תפריט
ראשי > חדשות - היסטוריה: קבוצת הנוער העפילה לשלב הפלייאוף
מאת: מכבי חיפה | רביעי, 23/11/2016, 12:25

היסטוריה: קבוצת הנוער העפילה לשלב הפלייאוף

קבוצת הנוער עשתה היסטוריה ברוסיה והעפילה לשלב הפלייאוף שם תוכל להתמודד על כרטיס לשמינית גמר ליגת האלופות. עופרי ארד השווה עבור הירוקים והעניק שער חוץ יקר מפז. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה

הירוקים ממשיכים לעשות היסטוריה: משחק הגומלין מול אלופת רוסיה, דינמו מוסקבה הסתיים בטעם מתוק. שער שוויון של עופרי ארד קבע את תוצאת המשחק, 1:1, ושלח את שחקניו של איתי מרדכי, לשלב הפלייאוף בו תתמודד מכבי "שמואל" חיפה על כרטיס יוקרתי לשמינית גמר ליגת האלופות לנוער. למשחק עלתה מכבי "שמואל" חיפה עם ההרכב הבא: רועי פוקס, יהונתן לוי, עופרי ארד, מוחמד אבו פאני, ים כהן, איתן וולבלום, עמית זנטי, מוחמד עוואד, יהב גורפינקל, אדם אבו ג'אנב, אבי בוטבול. 

ההרכב הפותח של הירוקים. (צילום: האתר הרשמי)

מהלך המשחק:

המחצית הראשונה יצאה לדרך כאשר הטמפרטורה עומדת על מינוס 5 מעלות. בדקה ה-7' הגיעה ההזדמנות הראשונה של הירוקים. עוואד הכניס כדור מצוין לזנטי שהגיע מול השוער אבל פספס את המסגרת. דקה לאחר מכן, זנטי שוב הגיע למצב טוב ובעט כ-20 מטרים מהשער לידיים של השוער הרוסי.  החל מדקה 10', הרוסים שלטו מעט יותר בכדור, אך לא הגיעו למצבים מסוכנים. לקראת תום המחצית (43'), מצב נייח מסוכן מאוד של הירוקים. ים כהן הרים כדור מצוין מהפינה השמאלית של הרחבה ומצא את עופרי ארד שנגח, אך פיספס את המסגרת בכמה סנטימטרים.

המחצית השנייה נפתחה בהזדמנות מסוכנת מאוד של המארחים, אך תגובה טובה של רועי פוקס השאירה את התוצאה מאופסת. בדקה 52', חילוף ראשון בשורות מכבי חיפה. ג'יג'י דרסילה נכנס במקומו של אדם אבו ג'אנב שנפצע. בדקה ה-55', התקפה של הרוסים מסתיימת בשער של דניס סדיך שקבע 1:0 לדינמו מוסקבה. בדקה ה-58', חילוף נוסף בשורות הירוקים, כאשר אבי בוטבול יוצא ומפנה את מקומו לגיא דהן.

דקה 64', הרמה מצוינת של ים כהן ממצב נייח מוצאת את ראשו של עופרי ארד שעושה את העבודה ומשווה את התוצאה. 1:1!

לאחר השער של הירוקים הרוסים מנסים לדחוף קדימה ולאיים על השער, אבל חניכיו של איתי מרדכי עומדים יפה על המגרש ומצליחים לבלום את הנסיונות ולצאת למתפרצות. מהלך יפה של עמית זנטי נרשם בדקה ה-79' כאשר לאחר פריצה מאגף שמאל, הוציא החלוץ הרמת 'ראבונה' שלמרבה הצער לא מצאה את יעדה והכדור הורחק ע"י הרוסים. בדקה ה-84' נשלף לחובתו של זנטי כרטיס צהוב. בדקה 89', צהוב נוסף לחובתה של מכבי חיפה, נשלף לאיתן וולבלום. המשחק נכנס לעוד תוספת זמן של 4 דקות, במהלכן ביצעה חיפה עוד חילוף אחד. ים כהן פינה מקומו לאופק נדיר. לאחר מספר שניות שרק האוסטרי לסיום המשחק וקבע היסטוריה. מכבי "שמואל" חיפה ממשיכה לשלב הפלייאוף, בו תתמודד על כרטיס לשמינית גמר ליגת האלופות לנוער.

מיד בתום המשחק בירך נשיא המועדון, יעקב שחר, את השחקנים והצוות המקצועי על ההישג: "הבאתם כבוד גדול. הדרך ששיחקתם מעוררת גאווה לכולנו. מגיע לכם לשמוח".

מאמן הירוקים, איתי מרדכי התייחס להעפלה ההיסטורית: "עשינו הישג ענק. אני גאה בשחקנים שלי שהוכיחו לי שוב כמה הם שחקנים מקצועניים. עשינו הכנה מדוקדקת, השחקנים ביצעו את כל ההוראות. עברנו קבוצה מהטובות באירופה, אלופת רוסיה שמרכיבה את נבחרת רוסיה ובמזג אוויר לא פשוט ואפשר להגיד קיצוני שאנחנו לא רגילים עשינו את זה. אני שמח שהבאנו גאווה למועדון ולכדורגל הישראלי בכלל".

גם מנהלה של מחלקת הנוער, יניב כהן, לא נותר אדיש והתייחס להישג: "אני שמח מאוד. אנשים עובדים קשה מאוד בשביל רגעים שכאלו, זו גאהה למועדון ונקווה להמשכיות".

המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, שמוליק חנין, התייחס גם כן: "הרגשת גאווה גדולה במפעל שהחשיבות בפיתוח וניסיון שהשחקנים צוברים אין שני לו. הוכחנו יכולת אך יותר מכך ידענו לשחק בצורה חכמה ובוגרת מבחינת תכנון וביצוע ההוראות. ועל כך הגאווה שלנו". חנין המשך ואמר: "ברצוני לציין את עבודת הצוות המקצועי שנעשתה סביב המשחק. המאמנים והצוות מסביב עשו עבודה נפלאה, יחד עם אנשי המועדון שהעניקו לנו את התנאים הכי טובים להצליח".

קפטן הקבוצה, איתן וולבלום, התראיין לאתר הרשמי אף הוא ואמר: "זו שמחה גדולה, אפשר להגדיר את ההישג כהיסטורי למחלקת הנוער של מכבי חיפה. אנחנו שואפים להכי גבוה שאפשר להגיע בפעל הזה". 

שחקן נוסף  שהתייחס להישג הנפלא היה מוחמד אבו פאני: "אני שמח על ההישג. איתי וכל הצוות הכינו אותנו בצורה הכי טובה . אני גאה בחברים שלי שנתנו הכל ועברנו קבוצה אדירה. מרגש". איתן וולבלום, קפטן הירוקים הוסיף: "זו שמחה גדולה. אפשר להגדיר את ההישג הזה כהיסטורי למחלקת הנוער של מכבי חיפה. אנחנו שואפים להכי גבוה שאפשר במפעל הזה".

ב- 12 לדצמבר תתקיים ההגרלה למשחקי הפלייאוף, שם תוכל לפגוש מכבי "שמואל" חיפה את אחת הקבוצות שסיימו במקום השני בשלב הבתים של ליגת האלופות לנוער. 

 

הירוקים חוגגים את ההעפלה ההיסטורתי. (צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה)