תפריט
ראשי > חדשות - סיכום משחקי הנוער
מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה | ראשון, 21/10/2018,

סיכום משחקי הנוער

משחקי השבת במחלקת הנוער היו מעניינים מאוד כשברובן מכבי יצאה מנצחת. איזו קבוצה במחלקה ניצחה בדרבי את הפועל ואיזו קבוצה רשמה משחק 60 ללא הפסד?! כל הפרטים בכתבה. צילומים: ג'ו הירש, האתר הרשמי
 

משחקי השבת התרכזו כמובן במשחקי הליגות השונות אבל כאשר קבוצת נערים א' מכבי "עלמני" חיפה לא שיחקה, ראוי להעניק תשומת לב לנציגיה בנבחרת שבלטו בניצחון ישראל על איי פארו 0:6 במוקדמות אליפות אירופה. שני שחקנים של הקבוצה, החלוצים לירוי גבאי וסוף פודגוראנו כבשו צמדי שערים כ"א.
נעבור למשחקי המחלקה. שער ניצחון של ינאל עראידה (41) הכריע את גורל המשחק החשוב בו ניצחה קבוצת נערים א' מכבי "שמעון" חיפה בביתה את הפועל מטה-אשר 0:1 וברחה לעבר מרכז הטבלה כאשר לזכותה נזקפות 10 נקודות, מרחק מבטיח מקלחת התחתית הרותחת. המאמנת ענבל נמני-קנפו מצליחה להוציא מים מהסלע, נוכח הקשיים בפניהם ניצבה בתחילת העונה ועם צוות שחקנים ממושמע, מחקה את סימני פתיחת העונה. מאז שלושה ניצחונות ותוצאת תיקו. אחרי שמונה מחזורים, התפוקה משביעת רצון.
בקבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה מליגת העל, מתחילים להזיע ואין פלא, אוהבים שם את האווירה המחוממת. אחרי שהיו רחוקים מהעניינים בפסגה, באו שלושה ניצחונות רצופים ובתוספת איבוד נקודות של המקדימות אותה, כעת נוצר ראש חץ בדמות ארבע קבוצות שהמרחק ביניהן הוא שתי נקודות בלבד. בראש מ.ס. אשדוד והפועל רעננה (19), במקום השלישי הפועל תל אביב (18) ורביעית ה"ירוקה" ולה 17 נקודות. לא קל היה היה לקבוצתו של אברהם אבוקרט שהוליכה 0:1 משער של ג'וליאן שלופה, ספגה שער שוויון ולפני המחצית "תפסה את הראש" אחרי שכדור עונשין מרגלי עדן אוטאצי פגש את הקורה. רק שער ניצחון, שער שני לג'וליאן שלופה, השאיר ב"קצף" את שלוש הנקודות היקרות- 1:2.
הרבה יותר קל היה לקבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד (נהלל) שסגרה שבעה מחזורים ללא הפסד והיא כבר במרחק שתי נקודות מהמוליכה החדשה הפועל כפר סבא (לאחרונה 19 נקודות לעומת 17 של חיפה/נהלל). לא פשוט למאמן אריק מלכה הממשיך להוליך קבוצות להצלחה (משחק 60 ללא הפסד !!) לבקש מחניכיו להתאמץ מדי שבוע. וזאת מאחר וגם אם הקבוצה תסיים ראשונה בתום העונה, לא תעפיל לליגת העל בגלל שלמכבי חיפה כבר יש שם קבוצה. השחקנים לא מתייאשים, הם יודעים שהם נמצאים תחת מעקב והמצטיינים "יקפצו כיתה" , לקבוצות הבכירות במועדון הירוק ( איפה צמח עיאד חבשי ?). יריבת השבת , מ.כ. צעירי טמרה, נכנעה בקלות 6:0 ובשערים התחלקו דילן גומז (2), שאדי חמודה (2), מועתסם עיסאווי ואיילי עמר עם שער ראשון.


החלטה לא פשוטה התקבלה כאשר הוחלט להעביר את קבוצת נערים ג' מכבי חיפה גולדשנפלד "קצף" למחוז המרכז. כמעט כל משחק במחוז הקשה מכולם כמוהו כ"מלחמת עולם" ובקבוצה החיפאית שהתרגלה לשאוף אוויר פסגות במחוז השרון, הנחיתה אחרי שישה מחזורים כואבת ומלאת מהמורות. מלווה בחוסר מזל. כמו השבת בקריית שלום. מכבי תל אביב כבשה צמד (47,32), בנימין צאגה נטע תקוות (שוויון בדקה ה-45) שניתן לצאת עם משהו אלא שבעיטת עונשין הוחטאה על ידי נור עותמאן (65) והנקודה האפשרית ברחה. בתום שישה משחקים, חמישה ללא ניצחון ברציפות, קבוצתו של אמיר סופר תקועה במרחק נקודה מהתחתית (נא לא לדאוג, אין ירידות...) והיא מביטה מלמטה על הפסגה המתרחקת. לראשונה 18 נקודות לעומת 4 בלבד לחיפה.את מקומה של אחותה הבכירה במחוז השרון תפסה מכבי "מקס" חיפה גולדשנפלד מנהלל ולפי שעה, מלבד העובדה שספגה לפחות שער בכל אחד מששת משחקיה, מאזן נקודותיה סביר- 10 נקודות. קבוצתו של אוהד רוזלס שאפה לשוב מהוד השרון עם יותר מנקודה (2:2), הנסיבות במגרש התפתחו אחרת. המארחת עלתה ליתרון כבר בדקה השישית, זה החזיק מעמד שלוש דקות בלבד עד אשר גואד קדח השווה עם שערו הראשון העונה ובדקה ה-47 מהפך צפוני. סהר שאטו עם שערו השני קבע 1:2 וחלפו 22 דקות עד שחברו, אסעד עבד אלהאדי ראה לנגד עיניו צהוב שני ואדום. דקה לאחר מכן הוד השרון איזנה ואכזבה את ה"נהללים" שחלמו על ניצחון חוץ שלישי.
סוף-סוף דרבי ירוק-אדום אמיתי. אמנם, לא בליגת העל או בנוער, אבל גם בילדים א' יש משמעות למפגש העירוני. בדרך כלל ה"ירוקים" יוצאים מרוצים, גם הפעם הגיעו למגרש שמעולם לא שיחקו עליו, בקריית חיים ולא באצטדיון המוכר וניצחו ללא בעיות 0:3 משערים של יובל גרוס, עילאי ששון ואיילי מור. קבוצתו של צחי נהרדע טרם שיחקה העונה בביתה, לא בליגה ולא בגביע. זה לא מפריע לה לצבור שני ניצחונות "על האפס" בליגה עם הפרש ארבעה שערים, כאשר לכל שער שם של כובש אחר.מי שנזקקה לניצחון התאוששות היא קבוצת ילדים א' מכבי חיפה גולדשנפלד, אחרי הפסד הבכורה לפני שבוע, זכתה בו. למ.ס. פרדס חנה/כרכור, לא היה סיכוי להפתיע את בחוריו של אביב קנפו והפסדם 6:0 התקבל בטבעיות. בבית בנהלל, רשת השוערים המארחים נקייה ומהעבר השני, הפעם הצליחו ליעד ניסני עם צמד (כבש בכל שלושת המחזורים), יהל נגוסי, עידן גורן, יואב קלוזנר והיילי כהן.
פתיחה עונתית ברגל שמאל לקבוצת ילדים ב' מכבי "שמואל" חיפה. מאמנה, יוסי צרפתי, יתקשה לזכור מתי בפעם האחרונה קבוצה אותה אימן, צברה בתום שלושה מחזורים שלוש נקודות בלבד. השבת, במשחק ביתי שני, החיפאים נכנעו למכבי תל אביב ב' 2:1 וגם העובדה ששופט המשחק פסל שער חוקי לזכותם, אינה יכולה לנחם.
במחוז מפרץ 1 מכבי חיפה גולדשנפלד (ילדים ב') ממשיכה בניצחונותיה. המאמן שמעון הרוש נראה מרוצה מהניצחון המוחץ 0:11 על הפועל בני אעיבלין וצבירת תשע הנקודות המכסימליות. ניתי אביטן (4), איילי סוויסה (2), אמיר עייני (2), גאד שיבלי, אייר אלקנטי ועידן גור התחלקו בשלל השערים.
ניצחונות משכנעים לקבוצות ילדים ג'. מכבי "עודד" חיפה ארחה למשחק ביתי ראשון את הפועל תל-אביב צפון וגברה עליה 1:9. קבוצתו של יורם בסר המשחקת השנה במחוז השרון (לעומת חוף אשתקד) כבר עם שני ניצחונות. כי בלתי אפשרי לצבור יותר.
כך גם מכבי חיפה גולדשנפלד של לירן אהרן. בפעם השנייה בתוך שבעה ימים הצליחה לכבוש 20 שערים ומעלה. השבת יצאה לגבעת אולגה , מקום הולדתו של שר האוצר משה כחלון וגרמה לאינפלציה עם ניצחון 1:27.
בלשון חזאי מזג האוויר, השבת היה פחות או יותר מתון בגזרת שלושת משחקי טרום א'. מכבי "ישעיהו" חיפה של המאמן בני הרשקוביץ  יצאה להרצליה, כבשה שליש ממכסת שעריה בשבוע שעבר נגד "עליה" כפר סבא, ספגה אותה כמות (4) ולמרות הכול יצאה מרוצה מניצחון החוץ 4:10. שש נקודות משני משחקים במחוז שרון אליו שבה השנה, מספיק.
אותו מספר נקודות גם לקבוצה הצעירה יותר, מכבי "יואל" חיפה המשחקת במחוז המפרץ. גם לה ציפה משחק חוץ וגם היא כבשה פחות וספגה כפול מאשר לפני שבוע. לא הפריע לחניכיו של מתן אלמליח לנצח בקלילות 6:19 ולהתחיל לחשוב הלאה.
את מעגל המצליחות בשכבת גיל זו סוגרת מכבי חיפה גולדשנפלד (נהלל) אותה מאמן טל הנדלר. אם בשבוע שעבר ספגה צמד לעומת ארבעים שהרשיתה, השבוע הצליחה לראשונה לשמור על שער נקי ולנצח ב"דרבי" את בית"ר חיפה 0:26. את חשבון הנקודות בחלוף שני מחזורים, תעשו לבד.