מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 26/05/2001 - מכבי חיפה מול מכבי תל אביב
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 38 , 26/05/2001 , קריית אליעזר
16,000 צופים |  שופט: יוסף בנישתי
מכבי חיפה
2-3
מכבי תל אביב
ראובן עטר (10)
סרגיי קלשצ'נקו (16)
רדוסלאב מיכאלסקי (78)

מהלך המשחק

שער
שער
חילוף - וואליד באדיר מחליף את יניב קטן
חילוף - יוסי בניון מחליף את ראובן עטר
שער
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
78
שער - רדוסלאב מיכאלסקי
שער של רדוסלאב מיכאלסקי
67
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את ראובן עטר
58
חילוף - מכבי חיפה
וואליד באדיר מחליף את יניב קטן
16
שער - סרגיי קלשצ'נקו
שער של סרגיי קלשצ'נקו
10
שער - ראובן עטר
שער של ראובן עטר
0
כרטיס צהוב - אבישי ז'אנו
0
כרטיס צהוב - רדוסלאב מיכאלסקי

הרכבים

הרכב פותח

3-6-1
ניר דוידוביץ
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
רדוסלאב מיכאלסקי
אלירן אלקיים
ראובן עטר
יניב קטן
ננאד פרלייה
סרגיי קלשצ'נקו

מחליפים

וואליד באדיר (קשר)
58
יוסי בניון (קשר)
67

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 26/5/2001

חלום בלהות בחגיגת האליפות: פיצוץ ו-35 פצועים
שבועות ארוכים תכננו במכבי חיפה את חגיגות האליפות. לכל מגרש הגיעו אלפי אוהדי הקבוצה אבל תמיד ידעה המשטרה לבלום את צהלת ההמונים. נשיא המועדון חזר ושינן שהמסיבה האמיתית תהיה בקריית-אליעזר במחזור הסיום.
עד לדקה ה- 82 נראו במכבי חיפה פרצופים מחייכים. הקבוצה הוליכה 2:3 מול מכבי תל אביב והאמנים חיממו את הקנה. ואז הגיעה הטרגדיה שחיסלה את כל החלום והפכה אותו לסיוט. יושבי יציע ג` לחצו/מחצו את יושבי השורות הראשונות ובכללם השוטרים, אוהדים ולובשי מדים נמחצו ונשקפה סכנה לחייהם והמשטרה נאלצה לפתוח במהירות את השערים כדי למנוע אסון בקנה מידה גדול.

גם כך התוצאה הסופית נחשבת קטלנית במונחים ספורטיביים והתמונה שהתגלתה לא הזכירה מגרש כדורגל. האמבולנסים טסו לתוך המגרש ופינו 35 אוהדים שנפגעו, שניים מהם במצב קשה. אחד מהם היה על סף מוות ורק החייאה במגרש הצילה את חייו. אלפי האוהדים שהמתינו שבע שנים לחגיגות הסוחפות, נאלצו לראות בעצב כיצד חגיגות האליפות הופכות ל"מסע אלונקות". הבימה הענקית שהוקמה כדי לקלוט את שחקני האלופה והאומנים נותרה מיותמת, לאחר שראשי מכבי חיפה החליטו לבטל את המסיבה הגדולה.


חלק שני


נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר נותר המום דקות ארוכות והתקשה לעכל את שעיניו רואות. " לאור האירועים המבישים שנראו היום, אשקול את המשך דרכי בכדורגל" אמר הנשיא וביטא את אכזבתו העמוקה מהתנהגות האוהדים. יחד עם זאת, שחר אמר כי יש בדעתו לפנות לאנשי ההתאחדות ולהציע להם להסיר את הגדרות, כדי למנוע בעתיד מחזות מהסוג הזה.

והיה גם משחק. אפילו ברמה טובה, כפי ששתי הקבוצות הטובות בארץ מסוגלות להפגין. ראובן עטר, ששיחק הפעם בהרכב הראשון, הלהיב את ההמונים כבר בדקה העשירית. כדור שנהדף לעברו מההגנה התל-אביבית מצא אותו שולח "בומבה" לרשתו של שטראובר ממרחק 16 מ`.
בדקה ה- 16 מסר מיכאלסקי כדור עומק לקלשצ`נקו והחלוץ המהיר לא נכשל מול שוער מכבי תל אביב ועשה 0:2 שאותת על חגיגה גדולה בהמשך.
מחזיקי הגביע הטריים לא נכנעו בקלות. טל בנין שלח את גולדברג "בין שניים" והחלוץ הצ`יליאני בעט מקרוב פנימה ? 1:2 לחיפה בדקה ה- 40 . אותו גולדברג כבש שער מרהיב שהוליד שוויון (דקה 63). הוא ירה כדור אדיר למשקוף שער חיפה, ההגנה החיפנית נותרה בהלם וגולדברג נגח את הריקושט פנימה. פעם שניה בחודש האחרון שחיפה שומטת יתרון בן שני שערים.


חלק שלישי


אבל את הדקה ה- 78 לא ישכחו בחיפה זמן רב. בניון ופראליה החליפו ביניהם מסירות באגף השמאלי, האחרון הגביה כדור למרכז השדה ומיכאלסקי שלח "פצצה" שטוחת מסלול לרשתו של שטראובר ? 2:3 לחיפה העולזת. מספר אוהדים לא עמדו בלחץ וקפצו למגרש, אבל איש לא פילל שיחלפו רק 5 דקות והאליפות המתוקה תצופה בקצפת מרירה. כאמור, מחזות קשים נראו במגרש, עשרות פצועים, מסיבת ענק שבוטלה ותוצאת משחק שיסתיים על שולחן ועדת המשמעת.

הרכב מכבי תל אביב: לירן שטראובר, גז`דוז` ודז`ינסקי, גדי ברומר, אמיר שלח, דדי בן-דיין, טל בנין, אבי נמני, אייל שן, אלי ביטון (הוחלף ע"י פרנץ הורבאט בדקה 60), ברוך דגו, רודריגו גולדברג.

קלצ`נקו. שער פרידה מהקבוצה
שני הכובשים מיכאלסקי וקלצ`נקו. חבל שלא חגגנו את הניצחון כמו שצריך

אלבום תמונות