מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 13/10/2001 - מ.ס. אשדוד מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 6 , 13/10/2001 , אשדוד
3,000 צופים |  שופט: דני קורן
מ.ס. אשדוד
1-1
מכבי חיפה
יעקובו איגביני (71)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
חילוף - רפי כהן מחליף את וואליד באדיר
שער חילוף - יניב קטן מחליף את ננאד פרלייה
חילוף - ראובן עטר מחליף את יוסי בניון
סיום
המשחק
84
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את יוסי בניון
71
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
70
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את ננאד פרלייה
61
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את וואליד באדיר
0
כרטיס צהוב - אריק בנדו

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

ראובן עטר (קשר)
84
יניב קטן (קשר)
70
רפי כהן (חלוץ)
61

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 13/10/2001

מ.ס. אשדוד מול מכבי חיפה
מאז ומעולם לא אהבה מכבי חיפה את המגרש צר המידות באשדוד. רק בעונה שעברה החלה ב"תהליך גמילה" ולא ספגה שערים במגרש זה. היא אפילו כבשה אחרי שלא עשתה כן מספר שנים.
גם הפעם היו חניכיו של אברהם גרנט קרובים לניצחון שהיה מחזירם לראש הטבלה בבדידות מזהרת, עד להשלמת המשחק בין מכבי תל אביב להפועל חיפה, אבל בדומה לארועי המשחק בבלומפילד, גם הפעם ירד יעקובו איגביני מתוסכל ולא זכה ששערו המוקדם יהפוך לשער ניצחון.
המשחק, עד לדקה ה-75 התנהל בעצלתיים כאשר אשדוד מצליחה לכפות את סגנונה הסטטי והמרדים על החיפנים שנתקפו בחולשה גדולה במחצית הראשונה. רק במחצית השניה חיפה התאוששה,גילתה ניצוצות של כדורגל סביר ואז גם כבשה ולא הייתה רחוקה מהגדלת התוצאה. אלא ששער נפלא שכבש מגן אשדוד, משה גלאם, בעבר הקרוב שחקן מכבי חיפה, מנע ממנה לשוב שמחה צפונה.
במחצית הראשונה אשדוד הייתה עדיפה והרבתה לסכן את שערו של אוואט. בדקה ה-2 חזן(גם הוא אקס מכבי חיפה) הגביה והבלם מילבסקי התרומם ונגח למשקוף האחורי. חלפו שתי דקות ונילאש מסר לחזן שניסה להגביה לעבר חלוץ בודד אבל חרזי חיסל את הסכנה.
הדקה העשירית שייכת לדודו אוואט. המגן הצעיר, אמיר אלקריף, גבר על ז`וטאוטאס ובעט "טיל" לכוון השער. אוואט הגיב נפלא והדף לרגלי דוד רביבו שבעט שוב ואוואט עצר בשנית לפני שז`אנו הרחיק.
החיפנים כלל לא סיכנו את שערו של בן-ישי. רק בדקה ה-35 ניסה פראליה לבחון את השוער האשדודי אלא שזה לא התקשה לעצור כדורים שנבעטו מרחוק.
על סף סיום המחצית הראשונה הציל אלון חרזי שער בטוח. חזן שלח מסירה של 40 מ` לעברו של נילאש שהסיט קלות בראשו לפדידה שניצב מול אוואט, אולם גלישה של הבלם החיפני שהחליף את אנדריי אוסטרובסקי בלמה את הכדור.
את המחצית השניה חיפה פתחה בסערה. בניון מסר מצוין לאיגביני שירה כדור אדיר ובן-ישי זינק והדף לעבר קייסי שבבעיטה השניה שלח את הכדור לשחקים.
בדקה ה-57 נמשך חוסר המזל של בניון שלא כבש עדיין שער העונה. קייסי הגביה לעברו, יוסי בעט מול השוער ורק הקורה השמאלית מנעה שער בטוח.
בדקה ה-71 הגיע הרגע שחיפה ציפתה לו. ז`אנו מסר כדור לבניון ש"בישל" כדור נפלא לאיגביני שגם הפעם לא נכשל ושלח שטוח וחד לרשת - 0:1 לחיפה.
מרגע כיבוש השער המשחק קיבל תנופה גדולה. שתי הקבוצות הימרו על כל הקופה. אשדוד שנראתה גמורה התעוררה. חזן התנהל מימין, חלף על פני יניב קטן (80) ובשמאלו הפגיז את הקורה השמאלית של אוואט. באותה דקה אוואט הקדים את טובי שהסתער לעברו ואשדוד טרם אמרה נואש. גלאם(83) שלח משמאל כדור לשטח ריק ואיש מחבריו לא נמצא במקום. בדקה ה-86 הזדמנות נדירה של רפי כהן שקיבל כדור מדוד מקייסי ובעט מהאויר כדור שאילץ את בן-ישי האמיץ להדוף מטווח אפס.
האירועים המשיכו להתרחש משני צידי המגרש. עטר שנכנס שתי דקות קודם לכן(86) הגביה משמאל ורוסו בעט מימין לחוץ. מנגד, בהתקפה נגדית, חזן סובב כדור לרחבה ושרון עמר נגח מחמישה מטרים לידי אוואט שניצב על קו השער.
יניב קטן עוד הספיק לבעוט מ-20 מ` ובן-ישי זינק ומנע שער נוסף ואז הגיעה הדקה ה-92 (תוספת של ארבע דקות) בה הוכשל נילאש על ידי אלון חרזי. גלאם, בעל בעיטה "נקיה" ברגל שמאל, עקף את החומה וכדורו עשה מסלול של 18 מ` בדרך לרשתו של אוואט שזינק אל ידיו קצרו מלהושיע.

הרכב אשדוד: יניב בן-ישי,אמיר אלקריף, בלגולה מילבסקי, ביליץ`,משה גלאם,אדיר טובול (הוחלף ע"י משה אוחיון בדקה 74), יוסי אופיר (הוחלף ע"י שרון עמר בדקה 63), אלק נילאש, דוד רביבו, אלון חזן, חנן פדידה (הוחלף ע"י אסי טובי בדקה 68).