מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 26/01/2002 - מכבי חיפה מול מכבי פתח תקווה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 19 , 26/01/2002 , קריית אליעזר
7,000 צופים |  שופט: מאיר לוי
מכבי חיפה
0-1
מכבי פתח תקווה
ג'ובני רוסו (28)

מהלך המשחק

שער
חילוף - יניב קטן מחליף את רפי כהן חילוף - ננאד פרלייה מחליף את ניר סביליה
חילוף - אבישי ז'אנו מחליף את ג'ובני רוסו
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
אבישי ז'אנו מחליף את ג'ובני רוסו
77
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את רפי כהן
75
חילוף - מכבי חיפה
ננאד פרלייה מחליף את ניר סביליה
28
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
רפי כהן
ניר סביליה

מחליפים

אבישי ז'אנו (מגן ימני)
89
יניב קטן (קשר)
77
ננאד פרלייה (קשר)
75

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 26/1/2002

מכבי חיפה מול מכבי פתח תקווה
"אני לא מאמין בכבשים שחורות אבל הגיע הזמן לגמור את הסיפור הזה" אמר אברהם גרנט, מאמן מכבי חיפה ערב משחקה של מכבי חיפה מול מי שגרמה פעמיים בתקופתו, לשתי סנסציות מרעישות בגביע אשתקד (2:3 לפ"ת אחרי 0:2 לחיפה) והשנה בליגה.

אז הערב, גרנט יכול להיות רגוע. לא מכבי פתח-תקווה תהיה הסינדרלה שהופיעה שנית. שער של ג`ובאני רוסו הספיק לחיפה לנצח יריב שכמעט ולא סיכן את יתרונה.

אוהדי מכבי חיפה באו לראות כיצד משפיע הפסדה של מכבי חיפה באמצע השבוע לבני סכנין בגביע הטוטו, והאם קיים אפקט הדומינו. לא דומינו ולא שש-בש. מכבי חיפה לא הפגינה יכולת גבוהה, אבל מצאה עצמה פעמים רבות סמוך לשערו של רפי כהן, שוער מכבי פ"ת. די לציין כי במחצית השניה, בה כביכול האורחים החזיקו יותר בכדור, לא נאלץ השוער דודו אוואט להתאמץ ולו פעם אחת, וחבריו להגנה דאגו להחזיר לעברו כדורים רבים כדי שלא יחטוף חלילה וחס דלקת ריאות.

המשחק נפתח בשתי הזדמנויות של חיפה. רוסו(3) קיבל כדור מאלון חרזי, הסתובב ובעט ליד הקורה והחוצה. הוא גם היה מעורב במהלך אותו החל ז`וטאוטאס ונגח את הכדור שהגביה לחוץ.

מנגד התקפה ראשונה מסוכנת של האורחים . טאדיץ` הורץ באגף הימני, הגביה מול אוסטרובסקי והכדור הגיע לקובי רפואה, 5 מטרים מהשער. נגיחה חלשה ואוואט קלט שער של מאה אחוזים.

רוסו המשיך להיות הפעיל בכל הקשור לסיכון שער פ"ת. הוא בעט כדור חזק מטווח 25 מ` החוצה, וניסה לחקות אותו רפי כהן (15) שבעט לידי רפי כהן השני במגרש. בעיטה חופשית נהדרת של ג`ובאני (דקה 17) ממרחק 30 מ` המשיכה את הלחץ החיפני הקל.

בדקה ה- 23 בניון תעתע בשני מגיני יריב, מסר לרפי כהן שבעט לשחקים. ואז הגיע מהלך משולב שהביא לשער היחיד במגרש. באדיר מסר קצרות לקייסי ששלח כדור שטוח לרחבה, ניר סביליה "ליטף" אותו ושלח עמו את ברכת הדרך לרוסו שניצב שלושה מטרים מהשער ושלח את הכדור פנימה - 0:1 לחיפה והכובש המאושר רץ לחבק את חברו, ננאד פראליה על הספסל ואת תמונתו של רובי שפירא ז"ל במנהרת השחקנים.

האורחים ניסו לצאת להתקפות פה ושם. עמאר פרץ ובעט, בנאדו נראה הודף בידו אך הכדור הגיע לרפואה בעט מקרוב ואוואט זינק והציל. הוא גם היה זה ששלח קודם לכן כדור ששרק סנטימטרים מעל למשקוף, בבעיטה חופשית.

דקה לסיום המחצית אפילו השעון באיצטדיון הפסיק לתקתק. סביליה, בלי שום הודעה מוקדמת, שלח כדור חצי קשתי וכדורו פגש את הקורה השמאלית.

כאמור, אופטית נראה שבמחצית השניה פ"ת שלטה במרכז המגרש, אבל לכלל הזדמנויות לא הגיעה, אפילו לא אחת. איסמעיל עמאר, מגן פ"ת הרחיק מקו השער (דקה 56) כדור נגיחה של סביליה שעשה דרכו לרשת ו- 13 דקות מאוחר יותר החטיא רוסו כדור אותו נגח מקרוב החוצה. פראליה (87) ניסה לשחזר את שעריו המדהימים ושלח ,טיל" מתחת למשקוף אלא שרפי כהן התעופף והדף לקרן.

הבשורה: למכבי חיפה צפויים משחקים נוספים כאלה בדרך. פ"ת היתה קינוח.

הרכב מכבי פתח תקווה: רפי כהן, איסמעיל עמר, מורד מגמדוב, תומר בן-יוסף, קובי גנון, אסי משיח, עידן מליחי(הוחלף ע"י מבואי אנסומבו בדקה 46), טומיקה וינצ`ה, דרגן טאדיץ` (הוחלף ע"י ריצ`רד אלוורז בדקה 78), לירון בסיס (הוחלף ע"י ארז ללוז בדקה 57), קובי רפואה.

אלבום תמונות