מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 13/04/2002 - מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 28 , 13/04/2002 , קריית אליעזר
8,000 צופים |  שופט: אייל צור
מכבי חיפה
1-3
הפועל באר שבע
וואליד באדיר (10)
וואליד באדיר (78)
ננאד פרלייה (82)

מהלך המשחק

שער
חילוף - יניב קטן מחליף את ניר סביליה
שער שער
חילוף - ראובן עטר מחליף את רפי כהן
חילוף - כמאל גברין מחליף את יוסי בניון
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
כמאל גברין מחליף את יוסי בניון
87
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את רפי כהן
82
שער - ננאד פרלייה
שער של ננאד פרלייה
78
שער - וואליד באדיר
שער של וואליד באדיר
75
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את ניר סביליה
10
שער - וואליד באדיר
שער של וואליד באדיר
0
כרטיס צהוב - אבישי ז'אנו
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס
0
כרטיס צהוב - וואליד באדיר
0
כרטיס צהוב - ניר סביליה

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
x2
יוסי בניון
ננאד פרלייה
רפי כהן
ניר סביליה

מחליפים

כמאל גברין (מגן שמאלי)
89
ראובן עטר (קשר)
87
יניב קטן (קשר)
75

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 13/4/2002

מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
זה היה מסוג המשחקים שלא צריכים לשלוח אליו עיתונאים. לפחות היתה מגיעה קצרנית מבית המשפט כדי שתספיק לרשום את שפע ההזדמנויות במשחק, ליד שני השערים. מי שהצליח לעקוב בדריכות אחרי המשחק עזב את שערי קרית אליעזר עם סחרחורת רצינית.

לא, רבותי. זה לא השרב שבפתח, גם לא ההתרגשות. התפריט שהכינו מאמני שתי הקבוצות היה גורמה של ממש, ואם חיפה ניצחה, זה רק בגלל שידעה לנצל טוב יותר את ים האפשרויות מנציגת הנגב. בחיפה חיכו לראות איזו השפעה יש להיעדרם של שניים מהתותחנים היותר רציניים, ג`ובאני רוסו ויעקובו איגביני.

היתה השפעה זמנית. בגללה ידעו חניכיו של "לופא" קדוש לחזור מפיגור, לשלוט ללא מיצרים עמוק בתוך המחצית השניה ורק בנס לא ניצחו. כי גם הם וגם חיפה ויתרו כליל על משחק ההגנה והוכיחו לקהל שיש כדורגל גם בישראל, בניגוד למשיחי השקר המסתובבים בימים אלה כסהרוריים ומחפשים מקלט לסוף העונה.

ביום חמישי "ביקשו" אנשי באר שבע לשחק זהיר ומבוקר כדי לא להתפרק מול הקטר החיפני. בחיפה התחילו בתכניות הפירוק והתכוונו להתנחל ברחבת הדרומיים, אבל אלה לא פראיירים. רק שלא לקחו בחשבון שאפשר ל"התפרק" גם בסוף המשחק. חשוב אם סופגים שער בדקה הראשונה או האחרונה ?

"פתיחת רצח" של חיפה הביאה למבול התקפות חיפניות. אביב הגיע, פסח כבר מאחור, אבל הירוק המשיך לתקוף. ז`אנו (דקה 4) הגביה קרן וסביליה נגח מעל לשער. חלפה דקה ופראליה מרט שערותיו.

ז`וטאוטאס שלח אותו לעקוף מבלי לאותת את שומרו האישי, דיוויד קורמן ומול אסי רחמים, ממרחק 18 מ` הקרואטי שלח כדור שטוח לחוץ.

רפי כהן (8) הגביה מימין כדור מצוין ובניון שלח מהאויר החוצה. רק רגע, הארטילריה רק מתאפסת. קייסי משמאל הרים לבאדיר שהוריד כדור על החזה וירה בלי אזהרה מוקדמת סמוך למשקוף. ריחמו על רחמים אבל רק לדקה.צריך היה לראות את ה"דאבל-פאס" בין בניון קל הרגליים לואליד באדיר המוצק, ועוד יותר כואב היה לבאר שבע לחזות כיצד ה"טנק החיפני" שולח שטוח ומדויק לרשת- 0:1 בדקה העשירית ובבאר שבע כבר הכינו את ה"שק". הפעם לא היה לבאדיר את ג`ובאני לאיזה טריק משעשע, אז הוא חלץ את נעלו ו"חייג" בפקקים כמו היו לחצני טלפון.

אבו-לאבן עוד הספיק לירות כדור מאיים לעברו של אוואט (13) לפני מבצע חיפני יפיפה. בניון (15) כדרר, הכדור נהדף וסביליה בחצי מספרת "גזר" את האוויר עם כדור שחמק סנטימטרים ליד הקורה השמאלית. בדקה ה- 17 רפי כהן החל במופע החטאות פרטי שגרם לו לאוברדראפט של שלושה שערים.

ז`וטאוטאס מסר לו כדור פז, ורפי הזריז, רק הוא ורחמים מולו , בועט לידיו. שלוש דקות מאוחר יותר בניון השאיר את רפי לבד מול השוער. אין יותר לבד מזה אבל כהן מיהר לבעוט מתחת לבטנו של השוער המצוין שקלט.

בדקה ה- 24 אבולאבן שלח את יניב אברג`יל, החלוץ קל הרגליים ש"גנב" לחיפה אליפות לפני שבע שנים, סידר לעצמו מצב נהדר ובעט היטב אלא שאוואט ניצב במקום הנכון וקלט. שמים לב, טרם עבר שליש משחק.
ושוב הצמד בניון-כהן (25) שנשאר סולו מול אסי רחמים והפעם סובב כדור מימין לשמאל שברח החוצה.
עוד שלוש דקות ואבו-לאבן מנסה להכניע שוב את אוואט בכדורים המסוכנים שלו. 22 מ` אלכסונית ואוואט בקושי קולט, אבל מחבק חזק את החפץ העגול. ב"ש מתחילה לאותת: "אנחנו כאן". כפיר אדרי הפעלתן שולח "פגז" שחומק מעט מחוץ למסגרת.

ואז הגיעה הדקה ה- 35 הנוראית להגנת חיפה. רמי אליהו, הבן של חלוץ שעולל צרות צרורות למכבי חיפה לפני 30 שנה, הגביה כדור ושוקי נגר (מאיפה הוא צץ ?) נגח מצוין לפינה הנגדית והשתיק איצטדיון שלם.

בדקה ה- 35 הריץ זאנו את סביליה ורחמים הקדים, שתי דקות לסיום ערך קדוש חילוף שכמעט ועלה לחיפה ביוקר (אבו-לאבן בחוץ ואופיר חיים מצטרף לחוד) וממש עם השריקה, בניון לרפי כהן שפורץ, שולח למרכז ורק רגלו של הבלם יניב אלול מצילה שער מרגלי פראליה.

החילוף ההתקפי שינה את מהלך המשחק. האורחים השתלטו כליל על מרכז המגרש. צ`יטקו(49) השאיר את חרזי נאנק מכאבים על הדשא וירה כדור אדיר לחוץ, רפי כהן המשיך להחמיץ(53) כאשר ניסה ל"עבוד" על רחמים ללא הצלחה ואחר כך תנועה חד סיטרית. ב"ש נסעה לכיוון חיפה. רמי אליהו (58) שלח כדור מסוכן ליד קורת שערו של אוואט, כעבור דקה שוב נמצא המגן סמוך לשוער המקומי ובדקה ה- 60 אולי ההחמצה של המשחק: אופיר חיים נותר מול דודו אוואט. צריך רק לשאול לאיזו פינה, אבל דודו אוהב לזנק ואת זה הוא עשה באומץ ומנע שער בטוח. אברג`יל החליט לצאת עם רכוש מהמשחק ושלח כדור מפתיע שגם אותו אוואט עצר בקושי.אחרי ה"בליץ" הדרומי חיפה החלה לחזור לעצמה. ז`אנו הגביה קרן ובאדיר "דרס" את ההגנה ונגח החוצה (71). אותו באדיר שלח את בניון (74) שניסה לעבור את השוער שעצר ואז רבותי וגבירותי, "אווירת מלחמה" באיצטדיון. בניון חילץ את הכדור מהשוער, העביר לקייסי שהגביה, ההגנה הדפה וואליד באדיר שלח "טיל" לחיבורי הקורות שהקפיצו גם את מי שלא ירוק. דווח שצופים בבית קפצו ופדחתם פגעה בתקרת הסלון. מאיפה הוא לקח את הבעיטות הפנטסטיות האלה ? - 1:2 מדהים.

רק ארבע דקות עברו וחיפה כבר לא מתעניינת מה נעשה בבלומפילד. בניון מסר, באדיר וקטן התנגשו ופראליה קלט ושלח משמאל לימין, שטוח ומדויק _ 1:3 סופי.

מה פתאום סופי ? באר- שבע לא הניפה דגל לבן. דקה 90 ואדרי חולף בקלות על פני ז`אנו, מגיע ליד קורת השער ומוציא לאופיר חיים ששולח כדור אדיר אל מתחת למשקוף. לא שער. אריק בנאדו מזנק ונוגח את הכדור החוצה. הצלה עשר.

ואחרי משחק כזה נשאר עוד כוח ?

הרכב הפועל באר-שבע: אסי רחמים, רמי אליהו, דרגן מדונוביץ, יניב אלול, שוקי נגר, סתיו אלימלך, דייויד קורמן (הוחלף ע"י אלעד בלומנפלד בדקה 87), רמי אבולאבן (הוחלף ע"י אופיר חיים בדקה 43), כפיר אדרי, מרק צ`יטקו, יניב אברג`יל (הוחלף ע"י אייל עבד בדקה 87)

אלימלך לא מצליח לעצור את זוטאוטאס במשחק
שני הכובשים, פרליה ובאדיר חוגגים ניצחון על ב``ש

אלבום תמונות