מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 24/11/2001 - מכבי חיפה מול הפועל חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 11 , 24/11/2001 , קריית אליעזר
13,000 צופים |  שופט: איתן תבריזי
מכבי חיפה
1-2
הפועל חיפה
אייל אלמושנינו (5)
יעקובו איגביני (76)

מהלך המשחק

שער
חילוף - יוסי בניון מחליף את ננאד פרלייה
שער
חילוף - אבישי ז'אנו מחליף את יעקובו איגביני
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
אבישי ז'אנו מחליף את יעקובו איגביני
76
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
24
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את ננאד פרלייה
5
שער - אייל אלמושנינו
שער של אייל אלמושנינו
0
כרטיס צהוב - ג'ובני רוסו

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
אייל אלמושנינו
ננאד פרלייה
רפי כהן
יעקובו איגביני

מחליפים

אבישי ז'אנו (מגן ימני)
89
יוסי בניון (קשר)
24

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 24/11/2001

מכבי חיפה מול הפועל חיפה
לילה טוב, חיפה !
אפילו בחושך, כאשר רק הזרקורים באיצטדיון וכיפת הזהב שולטים באור, אי אפשר שלא להבחין שחיפה נשארה ירוקה. אם היה עוד מישהו שפקפק בעובדה זו, הוא קיבל שלטון ללא מיצרים במשך 60 דקות כדי להבין, שאליפות עוברת לאורך עונה שלמה. ואם גם "דרבי" שזור בכתר, על אחת כמה וכמה ההרגשה פנטסטית.
כדאי דווקא להתחיל מהסוף. טבריזי שרק, וכל שחקני מכבי חיפה רצו ו"אספו" את שוערם, דודו אוואט, הניפו אותו אל-על כחתן ביום כלולותיו. ולא שדודו הצטיין מי יודע מה בין הקורות. עבודה רבה לא היתה לו, אבל חבריו רצו להוציאו מטראומה אישית, נוראית מבחינתו, למרות שבכדורגל כבר היו סצינות דומות. דומה שהנצחון הוקדש לשוער המצטיין שמרבה השנה להציל את מכבי חיפה ברגעים קריטיים.
עוד נחזור ל"רגע עם דודו". בינתיים נישאר עם ג`ובאני שפרץ בדקה החמישית מימין, הגביה כדור מדוד על סרגל למצחו של אלמושנינו ,וממנו הכדור טס לרשתו של אבי פרץ. שער ראשון לאייל בחיפה, בדרך לשמור על הרקורד שלו של אין-הפסדים במשחקי דרבי. אבי פרץ הציץ לאחור בתסכול מה. בכל זאת, עד היום לא ספג שער במשחקי הדרבי בליגה בהם השתתף.0:1 למכבי והיציעים מתחילים להריח.
ההמשך היה גם הוא בשליטה ירוקה, אלא שדווקא הפועל היתה קרובה יותר להשוות. פריצה סוחפת של גרייב מצאה את טלקר בועט ליד הקורה ובחלוף שתי דקות (9) שוב המגן הימני מאיים על חברו לשעבר.
הדקה העשירית סחטה אנחת רווחה מהמכבים. אורן נסים ברח ימינה, חלף על פני אוואט שכמעט הכשילו, אולם איבד את המומנטום ואת הכדור.
בדקות אלה עברה השליטה כליל לרגלי ה"אדומים" שחיפשו שער משווה, אבל כל מה שנותר להם הוא לבעוט מרחוק, למרות שהגנת מכבי היתה רחוקה משיאה.
בדקה ה-24 נאלצה מכבי להיפרד מהקרואטי, ננאד פראליה שלא יכול היה להמשיך בגלל פציעה בשריר רגלו. למגרש הוזנק יוסי בניון, ששב מחופשת החלמה. גרנט ביצע שינויי תיפקוד. רפי כהן נשלח להצר את צעדיו של גרייב, בניון הלך שמאלה וטלקר נזהר לא לעלות. הפועל לא התרשמה, ילשב ניסה כוחו מרחוק (25) ומה שלא נותן המרחק נתן המזל.
זה היה ה"רגע השחור" של אוואט. בעיטה חופשית מטווח 28 מ`, הכל מסודר לעוד סתם נסיון. טלקר בעט כדור שטוח מסלול שחלף מבעד להגנה והגיע לידי אוואט.אך אבוי, מעשה שטן, הכדור החליק מידיו לאחור וחצה את קו השער.שוויון.אוואט הליט את פניו בכפפות, אוהדי הפועל שלא חלמו לקבל ממנו במתנה שער שאגו את שמו, וההרגשה היתה ששכחו שהוא כבר לא במחנה של דוד הקטן. עכשיו הוא עם החבר`ה של גוליית שהחליטו : לא עוד רוגטקה תפילנו.
רבים משחקני מכבי ניגשו לנחמו, קייסי אפילו ניסה לשפר את מצב רוחו(31) כשהגביה ליעקובו, זה שלח את רוסו שהסיט לחרזי שהרים לז`וטאוטאס שנגח לידי פרץ. חד-גדיא בלי תוצאות.
ואוואט כמעט חולל מהפך אמיתי (34). הוא שיחרר כדור שוער ש"נתקע" ליד שערו,אברבנאל הסיט לאורן נסים שכבש שער שני. אלא שהשופט הבחין שידו של חלוץ הפועל סייעה לכדור והוא פסל את השער.
דקות הסיום של המחצית החזירו את מכבי לתמונה. יעקובו חטף כדור במרכז המגרש ושלח את בניון. בימים רגילים אין לקשר קל הרגליים בעיות עם מסירה חלומית שכזו, הפעם נכנע למירדף של בלם הפועל, חלפון שבלם לקרן.
כעבור דקה בעיטה נהדרת של רוסו ממרחק 25 מ` אותה עצר פרץ בזינוק שעלה לו בטיפול רפואי. הוא נפגע על ידי הקורה, ואיש לא שם לב שרפי כהן החטיא ממטר.

המחצית השניה היתה שייכת רובה ככולה למכבים. הם רצו להקדים את חג החנוכה בשבועיים, אבל ביקשו לסמוך רק על עצמם ולא להמתין לנס. והם התאמצו, דחפו ודחקו את יריביהם לשערם, הפעילו לחץ והחטיאו מעמדות קורצות.
איגביני קיבל אסיסט מז`וטאוטאס וירה ללא שהיות מ-15 מ` ואבי פרץ התכופף וקלט (52). קייסי, אחרי שתי דקות הגביה, בניון ניצב במרכז הרחבה וכמו "פיבוט" נגח בפדחתו לעבר איגביני שהגיח מימין והמשיך בנגיחה מעל המשקוף. המחמיץ איפשר לרפי כהן (57) להחמיץ אף הוא מקרוב ובדקה ה-61 הצלה גדולה של פרץ. איגביני סיבסב את ישראל כהן, הגיע מול השוער המושאל ממכבי ובעט חד וחלק, אלא שלפרץ היו תכניות אחרות והוא הציל שער בטוח.
פרץ נותר על משמרתו גם בדקה ה-69 כשבניון, עדיין בלי שער העונה, נגח והוא היה במקום. קייסי, פעיל מאד בהתקפה במחצית השניה, ניצב סמוך לשער הפועל, ניצל הגבהה של רוסו ונגח מלמעלה למטה, אבל החוצה.
בדרבי הקודם, איגביני כבר היה בדקה ה-71 בחוץ, בעקבות הרחקתו. הפעם הוא נשאר כדי ל"נקום". ערבוביה ליד שער הפועל, בניון הוציא לו כדור והחלוץ הניגרי, ללא שהיות, שלח כדור שטוח בין השוער והקורה לרשת - 1:2 למכבי. אקסטזה במגרש וביציעים, אבל במכבי של השנה לא לוקחים סיכונים. מלבד קרית-גת ונתניה, כל הקבוצות כבשו נגד חיפה ולא רק, למעט מכבי פתח-תקווה שהובילה ולבסוף ניצחה, בכל שאר המשחקים חיפה הובילה ואיפשרה למתנגד להשוות.אחרי שרוסו שלח את רפי כהן לעקוץ את פרץ, ללא הצלחה, התפתחה התקפה נגדית שכמעט והניבה שוויון. ילשב הגביה כדור שחלף מעל כל הגנת מכבי, כולל אוואט, וטלקר ש"התגנב" מהצד, אמנם בזווית קשה, שלח מול שער ריק כדור שטייל על הקו וברח שמאלה.
מכאן ניסו שחקני מכבי לבסס את נצחונם בפריצות פתע, בעוד הפועל שלחו מספר רב של כדורים חופשיים בטווח 20 מ` מחוץ למסגרת שערו של אוואט.
בדקה ה-90 רוסו תעתע במגינו, אחרי שקיבל מסירת פז מבניון ובעט לפינה, ושם אתם כבר מתארים לעצמכם מי עמד וקלט.
בדקה ה-92 דפיקות לב מואצות לאוהדי מכבי. אניצ`יץ` שלח כדור חזק, אוואט קלט וכמעט ראינו "הצגה שניה" של השוויון האומלל. לא. הכדור נשלח לעבר יעקובו שפרץ מול חלפון. בדקה ה-77 מצב דומה, בעקבות טעות גסה של ישראל כהן. הפעם כהן לא בסביבה, חלפון כן. הניגרי מנסה לעבור, הבלם מכשיל ומאחר ושימש "תחנה אחרונה" בקרית-אליעזר, טבריזי שולף כרטיס אדום והפועל מסיימת עם חייל אחד פחות.
שריקה. ה"ירוקים" רצים מיציע ליציע, אחר כך מניפים את אוואט וזהו. מעכשיו יהיה שקט בעיר עוד שלושה חודשים.

הרכב הפועל חיפה: אבי פרץ, עופר טלקר, אלון חלפון, ישראל כהן, נג`ואן גרייב, דימיטרי אוליאנוב, אלירן אלקיים( הוחלף ע"י נביל נאסר א-דין בדקה 86), אולג ילשב, אלין מינטואן (הוחלף ע"י מיכאל אניצ`יץ` בדקה 80), אלי אברבנאל, אורן נסים.

בנאוד מול אורן ניסים. ניצחון ירוק
יעקובו. שער ניצחון בדרבי

אלבום תמונות