תפריט
ראשי > חדשות - נטע לביא חתם במכבי חיפה על חוזה ל-5 שנים
מאת: מכבי חיפה | רביעי, 16/11/2016, 15:00

נטע לביא חתם במכבי חיפה על חוזה ל-5 שנים

הקשר הצעיר נפגש עם נשיא המועדון, יענקל'ה שחר וחתם על חוזהו בקבוצה ל-5 שנים נוספת. בכך הבטיח את הישארותו בקבוצה עד 2021. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן)

הקשר האחורי המוכשר, נטע לביא, חתם במכבי חיפה ל–5 שנים. נטע עשה את כל הדרך מקבוצת נערים ג' במחלקת הנוער של המועדון, עד לקבוצה הבוגרת, אליה עלה רק בשנה שעברה.

במשחק הבכורה בליגת העל (דצמבר 2015), נטע נזרק למים העמוקים של הכרמל כאשר שותף בדרבי מול הפועל חיפה. זמן קצר לאחר הופעת הבכורה, היה ברור שמדובר בשחקן יוצא מן הכלל, כאשר כבר בגיל 19 הצליח לתקוע יתד בהרכב של הקבוצה הבוגרת כשחקן מפתח.

נטע הפתיע רבים ואכן זכה בתום העונה כתגלית העונה של ליגת העל. היום הוא נחשב לשחקן אהוד מאוד בקרב הקהל הירוק, ואחד מהמנהיגים של הקבוצה.

צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן)

לביא ומשפחתו שבו לישראל משליחות בארצות הברית לקיבוץ רמת השופט ובשש שנות הופעתו בקבוצות מחלקת הנוער ידע הצלחות רבות. הוא החל לשחק בקבוצת נערים ג' מכבי "מקס" חיפה, עימה זכה באליפות מחוז השרון וכבש שער אחד. כעבור שנה שוב השיג תואר אליפות בשורות מכבי "יהויכים" חיפה (נערים ב'). עם מכבי "יואל" חיפה (נערים א') זכה ב"טראבל" יוקרתי שכלל אליפות, גביע המדינה ותואר "אלוף האלופים". בעונה זו כבש נטע ארבעה שערים. גם כשעלה כיתה וקיבל את מדי קבוצת הנוער (2013/14) לא נותר ללא תואר. הקבוצה בהדרכתו של המאמן דאז, אברהם אבוקרט הצליחה לשמור על ה"דאבל" בו זכתה גם שנה קודם לכן ויצרה היסטוריה בשמי קבוצות הנוער בישראל.

עשה דרך ארוכה ממחלקת הנוער ועד הקבוצה הבוגרת. נטע לביא. (צילום: כתום צלמים)

הקשר הנרגש התראיין לאתר הרשמי לאחר חתימתו ואמר: "אני מודה לכל הצוות המקצועי וההנהלה על האמון. מכבי חיפה זה הבית שלי, ואיפה שאני רוצה להיות בשנים הבאות. בתור ילד, תמיד אהדתי את המועדון ורציתי להיות שחקן במכבי חיפה ואני מאוד נרגש שזה נמשך. אני חותם עכשיו והכי חשוב זה להמשיך לעבוד קשה ולהשתפר. אני שמח להיות חלק מהשינוי שעובר המועדון".

גם המנהל הספורטיבי, תור כריסטיאן קרלסן, התייחס לחתימתו של הקשר הצעיר: "אנחנו מאושרים לחתום עם נטע לחמש שנים. זה מוכיח כמה אנחנו מאמינים ומעריכים אותו. זו הוכחה לדרך שהוא עשה בשנה החולפת. אנו רואים בו חלק משמעותי וחשוב בעתיד מכבי חיפה".

רנה מולנסטיין, נטע לביא ויענקל'ה שחר במעמד החתימה. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן)

נטע לביא חותם במועדון עד 2021. צילום: האתר הרשמי (ראובן כהן)