מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 20/10/2001 - מכבי חיפה מול מכבי קריית גת
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 7 , 20/10/2001 , קריית אליעזר
7,000 צופים |  שופט: איל צור
מכבי חיפה
0-2
מכבי קריית גת
אריק בנדו (12)
רפי כהן (87)

מהלך המשחק

שער
חילוף - אייל אלמושנינו מחליף את ראובן עטר חילוף - רפי כהן מחליף את יוסי בניון
חילוף - ניר סביליה מחליף את יניב קטן
שער
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
87
שער - רפי כהן
שער של רפי כהן
72
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את יניב קטן
62
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את יוסי בניון
61
חילוף - מכבי חיפה
אייל אלמושנינו מחליף את ראובן עטר
12
שער - אריק בנדו
שער של אריק בנדו
0
כרטיס צהוב - אייל אלמושנינו

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
ראובן עטר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
יניב קטן
יעקובו איגביני

מחליפים

אייל אלמושנינו (קשר אחורי)
61
רפי כהן (חלוץ)
62
ניר סביליה (חלוץ)
72

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 20/10/2001

מכבי חיפה מול מכבי קרית גת
מכבי חיפה נאלצה הערב לעמול קשה כדי לנצח את העולה החדשה, מכבי קריית גת 0:2 ובכך המשיכה מסורת ארוכה של מעבר מכשולים מול קבוצות שעלו לליגה הראשונה.
האורחים לא הגיעו לקריית אליעזר כדי להתגונן ולשמש טרף קל לאלופה. הם הקשו על חויית הקישור ההתקפית שהציב אברהם גרנט ששילב בהרכב הפותח את ראובן עטר על חשבונו של ננאד פראליה.
רוב המשחק התנהל במרכז המגרש וארוע הדרמטי ביותר הביא לחיפה את שער היתרון בדקה ה-12: אדורם קייסי הגביה כדור משמאל, ההגנה האורחת הדפה והכדור הגיע לרגלו השמאלית של הבלם אריק בנאדו ששלח כדור שטוח מסלול לרשתו של רפי כהן, אקס שוער במכבי חיפה, שכלל לא ראה את הכדור - 0:1 לחיפה.על אחת הגדרות ביציע ג` נתלתה כרזה "בנאדו תחנה אחרונה" - הפעם הוא היה ראשון.
קריית גת לא התפתתה ומגיניה טווחו את שערו של אוואט למרות שכדוריהם לא סיכנו. בדקה ה-16 מבצע יפיפה של חיפה. חרזי שלח את בניון שהגביה ליעקובו וזה עם הגב לשער הסיט לעטר שניסה לכבוש אך נבלם ברגע האחרון.
בדקה ה-28 קיבל אלקובי "מתנה" מהגנת חיפה אך הספיק רק לבעוט מעל השער. שלוש דקות מאוחר יותר עמדה חיפה לספוג שער. בנאדו טעה, פרוחוננקו פרץ ומסר לקיפיאנו וממנו הכדור נחת ליד רגלו של אינברום שבעט ואוואט עצר. חלפו שתי דקות נוספות ובניון הציל שער. בן-סעדון הגביה כדור, ז`אנו החטיא ואינברום שלח בין רגליו של אוואט לשער אבל על הקו ניצב יוסי בניון שקלט וחילץ מהסכנה.
מהעבר השני חטף יניב קטן כדור מהגנת קריית גת, פרץ מול רפי כהן ובעט למשקוף העליון(דקה 38).
שתי הקבוצות המשיכו לנסות לשנות את התוצאה. סבג מסר כדור טוב לבן סעדון ששלח "טיל" שחלף בסמוך לקורת שער חיפה. ז`אנו(55) מסר כדור לאיגביני שבעט במהירות מעל משקוף השער ובדקה ה-58 מבצע משולב בין ז`וטאוטאס ששלח מסירה ארוכה לאיגביני שרץ כברת דרך וברגע האמת החטיא מול השוער.
עוד דקה ואוואט זינק והדף כדור מסוכן ששלח פרוחוננקו מזווית אפס ובמספר מקרים נוספים שלחו חלוצי חיפה כדורים ששרקו ולא חדרו לשער.
בדקה ה-78 בעט יוסי גורדנה המחליף כדור מקפץ שאיים לחדור לרשת חיפה ויעקובו איגביני קיבל כדור מדוד מרוסו ובעט למשקוף, בסיוע מגן אורח.
ואז הגיעה הדקה ה-87 שכולה שייכת לחלוץ רפי כהן. הוא קיבל כדור באגף ימין, משך אותו שמאלה, עבר לרוחב מגן ועוד מגן וסידר לעצמו מצב מצוין שבסיומו בעט לרשת - 0:2 לחיפה שנשמה לרווחה. לרפי כהן הייתה הזדמנות נוספת להגדיל את מאזנו האישי אך הוא לא ניצל אסיסט של יעקובו(90) ובעט לחוץ.
קריית גת איבדה את בלמה, אדריאן גלמן שניות לפני סיום המשחק אחרי שפלט מספר מילים לעברו של השופט אייל צור.

הרכב קריית גת: רפי כהן, משה בן סעדון, גוצ`ה קוקושווילי, אדריאן גמאן, עטיה,משה סבג (הוחלף ע"י ניר שיקווה בדקה 77), אלון כהן(הוחלף ע"י יוסי גורדנה בדקה 69), אפרים אינברום, עופר אלקובי, גיורגי קיפיאנו(הוחלף ע"י יעקב ועקנין בדקה 90), אנדריאס פרוחוננקובס

אלבום תמונות