תפריט
ראשי > חדשות - אלון מזרחי: ההצלחה בחיפה הכניסה אותי לסחרור
מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה | שלישי, 23/04/2002, 00:00

אלון מזרחי: ההצלחה בחיפה הכניסה אותי לסחרור

האתר הרשמי של מכבי חיפה. באתר חדשות ועידכונים, מידע על מחלקות הנוער, מועדון האוהדים ורכישת כרטיסים." זכיתי באליפות, ניצחנו את פארמה, לא הפסדנו כל העונה בליגה, זכיתי במלכות השערים - כל אלה גרמו לי להסתחרר ולהיות בשמיים יותר מדי. זה גרם לי לטעות בצורה חמורה ולעבור ממכבי חיפה שהיתה עבורי פינת חמד למכבי תל אביב בה אכלתי מרורים. כולם שיכנעו אותי לא לעזוב. יענקל`ה שחר היה מוכן להוסיף לי כסף, פיני זהבי (סוכן השחקנים המפורסם) יעץ לי לא לעשות את הצעד הזה כי אני פוגע בסיכויים שלי לשחק באירופה , אבל לי יש תכונה שפוגעת בי. זאת העקשנות שלי. רציתי לעבור למכבי תל אביב כדי לסייע לה לזכות גם כן באליפות כמו במכבי חיפה והזקתי לעצמי" - כך, בגילוי לב הודה הערב אלון מזרחי, חלוצה לשעבר של מכבי חיפה בתכנית הארוח "אחד על אחד" עם אהרן ברנע ב"ערוץ הקבוצות" של מכבי חיפה.

מזרחי מודע לנזק שגרם לעצמו, אבל הוא גם מבין ששגה כאשר בחר לעזוב את מכבי חיפה ברגע קריטי בינואר 1999, כאשר הקבוצה היתה במאבק על כתר האליפות מול הפועל חיפה וערב משחקי רבע גמר גביע אירופה למחזיקות גביע מול לוקומוטיב מוסקבה: " אני יודע ששחר צודק ובצדק וגם הקהל החיפני לא מוכן לסלוח לי וגם הוא צודק. אז חשבתי רק על הקריירה שלי ועל הצד הכלכלי שבמעבר לאירופה. היום אין לי בעיה לדפוק על דלת משרדו של שחר ולהתנצל בפניו, ולא רק כדי לחזור למדי מכבי חיפה. צריכים להבין אותי, ראיתי את כולם יוצאים לחו"ל, ברקוביץ, רביבו, נמני, איציק זוהר ואז אמרתי לעצמי שאני חייב לצאת ויהי מה. באותה תקופה רומא קנתה את ניס הצרפתית , שילמו עבורי למכבי חיפה מיליון דולר וחצי, וסכום דומה אני הייתי אמור לקבל, פי שלוש מאשר במכבי חיפה.

אמנם הגעתי לתחתית הליגה השניה, אבל הצלחנו בכוחות משותפים להציל את ניס מירידה. אחר כך ציפיתי להתקדמות, אך לרוע מזלי, נשיא הקבוצה עזב ולי נותרה רק ברירה לשוב לארץ, אחרי שכל תוכניות הקידום נשארו באוויר, או לשבת על היציע ולקבל את החוזה שלי".מזרחי, המשחק כיום בהפועל כפר-סבא העושה דרכה לליגת העל, מרעיף שבחים על מכבי חיפה : " זה המועדון הכי מקצועי בארץ. לא יעזור כלום. כל שחקן רכש שמגיע למועדון הזה מתקבל מיד בזרועות פתוחות על ידי השחקנים, ההנהלה והצוות המקצועי.

ברגע שמקבלים כזה יחס אין אלא לצ`פר אותם ולהחזיר להם יחס מיוחד. במכבי חיפה מתנהגים כמו בברצלונה, ריאל מדריד ומנצ`סטר יונייטד. לא תשמע שחקנים מדברים על חייהם האישיים, רק כדורגל נטו. מצליחים שם להיות חבר עם כולם גם בלי לצאת לבלות עם השחקנים. לא הייתי זאב בודד במכבי חיפה. אני ידוע כמי שממעט לבלות מחוץ לבית ואולי יש כאן איזה מינוס שבאתי ל`עבודה` , התאמנתי ומיד נסעתי הביתה".

האווירון שינסה להמריא עוד 21 פעמים בליגת העל כדי לשבור את שיאו האגדי של עודד מכנס כ"מבקיע הגדול ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי" הזכיר את הרגע המצמרר בקריירה שלו, כמובן במדים הירוקים: " לעולם לא אשכח את גמר הגביע ב- 1998 כששיחקנו מול הפועל ירושלים. באו למשחק הזה קרוב ל- 40 אלף צופים ומתוכם למעלה מ- 30 אלף חיפנים. זה היה מדהים ואני לא זוכר מצב דומה במשחקי גמר אחרים".