תפריט
ראשי > חדשות - איציק עובדיה - המנהל המקצועי של מחלקת הנוער
מאת: מכבי חיפה | שלישי, 23/06/2020,

איציק עובדיה - המנהל המקצועי של מחלקת הנוער

אימן בעבר בנבחרות הצעירות ובהפועל רעננה, מ.ס אשדוד, בני יהודה, מכבי ת"א והפועל ב"ש. לעובדיה רזומה נכבד באימון ופיתוח שחקנים צעירים, במקביל להכשרת דורות של מאמנים בקורסי pro. הוא יעזוב את תפקידו בשנתיים האחרונות כמנכ״ל החברה העירונית רחובות ויצטרף למועדון הירוק. "מטרת העל תהיה לעסוק בפיתוח שחקנים וקידומם, לצד חינוך למצוינות ולתרבות ספורט״
ברוך הבא, איציק עובדיה!
מנהל חדש למחלקת הנוער. איציק עובדיה, בן 49, תושב רחובות, מונה לתפקיד החדש במועדון ויחליף את לואיס ויסנטה מתאו.
עובדיה גדל כשחקן במכבי שעריים, אך נאלץ לפרוש בגיל 22 בגלל פציעה. בשנת 2000 סיים קורס מאמנים והחל את קריירת האימון בהפועל מרמורק, הפועל בת ים והפועל רמת גן. בשנת 2007 עבר למכבי תל אביב, שם עבד במשך ארבע עונות. עונה אחת כעוזר מאמן של ניר לוין, עונה כמאמן קבוצת הנוער ועוד שנתיים כמאמן, כשאבי נמני המנג'ר. באחת מהעונות אימן שם יחד עם מרקו בלבול.
לאחר מכן עבר לאמן את קבוצת הבוגרים של הפועל רעננה.
בשנים האחרונות עובדיה עסק בפיתוח וקידום של שחקנים צעירים, לצד הדרכת מאמנים בהתאחדות לכדורגל.
הוא היה אחראי על פיתוח שחקנים צעירים בכל המועדונים בהם עבד, והיה אמון על תהליך המעבר של שחקנים מהנוער לקבוצה הבוגרת.
במשך שנתיים היה אחראי על מרכז למצוינות בבית הנבחרות בשפיים, לצד תפקידו בצוות המקצועי בנבחרת האולימפית ביחד עם מרקו בלבול. 
בשנים האחרונות הכשיר עשרות מאמנים בקורסי עלית ו-pro למאמנים.


"תודה על האמון". עובדיה עם אסף בן דב ויענקל'ה שחר

לפני כשנתיים הפסיק לעסוק באימון והדרכה, עקב מינויו למנכ"ל החברה העירונית רחובות, וכעת החליט לעזוב את התפקיד הבכיר הזה, לטובת ניהול מחלקת הנוער של מכבי חיפה.
לעובדיה תואר ראשון במנהל עסקים ובמהלך השנים עבר עשרות קורסים והשתלמויות בחו"ל של פיתוח שחקנים צעירים, האחרון שבהם קורס מתקדם CFM בתחום football management של אוניברסיטת לוזאן השוויצרית ואופ"א ובהשתתפות פרופסורים ומרצים של הגופים.
איציק עובדיה נשוי, ואב לשלוש בנות.
לאתר הרשמי הוא אמר: "שלושה דברים שגרמו לי לעשות את המעבר למכבי חיפה: ראשית , האהבה שלי למשחק.
דבר נוסף הוא האתגר המקצועי והפוטנציאל העצום שיש במועדון הזה לפיתוח שחקנים צעירים. ובעיקר האישיות והחזון של יענקל׳ה שחר, בכל מה שקשור למחלקת הנוער.
פיתוח שחקנים הוא תחום שקרוב לליבי, ההתרשמות שלי מהרצינות של האנשים במערכת היא עצומה. אני גאה ושמח להצטרף למועדון כדורגל מכבי חיפה, זו מחמאה מאוד גדולה בשבילי, גם הצורה שבה היא נעשתה. אני מודה ליענקל׳ה שחר, לעוזי מור ולאסף בן דב על האמון כמו כן, אני מודה לראש העיר רחובות, רחמים מלול, על האמון שנתן בי עד כה ועל העבודה המשותפת והפורייה עימו ועם כלל הצוות והקולגות. אני עוזב בית חם לטובת בית חם אחר, ומודה לראש העיר על שאיפשר את המעבר בצרוף ברכת הדרך.
אני שמח לקבל על עצמי את התפקיד לצד האחריות הגדולה, ומודע לאתגר המקצועי שמחכה לי, אני מכיר את המערכת ואת האנשים בה, לרבות המאמנים, יש פה צוותים מצוינים, חדורי מוטיבציה להצליח. מטרת העל תהיה לעסוק בפיתוח שחקנים וקידומם וזה יהיה לצד הענקת ערכים תרבותיים וספורטיביים, במקביל לשאיפה למצוינות".