תפריט
ראשי > חדשות - הנסיך מהשכונה
מאת: האתר הרשמי, מכבי חיפה | חמישי, 17/10/2019,

הנסיך מהשכונה

קרוב ל-30 שנה אחרי הדאבל ההיסטורי, משה אייזנברג (הנסיך) נזכר במעבר מבני יהודה לאימפריה הירוקה. עם שער מהפך בגמר הגביע ושלישיית קישור מאחוריו של עטר-ברקוביץ'-בנין הוא אומר: "זו היתה עונה מיוחדת". צפו ברגעים הגדולים מגמר הגביע של עונת 1990/91
צפו ברגע השיא של אייזנברג בגמר 1991

בדקה ה-60, שליימה חיכך את ידיו בהנאה ואמר לעצמו מבעד לקיסם שהיה תקוע לו בפה: "זהו זה, אני רגוע". רבע שעה קודם לכן, הוא סיים לפרק את החניכים בחדר ההלבשה ושלח אותם להפוך פיגור של שער ליתרון. ראובן נתן לו את השיוויון כבר אחרי שש דקות, מכבי המשיכה לשבת להם על השער ואז הגיעה הדקה ה-60. אלון חרזי העביר כדור ארוך לנסיך, שרץ 20 מטר לתוך הרחבה, שיגע ארבעה שחקני הגנה ובסופו של דבר שלח את הכדור לפינה הרחוקה ואת הקיסם לפה של שליימה. מכבי השיגה את המהפך ונהנתה לקראת הסיום מהשלישי של אייל, שקבע: גביע המדינה חוזר לחיפה אחרי 29 שנה וחשוב מזה, מכבי חיפה בדרך לעשות דאבל היסטורי.

אותו נסיך שהביא את המהפך הוא משה אייזנברג. רק עונה אחת הוא היה בירוק, אבל איזו עונה זו היתה. אייזנברג שיחק בגיל צעיר מאוד בבני יהודה והיה אמור להיות יורשו של אהוד בן טובים. מכיוון שלבן טובים הדביקו את הכינוי "המלך של השכונה", אייזנברג נקרא "הנסיך".

תמיד כולם קראו לו הנסיך של השכונה. אייזנברג בימי הדאבל

הוא נחת במכבי לקבוצה משופעת בכוכבים, שכללה קישור עם עטר-ברקוביץ'-בנין ועם שני חלוצים – איתי מרדכי ואלון חרזי, שהגיע מהכח רמת גן. אלא שהאחרון, כפי שמספרת לנו ההיסטוריה, התגלה כשחקן הגנה הרבה יותר מוצלח מאשר חלוץ, וכך נותרו שני חלוצים בלבד (ולמעשה גם את עופר מזרחי שניסה לחזור מפציעה טורדנית).

הנסיך שיחק ברוב המוחלט של המשחקים, הוא היה מהיר עם ספרינטים מטורפים וכל אשר נותר לו לעשות זה לקבל כדורים משלישיית גאוני הכדורגל ששיחקו מאחוריו ולרוץ לכבוש שער. אייזנברג היה בורג מרכזי בדאבל ההיסטורי של מכבי חיפה והשבוע הוא נזכר בעונה ההיא: "זו היתה עונה מיוחדת ומושלמת. ואני לא אשכח את גמר הגביע. הפועל פתח תקווה היתה הסגנית שלנו ושיחקו שם אלון חזן וניר לוין. הם היו קבוצה חזקה מאוד ולקחנו עליהם גם את הגביע וגם את האליפות".
כיום אייזנברג עצמאי שעוסק בניהול ויזמות של נדל"ן ועזב כמעט לגמרי את הכדורגל, "היום זה נשאר רק כתחביב. ביקשו ממני קבוצה מהליגה למקומות עבודה שאאמן אותם והסכמתי".  
ואנחנו נותרנו עם זכרונות מופלאים מעונה היסטורית.