מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 18/05/2002 - בית"ר ירושלים מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 18/05/2002 , טדי ירושלים
9,000 צופים |  שופט: אסף קינן
בית"ר ירושלים
1-1
מכבי חיפה
יוסי בניון (77)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
חילוף - מאור ג'אנח מחליף את רפי כהן
שער חילוף - יוסי נגר מחליף את וואליד באדיר
חילוף - אייל אלמושנינו מחליף את ראובן עטר
סיום
המשחק
84
חילוף - מכבי חיפה
אייל אלמושנינו מחליף את ראובן עטר
77
שער - יוסי בניון
שער של יוסי בניון
75
חילוף - מכבי חיפה
יוסי נגר מחליף את וואליד באדיר
63
חילוף - מכבי חיפה
מאור ג'אנח מחליף את רפי כהן
0
כרטיס צהוב - יניב קטן

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אבישי ז'אנו
וואליד באדיר
ראובן עטר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
יניב קטן
רפי כהן

מחליפים

יוסי נגר (מגן שמאלי)
75
אייל אלמושנינו (קשר אחורי)
84
מאור ג'אנח (חלוץ)
63

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 18/5/2002

בית``ר ירושלים מול מכבי חיפה
שחקני בית"ר ירושלים רצו מינימום נקודה כדי להבטיח לעצמם עונה נוספת בליגת העל. מכבי "הונדה" חיפה רצתה מכסימום לצאת בשלום מהמשחק הזה, כאשר מחשבותיהם נודדות לעבר יום שלישי הקרוב.

צלו של גמר הגביע ריחף מעל משחק זה, ובסיום כולם חיבקו את כולם. תיקו שירת את כל הנוכחים במגרש וביציעים. ירושלים לא "נשכחה" במרתף הליגה, חיפה שמרה על מאזן מצוין עם שני הפסדי ליגה בלבד ורק יוסי בניון, רק הוא יישאר חקוק בראשם של המקומיים שודאי שמחו לראותו בפעם האחרונה בטדי, נכון לתקופה הקרובה.

בניון הפך ל"סיוט השנתי" של בית"ר. את שערו הראשון השנה, אחרי בצורת ארוכה כבש בטדי, את שער הניצחון שהעלה את קבוצתו לגמר הבקיע בחצי הגמר מול בית"ר, וגם במחזור הסיום לא רצה שקבוצתו תגיע לגמר עם טעם מר במאזן הנקודות. שלא לדבר על הפסד אפשרי שהיה שובר את ה"מאזן" שחיפה מפסידה רק לקבוצות במקום האחרון ( מכבי פ"ת וקרית-גת) והפעם ירושלים הגיחה מעל הקו האדום.

מאות אוהדי חיפה שליוו אותה גם הפעם, חגגו כבר בפתיחה. מה שאמור היה להיות רגע השיא בטקס ההכתרה, הענקת צלחת האליפות לקפטן אריק בנאדו, נערך בירושלים. לבעלי הזכרון הקצר, טופס האליפות אשתקד הונפק באתו מקום, באותה שעה. ממלא מקום יו"ר ההתאחדות, גדעון בריקמן, מסר לבנאדו את הצלחת ובקצב הזה יהיה לחיפה סרוויס שלם.

כמעט שכחנו, היה גם משחק, חשוב לירושלים, הכנה לחיפה. מי שציפה לראות אקשן אמיתי, נקלע בטעות למקום הלא נכון. שתי הקבוצות, ידידותיות זו לזו, ניהלו מפגש פושר, בעל קצב איטי ביותר. פה ושם נרשמו אירועים מרגשים, אך בסך הכל הוא לא ייכנס לרשימת המשחקים הדרמטיים בין שני המועדונים עתירי התארים.דווקא בתחילה נראה היה שבית"ר הולכת בגדול. מזל שדודו אוואט התייחס למשחק כאל גמר גביע. איציק זוהר בעט לו מזווית קשה כדור אדיר שהשוער באפודה הצהובה בקושי הדף. לא הספיק לנשום וזינק מיד כדי לקלוט כדור מאיים נוסף מרגלי מנור חסן.

זוהר (דקה 14) תפס את ראשו בידיו למראה "פצצה" שירה אל בין חיבורי הקורות. אוואט נכנע, יוסי בניון שניצב על קו השער לא הגיע לכדור שטס כמו טיל מונחה אל המשקוף הפנימי וממנו חזרה למגרש.

באותן דקות חיפה לא נראתה בשדה. בעיטות לשערו של קורנפיין ? הס מלהזכיר. זוהר (20) הגביה קרן ועופר טלקר נגח סמוך לקורה. קונובאלוב קיבל כדור מדוד מטלקר, בעט בשמאלו ואוואט הדף לקרן(27). כעבור שתי דקות חסן שולח כדור שהחטיא בסנטימטרים את המשקוף.

רק בדקה ה- 31 חיפה הפשירה. יניב קטן שלח את רפי כהן לעומק הרחבה, קורנפיין יצא וכשהחלוץ התכוון להקשית מעליו גלש הבלם הצעיר אברמוביץ והציל לקרן. גם בניון הפגין נוכחות (34) כשסובב מגן וכדור, ללא תוצאות.

רגע של מחלוקת על סף סיום המחצית. בעצם, לא צריכה היתה להיות מחלוקת. כדור ארוך של אוואט הריץ את רפי כהן שחמק מאברמוביץ ושעט לעבר קורנפיין. הבלם תפס את רפי בחולצתו, מנע ממנו להתקדם ומכיוון שגם היה אחרון שחקני ההגנה, לא היה ספק איזה כרטיס מגיע לו. אלא שהשופט אסף קינן לא שרק. רפי כהן הצליח למרות העבירה עליו להגביה לעבר השער החשוף ואברמוביץ רץ להציל שני מטרים מקו השער.

במחצית השניה נמשכה האחווה בין השחקנים. רוסו (46) טעה וקונובאלוב שקיבל כדור מפאצ`ה ירה לידי אוואט. גם חסן ניסה אחרי שלוש דקות ומצא שוער עירני בכוננות. בדקה ה- 54 מבצע משולב בין האגפים הירושלמים. זוהר הגביה מימין והמגן אמסלם עלה לעזרה וכמעט כבש. הכדור ברח מעל השער.

מהעבר השני, בעיטה מפתיעה של עטר כמו שהוא יודע לבעוט. 30 מ` מהשער, "בום" וקורנפיין שהבחין בכדור רק בשניה האחרונה זינק ובקושי הדף לקרן בלתי מנוצלת.שבע דקות מאוחר יותר רגע היסטורי בירושלים: קונובאלוב מצא פרוזדור בין בנאדו לקייסי, חדר ביניהם ולפני שאריק תפס בגופו בעט בשמאל כדור מסובב שנהנה לפגוש את הרשת הירוקה - 0:1 לבית"ר ושער ליגה ראשון בישראל לכובש.

חיפה התעוררה כדי לשמור על כבודה. עטר (66) שלח כדור מדויק לחבורי הקרקע ושאנדור הציל שער בטוח. בחלוף דקה יניב קטן, ממרכז הרחבה, חופשי, שלח כדור חזק שנהדף ואותו שחקן ניסה להפתיע גם בדקה ה- 72 אבל כדורו נעצר.

רגעים טובים היו גם לאמסלם (73) שבעט לרוחב השער ולמיכאלננקו שנגח כדור קרן משמונה מטרים החוצה, לפני שבניון החליט להפגין נוכחות מאסיבית יותר. הוא קלט כדור, כדרר מעט ובשמאלו שלח ממרחק 18 מ` כדור שטוח שננעץ בפינה הימנית של בית"ר - 1:1.

הזדמנות אחרונה בהחלט ניתנה למאור ג`אנח הצעיר מחיפה, אבל בעיטה חלשה ששלח לשער משבעה מטרים נעצרה בקלות על ידי השוער.

שריקה וכולם מבסוטים. בחיפה רוצים לראות חיוכים גם במוצאי יום שלישי.

הרכב בית"ר ירושלים: יצחק קורנפיין, עופר טלקר, תומר אזולאי, אלון אברמוביץ, דוד אמסלם, דימיטרי מיכאלננקו, ז`אן טלסניקוב (הוחלף ע"י טאמאש שאנדור בדקה 63), מנור חסן(הוחלף ע"י מרדכי מנחם בדקה 84), איציק זוהר (הוחלף ע"י רענן דרעי בדקה 86), סרגיי קונובאלוב, ויקטור פאצ`ה.

עשר אליפויות. אחת ההקפות. צילום: ראובן כהן