תפריט
ראשי > חדשות - שבת במחלקת הנוער
מאת: יצחק הברמן, מכבי חיפה | ראשון, 23/12/2018,

שבת במחלקת הנוער

שבת כמעט מושלמת במחלקת הנוער: צמד ניצחונות דרמטיים בדרבי, נערים א' וב' עם כל הנקודות וילדים זאת שמחה, שמחה גדולה. כל הפרטים על שבת במחלקת הנוער של מכבי. צילומים: ג'ו הירש, האתר הרשמי

זאת הייתה דרמה מארץ הדרמות. דרבי בליגה לנערים א' היה בעבר מרגש, היום פחות כי הפועל חיפה שבה לליגת העל רק בזכות...מכבי "שמעון" חיפה (נהלל) שזכתה בבכורה לפני שנתיים, ולא יכלה להעפיל לליגה הבכירה בגלל שהתקנון אינו מאפשר לשתי קבוצות מאותו ממועדון לשחק בה. הפועל חיפה מהמקום התשיעי הגיעה ל"קצף" כדי לפגוש את סגנית המוליכה, מכבי "עלמני" חיפה, ונתנה פייט רציני לחניכיו של יוסי ג'אנח. במחצית הראשונה יתרון ירוק ברור שקיבל משמעות עם שער בכורה של יונתן כהן (39) אבל בהמשך הפועל הבינה שניתן להוציא משהו והפתיעה עם שער שוויון מרגלי סתיו בנקין, לשעבר שחקן נהלל (73). משנדמה היה ששופט ליגת העל, גיא ברגר, יסיים את ההתמודדות בתיקו, הגיח באסם זערורה (81) וקבע 1:2 למכבי. זערורה עבר רק לאחרונה מנערים א' של מכבי "שמעון" חיפה שם כבש העונה 8 שערים לאחות הגדולה וכבר עזר לה, עם שערו הראשון ב"עלמני" לנצח את הדרבי. פער שבע הנקודות ממכבי תל אביב נותר בעינו לאחר  13 מחזורים.אסם זערורה עזב, אבל מכבי "שמעון" חיפה של ענבל נמני-קנפו קיבלה חזרה את הכובש הגדול שלה בעונות הקודמות, מוחמד רביע והוא כבר עם שני צמדים בשבועיים. הקבוצה לא התקשתה להביס בכפר קנא את מועדון הספורט המקומי 1:6 ובשני המשחקים האחרונים מפלס השערים עלה ב-14. הלוואי כמות כזאת של גשם מעל הכינרת. את השערים הבקיעו מוחמד רביע (צמד), המאם מנעא עם שערים ראשונים (2), תומס אשתמוז שהצטרף אף הוא לרשימת המבקיעים בקבוצתו ואשרף זיוד. הקבוצה מדורגת שביעית בליגה הארצית הצפונית, בגלל הפתיחה הצולעת, הפסגה נראית רחוקה.

מצבי רוח משתנים בקבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה. במחזור אמצע השבוע ספגה הפסד כואב באם המושבות למכבי פתח תקווה (1:0) והייתה זקוקה לניצחון ביתי מעודד על הפועל תל אביב. שער של ג'וליאן שלופה (22) נטע תקוות, האורחים באדום לא התרשמו והצליחו לאזן עד למחצית (31). זה כבר היה יותר מדי עבור חבורתו של המאמן אברהם אבוקרט שהתנפלו על היריבה במחצית השנייה ובתוך שש דקות מטורפות נהוראי יפרח (72), אריאל בוארון (75)ונהוראי בורה (78) נעצו שלושה כדורים נוספים ברשת היריבה ונרגעו. החיפאים כרגע במקום השלישי, במרחק ארבע נקודות מהמוליכה הפועל רעננה. 29 נקודות לעומת 33 לראשונה.המשחק הדרמטי של השבת נערך בנהלל. שוב דרבי, אמנם "קטן" אבל כל מפגש בין ירוק לאדום חשוב ומעניין. קבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד מהמקום השישי ארחה את הפועל חיפה לה חלומות לעלות לליגת העל. למאמן, אריק מלכה, הספיקו שני ההפסדים הרצופים והמפתיעים ל"עליה" כפר סבא וצור-שלום, והוא לא יכל היה לחלום על פתיחה טובה יותר מזו שקיבל. מועתסם עיסאווי (11) ואיתי איוב (13) הממו את ההגנה האדומה. לא לגמרי. כי האורחים התעוררו, צימקו במחצית הראשונה (19) והשוו אחרי ההפסקה (53). המארחים לא נשברו ודילן גומז (64) החזיר למארחת את היתרון והניצחון 2:3 שמחזיר את קבוצת העמק למאבק הפסגה. כעת היא חמישית, ארבע נקודות מהראשונה ונקודה משלוש המקדימות אותה.לא מוכרחים להיכנס למקלטים. מדובר בסך הכול ב"הפגזה" נוספת של שחקני קבוצת נערים ג' מכבי חיפה גולדשנפלד "קצף". אמנם רק במקום השישי במחוז המרכז ובכל זאת, קבוצתו של אמיר סופר כבשה בששת משחקיה האחרונים 28 שערים. ביום שישי, ניצחון חוץ 1:5 על עירוני קריית גת משערים של עידו אלמישלי, אמיר דאהר, שלו ולרשטיין (פנדל), תום דריהם ובנימין צאגה.
אחרי שרשרת הניצחונות מגיע הפסד בודד בקטגוריית קבוצות הנערים. השבוע הוא שייך לקבוצת נערים ג' מכבי "מקס" חיפה מנהלל. במשחק בנתניה, הפסידה קבוצתו של אוהד רוזלס 2:1 לבית"ר טוברוק. המנוצחת מדורגת שמינית במחוז השרון.
חדשות מפתח תקווה. יש חדש תחת השמש בליגת השרון לילדים א'. מכבי "מיכאל" חיפה, הבלתי מנוצחת עד כה, ספגה הפסד בכורה מול מכבי פתח תקווה. יתרה מזאת, לראשונה העונה קבוצתו של צחי נהרדע "אפשרה" ליריבה לכבוש שני שערים, תופעה ייחודית, מאחר ועד כה ספגה במהלך העונה שני שערים בלבד. ההפסד מנע מהחיפאים להדיח מהמקום הראשון את הפועל כפר סבא לה 24 נקודות, כמו ל"מיכאל" חיפה אולם לקבוצה מהשרון הפרש שערים עדיף ולכן ימשיכו להמתין למעידות של המתחרה.
קבוצת ילדים א' מכבי חיפה גולדשנפלד משפרת עמדות. קבוצתו של אביב קנפו כבר במקום השלישי, מרחק חמש נקודות מן המוליכה הפועל קריית שמונה. בשישי, במגרשי אבי רן בחיפה, לא התקשתה לנצח את הפועל גבעת אולגה "צו פיוס" 0:2 מצמד שעריו של היילי כהן.לרגע נדמה היה שקבוצת מכבי "שמואל" חיפה (ילדים ב') אינה מסוגלת להתאושש. למאמן, יוסי צרפתי, ניסיון רב, למרות שאת רוב הקריירה עבר במאבק על המקום הראשון, הנה בשבועיים האחרונים נתקעו מקלות בגלגלי קבוצתו. הפועל כפר סבא מהמקום הרביעי, המקדימה את החיפאים, הגיעה למגרש הסינטטי ב"קצף" והצליחה לשמור על תוצאה של 1:1. לכאורה, משבר חיפאי. אלא שחניכיו של צרפתי נזכרו שלפני שבועיים חגגנו את חג החנוכה, התאוששו והדליקו את החנוכייה עם 1:8 מרשים תוך שהם מתקדמים עד למקום החמישי. עדיין שמונה נקודות הפרש מהפסגה.
קבלת שבת נאה ערכו גם שחקני מכבי חיפה גולדשנפלד (ילדים ב' מנהלל) להפועל עכו "צו פיוס" עם ניצחון ביתי 2:6. המאמן שמעון הרוש נהנה לצפות בקבוצתו משחקת היטב, כובשת על ידי עמית שפיגל (2), ניתי אביטן, גאד שיבלי, אייל מינצר ועידן גור ומדורגת רביעית עם 18 נקודות, שבע פחות מהמוליכה אבל לחיפה/נהלל חסרים שני משחקים.
שלוש קבוצות, כולן עם מלוא 24 הנקודות משמונה משחקים, נאבקות על הפסגה במחוז השרון לילדים ג'. בית"ר טוברוק, הפועל כפר סבא ומכבי "עודד" חיפה של יורם בסר. זו האחרונה ניצחה בשבת את הפועל חדרה במגרשו 3:14 ומוליכה בגלל הפרש שערים עדיף (פלוס 114).


שמח בטרום א'. שלוש קבוצות המחלקה ניצחו ומדורגות בצמרת. דו-קרב, תרתי משמע, נערך בנתניה. המארחת מכבי נתניה המתינה למכבי "ישעיהו" חיפה אותה מאמן בני הרשקוביץ, במטרה להנחיל לה הפסד שני בעיר היהלומים (הקודם מול טוברוק). החיפאים הבינו היטב את משמעות המשחק, חרקו שיניים ואכלו דשא כדי לנצח בסיום 4:6 ולשמור על פער שלוש הנקודות מטוברוק המושלמת.
ניצחון צמרת גם למכבי חיפה גולדשנפלד של טל הנדלר. שני המשחקים שבוטלו בגלל גשם ואמורים היו לכאורה, להוסיף למאזן הקבוצה שש נקודות, מפריעים לה כעת להיצמד למ.כ. נווה-יוסף המוליכה עם 24 נקודות לעומת 21 של חיפה/נהלל. לא מוריד מהמוטיבציה שסייעה לניצחון הביתי 3:14 על עירוני נשר. לפני המשחק נשר נדבקה למנצחת, כעת הפער גדל. נווה-יוסף וחיפה גולדשנפלד טרם איבדו נקודות.
אחרונה חביבה ולו רק בגלל שלראשונה הצליחה לסיים משחק מבלי לספוג שער. מכבי "יואל" חיפה ממחוז המפרץ ממשיכה להוליך עם 24 נקודות. במשחקה הביתי החמישי ברציפות ניצחה את הפועל "אחווה" סעיד חורי 0:26 . הפרש השערים של הקבוצה אותה מאמן מתן אלמליח (+131). הפער בינה לבין הדולקת אחריה, מ.כ. קריית חיים עומד על שתי נקודות.