מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 06/04/2002 - הפועל פתח תקווה מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 27 , 06/04/2002 , פתח תקווה
4,000 צופים |  שופט: מאיר לוי
הפועל פתח תקווה
5-0
מכבי חיפה
יוסי בניון (7)
אלון חרזי (11)
יוסי בניון (42)
וואליד באדיר (65)
אבישי ז'אנו (87)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
שער
שער
מחצית
שער חילוף - ניר סביליה מחליף את יעקובו איגביני
חילוף - רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
חילוף - יניב קטן מחליף את יוסי בניון
שער
סיום
המשחק
87
שער - אבישי ז'אנו
שער של אבישי ז'אנו
80
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את יוסי בניון
73
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
66
חילוף - מכבי חיפה
ניר סביליה מחליף את יעקובו איגביני
65
שער - וואליד באדיר
שער של וואליד באדיר
42
שער - יוסי בניון
שער של יוסי בניון
11
שער - אלון חרזי
שער של אלון חרזי
7
שער - יוסי בניון
שער של יוסי בניון
0
כרטיס צהוב - רפי כהן

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
x2
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

יניב קטן (קשר)
80
רפי כהן (חלוץ)
73
ניר סביליה (חלוץ)
66

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 4/6/2002

הפועל פתח תקווה מול מכבי חיפה
אחת הטעויות הגדולות הנפוצות היא שכאשר היריבה שלך מפסידה במשחק מוקדם, אין ספק שיותר קל לנצח. מכבי חיפה אינה זקוקה לתזכורת רחוקה. רק לפני שנתיים ה"ירוקים" שמטו אליפות בגלל הלחץ והמתח, והשאירו את הכתר להפועל תל-אביב. היו להם 4 הזדמנויות לנצח ובכולן נכשלו.

היום, התמונה הכללית היתה דומה. הפועל תל אביב נוצחה באשדוד, ולמכבי חיפה נפתחה הדלת להגדיל את הפער עד 8 נקודות, במקרה הגרוע ביותר, 5 נקודות, אם הפועל תל אביב תנצח במשחק ההשלמה את קרית גת.

אלא שמכבי חיפה דהיום דומה למכונית "הונדה" סופר אלגנט שדוהרת במהירות שיא, ולרגעים נדמה שהיצרן שכח לחבר למנוע את ה"ברקסים".

מהמשחק הקשה שציפה לחניכיו של גרנט, כולל כל התוספות (10 שנים רצופות בהן מחפשת המארחת ניצחון על חיפה) לא נותר כלום. המערך שבנה מאמן המלבסים, אלי גוטמן, קרס בתוך 12 דקות ואחר-כך, חיפה הורידה הילוך (מזל שהרכיבו את ידית ההילוכים) ומתי שרצתה, לחצה על הדוושה וכבשה עוד שלושה שערים. מי שזוכר את החמישייה לפני 3 שנים, עם הרביעייה של קלשצ`נקו (2:5) חייב כעת לעטוף את התוצאה הישנה ולזכור שהיום נעשתה היסטוריה באם המושבות.

מעודדת מההאחווה שגילתה כלפיה נציגת עיר הנמל הדרומית, יצאה חיפה למתקפה וכבר בדקה השביעית הרעידה את רשתו של אוהד כהן. בניון מסר בעקבו לז`וטאוטאס שמסר לבאדיר וזה, בלי סנטימנטים לקבוצת העבר שלו, שלח כדור חזק אותו הדף השוער, הקשר הליטאי ניסה כוחו בשנית והפעם כהן הדף ברגלו הצידה, לשם הסתער בניון שמקרוב בעט לרשת החשופה -0:1 לחיפה.בהתקפה השניה שכן פרפר כדור שני ברשת המקומית. ג`ובאני רוסו בעט כדור מאיים מהאוויר, אוהד כהן השתטח והדף לקרן. רוסו הגביה ואלון חרזי, הבלם שעלה לעזור, התברג וחמישה מטרים נגח בעוצמה - 0:2 לחיפה.

פ"ת יצאה מעט מההלם. זנדברג מסר לדמירוביץ (15) שבעט לידי אוואט, צ`יזמק שלח כדור נוסף (21), רוזן שלח כדור מסובב מעל למשקוף (22) ואבס שלח כדור מתחנן לרגל כחולה לרוחב השער כעבור דקה והיא נעדרה.

חיפה המשיכה להינות מהמשחק. ז`אנו (26) הגביה, ההגנה הדפה את הכדור וקייסי, על סף הרחבה בעט לידי כהן. חלפה דקה ושיתוף פעולה קרואטי הביא את רוסו לשלוח את פראליה שבעט מתוך הרחבה חד וחלק ליד הקורה. בדקה ה- 32 רוסו חלף על פני מספר שחקנים, הסיט ליעקובו שבעט בשמאלו לידי השוער שבקושי קלט את הכדור.

ואז הגיעה הדקה ובעקבותיה שער נהדר. ז`אנו עשה דרך ארוכה עד לרחבת פ"ת, מסר הצידה לבאדיר שמסר לאחור, ליוסי בניון ששלח כדור קצר וחד פנימה- 0:3 וצמד ראשון העונה לבניון שהעלה את מאזן שעריו מול המארחים ל- 10 וזה הכי הרבה שיש.

בשניות הסיום של המחצית כבשה פ"ת שער מצמק נאה מראשו של זנדברג, אבל הקוון הניף דגלו לנבדל צודק והשער נפסל.

המחצית השניה נפתחה כאשר במגרש ניכר רצונם הענק של גוטמן וחניכיו לצמצם את ממדי התבוסה. עבד ראבח (49) חלף בקלילות על פני ז`אנו ושלח כדור סמוך לקורה, צ`יזמיק ניסה שוב את אוואט ומצא אותו מוכן, אליאב שלח כדור שפגע בקצה נעלו של ניב טל וכמעט חדר לרשת (61) אבל סוכריות מחלקים רק בצד השני.

דקה 65. רוסו מגביה קרן וואליד באדיר, ההתעוררות של העונה, נגח "טיל" בראשו שפגע במשקוף וחדר לרשת. סוף סוף "חזר הביתה". מיד עם הבקעת השער רץ לעבר רוסו, השניים החליפו חולצות על פי תכנון מוקדם וזהו, חזרו למספרים המקוריים, כי התקנון לא מאפשר אחרת.בדקה ה- 72 הציל אוואט, שכמעט והיה חסר תעסוקה, שער בטוח שהדף לקרן בעיטה מסוכנת של עידן הילל , אבל חיפה בשלה. יניב קטן שלח את רפי כהן (87) לעימות עם השוער, המגן גיא שמיר התערב והכשיל את החלוץ המהיר וז`אנו בעט בכיוון הפוך לזינוקו של השוער מהנקודה הלבנה- 0:5 לחיפה.

גם בדקה האחרונה הגיע לחיפה פנדל, הפעם כהן (השוער) הכשיל את כהן(החלוץ) ודווקא האחרון ספג כרטיס צהוב.

אי אפשר לסיים קונצרט בלי הדרן וזה הגיע הפעם בדמות משחק הוגן להפליא של שתי הקבוצות שכל אחת ידעה מה מיקומה האמיתי. עכשיו פ"ת, אחרי 27 נסיונות סרק, תנסה בשנה הבאה לנצח את חיפה.

הרכב הפועל פתח-תקווה: אוהד כהן, גיא שמיר, רן בן-שמעון, עמי אזולאי, עבד ראבח, ארז אליאב( הוחלף ע"י יניב לוזון בדקה 78), מריו צ`יזמק, יוסי רוזן, אנש דמירוביץ, דניאל אבס( הוחלף ע"י עידן הילל בדקה 54), מיכאל זנדברג( הוחלף ע"י ניב טל בדקה 46).

רוסו. זכה באליפות אחת בחיפה. עכשיו הוא בדרך לשנייה
יוסי בניון. צמד בדרך לעוד אליפות