מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 23/02/2002 - מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
EN facebook youtube instagram
גביע המדינה, סיבוב 1 , 23/02/2002 , קריית אליעזר
3,000 צופים |  שופט: איתן תבריזי
מכבי חיפה
1-2
הפועל באר שבע
ננאד פרלייה (36)
וואליד באדיר (85)

מהלך המשחק

שער
חילוף - רפי כהן מחליף את ניר סביליה
חילוף - יניב קטן מחליף את יעקובו איגביני
שער
חילוף - אבישי ז'אנו מחליף את רפי כהן
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
אבישי ז'אנו מחליף את רפי כהן
85
שער - וואליד באדיר
שער של וואליד באדיר
79
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את יעקובו איגביני
62
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את ניר סביליה
36
שער - ננאד פרלייה
שער של ננאד פרלייה
0
כרטיס צהוב - אדורם קייסי

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
ננאד פרלייה
ניר סביליה
יעקובו איגביני

מחליפים

אבישי ז'אנו (מגן ימני)
89
יניב קטן (קשר)
79
רפי כהן (חלוץ)
62

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 23/2/2002

גביע המדינה סיבוב ראשון: מכבי חיפה מול הפועל באר שבע
משחקי הגביע בסיבוב ח` נועדים בדרך כלל לספק מנוחה כלשהי לקבוצות הבכירות. עד לפני שנתיים היה מקובל שבשלב זה פוגשות הגדולות את ה"קטנות" מהליגות הנמוכות , וזה הזמן לשידוד מערכות, לשילוב שחקנים נוספים ולאוברול קטן, לפני שחוזרים למשחקי הליגה.

למכבי "הונדה" חיפה לא היה הערב את הלוקסוס הזה. ההגרלה העיוורת הועידה לה כבר בתחילת הדרך בגביע את הפועל באר שבע, אף היא מצוברחת לאומית שהביטה בקינאה ביריבות שקיבלו "הנחה".

רק עובדה אחת היתה בטוחה במשחק הזה: בכירה אחת תעוף ממעגל המשחקים. מכבי "הונדה" חיפה עדיין במרוץ לאליפות, נציגי הנגב ידעו שהפסד, פירושו הוצאת בגד הים מהנפטלין.

כך התפתח במגרש בקרית אליעזר משחק דו-צדדי, רב אירועים ליד שערי שתי הקבוצות ועד השריקה האחרונה לא היה ברור אם הולכים להארכה או שחיפה ממשיכה הלאה בנסיון לממש את פנטזיית הדאבל.

כשאמר המאמן מיכאל קדוש כי אין לו סיכוי במשחק, אלא אם ישחק כדורגל חיובי, ידע את אשר אמר.

חניכיו הפגינו משחק מעולה, סיכנו ללא הרף את שערו של דודו אוואט שהתעלה לרמה גבוהה, גם קורת שערו סייעה לו, ולבסוף נאלצה קבוצתו להעיף כדורים לכל עבר כדי לנצח ולא לשמוט את יתרונה שנראה 5 דקות לסיום ברור ובטוח, אבל מאורעות חצי הגמר מאשתקד הגבירו את הלחץ.

חיפה פתחה חזק ובתוך שתי דקות עמדה על סף כיבוש שני שערים. בנסיון הראשון(דקה 8) יעקובו איגביני שעט משמאל, הבחין בפראליה במצב נוח ברחבה, הקשית אליו כדור אמנותי והקשר הקרואטי, ממרחק 2 מטרים בעט לרוחב השער. חלפה דקה וואליד באדיר, הנמצא בחודש האחרון בכושר מעולה, שלח כדור מצוין לניר סביליה שהגיע ושלח כדור קשה לפינת שערו של אסי רחמים שזינק ועצר.

בדקה ה- 14 באר שבע עמדה על סף הבקעה ראשונה. מרק צ`יטקו, הקשר הפולני המצטיין, הגביה כדור, הגנת חיפה הדפה ודיווי קורמן שלח "פגז" מ- 18 מ` אותו עצר אוואט בקושי רב. הכדור המשיך להתגלגל לכיוון השער ולבסוף חמק לחוץ. האורחים המשיכו לללחוץ. אוסטרובסקי ביצע עבירה, 20 מ` משערו, צ`יטקו הפגיז בשנית , אוואט זינק ובקושי הדף לקרן. גם לכפיר אדרי (34) היתה אפשרות להפתיע את חיפה אך כדורו המאיים חמק לחוץ.

ואז הגיעה הדקה ה- 36 שגאלה את חיפה מהתיקו המאופס. קורמן הכשיל את ז`וטאוטאס על סף הרחבה. מול פראליה התמקמה חומה אדומה שקרסה כמו חומת ברלין. פראליה סובב כדור לפינה הקרובה שם ניצב אסי רחמים והכדור נחת ברשת.0:1 לחיפה.

מי שחשב ש"שועלי הנגב" ירפו מטרפם לא ראה את ה"בומבה" ששלח צ`יטקו (40) למשקוף שערו של אוואט. שניות ארוכות המשיכה הקורה להתנדנד. רגע דרמטי גם בצד השני. באדיר (42) שלח כדור נפלא שעשה דרך של 40 מ` לאיגביני שפרץ לבד מול רחמים. החלוץ הניגרי, שאוהב לכבוש מול באר שבע, ניסה לעקוף את השוער מבלי לאותת, זה יצא אליו, ניצב בדרכו והחלוץ עם הכדור חמקו לחוץ.

לפני שריקתו של טבריזי למחצית, שיגר רוסו כדור מימין, באדיר הגיח מאחור ושלח כדור אדיר מעל למשקוף.

המחצית השניה היתה פחות טובה ברמתה, אבל במגרש התפתחו אירועים שלא תמיד היו קשורים לרמת המשחק. הנה רוסו (58) עבר בקלות את שוקי נגר, העביר ליעקובו שהקפיץ באוויר כמו הכדור היה צעצוע, ושלח כדור מדוייק ל...חוץ. ממול, אדרי מסר לקורמן שדילג מעל שחקן חיפני ומעמדה קורצת ירה החוצה.

באדיר הזכיר את קיומו ב"פצצה" ששלח לקורת שער ב"ש שכבר נכנעה, על הכדור החוזר השתלט פראליה שבעט חד , חלק ושטוח לידי רחמים.

רבע השעה האחרונה היתה שייכת ל"מומחה לטילים", רמי אבו-לאבן. אחד מונחה הוא שלח מ- 30 מ` ואוואט התעופף באוויר והציל שער בטוח(75). שש דקות מאוחר יותר שוב אבו-לאבן מגביה כדור שמוצא את ראשו של המגן שוקי נגר שהופתע למצוא עצמו בודד מול אוואט ואת הכדור נגח החוצה מחמישה מטרים.

יניב קטן (82) עמד על סף הבקעה מספר דקות אחרי שנכנס. התקפה יפיפיה שהתחילה בבאדיר, המשיכה ברוסו, הסתיימה אצל קטן שבעט היטב ורחמים הדף שוב לרגליו. במקום "לקרוע את הרשת" העדיף קטן למסור ומגן אורח הרחיק.

קטן פיצה את כולם במסירה גדולה לואליד באדיר שפרץ בינות להגנת ב"ש, הגיע מול אסי רחמים, חלף על פניו ובעט בניחותא לשער החשוף.0:2 שאמור היה להבטיח שקט.

רק על הנייר. דקותיים לסיום, עבירה לזכות ב"ש. אותה נקודה ממנה פראליה כבש. אבו-לאבן, שכבש מאותו מרחק גם במשחק הליגה האחרון בחיפה (2:4 לחיפה) התגבר גם על רוסו וגם על אוואט והכדור הנפלא שירה נשק לרשת הירוקה.

מכאן החלו אוהדי מכבי "הונדה" חיפה להיזכר ללא ערגה במכבי פתח תקווה שהישוותה בארבע הדקות האחרונות אשתקד וגררה את חיפה להארכה ולהפסד. קטן ובאדיר (93) החליפו מסירות והראשון בעט לקורה ולחוץ, ובדקה האחרונה הרחיקו שחקני האלופה לכל עבר. להם הרי אי אפשר לספר איזה תענוג זה לכבוש בזמן פציעות.

הרכב הפועל באר-שבע: אסי רחמים, רמי אליהו, דרזן מדונוביץ (הוחלף ע"י פרננדו ארוחאו בדקה 51), יניב אלול, שוקי נגר, כפיר אדרי, סתיו אלימלך, דייוי קורמן(הוחלף ע"י אלעד בלומפלד בדקה 86), מרק צ`יטקו, רמי אבו-לאבן, אופיר חיים (הוחלף ע"י יניב אברג`יל בדקה 59).

אלבום תמונות