מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 04/05/2002 - הפועל חיפה מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 31 , 04/05/2002 , קריית אליעזר
13,000 צופים |  שופט: אלון יפת
הפועל חיפה
2-0
מכבי חיפה
יעקובו איגביני (65)
רפי כהן (84)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
שער
חילוף - רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
חילוף - ראובן עטר מחליף את ננאד פרלייה
שער
חילוף - יוסי נגר מחליף את אדורם קייסי סיום
המשחק
88
חילוף - מכבי חיפה
יוסי נגר מחליף את אדורם קייסי
84
שער - רפי כהן
שער של רפי כהן
81
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את ננאד פרלייה
75
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
65
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
0
כרטיס צהוב - ריימונדס ז'וטאוטאס

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
ניר דוידוביץ
אריק בנדו
אדורם קייסי
כמאל גברין
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

יוסי נגר (מגן שמאלי)
88
ראובן עטר (קשר)
81
רפי כהן (חלוץ)
75

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 5/4/2002

הפועל חיפה מול מכבי חיפה
מראש, היה ברור של"דרבי" הזה יש חוקים משלו. מכבי, האלופה החדשה-ישנה טובה בהרבה מהפועל, אבל גם אשתקד זה היה כך והפועל ניצחו פעמיים. שחקני מכבי הגיעו למשחק ב"חצי הילוך" לקראת המשימה העיקרית שלהם ביום שלישי(חצי הגמר מול בית"ר ירושלים), בעוד ה"אדומים" אמורים היו להילחם על חייהם ולמרר לאלופים את חייהם.

בפועל זה לא קרה. אמנם, במחצית הראשונה שחקני הפועל ניסו לאיים על שערו של ניר דוידוביץ (ברוך הבא !) שנעדר קרוב לשנה ממגרשי הכדורגל, אך לבד משני כדורים למשקוף שערו שבנס לא הסתיימו בשערים, לא סיכנו אותו.

וכאשר לא ממהרים לכבוש מול מכבי "הונדה" חיפה, תמיד מגיע הרגע בו מישהו משחקניה התורנים מתעורר וחורץ את גורל המשחק.

רגע לפני פתיחת המשחק נפרדו שחקני שתי הקבוצות ממאמנה הלאומי של ישראל, הדני ריצ`רד נילסן. מלווה בנשיא יעקב שחר, התחבק והתנשק עם השחקנים שעבדו תחתיו, קיבל צלחת מהודרת למזכרת משני המועדונים החיפנים ובפעם האחרונה ראה אלופה ישראלית. מבחינתו, ישוב לארצה של בתולת הים ויספר שבישראל הצבע הירוק שולט. שנתיים היה כאן וליווה שתי אליפויות ירוקות. באירופה מן הסתם יחשבו שמדובר באלופה נצחית דוגמת מכבי תל אביב בכדורסל. לא נורא.

אחרי ששחקני הפועל העניקו פרחים לאלופים חזינו ב-24 דקות משעממות, חסרות מחץ ותכנון. דומה ששתי הקבוצות ערכו מפגן אחווה עירוני. רק אז הצליח יעקובו איגביני לחלוף בכדרור אמנותי על פניו של הבלם אלון חלפון, ובמקום למסור לרוסו החופשי החליט לבעוט והכדור פגש רק את הרשת החיצונית.

בהפועל הבינו שאפשר וצריך ללחוץ על הדוושה. צחי טובי, הבולט בשחקניה, ניצל איבוד כדור של כמאל ג`אברין ומטווח מבטיח בעט לחוץ (31). קייסי (32) ובניון (34) שלחו כדורים מסוכנים ליד קורת שערו של ענאן פרו, שוער הפועל. כעבור דקה כמעט 0:1 להפועל. טובי הבחין בדוידוביץ שניצב הרחק משערו ושלח כדור קשתי שפגש את המשקוף.קצב המשחק נותר איטי אבל הזדמנויות היו. בניון (36) הגביה לעבר באדיר ששלח מהאוויר החוצה ומהצד השני, שוב ניצל שערה של מכבי. אוליאנוב שלח כדור מצוין לאורן נסים, דוידוביץ היה חמישה מטרים מקו שערו, בעיטה חכמה ושוב המשקוף זועזע. הכדור חזר למגרש, דוידוביץ נותר שרוע על כר הדשא אבל צחי טובי נגח מול שער ריק החוצה.

המחצית השניה כבר היתה תוססת יותר. אברבנאל (47) קיבל כדור מאוליאנוב, בנאדו נכשל בבלימה וכדור רוחב לא מצא רגל מסיימת. הזדמנות ענקית למכבי(50). ז`וטאוטאס מסר ליעקובו שבעקבו השאיר את יוסי בניון חופשי מול פרו. רק לשאול לאיזו פינה, אבל יוסי לא שאל, רק בעט ולחוץ מעמדה קורצת.

בניון (52) ניסה כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה והכדור טס מעל למשקוף. טעות נדירה של בנאדו השאירה את אורן נסים בעמדה ממנה פרץ לעבר דוידוביץ ורק התערבות מהירה של אוסטרובסקי, שהרחיק לקרן, מנעה יתרון של הפועל.

ז`וטאוטאס וטובי הצטרפו למאמץ להכריע את המשחק, ילשב עוד הספיק להחמיץ ממרחק קצר ואז, כמו שהאלופה הירוקה יודעת, במהלך מבריק כובשים. ז`וטאוטאס הפעיל שלח את בניון לעימות מול הגנת הפועל, זה בטראנס של "בישולים" (4 מול קרית גת בגביע באמצע השבוע !) הוסיף תבלין ושלח את איגביני אשר בסיבוב שלח שטוח ולרשת - 0:1 למכבי.

פראליה (69) העביר לבושנק בין הרגליים וניסה לכבוש שער מהזן שהוא מכיר, הפעם ללא הצלחה ובדקה ה- 72 הצלה גדולה של דוידוביץ.

אוליאנוב "עבד" על אוסטרובסקי, חלף על פניו בקלות ובעט שטוח וחד. דוידוביץ יצא לסגור והציל ברגלו שער שוויון ודאי. ואליד באדיר רצה להמשיך את המומנטום ופרץ מחצי מגרש (73) עד שהגיע למרחק סביר ובעט החוצה.

בדקה ה- 84 נגמר סיפור הדרבי שהיה שקט והוגן למופת. לא זכורה אווירה נינוחה כל כך מאז האדום והירוק החלו ל"התנגח" ביניהם. באדיר שלח את רפי כהן שנכנס כמחליף והפעם השחיל כדור בין רגליו של שוער הפועל ולרשת - 0:2 למכבי והכרזה רשמית על הפסקת הבצורת של הכובש ששבת ממלאכתו בדיוק 5 חודשים.

ילשב עוד בעט ממצב טוב החוצה (88), יעקובו ויוסי נגר ניסו להבקיע והפריעו האחד לשני וזהו. מרמת-גן הגיע הבשורה המרה לאוהדי הפועל חיפה שקבוצתם ירדה אל מתחת לקו האדום, אבל בערב הזה איש מאוהדי מכבי "הונדה" חיפה לא התעניין בתחתית.אל מול כוחות משטרה מתוגברים, עמדו אלפי ירוקים והריעו לאליליהם. בתחילה רצו השחקנים אל הקהל, אחר כך ניסו לעשות הקפת ניצחון בלי דגלים, אך בסופו של דבר גם אלה הוצאו מהבוידעם, שם אוחסנו רק לשנה, וכ-ו-ל-ם רצו את הקפת האליפות.
עכשיו העיניים נשואות לגביע. אולי גם בחזית ההיא יהיה שמח.

הרכב הפועל חיפה: ענן פרו, רמי עזיז, אלון חלפון, אלירן אלקיים, מאיר בן-מרגי, דימיטרי אוליאנוב, דיב בושנק, אולג ילשב, אלי אברבנאל( הוחלף ע"י נתן פרץ בדקה 80), צחי טובי( הוחלף ע"י יואב זיו בדקה 63), אורן נסים( הוחלף ע"י נביל נאסר א-דין בדקה 83).

יוסי בניון. בישול נפלא לשער הראשון
רפי כהן. שער אחרי חמישה חודשים

אלבום תמונות