תפריט
ראשי > חדשות - הוגנים, כל הדרך לניצחון
מאת: האתר הרשמי, מכבי חיפה | ראשון, 27/10/2019,

הוגנים, כל הדרך לניצחון

יוסי צרפתי, שחקן העבר של המועדון ומאמן קבוצת ילדים א' במחלקת הנוער, הצליח לשכנע את השופט לבטל הרחקה של שחקן היריבה (קריית אונו), כפי שתואר באתר "וולה – כדורגל ילדים ונוער"
אירוע מעניין התרחש במהלך משחק ילדים א' בשבוע שעבר, בין קבוצת מכבי "מיכאל" חיפה לבין הפועל קריית אונו. במהלך המשחק, אותו ניצחה מכבי בתוצאה 1:7, הורחק שחקן קריית אונו בכרטיס אדום. יוסי צרפתי, המאמן הוותיק של מכבי "מיכאל" חיפה, ששיחק בעברו במועדון ירוק ומאמן במשך שנים אורכות במחלקת הנוער, הביא את שופט המשחק לחזור בו ולבטל את ההרחקה. 
 
ההחלטה של השופט להרחיק את שחקן קריית אונו בכרטיס צהוב שני גרמה לילד להזיל דמעות ואילו השינוי בקביעתו, בעקבות השיחה עם יוסי צרפתי, השיב את החיוך לפניו. צרפתי שימש דוגמא ומופת להתנהגות מאמן מחלקת נוער בזמן משחק, כאשר שם את ערכי המועדון, את חינוך הילדים ואת תרבות הספורט מעל להישג הרגעי ומעל לאינטרס האישי שלו ושל קבוצתו. מעשה שכזה, מיישם בפועל את הערך המרכזי של מחלקת הנוער, לפיו "האדם לפני השחקן". 
 
לאתר הרשמי של המועדון אמר צרפתי בתגובה לאירוע: "אמרתי לשופט שזה חודש של סליחות, אני שמח שהוא העדיף להקשיב ולהיענות לבקשתי. חשוב מאוד להיות הוגנים וזה מה שאני מנסה להעביר לשחקנים שלי".