תפריט
ראשי > חדשות - סיכום משחקי השבת במחלקת הנוער
מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה | ראשון, 19/02/2017, 12:29

סיכום משחקי השבת במחלקת הנוער

שבת נדירה במחלקת הנוער הירוקה: עשר קבוצות הפסידו או סיימו בתיקו- הפסדי בכורה בילדים שנשארו למרות הכול בפסגה (האתר הרשמי, ג'ו הירש)

גם אם יגייסו את טובי הארכיאולוגים במדינה, תהיה להם בעיה גדולה למצוא שבת נוספת בה התרחשו אירועים נדירים שבסופו של דבר גרמו לעשרה משחקים להסתיים כאשר רגלם של ה"ירוקים" על התחתונה. צעדתי במנהרת הזמן, עשרות שנים אחורה ולא נמצאה אחת דומה. רשמו את התאריך, קשה יהיה בעתיד לשחזר סוף שבוע עגום שכזה, גם אם "ישלמו" עבור השחזור.

על התיקו של קבוצת הנוער מכבי "שמואל" חיפה הספקתם לקרוא (ידיעה נפרדת באתר) וגם שם היה סיפור מהסרטים בשלהי המשחק. שופט קו הפנה תשומת ליבו של השופט הראשי להערה של סהר דבח שהורחק מה...ספסל, השופט הראשי הרחיקו ועמוק בתוספת הזמן התכווצות שרירים ברגלו של השופט מנעה ממנו להמשיך, את מקומו תפס אותו קוון שהספיק להרחיק גם את יהב גורפינקל. החיפנים של איתי מרדכי לפחות עם פער בן שמונה נקודות.

קבוצת נערים א' מליגת העל מכבי "יואל" חיפה יצאה למשחק חוץ קשה שנערך במגרש קשה למשחק בכאבול. המארחת בני סכנין (מקום חמישי) ציפתה לגנוב הפתעה על קבוצתו של אברהם אבוקרט שלא הסכימה להיגרר וניצחה 0:2 משערים של זיו מורגן ושאדי מסארווה. שלוש הנקודות שהובאו מהגליל סייעו לחיפה להמשיך ולעקוב אחרי המוליכה מכבי תל אביב לה 50 נקודות לעומת 45 של חיפה ו-43 למכבי פתח תקווה. בתחילת מרץ ייערך "משחק העונה" בקצף ואז חיפה תוכל לדעת אם ביכולתה להמשיך במאבק מול ה"צהובים".

מי שחשב שתהיה ירידת מתח אצל נערי מכבי "שמעון" חיפה מנהלל (נערים א') בעקבות חגיגות ניצחון בר המצווה בשבוע שעבר, טעה בגדול. קבוצתו של אריק מלכה מורעבת ודורסת יצאה למשחק חוץ באעיבלין ושבה ממנו עם ניצחון 14 ברציפות (!) על בעלת הבית 1:3. רק בדקות מסוימות התעורר ספק אם מוליכת הטבלה הארצית (צפון) תצליח לצרף ניצחון נוסף, גם הן חלפו בשלום. זה קרה בדקה ה-24 עת אעיבלין מהמקום השמיני כבשה שער, אלא שאורחיה הספיקו קודם לכן לכבוש פעמיים על ידי נדב מוסנקו (3) וליאל ליברשטיין (21). במחצית השנייה שחקני העמק לא רצו להסתבך, הבקיעו שער שלישי מרגלי אליהו אברהם (68) וסגרו את סיפור המוליכה, לפחות לשבוע נוסף.

קבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד "קצף" תשחק רק ביום רביעי באשדוד, עקב השתתפות רבים משחקניה בנבחרת אבל סיפור השבת שייך לקבוצת מכבי "יהויכים" חיפה (נערים ב' מנהלל). כמו שברק אינו מכה פעמיים באותו מקום, כמו שחג פורים לא מגיע פעמיים בשנה כפי שהילדים מתחננים בשיר הידוע, כך קבוצתו של אביב קנפו התכוננה למשחק הבית נגד מכבי עמק חפר מהמקום התשיעי. במקום הזה שתי הקבוצות היו גם לפני שבועיים כשנערך משחק הגביע ואז עמק חפר הדהימה וניצחה 0:1 בתוצאה שנחשבה להפתעה גדולה. הפעם הקבילה את פניהם קבוצה חדורת מוטיבציה שגם איבדה את ראשות הטבלה לפני שבוע. עודאיי ביאטרה (35) עם שער בכורה עונתי ואביתר ברק (63) שלחו הפעם את אורחיהם בידיים ריקות וכאשר הגיעה הידיעה שהמוליכה הפועל רעננה הפסידה לבני סכנין, השמחה בעמק צמחה. "יהויכים" שבה למקום הראשון אחרי היעדרות של שבוע (44 נקודות) לפני רעננה (42), מכבי נתניה (39) ובית"ר טוברוק (39 ומשחק חסר).

את ההפסד היחיד בקבוצות הנערים נחלה מכבי "מקס" חיפה (נערים ג')  במחוז המרכז. לקבוצתו של יורם בסר ציפתה בוולפסון סגנית המוליכה, הפועל תל אביב שעלתה ליתרון משמעותי בתוך שתי דקות (18,16). כל מה שנותר למשה גולן (70) היה להבקיע שער כבוד שהשאיר את המנוצחת במקום החמישי אלא שהפער מבני יהודה שבמקום הראשון צמח לעשר נקודות.

מרדף צמוד מתנהל זה מספר שבועות במחוז השרון בנערים ג'. מכבי נתניה מסרבת לרדת מהמקום הראשון (42 נקודות), מכבי חיפה גולדשנפלד ממאנת להפסיד ולוטשת עיניים גדולות, כמו הזאב שטרף את סבתה של כיפה אדומה, לפסגה (41 נקודות). חניכיה של המאמנת ענבל נמני-קנפו גם דבקים במסורת ניצחונות (שבעה רצופים) ובשלושת השבועות עשו לעצמם מנהג קבוע, לנצח 0:3 מדי שבוע. הפעם הוציאו לפועל מול הפועל "עלייה" כפר סבא מוחמד רביע (25), תומאס אשתמוז (40) ובאסם זערורה (74) והשאירו את קבוצתם בלתי מנוצחת. מתי ייערך "משחק העונה" ?  חמישה מחזורים לסיום בנהלל.

מכאן ל"מחלקת טראומה" הספורטיבית בילדים. את תוצאת התיקו של מכבי "מיכאל" חיפה (ילדים א') בבית וגן מול בית"ר ירושלים עדיין ניתן להבין. בכל זאת שתי קבוצות בחמישייה הראשונה. החיפנים של אופיר מסיקה יצאו עם נקודה (1:1) שפירקה את דבוקת הצמרת. נוצר פער בן שתי נקודות מ"מיכאל" חיפה (24) למכבי תל אביב הראשונה (26) ומאחור שובל של שלוש קבוצות: הפועל פתח תקווה (23), גם להפועל תל אביב מאזן דומה וחמישית בית"ר עם 22 ומשחק חסר.

הפתעה גדולה לא התקבלה גם ממשחק החוץ של ילדים א' מכבי חיפה גולדשנפלד שיצאה למשחק חסר סיכוי מול המוליכה בית"ר טוברוק וחזרה עם הפסד 3:1 שדרדר את קבוצתו של גולן פרל למקום ה-12 בטבלה.

משחק צמרת בילדים ב', אף הוא בירושלים, הסתיים גם הוא ללא הכרעה (0:0) בין בית"ר ירושלים השלישית למכבי "אפרים" חיפה השנייה. חלוקת הנקודות שרתה בנאמנות את הפועל תל אביב הניצבת במקום הראשון עם 30 נקודות לפני "אפרים" חיפה (26 ומשחק חסר), מכבי תל אביב (26 ושני משחקים חסרים) ובית"ר ירושלים (25 ומשחק חסר). היכן נעוצה הבעיה של הקבוצות המשתרכות בעקבות המוליכה ? השנה הוחלט בהתאחדות שמשחקים שבוטלו בגלל מזג האוויר לא ישוחקו (החלטה גורפת מילדים א' ומטה), כך שקבוצתו של עופר קולטון תזדקק לניצחון על המוליכה פלוס נפילה פה ושם של ה"אדומים" כדי לחזור לפסגה.

בטבעיות גמורה התקבל גם הפסד החוץ של מכבי חיפה גולדשנפלד (ילדים ב') בקריית שלום מול המוליכה מכבי תל אביב 4:2. קבוצתו של ליעד לבנסולד מנהלל מדורגת רביעית, כפי שהייתה ערב המחזור, רק הפער בין המנצחת לחיפה/נהלל צמח לתשע נקודות.

עכשיו קבוצת ילדים ג' מכבי "עודד" חיפה שהגיעה למשחק הבית מול מ.ס.נשר עם מאזן נקודות מושלם. כך בליגה, כך בגביע. הפסד אינו מופיע בלכסיקון של הקבוצה אותה מאמן בני הרשקוביץ. לפתע האורחת עלתה ליתרון בן שני שערים והחיפנים נאלצו לרדוף אחריהם, לכבוש שערים מצמקים ותו לא. נשר , החמישית בטבלה, הדהימה בניצחון 3:4 ומי שמתעקש לדעת מתי הקבוצה החיפנית הפסידה לאחרונה במשחק ליגה, חיפשנו עבורו בנרות. זה קרה במחזור השני  בעונה שעברה בהפסד 7:1 לטוברוק, אף הוא ב"קצף". ההפסד שהגיע לאחר 35 משחקי ליגה נטולי מצב רוח רע, לא פגע בכבודה של הקבוצה שנותרה ראשונה (30 נקודות) והיא מקדימה את מכבי נתניה (26 ומשחק עודף), מ.ס.נשר (25) והפועל רעננה (25).

ואם הייתה קבוצה שיכולה הייתה לתקן את מצב קבוצות הילדים, זאת מכבי חיפה גולדשנפלד מהמקום השלישי שיצאה להתארח בהוד השרון אצל הפועל המקומי, האחרונה בטבלה שלא ניצחה אפילו פעם אחת. והנה זה קרה לקבוצתו של שמעון הרוש שהשאירה את מלוא הנקודות למארחת (8:6) ומדרדרת את עצמה למקום החמישי. במקום שתתקדם למקום השני עם "ניצחון קל" על סוגרת הטבלה, נסוגה. שבת מכושפת.

חכו, לפני סגירה תוצאה לא שגרתית ממשחקה של קבוצת טרום א' מכבי "ישעיהו" חיפה, מוליכת הטבלה מול מכבי נתניה השלישית. לכל הדעות מאבק צמרת שבו כל תוצאה אפשרית. מלבד העובדה שהסתיים כאשר רק קבוצה אחת מבקיעה. נתניה ניצחה 0:8 (!!) ובבדיקה פולשנית לאחר ההפסד המדהים, בדקתי ומצאתי שבפעם האחרונה ש"ישעיהו" לא כבשה, זה קרה בעונת 2013/14 במחזור התשיעי וגם אז בנתניה. רק המנצחת השתנתה, בית"ר טוברוק שניצחה 0:7 במחזור התשיעי. שלוש שנים ה"ירוקים" כבשו וכבשו, עד אתמול. גם הפסד ל"ישעיהו" אינו דבר של מה בכך וזה קרה בפעם האחרונה (בליגה ובגביע כי הקבוצה מחזיקה בגביע), ראו איזו סימטריה, גם כן במחזור ה-13... ההפסד השאיר את קבוצתו של משה שושן ראשונה (31 נקודות ומשחק עודף) לפני מכבי נתניה (30 ומשחק חסר) ושלישית הפועל רעננה (29) שגם היא הפסידה במחזור המפתיע.

את רשימת המפסידות חותמת מכבי חיפה גולדשנפלד אותה מאמן לירן אהרן שהפסידה בנתניה לבית"ר טוברוק 8:3 ונותרה במקום הלפני אחרון.

קישתא, קישתא, שבת עגומה !!

קבוצת הנוער סיימה בתיקו (האתר הרשמי, ג'ו הירש)