מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 04/12/2001 - מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 12 , 04/12/2001 , קריית אליעזר
4,000 צופים |  שופט: אסף קינן
מכבי חיפה
2-4
הפועל באר שבע
רפי כהן (21)
אדורם קייסי (29)
אלון חרזי (69)
יניב קטן (88)

מהלך המשחק

שער
שער
שער חילוף - ננאד פרלייה מחליף את רפי כהן
חילוף - יניב קטן מחליף את יעקובו איגביני
שער חילוף - ניר סביליה מחליף את אייל אלמושנינו
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את אייל אלמושנינו
88
שער - יניב קטן
שער של יניב קטן
80
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את יעקובו איגביני
69
שער - אלון חרזי
שער של אלון חרזי
69
חילוף - מכבי חיפה
ננאד פרלייה מחליף את רפי כהן
29
שער - אדורם קייסי
שער של אדורם קייסי
21
שער - רפי כהן
שער של רפי כהן
0
כרטיס צהוב - ג'ובני רוסו
0
כרטיס צהוב - אייל אלמושנינו

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
אייל אלמושנינו
רפי כהן
יעקובו איגביני

מחליפים

יניב קטן (קשר)
80
ננאד פרלייה (קשר)
69
ניר סביליה (חלוץ)
89

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שלישי , 12/4/2001

מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
שריקת הסיום של השופט אסף קינן, הוכיחה למי שהיה זקוק לכך, כי השבוע הזה, מכבי חיפה נדחקה למקום השני בסדר העדיפות העירוני בעיר הכרמל.
קשה היה להשתחרר מאוירת ההלם בעקבות הפיגוע הראשון באוטובוס בחיפה. גם מזג האויר הגשום והסוער לקח פסק זמן ארעי, ובשעת המשחק נרגע, כמו רצה להשאיר את הדמעות האמיתיות ל-3000 הצופים האמיצים שהגיעו לחזות במשחק ולעוד רבים שצפו במשחק בשידור חי בטלוויזיה.
כצפוי, חיפה לא נתקלה ביריב קשה. למרות שבשלבים מסויימים נדמה היה שהאורחים מסוגלים לדגדג את חיפה. הם הישוו, צימקו אך לבסוף נכנעו לקבוצה עדיפה ששלטה ב-80 מתוך 90 דקות המשחק.
מכבי חיפה זכתה לניצחונה השישי הרצוף בבית העונה ( מאה אחוזי הצלחה), כבשה ארבעה שערים זו הפעם השניה (בפעם הקודמת היתה זו ראשון לציון שספגה) אך גם ספגה צמד שערים, תופעה נדירה גם היא ( רק מכבי פתח-תקווה הצליחה). ה"בונוס" מגיע בזכות ההעפלה למקום הראשון, עד אשר הפועל ומכבי תל אביב ישלימו את משחקיהן.
אחרי דקת דומיה לזכר נפגעי האוטובוס, כאשר השחקנים עונדים סרטים שחורים על זרועם, פתחה חיפה את המשחק בלחץ כבד על הגנת ב"ש שספגה עד עתה את כמות השערים הגבוהה ביותר בליגה. בחלוף 15 שניות כמעט שער חיפני ראשון. בניון הגביה משמאל, בלם אורח הרחיק החוצה וג`ובאני רוסו ירה טיל שנבלם בשניה האחרונה בגופו של עוז יפרח.
גם בדקה החמישית חיפה עמדה על סף הבקעה. בניון שלח את רפי כהן המהיר שברח לשומרו שמאלה, אך לבסוף נחסם ובעט לחוץ. ז`וטאוטאס (10) ניסה לשבור את הצפיפות בהגנת ב"ש בבעיטה מרחוק שחלפה מעל המשקוף.


רוסו


חיפה הגבירה את הלחץ. יעקובו (דקה 17) שלח את רפי כהן שסידר לעצמו מצב נוח ממרכז הרחבה, 20 מ` מהשער, בעט וסמדג`ה עצר ברגלו. ארבע דקות מאוחר יותר הגיע השער הראשון. אוסטרובסקי הריץ את אלמושנינו באגף ימין, זה מסר לרוחב השער ורפי כהן התברג במהירות, הקדים את השוער וב"שפיץ" נעלו קבע 0:1 לחיפה. שער שלישי לכובש.
שמחת החיפנים ארכה רק חמש דקות, עד שספגו שער אומלל. הזר הקרואטי של האורחים, סראפימובסקי התנהל עם הכדור (26) ושלח כדור אדיר לכוון שער חיפה. השוער דודו אוואט, ששב לאיתנו רק ביומיים האחרונים, זינק ושמט את הכדור החלקלק היישר לרגליו של החלוץ אליניב ברדה. זה מיהר לבעוט, אוואט התאושש ובקצות אצבעותיו הדף, אלא שלרוע מזלו הגיח מאחור חברו, הבלם אוסטרובסקי שכבש בגופו שער עצמי - 1:1 בהתקפה הראשונה של נציגת הנגב.
חיפה לא יכלה להרשות לעצמה אפילו ריח של הפתעה. תוך 6 דקות החזירה לעצמה את היתרון. רפי כהן היתעה מגן אורח ומול חומה אדומה שלח כדור חזק שנראה עושה דרכו לרשת. סמדג`ה, שהבחין בכדור זינק והדף לעבר אדורם קייסי, שדווקא ברגלו הימנית שיגר כדור מתוחכם למשקוף ולרשת - 1:2 לחיפה. גם עבורו היה זה שער שלישי העונה.
הדקה ה- 32 עמדה בסימן כמעט שערים משני צידי המגרש. הראשון היה סתיו אלימלך מב"ש שבעט מצויין סמוך לקורת חיפה, ובהתקפה נגדית, רוסו מסר כדור נפלא ליעקובו שהיסס לא לפגוע בשוער וויתר על נסיון לכבוש שער שלישי. חרזי(34) הספיק לנגוח כדור שהוגבה לעברו מאגף ימין, החוצה, אבל על החמצה זו הוא כיפר בהמשך, לפני שברדה עמד במצב מצוין, להשוות לקראת סיום המחצית, אך את נגיחתו, מהגבהה של שוקי נגר, הצליח אוואט להדוף בזינוק נהדר.

המחצית השניה לא היתה רצופת אירועים כמו הראשונה. חיפה המשיכה לשלוט אולם הסתפקה בהגבהות כדורים שנהדפו ללא קושי ע"י הגנת היריב. ההתקפה הרצינית הראשונה הסתיימה בשער. רפי כהן הסיט קרן קצרה לרוסו שהרים כדור לראשו של אלון חרזי, וזה ממרחק 10 מ` נגח בעוצמה לרשתו של סמדג`ה - 1:3 לחיפה ( דקה 69).
ננאד פראליה שהחליף את רפי כהן, מיד אחרי הבקעת השער, עמד על סף הבקעה, אולם הכדור שנמסר לו מרגלי רוסו, מצא אותו מחטיא מ- 15 מ`, סנטימטרים ספורים מהקורה.


סיום


ואז, כמו במקרים רבים בכדורגל, כבשה באר-שבע שער נפלא, שוב ללא קשר לנעשה במגרש. רמי אבו-לאבן, הבועט מספר 1 בכדורגל הישראלי כיום, שלח כדור חופשי יפיפה ממרחק 25 מ`, אוואט לא זז והבחין בכדור רק כאשר זה נשק לרשת - 2:3 בלתי צפוי.
חיפה "הבינה" שלא קרה אסון, המשיכה לתקוף ובאה על שכרה. יוסי בניון, עדיין ללא שער אישי העונה, ניסה בדקה ה-85 לכבוש והחטיא, וגם שלוש דקות מאוחר יותר לא הצליח. חברו הטוב, יניב קטן דווקא כן. אלמושנינו שלח את בניון באגף שמאל, הוא בעט בחוזקה, סמדג`ה הדף לרגלי יניב קטן שנכנס 8 דקות קודם לכן וממרחק 5 מ` הסתיים סיפור המשחק - 2:4 לחיפה.
בסיום המשחק אמר המאמן אברהם גרנט, כי אין לו ספק שאירועי השבוע האחרון השפיעו על חניכיו, ולמרות זאת הוא חושב שלאור האירועים במגרש, קבוצתו לא היתה חייבת לספוג שני שערים, בשעה ששלטה ללא מיצרים.

הרכב באר-שבע : שאול סמדג`ה, יניב אלול( הוחלף ע"י גולן דרעי בדקה 80), מדונוביץ, עוז יפרח, שוקי נגר, סתיו אלימלך, רמי אבו-לאבן, דיוויד קורמן, כפיר אדרי( הוחלף ע"י אלעד בלומנפלד בדקה 70), זלייקו סראפימובסקי(הוחלף ע"י אופיר חיים בדקה 73),אליניב ברדה.

רפי כהן. פתח את הדרך לניצחון
רוסו ואבו לאבן. רוסו בישל, אבו לאבן כבש

אלבום תמונות