מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 28/05/2005 - הפועל באר שבע מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 28/05/2005 , באר שבע
3,000 צופים |  שופט: אלי חכמון
הפועל באר שבע
1-1
מכבי חיפה
עידן טל (38)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער
מחצית
חילוף - מיכאל זנדברג מחליף את יניב קטן
חילוף - רביד גזל מחליף את גוסטבו בוקולי
סיום
המשחק
73
חילוף - מכבי חיפה
רביד גזל מחליף את גוסטבו בוקולי
62
חילוף - מכבי חיפה
מיכאל זנדברג מחליף את יניב קטן
38
שער - עידן טל
שער של עידן טל
0
כרטיס צהוב - רוברטו קולאוטי

הרכבים

הרכב פותח

4-5-1
ניר דוידוביץ
אלון חרזי
אריק בנדו
ווסקלי גונזאלבס
חיים מגרלשווילי
גוסטבו בוקולי
עידן טל
ג'ובני רוסו
חאבייר דירסאו
יניב קטן
רוברטו קולאוטי

מחליפים

מיכאל זנדברג (קשר)
62
רביד גזל (קשר)
73

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 28/5/2005

הטנגו האחרון

מכבי חיפה והפועל באר שבע שיחקו בקצב איטי שהספיק לתיקו 1:1 שלא הספיק לשועלי הנגב להישאר בליגת העל. עידן טל כבש ראשון וינון ברדה איזן במחצית השניה.
מסכן, טל חיון, שוערה של הפועל באר-שבע. כל השבוע דאגו להרגיע את הבחור, שוער קבוצת הנוער של המועדון, שהוא עלול להתייצב מול סוללת התותחנים של מכבי חיפה שכבר הנפיקה 65 חותמות על רשתות יריבותיה. כמה נדודי שינה עברו עליו, והנה, בחלוף 90 דקות משחקו הראשון, לא דובים ולא יער. רק שער אחד ברשת ודווקא, ניר דוידוביץ, נאמבר וואן, עבד הרבה יותר קשה.תקציר המשחק: לא ראינו כדורגל בחום הכבד ובאווירת הנכאים שפקדה את בירת הנגב. אוי ואבוי למכבי חיפה שלא הצליחה לנצל את חולשתה המדהימה של המארחת שניסתה לגונן על שערה, לאו דווקא בגלל התקפות חיפניות מוחצות כמו על שוערה חסר הניסיון שכמעט ולא שגה.
הכיצד ? כי מכבי חיפה הגיעה דרומה ללא התקפתה המוכרת, הדורסת והרומסת. כן, בהרכבה הופיעו רוברטו קולאוטי- ה"מלך החדש" של טבלת הכובשים הישראלית- וגם יניב קטן, גוסטבו בוקולי והאחרים באו. הציצו ולא פגעו.
הזרים והישראלים של חיפה נראו כמי שחולמים על חופשות המולדת וחופי הים שבאופק. קולאוטי לא הצליח להפיק אפילו מהלך מיוחד אחד לרפואה, קטן פתח במרץ ונחלש, גם בוקולי שנרדם באגף, ולאלה ניתן להוסיף את חוליית הקישור האנמית והרפויה.
על עידן טל מבחינים שהבחור עייף מאוד, תופעה שצריכה להדאיג, ולא את רוני לוי. עבורו עידן נותר הכדורגלן המצטיין של העונה.בעוד דירסאו ממשיך לעשות את עבודתו נאמנה, למעט המסירות הלא מדויקות, עורר ג'ובני רוסו ענין מיוחד. לראשונה מאז פציעתו והניתוח שעבר, הופיע לאורך כל 90 הדקות ולשניה אחת לא נראה שהקשר המוכשר חוזר לעצמו. אפילו לא פעולה חיובית אחת שסחטה תשואות או קריאת "וואוו" בלתי מרוסנת.
גם ההגנה החיפנית לא תרצה לזכור את המשחק כמשהו גרנדיוזי. במחצית הראשונה, כשבאר שבע "בעטה אפס פעמים" למסגרת, עדיין נוצר רושם שבגלל ההערכות הטאקטית, חלוציו של מיכאל קדוש לא מגיעים לסביבת שערו של דוידוביץ. במחצית השניה כבר ניתן היה לזהות את הסיבות לצרורות השערים שחיפה ספגה בחודש האחרון. חד וחלק, חולשה וחומר למחשבה לרוני לוי.
המגנים לא סייעו בהתקפה, חדירים במחצית השניה ואלמלא שני משקופים מקומיים ויכולת טובה של דוידוביץ, חיפה הייתה סוגרת עונה עם הפסד לא מכובד ליורדת, ולא שהיא אינה רגילה למעמד שכזה.קרן אור באפלה היה כאמור, ניר דוידוביץ, ואם אברהם גרנט, מאמן הנבחרת, עדיין ספקני באשר לזימונו לסגל, הוא יכול להשאיר את גלולות הארגעה במגירה, וחס ושלום אם נשווה בין התקפת ב"ש לחלוצי אירלנד המצפים לנבחרת בשבוע הבא.

מהפועל באר שבע ציפו להרבה יותר. בחיפה התכוננו למתקפה גדולה, ללחץ וללחימה, והופתעו לגלות שמי שזקוקה לנקודות הצלה אינה מאמינה שהן יעזרו לה, בגלל תלותה בתוצאות אחרות. על טל חיון חסר התעסוקה כבר נאמר הכל, ואם לא נזקק לזינוק אחד רציני, הלילה יוכל לישון בשקט.
הגנת באר שבע, המסננת של הליגה לא נזקקה למאמץ גדול כדי לבלום את חלוצי חיפה שלא הגיעו למשחק. רק כניסתו של ינון ברדה, האח של, הפיחה רוח חיים במשחק ה"כחולים" והם לא היו רחוקים מניצחון מוצדק, לאור יחסי הכוחות בארבעים וחמש הדקות האחרונות.בחיפה יכלו לראות כיצד ההתרגשות של השוער הצעיר שממול גדולה. בוקולי (13) בעט מימין, חיון הדף רע למרכז הרחבה ועידן טל בעט רע יותר. בדקה ה- 21 זועזע המשקוף המארח. עידן טל הגביה קרן ויניב קטן נגח מקרוב למשקוף והכדור נחת מחוץ לקו השער.
הלחץ החיפני הקליל הניב אפילו שער בלתי מתוכנן. עידן טל קיבל כדור מקטן, גבר על יניב אלול וסתיו אלימלך שנכשלו בהרחקת כדור פשוטה ושלח משמאל לימין- 0:1 לחיפה, שי מטל לטל.המחצית השניה הייתה בשליטה מוחלטת של באר-שבע. זו המשיכה לשחק חלש אך ההזדמנויות שנקרו בדרכה, כמעט ללא מאמץ, הוכיחו שעדיין נותר ברגליהם סיכוי לשינוי. כניסתם של ינון ברדה ודה-אוליביירה חוללו את השינוי הקטן.
בדקה ה- 55 אלון מזרחי (גרוע) שלח מסירה טובה מעבר להגנת מכבי, ברדה הסתער מימין, ניסה לחלוף על פני דוידוביץ שזינק ובלם בגופו את הבעיטה המסוכנת. שלוש דקות מאוחר יותר גם לשוער הלאומי לא הייתה תשובה. אוליביירה מצא את ברדה בלתי מכוסה באגף ימין ושלח מקרוב כדור שטוח פנימה.
בדקה ה- 63 כמעט מהפך. ברדה היתל בגונזאלבס וחרזי ושלח כדור מסובב שנראה עושה דרכו לרשת אלא שבדרך נתקל בקורה השמאלית ונהדף חזרה למגרש. אוליביירה ניסה כוחו בשנית ודוידוביץ היה במקום.
חליבה(82) הגיח משמאל ובעט מתוך הרחבה חזק וגם הפעם השוער החיפני עצר ומצב מצוין אחרון ניתן ליורדת, שכבר הבינה שהיא יורדת ( דקה 86) כשבנאדו "בישל" ל...דה- אוליביירה ששלח כדור אדיר למשקוף. גונזאלבס שניצב על קו השער, סובב ראשו בחיפושים אחרי הכדור.
זנדברג המחליף יכול היה לסיים את העונה בשער (89) ובעיטתו חמקה לחוץ בדרך לשפת בים. תם ונשלם, פגישה אחרונה בין שתי הקבוצות. לא השאירו טעם של עוד.
הרכב באר שבע: טל חיון, תומר חליבה, יניב אלול, סטיפה מאטיץ'( מינטואן אלין/ 67), עוז יפרח, סתיו אלימלך, רמי אליהו( רוג'ריו דה- אוליביירה/ 53), אביתר אילוז, אורן סגרון( ינון ברדה/ 53), מרטין סאריץ', אלון מזרחי.

צילום: ראובן כהן
צילום: ראובן כהן