תפריט
ראשי > חדשות - דני שמילו רום הלך לעולמו
מאת: מכבי חיפה | שני, 18/01/2021,

דני שמילו רום הלך לעולמו

מועדון כדורגל מכבי חיפה מרכין ראש עם היוודע דבר מותו של אחת של מאגדות הכדורגל הגדולות בהיסטוריה של המועדון ושל הכדורגל הישראלי. דני נפטר היום בגיל 80. הנשיא, יעקב שחר, ספד: "בהיסטוריה של המועדון שלנו יש לדני מקום של כבוד, וכך נזכור אותו לתמיד". יהי זכרו ברוך
 כתבה לכבוד גיל 80 שהמועדון הכין לדני לפני מספר שבועות


דני שמולביץ (שמילו) רום הלך היום לעולמו והוא בן 80.
מועדון הכדורגל מכבי חיפה מרכין ראש עם היוודע דבר מותו של שמילו.
נשיא המועדון, יעקב שחר, ספד לשמילו: "בצער שמעתי על מותו של דני. לראשונה נפגשנו עת שירותנו כמדריכי ספורט בצה"ל, הוא בפיקוד הדרכה ואנכי בחיל האוויר. דני היה ספורטאי למופת ובמיוחד כשחקן כדורגל, חלוץ של מכבי חיפה, שכל הגנות הליגה חששו מפניו. בהיסטוריה של המועדון שלנו יש לדני מקום של כבוד, וכך נזכור אותו לתמיד. תנחומיי למשפחה האבלה. יהי זכרו ברוך".
דני, מגדולי השחקנים שהופיעו אי פעם במדי מכבי חיפה, נחשב לאגדת כדורגל בהיסטוריה של המועדון ושל הכדורגל הישראלי. שמילו לקח עם מכבי את התואר הראשון אי פעם של המועדון, גביע המדינה ב-1962 (כבש שלושער בחצי הגמר מול האלופה דאז, הפועל פתח תקווה).
לשמילו יש 324 הופעות במדי מכבי חיפה בליגה ובגביע, בהן כבש 98 שערים. בליגה, שמילו כבש 78 שערים והוא ניצב ביחד עם יניב קטן במקום השני של כובשי כל הזמנים במדים הירוקים.
אחד מרגעי השיא בקריירה שלו היה במונדיאל 1970. שמילו שיחק את המשחקים מול אורגוואי ואיטליה.
בחודש האחרון, טופל דני בבית האבות הספרדי בחיפה, זכה ליחס וטיפול מסור, כשרעייתו שוהה ליד מיטתו במרבית הזמן וגם ברגעיו האחרונים. בית האבות הספרדי משתתף בצער המשפחה.
יהי זכרו ברוך.