מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 16/03/2002 - מכבי חיפה מול מכבי תל אביב
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 25 , 16/03/2002 , בלומפילד
14,000 צופים |  שופט: דני קורן
מכבי חיפה
0-0
מכבי תל אביב

מהלך המשחק

חילוף - רפי כהן מחליף את יוסי בניון חילוף - ניר סביליה מחליף את ננאד פרלייה
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
87
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את יוסי בניון
86
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את ננאד פרלייה
0
כרטיס צהוב - אנדריי אוסטרובסקי

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

רפי כהן (חלוץ)
87
ניר סביליה (חלוץ)
86

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 16/3/2002

מכבי חיפה מול מכבי תל-אביב
לאוהדי מכבי תל אביב היו כל הסיבות בעולם לעמוד בסיום המשחק מול מכבי "הונדה" חיפה ולהריע לאליליהם. אולי גם לאלילת המזל שהופיעה הערב במלוא הדרה ו"ליוותה" את קבוצתם בדרך לאיסוף נקודת ליגה נוספת.

מנגד, החיפנים ירדו מכר הדשא בבלומפילד בהרגשה שהחמיצו ניצחון בטוח על יריב עיקש. הם שלטו לאורך 80 דקות המשחק בצורה ברורה, הגיעו למצבים מעטים אבל החמיצו אותם וגרמו לקווצות שיער רבות לנשור מראשם של אלפי אוהדיהם שמרטו אותו.

גם ג`ובאני רוסו, הקשר הקרואטי המצטיין, ימרוט חלק מהרעמה ברגע שיצפה במה שלא עשה בדקה ה- 51. זאת היתה ההחמצה של המשחק המהיר, הקצבי והקשוח משהו, אם כי הוגן לאורך כל מהלכו. עוד נשוב לדקה של ג`ובאני.

אז אברהם גרנט שוב לא הפסיד למכבי תל אביב ומכבי חיפה חוזרת בלתי מנוצחת מבלומפילד מאז שנת 1986. אלא שהפעם "הוכיחה" כי אפשר לשחק טוב, לשלוט ללא מיצרים ולחזור צפונה עם ציפור אחת ביד.

המשחק הפגיש את ההתקפה הטובה בליגה מול ההגנה החזקה שבה. ניצחה רק ההגנה. ת"א פתחה בסערה קלה וקשרה הפולני, ודג`ינסקי, ניסה כוחו מרחוק בשתי בעיטות אותן קלט אוואט. בדקה העשירית התקפה ראשונה לחיפה. רוסו הגביה מימין, יעקובו דחף בחזהו לכיוון אדורם קייסי ששלח כדור גבוה מעל השער. כעבור 2 דקות איים כדור חופשי שבעט אורן זיתוני לחדור לשער חיפה, אבל חסרו לו עשרה ס"מ.בהתקפה נגדית הגיעה ההחמצה הראשונה של חיפה. רוסו הפעלתן הרים מימין ויעקובו מ- 5 מטרים (!) נגח בעוצמה למרכז השער ודווקא שם ניצב לירן שטראובר שזינק אינסטקטיבית וההדף לקרן כדור אבוד. כל חיפה תפסה את הראש כלא מאמינה.

הגנת חיפה לא איפשרה לחלוצים הצהובים לחדור לרחבה והם הסתפקו בשיגור "טילים" מרחוק. לא מפחד כמו בגלל שלא נתנו להם.

הדקה ה- 38 הסתיימה בכלום אבל היה מבצע ראוי לשמו. שוב מהצד של ה"כלה הירוקה". רוסו הגביה מימין, בניון המשיך במספרת לאחור ויעקובו נגח החוצה. חיפה הפעילה לחץ כבד אבל עקר. אלון חרזי (42) הגיח מאחור ובעט נמוך וחזק אבל שטראובר, כמיטב המסורת שלו, לא ממהר להיכנע מול חיפה.

בדקה ה- 42 סוף סוף שער לחיפה. בניון מסר לרוסו, הגבהה מספר מי יודע כמה, ויעקובו איגביני נגח פנימה ורץ לספר לחבר`ה. מי שלא רץ למרכז המגרש היה הקוון שנותר על ה"בלטה שלו" ונופף לנבדל מוצדק.

אחרי שלוש דקות איבדה חיפה את אוסטרובסקי למשחק בעוד שבועיים מול אשדוד (צהוב 9) ולמזלה כמעט וירדה גם בפיגור של שער. זיתוני סובב כדור חופשי משמאל, נמני שנשמר בצורה מעולה, התרומם ונגח בעוצמה למשקוף שערו של אוואט.

במחצית השניה חיפה השתלטה כליל על העניינים אבל רשמה לזכותה רק שתי הזדמנויות ממשיות. חוזרים לרוסו. קייסי שהירבה להגיח מאגפו השמאלי, הגביה כדור אליו זינקו איגביני ושומרו האישי, טל בן-חיים. שניהם החטיאו את הכדור שהגיע בניחותא אל ג`ובאני. 3 מטרים משערו של שטראובר והקשר המוכשר פשוט לא האמין ובעט לשחקים כדור אדיר.

ה"עונש" כמעט והגיע מהצד השני. באחת ההתקפות הבודדות הצליח אלי ביטון המהיר לחלוף על פני קייסי, להגיע לזווית קשה ולשלוח "בומבה" אותה עצר אוואט בקושי והדף לקרן (דקה 53).טל בנין (67) שלח אף הוא בעיטה מאיימת מטווחת היטב שהחטיאה במעט את שער חיפה אבל אז הגיעה החמצה מספר 3 של חיפה ועצירה מספר 2 של שטראובר. רוסו, שוב הוא, הפעם משמאל, הגביה כדור חופשי אליו התרומם ואליד באדיר. הקהל כבר שאג, כי חיפה הרגילה אותו לשערים בזמן פציעות, אבל את הנגיחה המצוינת של החיפני לריצפת השער הצליח השוער הבלונדי להדוף ברגליו וכך חלף המשחק ועמו נשטפו בירקון עוד שתי נקודות ליגה.

הרכב מכבי תל אביב: לירן שטראובר, אבי סטרול( הוחלף ע"י ברוך דגו בדקה 32), גדי ברומר, טל בן-חיים, דדי בן-דיין, טל בנין, אורן זיתוני, ג`זוז` ודז`ינסקי, אבי נמני (הוחלף ע"י אייל שן בדקה 89), עמיר תורג`מן (הוחלף ע"י רודריגו גולדברג בדקה 68), אלי ביטון.

פרלייה מול ונדז`נסקי במשחק הקודם מול מכבי תל איב
אלי ביטון מאחורי אלון חרזי במפגש הקודם בין שתי הקבוצות