תפריט
ראשי > חדשות - רוסו מצטרף לצוות המקצועי
מאת: מכבי חיפה | שלישי, 19/03/2019,

רוסו מצטרף לצוות המקצועי

קשר העבר מונה למנהל פיתוח מנטאלי של המועדון (MENTAL DEVELOPMENT MANAGER). יהיה אחראי על פיתוח הצד המנטאלי, על הטיפול בזרים, במושאלים ובשחקנים הצעירים. רוסו: "מביא מהניסיון והידע שלי להצלחת הקבוצה". יצטרף לקבוצה עם החזרה מהפגרה
ג'ובאני רוסו חוזר למכבי!
קשר העבר סיכם היום על הצטרפותו לצוות המקצועי של מכבי חיפה וישמש כמנהל פיתוח מנטאלי של המועדון (MENTAL DEVELOPMENT MANAGER). מדובר בתפקיד שהפך למשמעותי בשנים האחרונות בקבוצות באירופה, דוגמת מתיאס זאמר בבורוסיה דורטמונד הגרמנית.
ג'ובה יהיה שותף לכל האימונים וצפוי להצטרף לקבוצה כבר ביום ראשון הקרוב, עם חזרתה מפגרת הנבחרת.
 בתפקיד הזה, רוסו יהיה אמון על הצד המנטאלי בקבוצה הבוגרת, ילווה את השחקנים הזרים ואת השתלבותם בישראל. יעזור לשחקנים הצעירים בכלל ובפרט לאלה שעולים מהנוער, תוך הכוונה והתמודדות עם המעבר לקבוצה הבוגרת.
בנוסף יטפל רוסו בכל נושא השחקנים המושאלים של מכבי חיפה, יעקוב אחר התקדמותם ויהיה עימם בקשר רציף.
כוכב העבר אמר לאתר הרשמי: "תמיד כיף לחזור למכבי חיפה, שהיא הבית שלי. כל הנושא המנטאלי במכבי חיפה הוא אתגר גדול מאוד עבורי. ההתמודדות של השחקנים המנוסים ובעיקר הזרים והצעירים עם הקהל, התקשורת והלחץ היא לא פשוטה, בטח כשמדובר במועדון גדול כמו מכבי חיפה.
עיקר העבודה היא מול השחקנים שנמצאים בתקופה הפחות טובה שלהם ולסייע לשחקנים זרים. אני הגעתי כזר לישראל ואני יודע כמה זה קשה. מכבי חיפה משקיעה הרבה כסף בזרים ולפעמים זה לא עובד בגלל הבעיות האלה. חשוב לי שכל שחקן במכבי יעלה לכר הדשא בלי דאגות ומחשבות. נקי לכדורגל".
מאמן הקבוצה, מרקו בלבול, אמר לאתר הרשמי: "במקביל לבניית סגל שחקנים חשוב לנו מאוד לבנות סגל מקצועי. ג'ובאני איש מקצוע טוב מאוד שאוהב את מכבי חיפה ויסייע לנו".
רוסו הגיע למכבי חיפה בתחילת עונת 2001/2 וזכה בסיום אותה עונה באליפות ובתואר כדורגל העונה. בעונה אחרי כן היה שותף מלא להעפלה ההיסטורית של הקבוצה לשלב הבתים של ליגת האלופות, כשבסיום אותה עונה זכה בזימון יוקרתי לנבחרת קרואטיה הגדולה ואף שיחק במדיה ביורו 2004.
ג'ובאני זכה עם מכבי בשלוש אליפויות.
כוכב העבר הוא ישראלי לכל דבר ותושב ישראל ודובר עברית שוטף.
רוסו מצטרף לעוד 14 שחקני עבר שעובדים היום במועדון. הוא מצטרף למרקו בלבול, איתי מרדכי, גיורא אנטמן, רפי אוסמו, אלון חרזי, יניב כהן, גוסטבו בוקולי, ניר דוידוביץ', אריק בנדו, אברהם אבוקרט, יוסי ג'נח, יוסי צרפתי, רפי כהן ואורי גרופר. כולם, כאמור,  שחקני עבר שהשתלבו במועדון.