מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 07/05/2002 - מכבי חיפה מול בית"ר ירושלים
EN facebook youtube instagram
גביע המדינה, חצי גמר , 07/05/2002 , רמת גן
42,000 צופים |  שופט: אסף קינן
מכבי חיפה
0-1
בית"ר ירושלים
יוסי בניון (31)

מהלך המשחק

שער
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
31
שער - יוסי בניון
שער של יוסי בניון
0
כרטיס צהוב - ננאד פרלייה

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
דודו אוואט
אלון חרזי
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יוסי בניון
ננאד פרלייה
יעקובו איגביני

מחליפים

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  שלישי , 5/7/2002

חצי גמר גביע המדינה: מכבי חיפה מול בית``ר ירושלים
הם יכלו לעשות את הדרך אל הגמר בצורה חלקה, ללא מעצורים. תוצאה של 0:5 במחצית לא היתה מקפחת את בית"ר ירושלים, אבל ההצהרות המוקדמות על הרצון לזכות ב"דאבל" פגעו דווקא ב"ירוקים".

האלופה של השנתיים האחרונות, עדיין תחת הרושם של חצי הגמר מהעונה שעברה, שעה שהפסידה למכבי פתח-תקווה, לא רצתה לקחת צ`אנס ולאבד את ההזדמנות להגיע וללחוץ את ידו של הנשיא, משה קצב. לו תהיה זו הפעם הראשונה להושיט את הגביע לקבוצה המנצחת, וכך גם לרבים משחקני מכבי "הונדה" חיפה.
אבל בסופו של דבר הסתיים "רק" ב- 0:1 קטן אותו כבש יוסי בניון, 3 משחקים לפני שהוא אומר שלום לעיר הכרמל ויוצא לספרד. מול מכבי קרית-גת ברבע הגמר, בישל את כל ארבעת השערים. הפעם, במבצע מצוין אחד, השתחרר מההגנה האוורירית של בית"ר, כבש ורץ לחברים תוך שהוא מליט את פניו בחולצתו ובוכה. כן, שוב בניון בכה, הפעם מאושר. השער אותו כבש גורם לו להגיע לגמר הישראלי בו לא השתתף מעולם. לא הוא, לא אוואט, לא אוסטרובסקי,לא פראליה, לא באדיר, לא יעקובו ועוד "ירוקים" ירוקים.

החיפנים לא שיחקו טוב, אבל גם כך ניתנו להם הזדמנויות קורצות להכריע את גורל המשחק. ניכרה עליהם העייפות והעומס של השבועות האחרונים. ולמרות הכל, השוער דודו אוואט יכול להחזיר את חולצתו לאפסנאות מבלי שירחצו אותה. כמעט ולא התאמץ במיוחד. ההגנה המצוינת מנעה כל גישה אליו ואם בסיום נראה היה שחניכיו של אלי כהן מנסים להשוות, מדובר היה בטעות אופטית. הניצחון לא הועמד ולו לשניה אחת בספק.

רק המאמן אברהם גרנט חשש מעט. אם בעונה שעברה ערך חילופים במצב של 0:2 לזכותו והפסיד 3:2, הפעם בחר לסיים עם אותו הרכב משופשף בו נתן אמון מתחילת המשחק.

מעט מאוד אירועים היו במחצית הראשונה, רובם ככולם ליש שערו של גולן מלול. קייסי (11) הגביה ופראליה התכופף כדי לנגוח לידיו של שוער בית"ר. מנגד חטף טלסניקוב כדור מז`וטאוטאס, פרץ וממצב טוב בעט לחוץ.

בדקה ה- 13 בניון מחטיא שער של אלף אחוזים. פראליה שלח אותו נפלא בין מגיני בית"ר, החיפני ניצב לבד מול מלול, מיהר לבעוט והשוער זינק והדף. מנור חסן (17) ניסה כוחו בבעיטה ממרחק 17 מ` מעל למשקוף וחלפו רק שתי דקות ושוב בניון במרכז העניינים. רוסו הגביה קרן, ז`וטאוטאס נגח למרכז הרחבה ובניון בעט וגם הפעם מלול חסם את המפגש בין הכדור והרשת.בפעם השלישית אפילו הכוכב הצעיר הבין שבקצב הזה קבוצתו לא תנצח. דקה 31. ז`אנו שלח אותו מצוין, הבלם הרומני, פאפורה, נגע קלות אך לא מנע מיוסי לקבל את הכדור, לברוח ימינה ולשלוח כדור שטוח מימין לשמאל - 0:1 צודק לחיפה.

חיפה יכלה להגדיל את יתרונה עד למחצית, אך כל מה שהצליחה היה לסחוט קרן ועוד קרן.

פתיחת המחצית השניה מצאה את בחוריו של גרנט שועטים ומנסים לבסס את יתרונם. ז`אנו ( 47) עבר את פאפורה והסיט כדור פנטסטי לפראליה שמטווח 5 מ` שלח כדור אדיר החוצה. החמצה גדולה. אוואט נאלץ רק פעם אחת להסתער ולמנוע בזינוק אמיץ נגיחה מראשו של קונובלוב(49).

בדקה ה- 61 מבצע מדהים של ואליד באדיר. הוא פרץ כטנק דורסני, חלף ללא קושי על פני פאפורה ואברמוביץ והצליח לעשות את הבלתי ייאמן, לבעוט לחוץ ממרחק קצר. כדי לתקן עצמו (63) ניסה שוב לכבוש ממסירה של רוסו והכדור עף הרחק מהשער.

בצד השני, טלסניקוב בעט כדור מהיר ומסוכן שאוואט קלט בקלות ובהתקפה נגדית, מלול הצליח למנוע מרוסו לכבוש שער שני.

יעקובו איגביני שהשקיע מאמץ רב במשיכת הבלמים לצדדים, קיבל כדור מבניון, התקדם לכוון השער ורק התערבות של אמסלם מנעה ממנו כיבוש. כעבור דקה (71) סלאלום מזהיר של בניון. הוא עשה שמות בהגנת בית"ר, חלף על פני שלושה ממגיניה וברגע האמת, מול מלול, בעט מקרוב והשוער הדף בפעם המי יודע כמה.עד כאן. משחק פושר עם תוצאה חמה. להתראות בעוד שבועיים מול מכבי תל אביב. פגישה מחודשת בגמר אחרי שלא התראו במעמד השיא הזה מאז 1993.

הרכב בית"ר ירושלים: גולן מלול, איתן מזרחי (הוחלף ע"י טאמאש שאנדור בדקה ה- 75), קורנליו פאפורה, אלון אברמוביץ, דוד אמסלם, רענן דרעי( הוחלף ע"י ויקטור פאצ`ה בדקה 65), ז`אן טלסניקוב, איציק זוהר, עופר טלקר, מנור חסן, סרגיי קונובלוב ( הוחלף ע"י מוטי מנחם בדקה 83).

יוסי בניון. יחגוג הופעה ראשונה בגמר הגביע
החבורה הירוקה חוגגת עלייה לגמר הגביע