תפריט
ראשי > חדשות - מכבי חיפה מנצחת את הדרבי!
מאת: מכבי חיפה | שני, 07/12/2015, 20:41

מכבי חיפה מנצחת את הדרבי!

הירוקים פגשו את האדומים במסגרת המחזור ה-13 של ליגת Winner. אלירן עטר (41'), איסמעיל ריאן (44'), דקל קינן (88') וגליינור פלט (94'), העניקו ניצחון ירוק מרשים. צילום: ראובן כהן.

הירוקים הגיעו למשחק לאחר צמד נצחונות רצופים בליגה ובכוונה להמשיך את הרצף אותו החלו. מאמן הקבוצה, רוני לוי, היה מודע לקושי הצפוי במשחק הדרבי נגד היריבה העירונית והכין את שחקניו במהלך השבוע לכך. המאמן, ערך שינוי אחד בהרכב מהשבוע שעבר כשהציב בעמדת הקישור את נטע לביא שזכה להופעת בכורה בליגה במדים הירוקים. אגב, רוני לוי הפך הערב לשיאן ההופעות כמאמן הירוקים כשהערב עמד בפעם ה-185 על הקווים כמאמן מכבי חיפה.

ההרכב הפותח של הירוקים. גרפיקה: האתר הרשמי מכבי חיפה. 

המחצית הראשונה נפתחה בסערה. כבר לאחר שתי דקות הירוקים היו קרובים לעלות על לוח התוצאות כשכדור שהורם לרחבה של האדומים הגיע לקשר הפולני, לודוביק אוברניאק, שבעט כדור חזק שאילץ את קובאר למתוח איבריו ולהדוף את הכדור. שלוש דקות מאוחר יותר והפועל חיפה מצליחה לכבוש. תומר סוויסה בעט כדור חופשי מטווח של 20 מטרים שפגע בקורה ובסטויקוביץ' ונכנס לשער. המשחק המשיך להיות סוער ובדקה ה-11', הבלם, אושרי רואש ראה את הכרטיס האדום לאחר מרפק ששלח לפניו של גליינור פלט. השופט, אלי חכמון לא היסס ושלף מהכיס האחורי את הכרטיס האדום שהשאיר את האדומים בעשרה שחקנים. בדקה ה-15, אלי חכמון העניק פנדל לטובת הפועל חיפה בעקבות תפיסה של גליינור פלט ברחבה. תומר סוויסה, ניגש לבעוט ומול סטויקוביץ' לא התבלבל וקבע 2:0 לטובת הפועל חיפה והשלים צמד אישי.  הירוקים שולטים במגרש ומפעילים לחץ במטרה לשוב למשחק, בדקה ה-29', הנעת כדור טובה של חיפה מצאה את לודוביק אוברניאק פנוי מ-16 מטר, הקשר בעט כדור שטוח אך קובאר היה במקום. בדקה ה-40, התקפה נוספת של הקבוצה מהכרמל מוצאת את נטע לביא שבועט חזק מ-20 מטרים כדור שחולף סמוך לקורת השער של האדומים. דקה לאחר מכן, מכבי חיפה חוזרת למשחק! כדור שהורם לרחבה מצא את אלירן עטר שבעט מהאוויר כדור שפגע בקובאר והתגלגל פנימה. שלוש דקות חולפות והירוקים מצא את השוויון! מהלך נפלא של הירוקים שהחל עם עקב של אלירן עטר ללודוביק אוברניאק, הקשר הפולני הרים לרחבה כדור מעולה שהגיע לרגלו של איסמעיל ריאן והקשר מזווית לא קלה מצא את הרשת והקפיץ את אלפי האוהדים בירוק! 

איסמעיל ריאן, מיד לאחר כיבוש השער. צילום: ראובן כהן. 

המחצית השנייה התנהלה בשליטה של הירוקים במרכז המגרש. בדקה ה-56', נטע לביא החליף מסירות עם גליינור פלט, החלוץ הירוק מצא עצמו בתוך הרחבה ובעט כדור שטוח שמצא את קובאר מוכן. מיד לאחר מכן, רוני לוי, ערך את החילוף הראשון כשהוציא את הקשר הצעיר, נטע לביא והכניס את הקפטן הירוק יוסי בניון. בדקה ה-61', איסמעיל ריאן הרים כדור מאגף ימין שמצא את ראשו של בניון, אך הנגיחה הלכה מעל השער. ארבע דקות מאוחר יותר, הקפטן הירוק יכל להעניק יתרון לחיפה, בניון מצא עצמו לבד מול קובאר, אך הבעיטה הלכה למרכז השער ונהדפה בגופו של קובאר. בדקה ה-80', לוי ביצע את החילוף השני כשהכניס את החלוץ הצעיר, שובל גוזלן במקומו של לודוביק אוברניאק. בדקה ה-85', איסמעיל ריאן הרים כדור טוב לרחבה שהגיע לאלירן עטר, החלוץ בעט שוב מהאוויר כדור שנהדף בקצות האצבעות על ידי קובאר. דקה לאחר מכן, חן עזרא נכנס למשחק במקומו של איסמעיל ריאן. בדקה ה-88, חיפה השיגה את המהפך! כדור קרן מצד ימין הורם לרחבה ודקל קינן עלה גבוה מעל כולם ונגח לרשת, הבלם הירוק כבש את שערו השלישי העונה. עמוק בתוך תוספת הזמן, הירוקים מצאו את הרביעי, שובל גוזלן דהר לרחבה ובעט כדור שנהדף על ידי קובאר לרגליו של גליינור פלט, החלוץ ההולנדי, מצא עצמו לבד מול שער ריק וכבש. דקה לאחר מכן, אלי חכמון שרק לסיום וקבע ניצחון מרשים של הירוקים בדרבי החיפאי!