תפריט
ראשי > חדשות - זום בעברית וערבית עם תלמידי מגמה לעתיד
מאת: מכבי חיפה | שלישי, 29/12/2020,

זום בעברית וערבית עם תלמידי מגמה לעתיד

הפעולות הקהילתית של המועדון ממשיכה בזום. הפעם עפרי ארד ומוחמד אבו פאני פגשו את תלמידי החינוך המיוחד של "מגמה לעתיד", המכינה את הבוגרים לעולם התעסוקה החופשית, שוחחו איתם והעניקו להם טיפים
זו השנה הרביעית בה מתקיים שיתוף פעולה חם בין מועדון הכדורגל מכבי חיפה לבין תכנית "מגמה לעתיד". זוהי תכנית של לימודי המשך לתלמידי החינוך המיוחד בגילאי 18-21, שמכינה אותם לעולם התעסוקה החופשי. במהלך הלימודים, הסטודנטים יוצאים לסיורים בכל חודש ונפגשים עם בעלי מקצוע שונים כדי להכיר תחומים נוספים ולבצע חקר עצמי.
השנה בשל המצב המיוחד, התקיים המפגש השנתי בזום. במפגש השתתפו עפרי ארד ומוחמד אבו פאני והסטודנטים של התוכנית ממכללות אורט קריית ביאליק ומכללת עתיד בירכא.
 
המפגש התקיים בעברית וערבית ובו סיפרו השחקנים על הדרך שעברו, ההקרבה, ההתמדה והאמונה העצמית - עד שהגיעו לשחק בקבוצת הבוגרים. על עבודתם כשחקני כדורגל מקצועיים, על עולם הכדורגל, על החובות והזכויות ועל המשחקים בתקופה זו. לאחר מכן ענו לשאלות הסטודנטים.
 
אבו פאני סיפר, בין היתר, שמגיל 8 הוא משחק עם עפרי בילדים של מכבי חיפה: "הגשמתי חלום של אבא שלי ושלי. כל החיים עבדתי בשביל זה. הייתי נוסע שעה כל יום מכפר קרע, נסיעה קשה". עופרי הוסיף שהמשפחות בקשר טוב עד היום.
 
כשנשאלו איך זה לשחק ללא קהל, ענה עפרי: "ממש עצוב, בטח כשאתה שחקן במועדון כדורגל כמו מכבי חיפה שהדחיפה והעידוד מהקהל הם הרבה יותר עוצמתיים. עדיין קשה להתרגל למצב הזה, אבל אנחנו שחקנים מקצוענים ויודעים שזהו מצב נתון ושהבריאות חשובה יותר מכל דבר אחר. ממש מקווים שהקהל יחזור למגרשים במהרה".
בסיום איחלו השחקנים לסטודנטים הצלחה רבה, להגשים את חלומותיהם בעזרת כוח רצון, התמדה והקרבה. "תתנו הכל – תגיעו הכי רחוק!"
גיל וולף, מתאם תעסוקה "מגמה לעתיד, , מכללת אורט קריית ביאליק סיכם: ״מפגשים כאלה תורמים המון לסטודנטים, שלומדים כל פעם מחדש כמה מורכב ומעניין תפקיד הכדורגלן. הסטודנטים התרגשו, היו מרותקים ובהחלט יפיקו רבות ממפגש זה. אנו מודים על היענות והרצון של המועדון שנה רביעית ברציפות״.