מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 01/08/2001 - מכבי חיפה מול האקה (פינלנד)
EN facebook youtube instagram
מוקדמות גביע אירופה לאלופות, משחק 7 , 01/08/2001 , קריית אליעזר
8,000 צופים |  שופט: זולאן אסציץ' (יגוסלביה)
מכבי חיפה
0-4
האקה (פינלנד)
ג'ובני רוסו (38)
יניב קטן (56)
יניב קטן (76)
יניב קטן (90)

מהלך המשחק

שער
שער
חילוף - יעקובו איגביני מחליף את וואליד באדיר
שער
חילוף - ראובן עטר מחליף את ננאד פרלייה חילוף - יוסי בניון מחליף את אבישי ז'אנו
שער
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
90
שער - יניב קטן
שער של יניב קטן
80
חילוף - מכבי חיפה
יוסי בניון מחליף את אבישי ז'אנו
78
חילוף - מכבי חיפה
ראובן עטר מחליף את ננאד פרלייה
76
שער - יניב קטן
שער של יניב קטן
69
חילוף - מכבי חיפה
יעקובו איגביני מחליף את וואליד באדיר
56
שער - יניב קטן
שער של יניב קטן
38
שער - ג'ובני רוסו
שער של ג'ובני רוסו

הרכבים

הרכב פותח

5-5-0
דודו אוואט
אלון חרזי
אריק בנדו
אדורם קייסי
אנדריי אוסטרובסקי
אבישי ז'אנו
ריימונדס ז'וטאוטאס
וואליד באדיר
ג'ובני רוסו
יניב קטן
x3
ננאד פרלייה

מחליפים

ראובן עטר (קשר)
78
יוסי בניון (קשר)
80
יעקובו איגביני (חלוץ)
69

מאמן

אברהם גרנט
מאת: יצחק הברמן , |  רביעי , 8/1/2001

קטן היה גדול בשלושה מספרים
שנה תמימה המתין יניב קטן לרגע הגדול הזה. אשתקד עמד במרכז החמצות מסמרות שיער מול ויטסה ארנהיים ההולנדית ומכבי חיפה שילמה ביוקר. היום (רביעי) השיב את כל החוב בריבית דריבית ואת המחיר שילמה האקה הפינית שהובסה 4:0.

במכבי חיפה לא חששו מהמשחק אבל הייתה דריכות גדולה. הניצחון 0:1 בפינלנד הכניס שקט רב למערכת והחיפנים ידעו שבגומלין הפינים ינסו להפתיע. לא כך נראו הדברים במחצית הראשונה.

מאמן האקה, קית` ארמסטרונג בנה מערך של 5 שחקנים בהגנה ובנוסף להם 3 קשרים הגנתיים. הם ויתרו מראש על אפשרות לפרוץ את הגנת חיפה ומנגד ניסו למנוע מחיפה להגיע למצבים נוחים.

זה לא כך כך הצליח. כי חיפה שיחקה בסבלנות, הניעה את הכדור וניסתה ל"עקוץ" ממרחק. כך אבישי ז`אנו, שתופקד הפעם כקשר ימני, תוך ניצול העובדה שהפינים מזניחים צד זה ובמקרה הכי גרוע, אלון חרזי יחפה עליו. דווקא שחקני ההגנה של חיפה ניסו לכבוש. ראשון היה ז`אנו (דקה 5) שבעט ממרחק 20 מ` והכדור שרק ליד הקורה. דקה מאוחר יותר הסיט באדיר כדור לבנאדו שניסה אף הוא את מזלו מרחוק. בדקה ה- 14 הגביה חרזי כדור, הבלם הפיני "נרדם" וקטן עדיין לא אותת לאן נושבת רגלו. בדקות 19 ו- 28 שוב נמצאו ז`אנו ובנאדו בעמדה קדמית , בעטו ונגחו החוצה.

חיפה המשיכה במתקפה חסרת המחץ. רוסו התעורר בדקה ה- 32 וכמעט כבש שער, וזאת הייתה הקדמה לדבר האמיתי שהגיע בדקה ה- 38 : חרזי הגביה כדור שפגע בראשו של הבלם הפיני לאסה קרילנן, הוסט לאחור וג`ובאני רוסו היה במקום כדי לבעוט מקרוב פנימה את שערו הראשון במדים הירוקים - 0:1 לחיפה.

כעת היה על הפינים לכבוש שלושה שערים כדי לפגוש את ליברפול. משום מה, חיפה נסוגה לאחור ובשלוש הדקות שלפני השריקה לסיום המחצית הראשונה, האקה הפעילה לחץ רצוף על שער חיפה שניצל לפחות פעם אחת. בדקה ה- 42 הוגבה כדור לעברו של החלוץ הענק, פטר קובאץ`, שנגח בעוצמה אבל דודו אוואט שהיה מחוסר עבודה עד לדקה זו, זינק כפנתר והציל שער בטוח.

המחצית השניה התנהלה בקצב שחיפה הכתיבה. רוסו, שהשתלב בקבוצה בצורה מדהימה, שלח את פראליה אל מול השוער שהצליח לבלום את בעיטתו (דקה 47). אוואט שוב נחלץ לעזרת הגנתו לפני שיניב קטן פתח בקונצרט האישי שלו. דקה 56 . קייסי שלח את פראליה בין שניים, הקשר הקרואטי הדביק את הכדור לפני קו החוץ, הרים כדור ויניב קטן הכניס " ראש בריא" ונגח מקרוב לרשת - 0:2 לחיפה וליברפול נכנסה לתמונה.

בדקה ה- 68 נפצע ואליד באדיר ופונה לבית חולים. בדקה ה- 72 הקהל הריע לרוסו על מבצע חילוץ כדור נדיר. דקה חלפה ושחקן פיני ירה כדור חזק מ - 16 מ` ואוואט שוב היה במקום. ואז הגיע יניב קטן והוכיח כי תפקיד ה"גולר" תפור עליו ככפפה ליד. הוא קיבל כדור, רץ איתו לרוחב ההגנה הפינית ושחרר כדור מדויק משמאל לימינו של השוער האורח שלא הגיע לכדור - 0:3 לא סופי.

עשר דקות לסיום הוכנסו למגרש ראובן עטר ויוסי בניון וכששניהם במגרש דברים זזים .

בניון (דקה 82) פרץ מימין והעדיף למסור במקום לבעוט בעצמו לשער. דקה לאחר מכן, המבצע של המשחק. עטר הקפיץ כדור מעל כל ההגנה ובניון , לבד מול השוער, ניסה להעביר מעל ידי השוער אך נבלם.

דקות הסיום עמדו בסימן החטאות משני צידי המגרש והצלות, בעיקר של אוואט. עד שהגיע הלפתן בדמות שער רביעי שהושג בתוספת הזמן. קטן קיבל כדור שחזר מהגנת האקה, אמר תודה ושלח "טיל מונחה" מטווח 25 מ` לרשתו של אנדראס וילנרוטר ההמום.

אלבום תמונות