מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 23/03/2002 - מכבי חיפה מול מכבי נתניה
EN facebook youtube instagram
גביע המדינה, שמינית גמר , 23/03/2002 , קריית אליעזר
3,000 צופים |  שופט: אייל צור
מכבי חיפה
1-5
מכבי נתניה
יעקובו איגביני (6)
יעקובו איגביני (18)
ג'ובני רוסו (24)
וואליד באדיר (42)
ג'ובני רוסו (66)

מהלך המשחק

שער
שער
שער
שער
שער חילוף - אייל אלמושנינו מחליף את ריימונדס ז'וטאוטאס
חילוף - רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
חילוף - יניב קטן מחליף את אנדריי אוסטרובסקי
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
75
חילוף - מכבי חיפה
יניב קטן מחליף את אנדריי אוסטרובסקי
70
חילוף - מכבי חיפה
רפי כהן מחליף את ג'ובני רוסו
66
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
65
חילוף - מכבי חיפה
אייל אלמושנינו מחליף את ריימונדס ז'וטאוטאס
42
שער - וואליד באדיר
שער של וואליד באדיר
24
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו
18
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
6
שער - יעקובו איגביני
שער של יעקובו איגביני
0
כרטיס צהוב - אדורם קייסי

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
x2
יוסי בניון
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני
x2

מחליפים

יניב קטן (קשר)
75
אייל אלמושנינו (קשר אחורי)
65
רפי כהן (חלוץ)
70

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 23/3/2002

שמינית גמר גביע המדינה: מכבי חיפה מול מכבי נתניה
מכבי "הונדה" חיפה ומכבי נתניה חזרו למשך 90 דקות במנהרת הזמן, משהו כמו 40 שנה פלוס, והוכיחו מדוע יצא לחיפנים שם של הקבוצה הכי מבריקה בכדורגל הישראלי.

חניכיו של גדעון דמתי הגיעו לחיפה בידיעה ברורה שמשחק מבוקר ימיט עליהם מבול שערים עוד בטרם יבינו מאין זה בא. הם בחרו בדרך האלטרניטיבית, משחק חופשי ומשוחרר, נעדר כל שמירות אישיות. במדרגות נספרו אותם 5 שערים, אבל הקהל המועט יחסית נהנה כמעט מכל רגע, ובפרט מהשערים שהיו מלאכת מחשבת והוכיחו שהמעצור מול מכבי תל אביב בבלומפילד אכן היה מקרי.

חיפה נראתה מצוין. כל חלקי הקבוצה פעלו כמכונה משומנת. אמנם, השוער דודו אוואט הציל מספר שערים, אבל ההזדמנויות של הקבוצה הצעירה מנתניה באו אחרי שהמשחק כבר הוכרע ובעלת הבית הוליכה ביתרון משכנע. ההגנה לא נאלצה להפגין כושר גבוה במיוחד והשאירה את הבמה לחוליית הקישור שגילתה הפעם את משחקה הטוב ביותר העונה. קודם בגלל שאיש לא שמר על תנועתם השוטפת, וגם בגלל יום מוצלח שתפסו כל חמשת הקשרים. בחוד נותר יעקובו איגביני הבלתי נלאה, ושוב הוכיח חלוץ נבחרת ניגריה שיש בו את הארומה שמוסיפים לתבשיל הסופי המצוין. אמרנו שהוא אוהב את משחקי הגביע ? ואם לא אמרנו, אז הוא לא אוהב ? תפור עליו.

החל מהדקה הראשונה חיפה נטלה את המושכות ורצתה להכניע במהירות את המשחק. בדקה הראשונה שלח באדיר (הטוב במגרש) את יוסי בניון לעימות מול פשקו, שוער נתניה, אך הכדור ברח מרגליו וחולץ.
חמש דקות מאוחר יותר שכן הכדור הראשון ברשת נתניה. פראליה מסר קצר לבאדיר שבעט לעבר השער, יעקובו קלט ואיבד, נוצרה מהומה שבסיומה חזר הכדור לאיגביני שהסתובב וירה פנימה- 0:1 לחיפה.
ה"ירוקים" קיבלו תיאבון בריא. רוסו ובאדיר שעשו שמות באגף הימני מסרו לפראליה ששלח כדור גבוה מעל למשקוף (דקה 8). חלפו שתי דקות ושוב הצמד-חמד "משתולל". רוסו הרים לבאדיר שנגח לעבר בניון, זה הסיט לקייסי שבעט ממצב קורץ החוצה.

בניון מכאן ווילנר משם, בעטו חלש לידי השוערים ואז הגיעה הדקה ה- 18 שנשאה את השער השני. רוסו שלח את איגביני לפגישה מחודשת עם מרטין פשקו. החיפני חלף על פני השוער וגלגל כדור פשוט לרשת, לא לפני שאוזן רץ וניסה להציל, אבל הכדור הערים על תנועתו וחדר פנימה - 0:2 לחיפה.חלפה רק דקה וחיפה העניקה שי לנתניה לקראת חג הפסח. הגנתה השתעשעה, הכדור הגיע למרכז הרחבה וארז מסיקה, הכניס רגל שמאלית בריאה והכניע את אוואט - 1:2 שברירי. מהפך ?

חיפה לא רצתה. בדקות הבאות (23,20) פראליה וחרזי טווחו מרחוק ואז הגיע רגע גדול. הקהל עמד על הרגליים ופשוט הריע לשער גדול. רוסו עבר בקלילות את גלאם ושלח, מסר לבאדיר שהחזיר לו כדור ושלח "פגז" שטוח מסלול לפינה השמאלית הנמוכה - 1:3 לחיפה (דקה 24).

הקצב לא נחלש. ארז מסיקה (31) ניסה לכבוש שוב וכמעט הצליח. נחייסי הגביה מימין ומסיקה בבעיטה חזקה `פיספס` במעט את השער. ואחריו הגיע ואליד באדיר, האיש שעשה לו מנהג קבוע, לכבוש שער כמעט כל שבוע. בדקה ה- 42 הוא שלח "בומבה" במהירות של טיל בליסטי והכדור נעצר רק ברשת העליונה. אפילו באדיר תפס את ראשו כלא מאמין למראה הכדור המפרפר ברשת.1:4 לחיפה.

הכובש כמעט והוסיף שער בדקת הסיום אלא שהפעם נגח החוצה הרמה מימין של חרזי שבילה יותר בטריטוריה הנתנייתית.

המחצית השניה היתה פחות סוערת, יותר שקטה אבל אירועים לא חסרו בה. הנה צחי אילוז(58) הגיע לבד מול אוואט שיצא והדף ברגלו. ההחמצה של המשחק שייכת ליעקובו. זוכרים את ה"אין שער" של רוסו מול מכבי תל אביב ? קבלו שכפול משופר. קייסי (64) הגביה קצרות ואיגביני לבד מול הרשת, כאשר פשקו כבר הניף דגל לבן, נגח מחמישה מטרים החוצה ! כולם סלחו לו.

אבל איגביני לא אוהב חובות. שתי דקות מאוחר יותר הוא החל במבצע מבריק. את הכדור שקיבל הוא הגביה בקשת גבוהה מעל כל ההגנה של נתניה, מין כדור שבניון נוהג לשלוח כמוהו. הפעם בניון היה על תקן של מקבל וגם הוא הגביה מעל פשקו. שער ? לא ! אורי אוזן צץ משום מקום וחילץ מקו השער. ומי הגיח מימין ? רוסו ששלח כדור אדיר לפינה וחתם את תוצאת המשחק. שער על כל חיפני לשעבר שמשחק כיום בנתניה. משה גלאם, ארז מסיקה, צחי אילוז, עמוס סאסי ולירון וילנר.

רק רגע, החבר`ה לא סיימו. רביד גזל (67) הרעיד את משקוף שערו של אוואט ונתניה רצתה עוד כבוד, מלבד השער שכבשה. צרפתי(76) שלח את וילנר ושוב אוואט עמד כחומה בצורה והציל . מהעבר השני יניב קטן (80) הוריד כדור נהדר לרפי כהן שנותר מול פשקו אך בעיטתו חלפה מעל לשער. קטן ניסה לכבוש אחרי תקופה ארוכה (81) וכדורו חמק מילימטרים מהקורה ואת המשחק ההוגן למופת שנערך בשעת צהריים חמה סיימו בעיטות של וילנר, צוקול וצחי אילוז שלא שינו את התוצאה. רבע הגמר ממתין שוב לקבוצת הגביע הטיפוסית מחיפה.

הרכב מכבי נתניה: מרטין פשקו, עמוס נחייסי, אורי אוזן, אמיר שלח (הוחלף ע"י ליאור גניש בדקה 46), משה גלאם, גיא צרפתי, רביד גזל, עמוס סאסי, ארז מסיקה (הוחלף ע"י כפיר צוקול בדקה 70), רן קוז`וק (הוחלף ע"י צחי אילוז בדקה 46), לירון וילנר.

רוסו. שני שערים וניצחון מרשים

אלבום תמונות