תפריט
ראשי > חדשות - מכבי חיפה וחדשנות
מאת: מכבי חיפה | רביעי, 29/08/2018,

מכבי חיפה וחדשנות

המועדון רואה את פיתוח תחום החדשנות הטכנולוגית בספורט כמהלך אסטרטגי. עולם הספורט עובר שינויים מהותיים ועל מועדוני ספורט מובילים להיות בחוד החנית של השינוי כדי להישאר בצמרת. לקריאה...
"תמיד היינו הראשונים בהרבה מאוד תחומים בכדורגל הישראלי. אנחנו המועדון הראשון בבעלות פרטית ומאז ועד היום היינו ראשונים בהרבה מאוד שינויים שנכנסו לכדורגל הישראלי". במילים אלה פתח הנשיא, יעקב שחר, את דבריו בהכרזת המועדון על פתיחת תחום החדשנות הטכנולוגית במועדון.
מועדון הכדורגל מכבי חיפה רואה את פיתוח תחום החדשנות הטכנולוגית בספורט כמהלך אסטרטגי. עולם הספורט עובר שינויים מהותיים ועל מועדוני ספורט מובילים להיות בחוד החנית של השינוי כדי להישאר בצמרת. כעת יש למכבי חיפה בית לחברות הסטרטאפ הרבות המתדפקות על דלתות המועדון ולבטח השקת תכנית המאיצים לחברות סטארט אפ, יוסיף וישפיע על הכדורגל הישראלי.
 
הסיבות שמועדון כדורגל מוביל כמו מכבי חיפה משיק תכנית כזאת:
1. שיפור מקצוענות השחקנים ועזרה בחיזוק השחקנים בקבוצה – ראינו כי כיום יש טכנולוגיות רבות המאפשרות לשפר את ביצועי השחקנים ולתת להם את היכולת להיות טובים יותר. אנו רוצים להיות מועדון שיחשוף את השחקנים שלנו לטכנולוגיות הנכונות והמוכחות מהר ככל האפשר, זאת על מנת להמשיך להיות קבוצה מובילה.
2. שיפור הקשר של המועדון עם הקהל שמגיע לעודד אותנו באצטדיון סמי עופר ולאלה שצופים בנו בבית – אנו רוצים להיחשף לטכנולוגיות החדישות והמתקדמות בעולם, על מנת להעניק לקהל שלנו את החוויה הטובה ביותר, באמצעות הטכנולוגיות החדישות ביותר. יש לנו כיום ערוץ תקשורת, ערוצי מדיה חברתית ועוד נכסים דיגיטליים, שאותם אנו רוצים לשפר על מנת שהקהל שלנו יקבל יותר.
3. סיוע ל-ECO SYSTEM המקומי והבינלאומי שנוצר סביב טכנולוגיות וספורט – אנו רואים כי תעשיית הספורט הינה תעשייה שמשתפרת כל הזמן, השיפור נעשה בזכות אימוץ של טכנולוגיות חדשות, לדוגמא, טכנולוגיית ה-VAR שנחשפנו אליה במונדיאל. אנו רוצים לחזק ולסייע לתעשייה הזאת לגדול, לצמוח ולהתחזק.
 
לטובת השקת תחום זה במועדון, נחתם הסכם שיתוף פעולה עם חברת HYPE Sports Innovation, הרשת הגדולה בעולם לחדשנות בספורט. הוקמה תכנית האצה, "אקסלרטור" הראשון בישראל, שיתמקד בתכנים המותאמים לחדשנות בספורט וכדורגל וימצה את הפוטנציאל הגלום בחברות הספורט-טק הישראליות. תכנית ההאצה הישראלית הינה חלק מרשת עולמית בשם SPIN Accelerator, ומצטרפת למיזמים מקבילים בעולם. תכני התוכנית מותאמים לצרכי חברות הזנק בתחום הספורט ומחברים אותן לשוק העולמי, כמו כן התוכנית מביאה מרצים בכירים מקבוצות וחברות הספורט והטכנולוגיה המובילות בעולם. המחזור הראשון של התוכנית יושק במכבי חיפה בחודש אוקטובר 2018.