מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 10/09/2001 - מכבי חיפה מול הפועל פתח תקווה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 2 , 10/09/2001 , קריית אליעזר
100 צופים |  שופט: אסף קינן
מכבי חיפה
1-2
הפועל פתח תקווה
ג'ובני רוסו (4)
יניב קטן (34)

מהלך המשחק

שער
כרטיס אדום
שער
חילוף - וואליד באדיר מחליף את ננאד פרלייה
חילוף - אייל אלמושנינו מחליף את יניב קטן
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
אייל אלמושנינו מחליף את יניב קטן
79
חילוף - מכבי חיפה
וואליד באדיר מחליף את ננאד פרלייה
34
שער - יניב קטן
שער של יניב קטן
10
כרטיס אדום - יעקובו איגביני
יעקובו איגביני מורחק מהמגרש
4
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
0
כרטיס צהוב - אנדריי אוסטרובסקי
0
כרטיס צהוב - אבישי ז'אנו

הרכבים

הרכב פותח

5-4-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
יניב קטן
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

וואליד באדיר (קשר)
79
אייל אלמושנינו (קשר אחורי)
89

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שני , 9/10/2001

מכבי חיפה מול הפועל פתח תקווה
מכבי חיפה תיכננה לשוב לביתה ולזכות בנקודות בצורה אחרת. אלא שארוע בלתי צפוי כבר בדקה העשירית שיבש למאמנה, אברהם גרנט, את כל התכנון והדבר היחיד שהוציא את החיפנים מרוצים היו שלוש הנקודות שהושגו במאמץ גדול.
אותו ארוע היה הרחקתו של החלוץ הניגרי, יעקובו איגביני, כבר בדקה העשירית. שומרו, עמי אזולאי, לט טיפל בו בכסיות משי, יעקובו הגיב במרפק פזיז לגופו של הבלם שנשכב על הקרקע. השופט המרכזי, אסף קינן שלא הבחין בארוע ראה את קוונו מאותת לו. הוא רץ לעברו ובתום התייעצות קצרה שלף לחלוץ החיפני את הכרטיס האדום.
אמנם, באותה דקה עדיין הוליכה מכבי חיפה ביתרון בן שער, אולם כל שיטת משחקה השתנה , בעיקר אחרי שספגה שער שוויון ונאלצה לגייס את כל תעצומות הנפש כדי להישאר בתמונה.
מוזר היה לשבת ביציעיו הקרחים של האצטדיון שבימים כתיקונם היה מאכלס בין 12 ל-15 אלף צופים. במקום זאת נשמעו קולותיהם של 5 מאוהדי פתח-תקווה שהתמקמו על מרפסת אחד הבתים הסמוכים למגרש. מלבדם, נשמעו רק צעקות השחקנים וצלצולי הפלאפונים הסלולריים שבידי אנשי התקשורת.
הפתיחה ניבאה דווקא טובות למכבי חיפה.210 שניות מפתיחת המשחק הוכשל פראליה, מרחק 25 מ` משער האורחים. ג`ובאני רוסו נטל אחריות וירה כדור אדיר לרשתו של אוהד כהן ההמום ששיחק עמו אשתקד בבית"ר ירושלים - 0:1 לחיפה.
כאמור, בדקה העשירית ארעה תקרית יעקובו-אזולאי, המשך לדרבי החיפני מהעונה שעברה, כאשר הבלם הופיע במדי הפועל חיפה. היתרון המספרי נתן את אותותיו ופ"ת החלה לדחוף את שחקניה לכוון שער חיפה ואף סיכנה אותו. זה לא מנע מרוסו לשלוח את קטן (דקה 27) כדי שימרכז כדור לפראליה שהחטיא מול שער חשוף.ה"עונש" הגיע כעבור דקה. אנש דמירוביץ בעט כדור חזק לעבר שער חיפה, בנאדו עמד בדרך ושינה את מהלך הכדור ולאוואט לא נותר אלא להוציא כדור שני העונה - 1:1.
בדקה ה-30 התעלות של אוואט שהתעופף לכדור אדיר של יוסי שבחון הצעיר. פראליה (33) החטיא שוב ואז הגיע יניב קטן הנמצא העונה בכושר מצוין וירה כדור שטוח אדיר ממרחק 25 מ` שרץ לעבר רשתה של המלבסית - 1:2 לחיפה.
המחצית השניה הייתה שייכת רובה ככולה לחניכיו של אלי גוטמן. הם שלטו במגרש ללא מיצרים, פיתחו התקפות רבות מהאגפים אולם משחק הקרבה נפלא של עשרת ה"ירוקים" מנע מהם את השוויון. את ההזדמנויות האמיתיות שלהם הצליח דודו אוואט לבלום והגדולה מכולם בדקה ה- 63. שבחון בעט מחמישה מטרים ואוואט זינק והדף ברגלו. חיפה נלחצה לשערה ואפילו רוסו שנפגע במרפקו הפך למגן לשעת צרה והציל שער בדקה ה- 77.
בדקות הסיום (כולל תוספת בת 5 דקות) הצליח אוואט לקלוט כדור עונשין מסוכן מרגלי רן בן-שמעון. שריקת הסיום מצאה את חיפה עולזת אולם לשחקניה לא היה לאן לרוץ, בפרט כאשר לפני המשחק היה ברור להם שאוהד יקר שלהם, אמיר רנד, עדיין חסר הכרה בבית החולים. לפי משחק הלחימה המופתי שלהם אין ספק שהאלופה שיחקה עבורו.
הרכב הפועל פתח תקווה: אוהד כהן,ארז אליאב, רן בן-שמעון, עמי אזולאי, עבד ראבח, מיכאל זנדברג(הוחלף ע"י יניב לוזון בדקה 77), אנש דמירוביץ, מריו דז`נק, זאפיץ`(הוחלף ע"י יוסי רוזן בדקה 56), יוסי שבחון(הוחלף ע"י עידן הילל בדקה 68), דמאן ראקוביץ.

שני הכובשים, יניב קטן וג`ובני רוסו

אלבום תמונות