מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 18/11/2001 - מכבי תל אביב מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 10 , 18/11/2001 , בלומפילד
16,000 צופים |  שופט: שי שטרית
מכבי תל אביב
1-1
מכבי חיפה
יעקובו איגביני (12)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית
חילוף - וואליד באדיר מחליף את ג'ובני רוסו
חילוף - ניר סביליה מחליף את יעקובו איגביני
סיום
המשחק
79
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את יעקובו איגביני
72
חילוף - מכבי חיפה
וואליד באדיר מחליף את ג'ובני רוסו
12
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
0
כרטיס צהוב - וואליד באדיר
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס
0
כרטיס צהוב - יעקובו איגביני
0
כרטיס צהוב - רפי כהן
0
כרטיס צהוב - ג'ובני רוסו

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
אייל אלמושנינו
ננאד פרלייה
רפי כהן
יעקובו איגביני

מחליפים

וואליד באדיר (קשר)
72
ניר סביליה (חלוץ)
79

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  ראשון , 18/11/2001

מכבי תל-אביב מול מכבי חיפה
מחצית שניה "מוזרה" בה לא הצליחה מכבי חיפה לסכן ולו פעם אחת את שערו של שוער מכבי תל-אביב, לירן שטראובר, גרמה לכך שהחיפנים לא ידעו אם הנקודה עמה הם עולים צפונה משמחת או שהיה עליהם לנצל טוב יותר את היתרון ב-30 הדקות הראשונות במשחק.
חיפה פתחה את המשחק בסערה וכבר בדקה הרביעית עמדה על סף כיבוש שער ראשון. רוסו הגביה מימין לאגף הנגדי, חברו הקרואטי שלח רגל וכדור אדיר ממרחק 17 מ` ושטראובר (תמיד מתעלה מול מכבי חיפה) זינק והדף לגובה כדור אליו ניתר יחד עם יעקובו איגביני ואיגרף לקרן בלתי מנוצלת.
כעבור 4 דקות ניסה רפי כהן להתחכם. חרזי נגח לעברו כדור מצוין, החלוץ החיפני הזריז ניסה להגיע אליו, וכשלא הצליח הסתייע בידו וספג "צהוב".
בדקה ה-12 סייסטה ניגרית. אלון חרזי שלח את רפי כהן למצב שנראה כנבדל. השופט וקוונו התעלמו וכהן ניסה לחלוף על פני שטראובר שיצא, זינק והדף את הכדור. לפתע נשמעה שריקה לבעיטת עונשין מ-11 מ`. שטרית ראה את השוער מכשיל את החלוץ. בהיעדרו של הבועט הקבוע, אבישי ז`אנו, התבקש יעקובו איגביני לבעוט והוא עשה זאת ללא קושי. הפנדל הראשון העונה לזכות מכבי חיפה נשק לרשת, איגביני המשיך "חגיגה ניגרית" שהחלה ביום שישי, כאשר למיס עולם נבחרה בת ארצו, שגם שמה דומה וגם היא לבשה שמלה ירוקה.
בדקה ה- 19 הזדמנות נוספת לרוסו, שעלה לשחק עם כמויות אנטיביוטיקה, אך את מסירתו של קייסי בעט בפשטות לידי שטראובר.
מכבי תל אביב התחילה לבעוט לעבר אוואט רק בדקה ה- 24. נמני שלח כדור חופשי מעל שער חיפה, אבל דקה מאוחר יותר ניצל שער חיפה בנס. רודריגו גולדברג סיבסב את הבלם אוסטרובסקי ושלח "טיל" שזיעזע את משקוף שערו של אוואט.תל-אביב המשיכה לשלוט ולהחמיץ. בדקה ה-30 הגבהה להורבאט ששולח כדור אדיר למרכז השער ואוואט איגרף וקלט. חלפו שתי דקות ויש שוויון. מני לוי הגביה קרן מימין, אבי נמני התרומם ושלח אסיסט בראשו לצד שמאל שם ניצבו חופשיים בן-דיין והורבאט. האחרון, ממטר ניצל היעדר שמירה ושלח לרשת העליונה. אגב, בפעם האחרונה שהחלוץ ההונגרי כבש בליגה, זה קרה מול אוואט, במדי הפועל חיפה.1:1 .
בדקה ה-37 כמעט מהפך. נמני סובב כדור שחמק סנטימטרים ליד חיבורי הקורות של חיפה.
כאמור, במחצית השניה חיפה "נעלמה", ספגה יותר כרטיסים מאשר בעטה לשער (סך הכל 5) ולמזלה חזתה בהחמצות מצד המארחת. ביטון חמק מקייסי(72) ובעט מעל המשקוף, מני לוי הרים קרן ואלי ביטו נגח אלא שז`וטאוטאס חילץ מקו השער (85) וסמוך לשריקה האחרונה ניסה נמני להכריע אבל אוואט מתח איבריו והדף, ומיד קלט גם בעיטה של ביטון.
תם ונשלם. חיפה חזרה למקום הראשון, תל אביב לא מצליחה לנצח אותה בבלומפילד מספר "שנים טובות".
נקודה למחשבה : פעם שישית העונה שחיפה שומטת יתרון ומאפשרת ליריב להשוות.

הרכב מכבי תל אביב: לירן שטראובר, מני לוי,טל בן-חיים, אבי סטרול, דדי בן-דיין, ג`גוז` ודז`ינסקי, אייל שן, אבי נמני, רודריגו גולדברג( הוחלף ע"י עמיר תורג`מן בדקה 72), אלי ביטון, פרנץ הורבאט (הוחלף ע"י ברוך דגו בדקה 81)

יעקובו. הבקיע שער בפנדל

אלבום תמונות