תפריט
ראשי > חדשות - "עוררת בנו את ההשראה"
מאת: מכבי חיפה | חמישי, 19/10/2017, 21:30

"עוררת בנו את ההשראה"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ויושב ראש המנהלת, אורן חסון העניקו לנשיא המועדון, יעקב שחר, את האות על תרומתו יוצאת הדופן לכדורגל הישראלי. בהתרגשות גדולה אמר שחר: " אני מודה למנהלת, על החלטתה להעניק לי את "אות מפעל חיים, אבל הראשונה שאני מודה לה היא נילי אשתי על הוויתורים והסבלנות". וידאו: מנהלת הליגות לכדורגל. צילומים: האתר הרשמי (ראובן כהן).
בטקס מרגש שנערך הערב במרכז פרס לשלום, בתל אביב, הוענק לנשיא מכבי חיפה, מר יעקב שחר, אות מפעל חיים על תרומתו יוצאת הדופן לכדורגל הישראלי. הטקס החל עם סרטון וידאו על פועלו של שחר לאורך השנים והמשיך בהענקת האות על ידי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ויושב ראש המנהלת, אורן חסון. 
 
הנשיא ריבלין התייחס בדבריו לדו קיום שמייצג המרכז ולפועלו של נשיא המועדון: "הלילה אני מדבר אליכם לא כפוליטיקאי, אפילו לא כנשיא, אלא כאוהד כדורגל, כאחד שמאמין שלכדורגל יש את היכולת לחבר בין אנשים, ללמד כבוד הדדי והבנה". 
 
חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום: "כדורגל הוא הוכחה שספורט מקרב בין עמים ואנו רואים זאת בילדי הכדורגל של מרכז פרס לשלום, המוכיחים שניתן לעשות את הבלתי אפשרי. יענקל'ה מהווה דוגמא להשקעה בלתי פוסקת בספורט הישראלי".
 
יושב ראש המנהלת הוסיף: "יענקלה, בפועלך החלוצי, המגויס והמתמשך על פני עשורים למען הכדורגל בישראל, עוררת בנו את ההשראה לייסוד 'אות מפעל חיים' של מנהלת הכדורגל בישראל."אדם שתרומתו כה יוצאת דופן - ראוי  להוקרה יוצאת דופן.
בשמי, בשם כל שותפיך במנהלת ובשם כל אוהבי הכדורגל והספורט במדינת ישראל, אני מתכבד להעניק לך את 'אות מפעל חיים' של מנהלת הכדורגל ומברך אותך בבריאות ובתשוקה לעוד שנים רבות של עשייה עשירה ומעוררת השראה".
 
ואז הגיע תורו של יענקל'ה שחר לנאום, ובקול נרגש הוא אמר: "כבוד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, מר לארס כריסטן, יו"ר E.P.F.C ואורחים יקרים. לא אחת ציינתי שאני רץ למרחקים ארוכים. אני בכדורגל 48 שנים. 13 כשחקן, 10 כספונסר ו- 25 כבעלים של מועדון. בכל השנים האלה לא הצליחו להביך אותי, עד לרגע שהודיעו לי על הפרס אותו העניקה לי המנהלת היום. אגב, השנתיים הראשונות שלי כספונסר היו בבית"ר ירושלים בהנהגתו של כבוד הנשיא ראובן ריבלין. מאז ועד היום רובי הוא שם דבר. בהיותי הספונסר של מכבי חיפה בשנים 1984 עד 1992 ליוויתי את הקבוצה מקרוב והבנתי שאי אפשר לנהל קבוצת כדורגל בהתנדבות כמו פעם. מועדון רציני חייב להיות מקצועני, צריך גב כספי חזק, מתקנים ואוהדים. את זה יכולים לספק כבעלים חברה מסחרית גדולה או בעל אמצעים רציני".
 
"בשנת 1992 יישמתי זאת בעצמי, כשרכשתי עם שותפי, ישראל קז, את מחלקת הכדורגל של מכבי חיפה. מאז ועד היום, לצד הצלחות ואכזבות, בנינו את המוניטין שלנו והפכנו מקבוצת כדורגל למועדון כדורגל גדול ומכובד, עם מחלקת נוער מצוינת, מתקנים טובים, קהל אוהדים גדול ואצטדיון עירוני חדש ומפואר".

"ההשקעה הייתה גדולה. לא רק במובן הכספי אלא גם במשאבים אנושיים שלי ושל משפחתי. לא אחת הרהרתי כיצד היו מתפתחים החיים המשפחתיים שלי ושל אשתי והילדים, שמטבע הדברים סבבו לרוב סביב הכדורגל. לכן בראש וראשונה אני מודה לנילי אשתי על הוויתורים והסבלנות. יש לך חלק גדול בפרס הזה וכמובן גם לשלושת בנינו אור, רום ועומר. כמו כן אני מודה לעוזי מור, ברק קנה ואודי שוכטוביץ', שמלווים אותי לאורך כל הדרך ולכל עובדי ומנהלי המועדון במשך כל התקופה. ולסיום אני מודה למנהלת, על החלטתה להעניק לי את "אות מפעל חיים" ומברך אותה ואת כל בעלי התפקידים בה על ההתנהלות וההישגים במשך שלוש שנות קיומה. תודה רבה".