-20 מטרים אבל אריק ינקו מצליח להדוף.
30
כרטיס צהוב - אלי בבייב
22 שובל גוזלן נוגח מתוך הרחבה כדור שחולף סמוך לקורת השער של ינקו
0 השופט, מנשה משיח מוציא את המשחק לדרך
   
מכבי חיפה

הרכב פותח

עמדה שם  
שוער ולדימיר סטויקוביץ'  
בלם מארק וליינטה 38 
מגן ימני אוראל דגני  
מגן שמאלי טאלב טואטחה
מגן ימני אייל משומר 77 
קשר אופיר קריאף  
קשר לודוביק אוברניאק  
קשר יוסי בניון  
קשר אביחי ידין 56 
חלוץ אלירן עטר  
חלוץ שובל גוזלן  

מחליפים

עמדה שם  
שוער אוהד לויטה
בלם דקל קינן 38 
מגן שמאלי סאן מנחם
קשר חן עזרא  56 
קשר ניקולה דרינצ'יץ' 77 
חלוץ איתי שכטר
חלוץ אלון תורג'מן

מאמן

רוני לוי

"יש לנו משימה קשה, אבל אנחנו קבוצה טובה מאוד"

מכבי חיפה תצא למשחק חוץ נגד הפועל רעננה שייערך באצטדיון העירוני בנתניה במסגרת המחזור השישי של ליגת Winner, כל הפרטים לקראת המשחק בגוף הכתבה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן).
מאת:
01/10/2015,
"יש לנו משימה קשה, אבל אנחנו קבוצה טובה מאוד"

הירוקים מגיעים למשחק לאחר ההפסד המאכזב בשבוע שעבר למכבי תל אביב. חניכיו של רוני לוי, מייחלים לצאת לדרך חדשה ומקווים כי במשחק הקרוב הקבוצה תצליח להשיג את השינוי המרענן. הקבוצה מהכרמל, אמנם פתחה את הליגה בצורה הכי פחות טובה, אך ניתן לראות במשחקים האחרונים שינוי במגמת המשחק של חיפה כשהמאמן, רוני לוי, מודע לכך ואף ציין כי אכן הקבוצה עוברת תהליך. המאמן הירוק התייחס לכך במסיבת העיתונאים לקראת המשחק כשאמר: "אנחנו עוברים תהליך ודרך שאני מאוד מאמין בה ואנחנו רואים שיפור משמעותי בכל מה שאני רוצה". לוי ושחקניו מודעים לחשיבות המשחק ומבינים כי מחויבים להביא ניצחון על מנת להתחיל ולתקן את הרושם המאכזב של פתיחת העונה. אך לא מדובר במשחק קל, מול הקבוצה בירוק תעמוד יריבה עיקשת בדמותה של הפועל רעננה. חניכיו של חיים סילבס, ניצחו רק לפני כשבועיים את מכבי תל אביב וגם בעונה שעברה לא באו לשמש כלל וכלל כתפאורה במשחקים נגד מכבי חיפה ואף לא אחת יצאו עם מלוא הנקודות. גם לכך, התייחס מאמן הקבוצה, רוני לוי במסיבת העיתונאים: "רעננה קבוצה עם מאמן טוב מאוד שלומד את היריבות בצורה טובה מאוד, נצטרך להיערך טוב כי הקבוצה עושה חיים קשים לכל קבוצה שמשחקת נגדה. רעננה מאוד מאומנת, מאוד מתורגלת ויש לנו משימה קשה, אבל יש לנו קבוצה טובה מאוד ואני בטוח בקבוצה ובשחקנים". 

"אנחנו עוברים תהליך ודרך שאני מאוד מאמין בה". צילום: ראובן כהן.

סטטיסטיקה לקראת המשחק, מאת יצחק הברמן

לא צריך לנדוד רחוק כדי להבין שהפועל רעננה הייתה מאז ומתמיד יריב קשה לפיצוח. בעצם, צריך ללכת רחוק, לשנת 1966 ולשאול את אשר עלמני, מאמנה בן ה-81 של קבוצת ילדי הטרום במחלקת הנוער במכבי חיפה ואת חברו לקבוצה, החלוץ נתן הירש (כן, כן, אביו של חלוץ ההווה שחר הירש) שהגיעו לרעננה כקבוצה פייבוריטית מול נציגת ליגה ב' שחיסלה בשלבים קודמים קבוצות בכירה ממנה. זאת הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שחיפה התארחה ברעננה. שאר המשחקים שוחקו בכפר סבא ובנתניה שהפכו לביתה של המפתיעה התורנית בליגת העל. במשחק ההוא בגביע החיפנים חרקו שיניים וירקו דם עד שניצחו 0:1 ומשהו מרוח הימים ההם, לפני 50 שנים נותר בכנפי רעננה המקדימה את חיפה.

רעננה הקשתה על חיפה גם בגביע הטוטו ובגביע המדינה, בשני המקרים המארחת סילקה את הירוקה מהמשך המשחקים.מעבר לבצורת הכללית, גם מול רעננה של העונה שעברה החיפנים של רוני לוי לא כבשו. הפסידו פעמיים, בסמי עופר 2:0 ובנתניה 1:0. בסך הכל השתיים נפגשו שש פעמים בליגת העל והעובדה שלכל קבוצה נרשמו שלושה ניצחונות מעידה סוגרת הטבלה אינה יוצאת לפיקניק. שימו לב לפיקנטריה: כאשר חיפה ניצחה, בכל שלושת משחקיה כבשה שלושה שערים (1:3, 0:3, 1:3) וכאשר ידה של רעננה על העליונה תמיד היא ניצחה "על האפס" (0:1, 0:2, 0:1).

 

שינוי מרענן: מכבי חיפה מנצחת את הפועל רעננה

הירוקים פגשו את הפועל רעננה באצטדיון העירוני בנתניה במסגרת המחזור השישי של ליגת Winner. אלירן עטר (77'), וחן עזרא (93') כבשו לזכות הירוקים וקבעו ניצחון ראשון. צילום: ג'ו הירש.
מאת:
03/10/2015,
שינוי מרענן: מכבי חיפה מנצחת את הפועל רעננה

חניכיו של רוני הגיעו למשחק לאחר ההפסד המאכזב בשבוע שעבר למכבי תל אביב שהמשיך את הפתיחה הלא טובה של העונה. על אף ההפסד, מאמן הקבוצה, רוני לוי, התבטא בנושא ואמר שהקבוצה עוברת תהליך ודרך. הקבוצה מהכרמל הייתה חייבת להשיג את הניצחון מול הפועל רעננה במטרה להקנות מעט שקט למועדון, לשחקנים וכמובן לאוהדי הקבוצה. אפרופו, אוהדי הקבוצה, יש לציין לטובה בפעם המי יודע כמה את הקהל הירוק שהגיע בהמוניו למשחק החוץ (כ-5,600 אוהדים) והעניקו אווירה ביתית שסייעה לבחורים בירוק. רוני לוי, השיב את הקפטן הירוק, יוסי בניון להרכב ובנוסף העניק לשובל גוזלן את חולצת ההרכב. 

המחצית הראשונה נפתחה בשליטה ירוקה כאשר שחקני רעננה בעיקר מבצעים עבודות הגנתיות וניסו למנוע מחניכיו של רוני לוי, להגיע לרבחת ה-16. בדקה ה - 23, שובל גוזלן נגח מתוך הרחבה כדור שחלף סמוך לקורה של אריק ינקו. חניכיו של חיים סילבס, המשיכו לצופף את ההגנה והשחקנים הירוקים התקשו להגיע לרחבה. בדקה ה-34, אלירן עטר ניסה בבעיטה מ-25 מטרים אבל אריק ינקו הצליח להדוף את הכדור המסוכן. דקה מאוחר יותר, רעננה יצאה להתקפה מתפרצת כשאוונס קאנגווה מצא עצמו ברחבה, החלוץ של רעננה, בעט חלש היישר לידיו של ולדימיר סטויקוביץ'. בדקה ה-38 חיפה נאלצה לבצע חילוף כאשר בלמה הספרדי, מארק ואליינטה נפגע כתוצאה מתיקול ולא יכל להמשיך את המשחק, הבלם המנוסה, דקל קינן, תפס את מקומו ושב לשתף פעולה עם אוראל דגני בהגנה. עד להפסקה חיפה לא הצליחה לסכן את השער ולאחר דקה של תוספת זמן שרק שופט המשחק, מנשה משיח להפסקה והוריד את שחקני שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה.

היה קרוב לכבוש במחצית הראשונה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).

המחצית השנייה נפתחה במגמה דומה כאשר הירוקים המשיכו לשלוט במרכז המגרש אך לא הצליחו לתרגם זאת למצבים מסוכנים. בדקה ה-49, ברק בדש כמעט וכבש לזכות המארחים אבל השוער הירוק, ולדימיר סטויקוביץ', בהצלה ענקית מנע מהחלוץ של רעננה את השער ובכך הציל את הירוקים מספיגה. בדקה ה-55, אוהדי חיפה היו בטוחים שהם רואים את הראשון כאשר לודוביק אוברניאק, הרים כדור נפלא לרחבה שמצא את יוסי בניון פנוי, הקשר הירוק נגח מקרוב כדור שפגש את משקוף השער. חיפה המשיכה לתקוף ודקותיים מאוחר יותר, חן עזרא שרק נכנס למשחק (במקומו של אביחי ידןי) הכניס כדור נפלא שמצא את אייל משומר ברחבה, המגן התקדם מעט ובעט כדור טוב אבל ינקו הצליח להדוף. בהמשך הירוקים המשיכו להתקיף במטרה למצוא את השער המיוחל ובדקה ה-73 חיפה קיבלה פנדל לאחר נגיעת יד ברחבה של צ'אם מאמדו. החלוץ הירוק, אלירן עטר ניגש לבעוט ומכניע את ינקו ורץ לחגוג עם הקהל הירוק. כדקה לאחר מכן, רוני לוי ביצע את החילוף השלישי כשהכניס את ולדימיר סטויקוביץ' במקומו של אייל משומר. עמוק בתוך תוספת הזמן, הירוקים יצאו להתקפה מהירה כששובל גוזלן העביר לאלירן עטר, החלוץ הירוק נכנס לרחבה ומסר לחן עזרא שמקרוב הכניע את ינקו והקפיץ את אלפי האוהדים הירוקים. כעת, ניתן לומר באופן רשמי מכבי חיפה רושמת סוף סוף ניצחון ראשון בליגה.

אייל משומר, הגיע להזדמנות טובה בתחילת המחצית השנייה. צילום: ג'ו הירש.

אופיר קריאף, משחק טוב לקשר. צילום: ג'ו הירש.

אלירן עטר, החלוץ כבש את הראשון לזכות הירוקים. צילום: ג'ו הירש. 

 

רוני לוי
רוני לוי
"מדובר בניצחון ראשון ובסה"כ זוהי יריית פתיחה, אנו חייבים המשכיות. חייבים להחמיא לרעננה, מדובר בקבוצה מאוד מחויבת וקשה לשחק נגדה. אני בטוח שהדרך נכונה ואם נמשיך בה נהיה בכיוון הנכון".
יוסי בניון
יוסי בניון
"ניצחון חשוב, לא היה קל. שיחקנו נגד קבוצה שעמדה מצוין, במצב שאנו נמצאים בו היינו צריכים להילחם כדי להוריד את הלחץ ובסופו של דבר הגיע לנו. לא צריך להסתנוור אנחנו בסה"כ עם 5 נקודות והדרך עוד ארוכה לאיפה שאנחנו רוצים להיות".