תפריט
ראשי > חדשות - בפעם ה-14: מכבי "שמואל" חיפה אלופה!
מאת: מכבי חיפה | שישי, 28/04/2017, 18:30

בפעם ה-14: מכבי "שמואל" חיפה אלופה!

שחקניו של איתי מרדכי, זכו באופן רשמי בתואר כשנותרו ארבעה מחזורים לתום העונה. המאמן הירוק: "היום זאת זכיה של כל המחלקה כיוון שקבוצת הנוער היא בבואת המחלקה וכך צריכה להיראות קבוצת נוער שעברה כברת דרך ביחד". צילום: האתר הרשמי (ג'ו הירש)

עונה נפלאה של הירוקים הצעירים מגיעה היום לציון דרך המשמעותי ביותר – זכיה באליפות שניה ברציפות, האליפות ה-14 בתולדות המועדון והאליפות ה-12 מאז הוקמה ליגת העל לנוער בעונת 1983/84. בכך, מכבי "שמואל" חיפה ניצבת בראש טבלת הזכיות. כמו כן, זוהי זכייתו הרביעית של איתי מרדכי כמאמן קבוצת הנוער. 

חניכיו של איתי מרדכי יכולים להיות גאים בעצמם על הדרך שעברו וההישגים שקטפו במהלך העונה הנוכחית. פתיחת עונה מרשימה עם 6 נצחונות, מעידה קלה (1:0) במחזור השביעי מול רעננה שבדיעבד התחרתה על האליפות מול הירוקים, והמשך ריצה מרשימה של 17 משחקים ללא הפסד (!) ומתוכם רק שלושה תוצאות תיקו.

לאחר החזרה מטורניר דאלאס בארה"ב חזרו הירוקים לליגה ונחלו שני הפסדים (במצטבר, שלושה בסה"כ לאורך העונה) למכבי נתניה ומכבי תל אביב, שאילצו אותם לדחות את חגיגות האליפות, אבל כאמור היום, לאור הפסדה של המתחרה מהשרון לבני סכנין (5:0), הופיע האור הירוק לחגיגות של זכיה באליפות שניה ברציפות, אותה יחגגו השחקנים ככל הנראה מחר בתום המשחק שייערך במתחם קצף מול מכבי פתח תקווה (11:30).  

חשוב מאוד לציין, שאת כל ההישגים המרשימים הללו הצליחו להשיג הירוקים במקביל להשתתפות במפעל היוקרתי של ליגת האלופות לנוער, בו כאמור הטביעו חותם משמעותי עם ניצחונות מרשימים על שחטיור סוליגורסק, אלופת בלרוס, 0:5 בבית ו – 2:3 בחוץ, וההעפלה לשלב הנוק-אאוט על חשבונה של היריבה החזקה מרוסיה, דינמו מוסקבה, תוך הפגנת המון נחישות אופי.

בשלב הנוק-אאוט נתנו שחקניו של איתי מרדכי פייט אדיר לאחת מקבוצות הנוער החזקות באירופה, קבוצת הנוער של בורוסיה דורטמונד שהצליחה לנצח את המשחק עם שער בודד, למרות עליונות של הירוקים לאורך רוב דקות המשחק. את המשחק הזה שיחקו שחקני הנוער באצטדיון סמי עופר אל מול 10,000 אוהדים ירוקים! הישג לא פחות משמעותי משלל ההישגים שאיתי מרדכי ושחקניו הצליחו לגרוף העונה.

מחר, יופיעו שחקני קבוצת הנוער כאלופים ויתמודדו בבית מול מכבי פתח תקווה למשחק שלא באמת יכול לשנות את התוצאה הסופית, לאחריו יצלצלו הפעמונים המבשרים על תחילת החגיגות, מול הקהל הביתי ומשפחות השחקנים.

השתתפות היסטורית בליגת האלופות לנוער (האתר הרשמי, ראובן כהן)

מאמן הקבוצה, איתי מרדכי, היה נרגש מהתואר השני ברציפות והרביעי שלו בסה"כ: "עברנו עונה עמוסה וגדושה בפעילות. עונה שהתחילה בחודש יוני, עונה בה התחלנו עם זכיה בטורניר הכנה בגרמניה, המשכנו עם מסע מופלא והיסטורי בליגת האלופות וכמובן זכיה באליפות בפעם השניה ברציפות.

מרדכי המשיך ואמר: "כל זאת כשאנחנו עומדים גם ביעדים החשובים באמת, חמישה שחקנים שבמהלך העונה עלו לקבוצה הבוגרת ומשותפים בצורה קבועה במשחקי הבוגרים, זאת גאווה ענקית".

לסיום, המאמן לא שכח להודות לכל האנשים שהיו חלק מהזכיה: "חייבים לומר שבלי הצוות המדהים שמלווה ומוביל את הקבוצה והמחלקה בכלל כל זה לא היה אפשרי וכמובן השחקנים המוכשרים שיש לנו, גאוותנו הגדולה על כך שהם לא רק מהמוכשרים בארץ, אלא גם באישיותם הטובה, בדרך הארץ והחינוך שבהם. הרוב המכריע משחקני הסגל גדלו וחונכו מגילאים צעירים מאד במחלקת הנוער".

"היום זאת זכיה של כל המחלקה כיוון שקבוצת הנוער היא בבואת המחלקה וכך צריכה להיראות קבוצת נוער שעברה כברת דרך ביחד. היתרון הגדול הוא שהשחקנים הרבה שנים פה, ביחד והם ספגו את כל ה - DNA של המועדון". 

"דבר אחרון, תודה רבה לאוהדים אשר באו בהמוניהם למשחקי הנוער, שמילאו את סמי עופר בכ-11,000 במשחק מול דורטמונד. אתם שותפים מלאים לכל ההישגים".

מאמן הקבוצה, איתי מרדכי. אליפות רביעית כמאמן קבוצת הנוער (האתר הרשמי)

קפטן הקבוצה, מיכאל בן ברוך, התייחס אף הוא לזכיה המרגשת: "מי שנמצא במערכת יודע כמה קשה עבדנו וכמה קשיים עברנו בעונה הזאת ואני שמח שהיא הסתיימה עם אליפות כל כך מתוקה. זה הגיע לנו".

גם איתן וולבלום, ששימש ברוב שלבי העונה כקפטן קבוצת הנוער עד עלייתו לקבוצה הבוגרת התייחס להישג: "הייתה עונה מתישה שהחלה אי שם במחנה אימונים בפולין, דרך ה‏זכייה בטורניר בגרמניה ‏והחוויה העצומה שעברנו בליגת האלופות שכמובן חישלה אותנו גם לליגה".

"עברנו מספר רב של משחקים העונה‏, עבדנו קשה מאוד וצריך לתת מילה טובה לצוות המקצועי כולו שהכין אותנו בצורה נפלאה לכל משחק ומשחק ודאג שלא יחסר לנו כלום. אנחנו מאושרים מאוד שהגנו על תואר האליפות משנה שעברה. זאת השנה האחרונה שלי במחלקת הנוער, אני שמח להיות חלק מהצלחתה של קבוצת הנוער בשנתיים האחרונות ומאחל עוד הצלחות בהמשך".                        ‏

גם שוער הקבוצה, רועי פוקס, אמר לאתר הרשמי: "זאת אליפות מיוחדת בעונה מדהימה בה הופענו בהצלחה רבה בליגת אלופות לנוער! כיף גדול להיות חלק מהמחלקה מדהימה הזאת, עם צוות ושחקנים מקצוענים אחד אחד. תודה רבה לקהל המדהים שתמך בנו לאורך כל הדרך בבית ובחוץ".

הירוקים חוגגים בליגת האלופות (האתר הרשמי, ג'ו הירש)

השחקנים בירוק חוגגים גם בליגה (האתר הרשמי, ג'ו הירש)