מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 22/05/2004 - מכבי חיפה מול מכבי תל אביב
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 22/05/2004 , קריית אליעזר
12,000 צופים |  שופט: מנשה משיח
מכבי חיפה
1-0
מכבי תל אביב

מהלך המשחק

כרטיס אדום
חילוף - ערן לוי מחליף את מרקוס פאולו אלבס
חילוף - אבישי ז'אנו מחליף את שי בירוק
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
65
חילוף - מכבי חיפה
אבישי ז'אנו מחליף את שי בירוק
62
חילוף - מכבי חיפה
ערן לוי מחליף את מרקוס פאולו אלבס
45
כרטיס אדום - ג'ובני רוסו
ג'ובני רוסו מורחק מהמגרש
0
כרטיס צהוב - דקל קינן
0
כרטיס צהוב - ג'ובני רוסו

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
ניר דוידוביץ
אלון חרזי
אדורם קייסי
אריק אג'ייפור
דקל קינן
וואליד באדיר
עידן טל
ג'ובני רוסו
מרקוס פאולו אלבס
שי בירוק
אליניב ברדה

מחליפים

אבישי ז'אנו (מגן ימני)
65
ערן לוי (חלוץ)
62

מאמן

רוני לוי
מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 22/5/2004

מכבי חיפה מול מכבי תל-אביב
ימות המשיח בחיפה. הכוונה אינה לשופט מנשה משיח שירצה לשכוח את השיפוט השערורייתי שלו במחצית הראשונה אלא לעובדה שמכבי חיפה "העניקה" בעקיפין ליריבתה המושבעת, מכבי תל אביב את כרטיס ההופעה למוקדמות גביע אירופה לאלופות.
כל תוצאה אחרת, פרט לניצחון, הייתה שולחת את מכבי תל אביב לסאונת הקיץ של האינטרטוטו. בכלל, תמיד כשהצהובים זקוקים לעזרה ממכבי חיפה, הם נתקלים ברוחב לב מפתיע. כך קרה גם לפני למעלה מארבעים שנים, כאשר האורחים נזקקו לניצחון כדי לא לרדת לליגה א`. הירוקים הגיעו לבלומפילד, הופיעו, והדגש על הופיעו, והפסידו 2:0 כדי לסייע לאחות הגדולה.
הזמנים השתנו. היום חיפה היא האחות הגדולה וחניכיו של ניר קלינגר הגיעו כאנדרדוג. הם בנו על ההרכב החסר מאוד של חיפה, אך מצדם לא עשו שום מאמץ לנצח. וחיפה, כשסומכים עליה, בדרך כלל "אינה מאכזבת" ומחלקת מתנות לכל דיכפין.גם היום מכבי חיפה שיחקה חלש מאוד ורוב שחקניה הפגינו רמה דלה. עד כדי כך חולשתם זעקה לשמיים שקשה לזכור משחק אחד בעברה ( ומדובר בחיל התותחנים של הליגה) בו עד לדקה ה- 70 לא בעטו אפילו כדור אחד(!!) למסגרת שערו של לירן שטראובר המשועמם. רק בעשרים הדקות האחרונות, למרות ששיחקו מחצית שלמה בעשרה שחקנים, עקב הרחקתו של ג`ובאני רוסו, חיפה ניסתה לפחות להשוות. אלא ששטראובר הציל שלושה שערים ומנע עוגמת נפש מחבריו שלא היו ראויים לניצחון כי הם שיחקו יותר חלש מחיפה ודי לחכימא ברמיזא.
בהפסד השמיני העונה הוכח בפעם המי יודע כמה שהשנה חיפה חייבת את שעריה לקשריה שכבשו את מרבית השערים.
לא נמצא אפילו רמז לחלוץ מטרה ובלעדיו קשה לפצח הגנה מבוצרת עמה קלינגר הגיע צפונה. טל בן-חיים ושות` ניקו בקלות כל איום חיפני, הרבה לפני שהגיעו לכלל מימוש.להגנה החיפנית לא הייתה עבודה רבה. בפעם הראשונה העונה, דווקא ניר דוידוביץ נקלע למצוקה ואינו נקי מאשמת ספיגת השער. לירן כהן (דקה 9) בעט כדור לא מסובך, ניר קלט ולפתע איבד את הכדור שברח לעבר הרשת. השוער הלאומי עוד ניסה להציל, קלט אבל הקוון שבתאי נחמיאס אותת שהכדור עבר את קו השער. ניר לא אבה להשלים עם רוע הגזרה, רץ לעבר הקוון עם כמה מחבריו בניסיון לשכנעו שהדף לפני הקו, לשווא.
במקרה נוסף (56) כמעט ושגה בשנית כשהתקשה לקלוט כדור אותו בעט מישאלוף מ- 20 מ`. ניר חזר לעצמו כעבור דקה כשהדף בזינוק נהדר בעיטה מאיימת של ברונו רייס ואותו שחקן ניסה להכניעו בדקת הסיום וגם אז דוידוביץ הציל.
קלינגר הציב את אלי ביטון על אדורם קייסי, משמע אמר לו: אל תשחק ובתנאי שגם הוא יושבת. עד להחלפתו של ביטון, המתכון עבד היטב. אחר כך קייסי הצטרף למאמצי החוד.
משחק משופר לאלון חרזי שחידש את מיאוציו באגף ימין והטוב בהגנה היה הבלם דקל קינן ששמר גם על פרוחננקובס המסוכן וגם על ...אריק אג`יפור שהסתבך במספר מסירות שהפכו להתקפות נגדיות.החלק החזק של חיפה , הקישור, שיחק הפעם רע במלוא מובן המילה. למעט ואליד באדיר, המגלה יכולת מעולה בשבועות האחרונים, לא ראינו כלום מהאחרים. ג`ובאני רוסו עלה עצבני ולא מרוכז למשחק, ספג כרטיס צהוב מוקדם (5) בגלל פטפוט מיותר עם השופט, ועם שריקת הסיום למחצית ניסה לנהל דיאלוג לא מוצלח עם שופט הקו והורחק לאלתר. חלש במיוחד שיחק עידן טל. עד לקדה ה- 70 הרבה להסתבך באגף שמאל, כדרר ללא תכלית ואיבד כדורים רבים. רק כשהועבר למרכז המגרש שב והפגין את היכולת הטובה אליה הורגלנו השנה, אך זה היה מאוחר.
כאמור, ההתקפה לא הפיקה כלום וגם מצבים לא היו לה. שי בירוק ניסה להיות חצי חלוץ וחצי קשר ונכשל, בעוד אליניב ברדה הזכיר את קיומו בהחטאה מסמרת שיער לקראת הסיום.
את משב הרוח המרענן העניקו אבישי ז`אנו וערן לוי שבמספר בעיטות הוכיחו שלחיפה יש גם בועטים למסגרת ולא רק כובשים על הנייר.

בתל אביב אין חדש. אפור משעמם, אחד אפס קטן ושמחה גדולה עם המקום השני. רק השוער שטראובר ראוי לתשומת לב. בדקה ה- 70 שלח לעברו ערן לוי "טיל" מכדור חופשי ושטראובר זינק והדף לקרן, בדקה ה- 78 מבצע משולב נהדר בין ערן לוי, חרזי וז`אנו שהסתיים בבעיטה עזה של האחרון והדיפה גדולה של שטראובר. ובפעם השלישית, ז`אנו בפריצה מסחררת (88) הגביה לקינן שהוריד בראשו לבאדיר וגם את בעיטתו קלט שטראובר.
כל כך מעט אירועים במשחק שאמור היה להיות "חם" מלמדים שלפחות תל אביב יצאה מרוצה מהמשחק.
הרכב מכבי תל אביב: לירן שטראובר, קובי מוסא, טל בן-חיים, אבי סטרול, סאלם אבו-סיאם, תמיר כהן, משה מישאלוף( הוחלף ע"י ג`ון פנסטיל בדקה 89), ברונו רייס, לירן כהן( הוחלף ע"י ברוך דגו בדקה 85), אנדריאס פרוחננקובס, אלי ביטו ( הוחלף ע"י ארז מסיקה בדקה 68)

צלחת האליפות שוב בחיפה. צילום: ראובן כהן
חרזי שומר על האליפות. צילום: ראובן כהן
הירוקים חוגגים אליפות. צילום: ראובן כהן

אלבום תמונות