מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 12/11/2001 - מכבי חיפה מול עירוני ראשון לציון
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 9 , 12/11/2001 , קריית אליעזר
9,000 צופים |  שופט: אלון יפת
מכבי חיפה
1-4
עירוני ראשון לציון
ג'ובני רוסו (14)
ריימונדס ז'וטאוטאס (23)
ג'ובני רוסו (48)
ננאד פרלייה (78)

מהלך המשחק

שער
שער
שער
חילוף - וואליד באדיר מחליף את אייל אלמושנינו
חילוף - ניר סביליה מחליף את רפי כהן
שער חילוף - ראובן עטר מחליף את יעקובו איגביני
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
81
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את יעקובו איגביני
78
שער - ננאד פרלייה
שער של ננאד פרלייה
73
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את רפי כהן
69
חילוף - מכבי חיפה
וואליד באדיר מחליף את אייל אלמושנינו
48
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
23
שער - ריימונדס ז'וטאוטאס
שער של ריימונדס ז'וטאוטאס
14
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
0
כרטיס צהוב - אנדריי אוסטרובסקי
0
כרטיס צהוב - אייל אלמושנינו
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
x2
אייל אלמושנינו
ננאד פרלייה
רפי כהן
יעקובו איגביני

מחליפים

וואליד באדיר (קשר)
69
ראובן עטר (קשר)
81
ניר סביליה (חלוץ)
73

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שני , 11/12/2001

מכבי חיפה מול עירוני ראשון לציון
מכבי חיפה החזירה לעצמה את הכבוד האבוד ולקחה את כל הקופה. גם ניצחון, גם חזרה זמנית למקום הראשון, ערב משחקה מול מכבי תל אביב, אך בעיקר הפגינה יכולת טובה בחלקים גדולים של המשחק. ואם לא די באלה, היא כבשה ארבעה שערים נפלאים שהתחלקו הפעם בין שלושת הזרים שלה שהוכיחו כי הם שבים למסלול אותו כולם מכירים.
לזכותה של ראשון לציון ייאמר, כי החל מהדקה השלישית נותרה בעשרה שחקנים, עקב הרחקת הבלם הצ`כי, תומס טטקה, אבל גם כך שחקניה הסתפקו יותר בצפייה במשחק השוטף של חיפה מאשר בנסיון לסכל את כוונותיה.
המאמן אברהם גרנט שינה מספר שינויים טקטיים. אלון חרזי החליף את אבישי ז`אנו בעמדת המגן הימני, ג`ובאני רוסו הוסט ימינה, לתפקיד אותו הוא יודע לעשות הכי טוב. ראשל"צ הרגישה זאת היטב על בשרה.

כבר בדקה השלישית ארוע מסעיר: איגביני שלח את רפי כהן לעימות עם ההגנה האורחת, החלוץ החיפני המהיר חלף על פני הבלם טטקה וכשהחל לדהור לעבר השער הכשילו זה מאחור. מכיוון שהבלם היה ה"תחנה האחרונה" לא נותר לשופט אלון יפת (שרק ל-29 עבירות חיפניות במחצית הראשונה) אלא לשלוף לעברו את הכרטיס האדום.
חיפה הסתערה. רפי כהן הוציא כדור לאלמושנינו ששלח "פגז" שחלף בסמוך לקורת שערו של שלומי בן-חמו, השוער המחליף של ראשל"צ שלא היה אשם ולו בשער אחד.
בדקה ה- 14 רוסו השתיק את כל אלה שצופים בהנאה בנסיונו לשחזר את ימיו הגדולים. הוא פרץ ממרחק 30 מ`, התקרב לשער וכשהיה במרחק 16 מ` שלח כדור שטוח-מסלול בשמאלו שנעצר רק ברשת התחתונה - 0:1 מלהיב.
חלפו שתי דקות ואיגביני סידר לעצמו מצב טוב שבסופו נבלם ע"י בן-חמו. פראליה (18) היה קרוב לכיבוש שער בכורה העונה. הוא קיבל מסירת פז מרוסו ושלח את הכדור החוצה.
בדקה ה-21 מבצע משולב בו נטלו חלק ז`וטאוטאס ופראליה, הכדור הגיע לרפי כהן שבעט מעל המשקוף.
חיפה היתה במתקפה כללית ובאה על שכרה. אלון חרזי פרץ והגביה כדור למרכז הרחבה, שם ניצב ז`וטאוטאס שהסיט את הכדור בראשו לרשת הראשונית - 0:2.
האורחים כלל לא הגיעו למצבי הבקעה ורק בדקה ה-30 נבעט כדור מסוכן לעברו של אוואט. אוואט הציל שער ודאי מרגלי אייל בן-עמי(34) ששיגר כדור חופשי בעל עוצמה לחיבור התחתון ושוער מכבי זינק וקלט.
ואז הצליחה ראשון לציון לכבוש שער בהתקפה בודדת. הולצמן קיבל כדור, חלף על פני אוסטרובסקי שתפסו בחולצה והכשילו. פנדל. שבוע קשה לבלם הביילורוסי שעדיין לא התאושש מהפנדל באם המושבות.הולצמן רץ לנקודה הלבנה ובעט ללא דופי - 1:2 לחיפה במחצית.

המחצית השניה היתה שייכת כולה לחיפה. יעקובו שלח את חרזי (47) שבעט מעל המשקוף. המגן לא התייאש, ניסה שוב, הפעם הגביה ורוסו, בבעיטת יעף מהאוויר כבש את הצמד הראשון שלו במדי ה"ירוקים" - 1:3 לחיפה.
פראליה ניסה את כוחו שוב ושוב בבעיטות ארוכות טווח, ללא הצלחה, אבל היה שווה להמתין לדקה ה-78 כדי לראות את כל שחקני מכבי חיפה עושים "ערימה". רוסו הגביה כדור מאגף ימין, באדיר שהחליף את אלמושנינו הוריד "קטנה" לפראליה וזה ממרחק של 14 מ` שלח עם כל הלב כדור אדיר שהקהל אהב -1:4 לחיפה.
בדקה ה-88 מבצע דרום-אמריקאי. עטר מסר בעקבו לפראליה, רץ למצוא שטח ריק וקיבל כדור אותו שלח מעל למשקוף. לעטר אין עדיין שער מול ראשון לציון במדי מכבי חיפה, אבל גם האורחים, שלא ניצחו כאן 20 שנה ייאלצו להמתין להזדמנות נוספת.

הרכב מכבי חיפה : דודו אוואט, אלון חרזי, אנדריי אוסטרובסקי, אריק בנאדו, אדורם קייסי, אייל אלמושנינו (הוחלף ע"י ואליד באדיר בדקה 68), ריימונדס ז`וטאוטאס, ננאד פראליה, ג`ובאני רוסו, רפי כהן (הוחלף ע"י ניר סביליה בדקה 73), יעקובו איגביני (הוחלף ע"י ראובן עטר בדקה 81).

הרכב ראשון לציון: שלומי בן-חמו, מוטי כלטוב, תומס טטקה, תומר אליהו, דני אלברט, אבי פיטוסי (הוחלף ע"י משה סבג בדקה 26), ויטלי קורמניצקי, אייל בן-עמי (הוחלף ע"י שלומי דהאן בדקה 83), סיאד חלילוביץ, שי הולצמן, קונסטנטין ויז`וניק (הוחלף ע"י חיים חג`ג` בדקה 63)

אלבום תמונות