מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 25/08/2001 - הפועל באר שבע מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 1 , 25/08/2001 , וסרמיל
8,000 צופים |  שופט: אייל צור
הפועל באר שבע
2-1
מכבי חיפה
יעקובו איגביני (2)
יעקובו איגביני (52)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
חילוף - וואליד באדיר מחליף את יוסי בניון
מחצית
שער
חילוף - ראובן עטר מחליף את יעקובו איגביני
סיום
המשחק
80
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את יעקובו איגביני
52
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
32
חילוף - מכבי חיפה
וואליד באדיר מחליף את יוסי בניון
2
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
0
כרטיס צהוב - וואליד באדיר
0
כרטיס צהוב - אבישי ז'אנו
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס
0
כרטיס צהוב - יניב קטן

הרכבים

הרכב פותח

5-4-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
יניב קטן
יעקובו איגביני
x2

מחליפים

וואליד באדיר (קשר)
32
ראובן עטר (קשר)
80

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 25/8/2001

הפועל באר שבע מול מכבי חיפה
שבע שנים נאלץ יעקב לעבוד כדי להשיג את רחל, בתו של יצחק. שבע שנים המתינה מכבי חיפה כדי לצחוק בדרך חזרה מבירת הנגב.

בתעודת הזהות קוראים לו יעקובו איגביני, אבל חבריו לקבוצה קוראים לו "יעקב". ה"יעקב" הזה התאהב בבבאר שבע, אחרת איך אפשר להסביר שבמשחק הגביע אשתקד כבש צמד באותו מקום וגם היום שיחזר את מבצעו וסייע לאלופה לפתוח את העונה עם ניצחון בליגה, עובדה בלתי משוחזרת מאז ה- 12 במאי 2001.
כולם ציפו לראות אם "טראומת ליברפול" תפגע בחיפנים. למעט התלבושת האדומה של המארחים, ששבו השנה לליגת העל, חיפה לא נתקלה ביריב חזק. עיקש- כן, שאפתן-כן, אבל רק המגרש הקטסטרופלי מנע מחיפה לפתח את משחקה הרגיל ורבות מהפעולות נקטעו בגלל דשא גבוה ומהמורות שהיקשו על שחקניה הטכניים של חיפה.

הפתיחה של חיפה הייתה סוערת.שתי דקות ועשר שניות משריקת הפתיחה של אייל צור שכן הכדור הראשון ברשת באר-שבע.הבלם הקרואטי, מדונוביץ` ניסה להרחיק, בעט לרגלי יעקובו שהשתחרר משומרו, ינאי דרעי ובעט פנימה. שער ראשון לחיפה אחרי 5 שנות בצורת.

בדקה החמישית שוב היה זה מדונוביץ` שהיה מעורב בארוע קשה. הוא תיקל את יוסי בניון שנאלץ לדדות על רגלו במשך 27 דקות עד שנאלץ לעזוב את המגרש בגלל פגיעה קשה בקרסולו.

באר שבע כמעט וחזרה למגרש כאשר קייסי החזיר כדור לאחור, אוואט נמצא מחוץ לשערו ורק השתטחות של אוסטרובסקי הצילה את השער. בדקה ה- 8 בעיטה טובה של קורמן ה"אדום" שחמקה ליד קורת שערו של אוואט. חלפה דקה ורמי אליהו, במספרת החטיא במעט את שער חיפה.

בדקה ה- 39 יניב קטן תעתע במגינו ומול אסי רחמים בעט לידיו. רוסו (42) עמד על סף הבקעה בראשו אלא שכדורו של ז`אנו מצא את מצחו מחטיא.המחצית השניה נפתחה בסערה ושוב עברו רק שתי דקות והכדור שכן ברשת, הפעם של חיפה. שוקי נגר, מגינה המושאל של מכבי חיפה, בעט מזווית קשה מטווח 25 מ`, אוואט היה מחוץ לשער והכדור שרק וחדר לרשת - 1:1 ושער חובה ראשון העונה לרשת מכבי חיפה במשחק רשמי.

האלופה "התעצבנה" והחזירה לעצמה את היתרון המוצדק. קטן הסיט לז`אנו שהגביה ויעקובו נמצא במקום כדי להכניס "ראש בריא" ולכבוש בשנית - 1:2.

חיפה המשיכה להכתיב את הקצב. קטן (57) הגביה משמאל ובאדיר נגח סנטימטרים מעל המשקוף. החלוץ החיפני הצעיר היה מעורב גם במהלך הבא, כעבור דקה. הוא חלף על פני הבלם והבחין בפינה הרחוקה החשופה. הוא בעט והחמיץ. הזדמנות נוספת לחיפה בדקה ה- 67 כאשר רוסו שלח כדור מדוד ליעקובו שניסה להערים על השוער אסי רחמים שהצליח למנוע ממנו כיבוש שלושער.

בדקה ה-71 מצב מצוין לאופיר חיים שגבר על אוסטרובסקי אלא שבעיטתו חמקה לחוץ. נגר (78) ואופיר חיים(79) כמעט והשוו בפעולות נואשות וכך גם הזר סארפמובסקי, שש דקות לסיום. שריקה וזהו. חיפה ניצחה עוד עולה חדשה ומי ששכח כמה קשה לשחק נגד התלהבות, שיפתח את רשימת משחקי העונה שעברה. בקושי ניצחון 2:3 על צפרירים חולון בדקות הפציעה. גרנט לא אוהב פתיחות. תמיד הולך לו קשה. גם הפעם.

הרכב באר שבע: אסי רחמים,רמי אליהו, דרז`ן מדונוביץ, ינאי דרעי, שוקי נגר, סתיו אלימלך (הוחלף ע"י אלעד בומפלד בדקה 69), דיוויד קורמן, אורן סגרון (הוחלף ע"י אליניב ברדה בדקה 72), סארפימובסקי, כפיר אדרי, אופיר חיים (הוחלף ע"י רובי נלסון בדקה 81).

יעקובו ובניון. אחד עם צמד ואחד עם כאבים ברגל