מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 14/01/2002 - מכבי חיפה מול מ.ס. אשדוד
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 17 , 14/01/2002 , קריית אליעזר
7,000 צופים |  שופט: אריק חיימוביץ'
מכבי חיפה
0-0
מ.ס. אשדוד

מהלך המשחק

חילוף - רפי כהן מחליף את יניב קטן
חילוף - ראובן עטר מחליף את וואליד באדיר
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
81
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את וואליד באדיר
65
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את יניב קטן

הרכבים

הרכב פותח

5-4-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
אבישי ז'אנו
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
יניב קטן
ניר סביליה

מחליפים

ראובן עטר (קשר)
81
רפי כהן (חלוץ)
65

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שני , 14/1/2002

מכבי חיפה מול מ.ס. אשדוד
לילה קר, תרתי משמע ירד על מכבי חיפה שנכשלה בנסיונה להעפיל לראשות הטבלה. מזג האוויר מקפיא העצמות מחד, ותוצאת האפס-אפס מול אשדוד הורידו את השחקנים לחדר ההלבשה ברגשות מעורבים.
אשדוד השיגה את שלה ועם מעט מזל היתה חוזרת דרומה עם כל הקופה. 3 החמצות מסמרות שיער שלה, שתיים מהן בגלל הדיפות נפלאות של דודו אוואט, אולי נותנים לשחקניה הרגשה של קיפוח מסויים. אבל הם יכולים להודות ל"טוב לבה" של מכבי חיפה ששלטה במשחק 80 דקות, כמעט ולא הגיעה למצבי הבקעה, עד כדי כך שהשוער הצעיר של אשדוד, יניב בן-ישי, לא יכול לספר לחבר`ה שהסתייע ביכולת גבוהה כדי לעצור את ההתקפה הפוריה בליגה, עד אתמול בערב.

במכבי חיפה לא תולים את קולר התיקו בשיפוטו של אריק חיימוביץ שלמעשה הכריע את מגמת המשחק, אם לא את תוצאתו. הוא פסל שער חוקי של ניר סביליה במחצית הראשונה, אחרי שקוונו נופף לנבדל שלא היה ולא נברא, וגם לא שרק לפנדל לזכות ג`ובאני רוסו שהוכשל בדרכו לשער וחיימוביץ לא ראה את הארוע במדוייק. בסיום הוא כמובן התנצל, הודה שהבין שטעה פעמיים, אבל ה"ירוקים" לא עושים עניין מ"זוטות" כאלה, אלא אם הם משחקים טוב יותר.

חיפה נתקלה ביריב קל יחסית. אשדוד, בניגוד להצהרותיה, על משחק שוטף ומשוחרר, הגיעה לקרית אליעזר במגמה ברורה : לא להפסיד. 10 משחקניה שהו 80 דקות במרחק 40 מ` משוערם ולחיפנים, המונעים על ידי ואליד באדיר ואבישי ז`אנו, לא היתה ברירה אלא לנסות לפרוץ את ה"בונקר" (אשדוד ודאי תצהיר על משחק מבוקר) מהאגפים.

ואכן, כך עשתה. אלון חרזי מימין ואדורם קייסי משמאל, בסיועם של רוסו ובניון ניסו וניסו, אבל לכלל סיכון שערו של בן-ישי, כלל לא הגיעו. ז`אנו היה היחיד שטיווח את שער אשדוד ממרחק, תמיד לידי השוער או מעל לשער. בדקה ה- 23 הזדמנות פנטסטית לחיפה לכבוש שער חוקי נוסף. דאבל-פאס בין בניון וסביליה מצא את הראשון מול השוער והבעיטה שששלח היתה חלשה ונקלטה בידי השוער.

דווקא אשדוד, בהתקפה מתפרצת היתה על סף הבקעה בפעם היחידה שחלוציה הסתובבו ליד אוואט. המגן אלקריף פרץ מצויין מימין, מירכז לרחבה ושרון עמר בעט מכל הלב, אלא שאוואט זינק והציל שער בטוח.

המחצית השניה היתה עוד יותר דלה בהזדמנויות ליד שער אשדוד, מלבד החמצה מסמרת שיער של יניב קטן(53). בניון פרץ מימין, מסר לחרזי שהתמקם ברחבה ובעט לשער, בן-ישי זינק והדף רע היישר לראשו של יניב קטן שנותר 5 מ` משער חשוף והצליח להחטיא.
אשדוד התעוררה משהו ברבע השעה האחרונה, אחרי שאברהם גרנט החליט להוסיף מחץ להתקפת קבוצתו. באדיר יצא, עטר נכנס, קטן יצא ורפי כהן תפס את מקומו. האורחים העזו יותר ופעמיים עמדו על סף הבקעה בטוחה. אלון חזן(75) "חרש" מימין בהתקפה משולבת בה נטלו חלק חמישה "כחולים" מאשדוד מול שני חיפנים. מקו הרוחב הוא שלח כדור מדוד לאלון אופיר שמ- 5 מ` שלח כדור חזק מעל למשקוף.

זוכרים את הדקה ה- 90 באשדוד כשמשה גלאם כבש שער משווה לרשת חיפה ? כמעט שיחזור. טעות גסה של אוסטרובסקי מצאה את אנז` קוביקה שנכנס כמחליף בועט כדור אדיר, כמעט שער, אלא שהפעם דודו אוואט זינק והדף כדי להשאיר לפחות נקודה בבית ולשמור על רשת נקיה אחרי 9 משחקים רצופים בהם חיפה ספגה.

"דרבי" ערי הנמל הסתיים בתיקו, אשדוד (כמו לפני 7 שנים) קטעה לחיפה רצף של נצחונות ביתיים והמארחת, כמו לפני שנתיים, החמיצה הזדמנות לחזור למקומה הטבעי. אז ניתנו לה 4 אופציות והיא "ויתרה" על כולן, הפעם החלה ספירה חדשה.

הרכב אשדוד: יניב בן-ישי, אמיר אלקריף, בלגויה מלבסקי, יושקו ביליץ, חנן פרץ, שרון עמר, אלון חזן, אלק נילאש(הוחלף ע"י אלון אופיר בדקה 75), אושרי אלפסי, דוד רביבו(הוחלף ע"י משה אוחיון בדקה 88), חנן פדידה( הוחלף ע"י אנז` קוביקה בדקה 71)

אלבום תמונות