תפריט
ראשי > חדשות - בקרוב בחיפה: כיכר אבי רן
מאת: מכבי חיפה | שני, 13/07/2020,

בקרוב בחיפה: כיכר אבי רן

הערב אושר בוועדת השמות של העירייה כי הכיכר בקרית אליעזר, הסמוכה לאצטדיון בו עשה אבי רן את שנותיו המופלאות, תיקרא על שמו. ראש העיר, קליש רותם: "אחד מסמלי העיר, זו הזכות שלנו להנציח את זכרו". המועדון: "גיבור תרבות של מכבי ושל העיר"
ועדת השמות של עיריית חיפה, אישרה הערב (שני) הצעה לקריאת כיכר בחיפה על שמו של השוער האגדי, אבי רן ז"ל, שנהרג בתאונה ימים בכנרת בשנת 1987.
הכיכר, נמצאת ברחוב צה"ל בשכונת קריית אליעזר, סמוך לאצטדיון המיתולוגי, בו עשה אבי את שנותיו המופלאות.
על שמו של השוער האגדי קרויה קריית הכדורגל שבחלקה הדרומי של העיר. וכזכור לפני כשנתיים החליט המועדון לקרוא את היציע הצפוני ב"סמי עופר" – יציע אבי רן.  
אביו של אבי ז"ל, משה רן, אמר: "הבן שלי, אבי, גדל פה ושיחק פה מקבוצת הנערים וכך גידלתי ואימנתי אותו באזור הזה. אני מודה לראש עיריית חיפה, עינת קליש ולחברי מועצת העיר, על החלטתם לאשר את ההחלטה ועל כך שידעו למצוא את המקום המתאים והראוי לכך".
ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, הוסיפה: "אבי רן, השוער האגדי, הוא אחד מסמלי העיר והיה מצטיין בתחומו. זו הזכות שלנו להנציח את זכרו של הספורטאי האהוב הזה".
במועדון בירכו על החלטת העירייה: "האדם, הספורטאי וקביעת מקום הנצחתו, מרגשים מאד. אנו שמחים על ההחלטה ומודים על הרצון הטוב של העירייה להנציח גיבור תרבות של מכבי ושל העיר חיפה".


"הבן שלי, אבי, גדל פה ושיחק פה". משה ואבי רן. צילום: ארכיון מימל, האתר הרשמי


אבי הודף את מנצ'סטר יונייטד בקריית אליעזר. צילום: ארכיון מימל, האתר הרשמי